Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2618 / 3972
(#) totopapa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Köszi! Már rájöttem, a menüben kell a kimenet típusát (AV/fülhallgató) beállítani
(#) MikulaSan hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok sürgős kérdésem lenne az hogy : érdekes problémával szembesültem mégpedig: a 1.5 voltos elemnél az adott ellenállás "elvonja" az 1 v ot viszont a 9 voltos elemnél mérés szerint semmi sem történik mi oka van? Kipróbáltam több ellenállást is hol lehet a hiba?
(#) proli007 válasza MikulaSan hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Hello! A hiba abban van sajnos, hogy nem lehet érteni miről is van szó. Mekkora az "adott" ellenállás, hova kötötted és mit mértél. De ha ugyan azzal az ellenállással terhelted az 1,5V-os elemet és a 9V-osat és az 1,5V-nak a feszültsége 1V-ot esett, a 9V-osé meg nem esett, akkor a 1,5V-os le van merülve..
(#) MikulaSan válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
ugylátom értelemetlenül irtam le időközbe rájöttem hol a hiba másképp oldom meg
(#) Papika hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy villámcsapás miatt "félig" működő 1 lakásos kaputelefonom. Ezt szeretném helyre hozni.
Ami nem működik:
- csengetés /dallam volt/
- bentről nem lehet ki beszélni.

Kintről lehet bele beszélni és az elektromos zárt is lehet nyitni.
Kondenzátorok cserélve és a tranzisztor is. A tranzisztor továbbra is nagyon melegszik. A villámcsapásnál az üvegbiztosíték nem szállt el. A főpanel egy RL-3207AAM típus.
Tudnátok segíteni, hogy mi szállhatott még el benne?
(#) teszti hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Hi
Ha egy dióda 1A-ig terhelhető, ha 2db-ot párhuzamosan kötök akkor 2A lesz?
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Nem. Valahogyan kellene gondoskodni arról, hogy a két dióda között egyformán legyen megosztva az áram. Ezt megteheted egy-egy sorbakapcsolt ellenállással, de akkor az áramkör paraméterei romlanak.
(#) nemprofi hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Szép jó estét mindenkinek!
Búg az ORION T2835 STX-Silver TV. Humax beltérivel megy. Az eredeti, szolgáltató által csatlakoztatott Scart kábelt bróba-szerencse alapon lecseréltem egy gagyi, piacon vásárolt kábelre, lényegesen csökkent a búgás. Mivel eléggé rossz a hallásom, fejhallgatóval "élvezem" az adásokat. Érdekes módon nem mindegyik csatornán egyforma erős a búgás, de azért zavaró. A TV-n a hangerő teljesen mínimumra van állítva, csak a beltéri távirányítójával szabályozom a hangerőt. Namármost láttam valamelyik oldalon egy földhurok megszüntető kütyüt, és szeretném megcsinálni. Két 10 nF/250 Voltos kerámia kondi kell hozzá és ugye a koax csatlakozók, ami akad itthon néhány. A tulajdonképpeni kérdésem az, hogy van itthon néhány régi TV ami már a digitális átállás miatt nem használható, és azokból szeretnék kibányászni kondikat. A nagy kérdés, hogyan tudom megállapítani, hogy melyik a 220-250 voltos kondi. A jelzésekből nem találok utalást ilyesmire. Tudom, lehet vásárolni is, nem egy nagy összeg, de de ebben a kánikúlában semmi kedvem 50 Km-t utazgatni. Mellékelem a galvanikus leválasztó képét: egyáltalán érdemes ezzel kínlódni?
(#) granpa válasza nemprofi hozzászólására (») Aug 10, 2015 / 1
 
Rá szokták írni. A nagy kékek, barnák megfelelnek.
(#) nemprofi válasza granpa hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Kösz a választ. Holnap megnézem, eddig ugyanis csak náhány rossz PC tápot nézegettem, de azokon csak számok szereplnek. Egy táblázatból meg ki lehet olvasni hogy melyik szám mit jelent. Feszűltség jelzéssel eddig nem találkoztam, de lehet hogy csak én vagyok béna.
(#) amda hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Vettem egy gyári zsír új Li-ion akksit a telefonolmba.
Kérdésem a következő.
Van valami teendőm használatbavétel előtt?
-Teljes feltöltés?
-Teljes lemerítés?
-Vagy csak behelyezem a telefonba és nem kell vele foglalkozni, már használhatom is?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza amda hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Első használatkor érdemes teljesen feltölteni, majd egyszer addig meríteni, amíg ki nem kapcsol a telefon. Ezek után mehet a normál használat.
(#) Gj hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Üdv!
Valakinek volt már dolga ezzel a pasztával? Én a PC-m procijánál használtam, de egy új, elvileg sokkal erősebb hűtővel. A hőmérsékletek emelkedtek. Azért kérdem, hogy milyen, mivel ne tudom, hogy a hűtőt raktam-e fel rosszul, vagy a paszta-e az oka.
Szóval milyen paszta ez egy átlagoshoz képest?

Előre is köszönöm!
(#) lukacsp válasza Gj hozzászólására (») Aug 10, 2015 / 1
 
Ez egy gyenge paszta.
Erősítőhöz elmegy, de PC-be legalább 4-5 W/mK hővezetésűt kéne tenni.
(#) Gj válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) attika hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok,talán nem teljesen ide illő a kérdésem.
Firmware frissítésnél melyik az újabb,az sw version vagy a hw version?
A W gondolom a Write rövidítése,de mi az s és mi a h?
köszönöm.
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Az sw a SoftWare a hw pedig a HardWare. Legjobb tudomásom szerint.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Köszönöm.
Akkor ezek szerint ha az SW version a 1.0.1.0 és a HW version az 1.0.0.0,akkor az SW az újabb.
Ez egy távírányító firmware frissítése lenne csak már nem tudok kilépni belőle,de régebbit nem akarok rátenni mint amilyen rajta van.
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
A softwaret tudod frissíteni, de nagy valószínűséggel a hardwaret nem tudod frissíteni. A softwaret pedig a gyártó oldaláról, ilyesmi helyről szerezheted be.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Azon már túl vagyok,le is szedtem és el is kezdené a frissítését,csak régebbit nem akarok rátölteni mint ami most rajta van.
Kép mellékelve

carson.jpg
    
(#) clipart hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Érdeklődöm tud-e valaki olyan hővezető pasztáról amely egyben ragasztó is?
CREE LED-hez kellene , esetleg ha van ilyesmi hol tudnám megvenni ?
Köszönettel
(#) qvasz2 válasza clipart hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Nem javaslom! Én használtam kétoldalas hővezető ragasztót, de néhány led elvált, és meg is halt. Csillagra kell forrasztani, és a csillagot csavarozni. Ez atombiztos, a ragsztóval csak gondod lesz!
(#) Mircsof hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy áramköröm, aminek a bemeneti feszültsége 30V DC (ez fix nem tudom csökkenteni). A probléma az, hogy ebből 5V-ot kell előállítanom, egy PIC egy 5V-os relay és egy kijelző számára. A gond az, hogy ha a relay behúz akkor a 7805 elkezd "izzadni". Ezt orvosolandó kapott egy hűtőbordát, mert számítottam rá, hogy melegedni fog...., viszont érdekelne, hogy van-e rá egyszerű módszer, hogy a csökkentsem a melegedését?
(#) BEMcorp válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Ha nem akarod a 7805-öst egy step-down konverterre lecserélni, akkor esetleg betehetnél egy 7815-öt elé, így ugyan az össz hőleadás nem csökkenne, de eloszlana két felületre.
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Hello! Csak kapcsoló üzemű stabilizátorral lehet tisztességesen megoldani a dolgot..
(#) nedudgi válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Azt remélhetőleg meg tudod tenni, hogy a relét kicseréled egy ugyanolyan, de 24V típusra. A legtöbb jelfogó több tekercsfeszültségű változatban kapható.
Ez a hozzászólás tartalmaz egy ötletet az átfolyó áram további csökkentésére: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) Mircsof válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Köszi, de sajnos ilyen kicsi méretben csak ez az egy 5V-os relay van kéznél, annyit meg nem ér, hogy vegyek hozzá egy másikat. Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy megoldható-e, de jelenleg a hűtőborda is megteszi, 20 perces időzítéssel is rendben van a hőfok, és valószínű soha nem fog menni ilyen hosszan!
Azt még megtudnád mondani, hogy a csatolt linken a D1 milyen szerepet tölt be? Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Védi a stabilizátort, ha hamarabb szűnik meg a tápfeszültség, mint a kisülne a kimeneten levő kondenzátor.
(#) Mircsof válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Akkor előkaparok egy SMD-t és beültetem, jobb a békesség. Üzem közben folyik rajta áram?
(#) nedudgi válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Üzemszerűen nem, de nyitóirányban el kell viselnie a kondenzátor kisütő áramát.
Következő: »»   2618 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem