Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   551 / 727
(#) P_Laszlo válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Miért, mindkettőn ugyanazt látod. Én nem mutatok semmit, nem szeretnék elhitetni sem semmit, azt javaslom, amit az előző hozzászólásban is, nézd meg a zárt doboz valamelyik 15 évnél nem régebbi helyettesítő képét.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Akkor van rá szükség, amikor támogatásra szorul a mélytartomány, mechanikai vagy hangnyomás szempontból. Például 200mm-től kisebb átmérőjű szélessávú hangszóróknál.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
fc csökkenni fog csillapítóanyaggal, de ezt a jelenséget nem célszerű a térfogat (virtuális) változásához kötni, megértés és átláthatóság szempontjából jobb a jelenséget külön kezelni (legalábbis ez a jelenlegi álláspont, és én is egyetértek ezzel).
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
És ha valaki gyatyalengető mennydörgős basszust akar?
Két utas dobozból akarok úgy meggyőző mélyeket csiholni, hogy a középtartomány is elfogadható maradjon, de azért tényleg csapjon oda neki, mikor oda kell.
Tehát úgy legyen jó mélyátvitel ( minimum a közép-és magas hangok szintjét érje el ) hogy el tudjam kerülni a 3 utat, de 2 utasokat meghazudtoló teste, mélysége, tömege legyen a hangjának.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Már csak az a kérdés, hogy mikor és melyik megvásárolt példány amelyikre igaz. Típuson belül is nagy eltérések vannak/lehetnek.

Egyszer szívesen megmérem a hangszóróid, ha érdekel a dolog pontosabban.
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Attól félek, hogy azt mondanád, ezekkel lehetetlen elérni azt amit én szeretnék
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
16 centis hangszórótól? Kérdés, hogy neked mi a mennydörgős. A hangszóró korlátait nem lehet igazán túllépni, viszont egy "tökéletesen" hangolt TL dobozban megoldható, hogy jelentős membránmozgás nélkül is nagy hangnyomást érj el mélytartománbyan.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Egy átlagos HiFi szintet általában hoz a DT-99. Nincsenek nagy gondjai többnyire. Legalábbis nem zavaró szerintem (ez meg már fél siker).
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ami most szól itt nálam épp:
Sony 1-825-870-11, Monacor DT-99-el.
Ami nekem van Sony mélyhangszóró, egy kicsit feszesebb felfüggesztésű mint a Logotech-es, jobban passzolnak így a paraméterei szerintem, magasabbra is megy valamivel és pontosabb, pörgősebb a hangja ( Qts=0,6 ).
Na én erről úgy érzem hogy több basszust is ki lehetne préselni belőle, többre is képes lenne, a jelenlegi összeállításban elégedett vagyok a közép-és magashangokkal, azokat most hagyjuk figyelmen kívül.
60-80 Hz körül szeretném hogy nagyon erős legyen, 120 Hz felett már illeszkedjen a 0 dB szinthez és ne legyen búgós a hangja, na ezt szeretném.
f3 pont maximum 45 Hz. És legalább 40.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ha kisebb az engedékenység, és magasabb a rezonancia pont, meg a jóságok, akkor inkább kevésbé lesz pontos. Viszont sokan feszesebbnek érzékelik. Becsapós.

Az a hangszóró egyébként pont azt tudja, amit szeretnél, de párszáz Hz fölött nem használható, szerintem nincs olyan magashangszóró, amivel működőképes lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) zotya1983 válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 / 1
 
Én csináltam bassreflex mélyeket ezekkel a csövekkel,hangszórófüggő ugyan de feszesebb mélyekhez 50-110 hz ig le kellett vágjak belőle kb 5-6 cm ert is(csövekből). dobozaim kb (75L) 40 cm es mélyekkel (direkt nem írom ide milyenek).Ha túlságosan beengeded a ládába akkor nekem legalábbis jóval alacsonyabbról kb 30 hz től már indultak a ládák de itt akkor kompromisszumot kell kötni hogy halkabb lesz néhány frekvencia is. És összességében ezt vehetjük úgy hogy az adott hangszóróhoz már nem jól van hangolva a láda.
A hangnyomás is esik de hangsúlyozom hangszóró és ládafüggő.Amúgy azokat a csöveket a legegyszerűbb toldani vagy épp rövidíteni.

14 cm.. Hát elég mélyre fog menni vele a láda megfelelő szóróval akár 25-30 hz nél már érezhető lesz a basszus rendesen Legalábbis a légáramlás
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) P_Laszlo válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
:O Jaj. És ez már biztos?

A kérdezett 28 literben kb. 36-38Hz-re hangol a cső....
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 29, 2015 / 1
 
Közben megnéztem, abszolút Logoteches példány mérése:

Name: 1-825-870
Company: Sony Electronics Inc.
Fs = 46,83 Hz
Qms = 4,238
Vas = 5,683 liters
Cms = 0,256 mm/N
Mms = 45,1 g
Rms = 3,131 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 10, mm
P-Dia = 126,2 mm
Sd = 125, sq.cm
Qes = 0,778
Re = 3, ohms
Z = 4, ohms
BL = 7,153 Tm
Qts = 0,657
1-W SPL = 80,74 dB
(#) zotya1983 hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
P_László! Ez a láda nekem megfelelne az említett elvárásoknak?
(#) P_Laszlo válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Nem látok át a doboz falán.
(#) zotya1983 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Az a baj én sem Na mindegy is mert messze van nekem szállítás szempontjából
(#) szamóca válasza Benji94 hozzászólására (») Júl 1, 2015 / 2
 
Idézet:
„És ha valaki gyatyalengető mennydörgős basszust akar?”

Rendel egy mélyhangszórót.

Hszóró.jpg
    
(#) martin66789 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Ez hány wattos ?
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2015
(#) P_Laszlo válasza szamóca hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Vagy több kicsit, és akkor még jó is lesz.

Honnan van a kép?
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ennél már nem lehet probléma a mélyhangok visszaadása megfelelő doboz esetén.
(#) P_Laszlo válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Miért, bizti, hogy jók a T-S paraméterei?
(#) gabor128 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Üdv,

Reflex doboznál milyen vastagon kell bélelni vatelinnel? Illetve ezt hogy lehet rögzíteni?

A boltban kb 7-8mm-es anyagot sikerült vennem.

Köszi!
(#) matyivagyok hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem igazán tudtam, hogy melyik topikban tegyem fel a kérdést, remélem nem lövök nagyon mellé.
Sajnos nem találtam sok információt a Videoton Solo B21 hangfallal kapcsolatban. Valaki meg tudná mondani milyen hangszórók vannak benne?
(#) P_Laszlo válasza matyivagyok hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
HA17-582 és HD5-612
(#) mraulajos hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Hali!
Hogy kell azt pontosan írni, hogy mekoli? Ilyen tip hangszórót keresek.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) zotya1983 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Mc Cauley
(#) latyakosa hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Üdv, Videoton Saphir hang(doboz)sugárzó, 8 ohm-s. A felső frekvencia tartomány kiegészítéséhez gondoltam Akai 4IT-SM3G magast illeszteni. Tudnátok abban segíteni mennyire szükséges csillapítani a magas sugárzót ahhoz, hogy a dobozban lévő egyéb sugárzókkal együtt tudjon futni ? 2-3 ohm-s soros ellenállás elég lehet ?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) P_Laszlo válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Nem sok értelme van, ahol a HD10 esik, ott az akai is. Talán ilyen 0,22-0,47µF megpróbálható, de értelmesebb lenne egy normálisabb dóm magas helyette.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) latyakosa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Amit a logotech.hu oldalán árulnak akai néven magas (sugárz)hangszórót az nem ez a típus ? 25kHz-t írnak felső határ frekvenciának. Feltételeztem ezen a frekvencián van a felső -3db-s pontja.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) P_Laszlo válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Azt nem én írtam. Én az előző hozzászólást írtam.
Következő: »»   551 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem