Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 21
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Természetesen elég.
(#) DonThomasino válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Simán csak egy bilincsel szorítom ...?
Pipa végű csövet adtak a boltban az jó hozzá?
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
igen.
(#) DonThomasino válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Köszönöm.
Délután neki ugrok.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) otvenkilenc válasza Secret hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Kilehet cserélni házilag is. A két oldal szétszedése különbözik. Ahol az ékszíjtárcsa van ott a belső csavart is oldani kell egy csőkulccsal. Természetesen a tárcsát le kell venni. A program kihagyás az akkor fordulhat elő ha a program elcsúszik. Előfordulhat akkor ha a kapcsolón lévő szinkronmotor csapágyas lesz. Valahol van kapcsolási rajzom ha megtalálom felteszem.
(#) DonThomasino hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Szétkaptam a gépet és akkor láttam hogy az oldal lemez és palást lemez elég rozsdás.
Néztem újat de elég borsos az ára. Érdemes a meglévőt felújítani vagy inkább új ?
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Természetesen felújítható.
(#) DonThomasino válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Mivel szokták célszerű?
Egy homokfűvást kibírna az a lemez?
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Először is le kéne maratni a festéket utána eltávolítani a rozsdát majd egy festőműhelybe elküldeni.
(#) Balto a farkas hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Üdv.

Van egy Energomat gép, a programkapcsoló mikor stop állásba ér elkezd sisteregni és jön a szaga is. Ha le van kapcsolva is ugyanúgy sistereg tovább, odébb kell tekerni hogy abbahagyja. De azon kívül működik rendesen maga a mosás és a program végigmegy rendesen.
Most persze csak akkor van bedugva ha mos és nincs magára hagyva, mert ez elég gáz így.
Kompletten programkapcsolót kell cserélni vagy csak saru lehet elkorrodálva?
(#) Master_of_the_web hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Helló!

Egy Hajdu Minimat 560 típusú gépben szeretnék fűtőbetétet cserélni. Ebben egy 1900W -os fűtőszál van. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy a fűtőbetét a dob belseje felé akar távozni. Vagyis szét kéne szednem a dobot és eltávolítani a forgódobot. Ez rengeteg csavar kiszedésével, tömítések megbolygatásával és időtöbblettel jár amit én szeretnék elkerülni ha lehetséges.
Van valami trükkös módszer a fűtőbetét kiszedésére teljes szétbontás nélkül?

Üdv.

MFU005.jpg
    
(#) botesz válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Persze.Meglazítod a csavart lehúzod a csatikat és elkezded kifelé húzni.Ne finomkodj vele.De biztos hogy az a rossz?
(#) Master_of_the_web válasza botesz hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Teljes szakadás. >20Mohm elég egyértelműen annak mondható.
Lehet, hogy nem jól láttam a forgódob lyukain keresztül bevilágítva, de mintha a fűtőbetét belül szélesebb lenne mint a nyílás. De szerintem is az lenne a logikus megoldás, ha kifelé jönne. Na majd jól megrángatom.
(#) botesz válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Nyugodtan tépkedd meg nem lesz(már) baja.Amúgy meg ez van benne: Bővebben: Link
(#) Master_of_the_web válasza botesz hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Nem, mert csak két kivezetése van.
(#) botesz válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Meglehet.A lényeg az hogy nem finomkodj vele.
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Fogja a vizkő...
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Ami sok mai ragasztónál erősebb
(#) otvenkilenc hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Meg egy bilincs a belső fűtőszálat. Ha a dobot kiveszed hozzáférni nem kell a tetejét levenni.
(#) botesz válasza otvenkilenc hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Lehet de a bilincset nem fogja tudni utána visszarakni.És azt a bilincs kicsavarozása nélkül is ki lehet húzni!
(#) Master_of_the_web válasza botesz hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Köszi a segítséget!
Valóban kijött kifelé, bár elég nagy erőt kellett alkalmaznom.
(#) botesz válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Mondtam hogy nem szabad finomkodni vele....
(#) PowerPein hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Kérdésem a következő (remélem még valaki olvassa):
Hajdu energomat 750-s típusú mosógép nem fűti a vizet; egyik mosóprogramnál sem. A mosási ciklusokat simán végig viszi. Fogyasztás mérővel lemértem a gép fogyasztását: csak a motorok fogyasztását láttam ( mosásnál: 310 W, szivattyú: 100 W, centri: 650 W). A fűtőszál elvileg egy 1900 W-s. A palástot le szedtem a gépről és rámértem a fűtőszál ellenállására: 260 ohm. Sarukat megtisztítottam és a 40/60 °C-s érzékelő saruit is. A membrán kapcsoló is rendesen működik (enyhe levegő be fúvással lehet hallani a 3 szintű kapcsolást). Víz nem szivárog (folyási nyomot nem találtam).
Ahogy olvastam a fórumot, ha az érzékelő lenne hibás, akkor vagy túl fűtene vagy nem adná rá a fűtést és a program kapcsoló nem menne tovább. De a 90°C-s programnál is ugyan ez van.
Biztosra akarok menni, hogy a program kapcsoló a hibás?
Ahogy elnéztem a kapcsolót; lesz egy pár órás meló a cseréje.
(#) dokidoki válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Ha jól mérted a fűtőszál ellenállását akkor ott a hiba. Mert 260Ohm -al nem is fog fűteni. Hisz alig sincs 300W az átfolyatható áram, 230Volt esetén. Tégy egy próbalámpát a fűtőszálra, hogy lásd, van -e ott áram. A fűtőszál ellenállása darabonként 50Ohm körüli, ha 2 darab 1000W -os van benne.
(#) PowerPein válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
1 db 1900 W-s van benne.
A méréskor a műszer a 200 Ohm-os érték határnál semmit nem mutatott, de a 2 kOhm-os határnál már mért.
Viszont ha hibás a fűtőszál, akkor a fogyasztás mérőn látnom kellene az áramfelvételét (a 300W körüli értéket)?
Vagy van benne olyan relé ami levált, hogy ha a fűtőszál áram felvétele nem olyan, mint amilyennek lennie kellene?
Próba lámpa meg még be szerzés alatt...
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2016
(#) dokidoki válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Valószínű, hogy megszakadt a fűtőszál ez esetben, vagy valami lett vele, és nem is lehet meghatározni, hogyha áramot kap miként reagál. Lehet, hogy nem is fűt, mert áram ill. melegedés hatására jobban megszakad. 1900 Watt esetén 27-33 Ohm körülinek illik lennie a betétnek.
Szerk.: valószínű, hogy van a fűtőszállal sorosan egy biztonsági hőkioldó, azt is érdemes megnézni.
de a fűtőszál ellenállását ez nem befolyásolhatja. Így ha az nem megfelelő értéket ad, akkor ott a hiba. A betét ellenállása egyenlő a feszültség négyzete osztva a teljesítménnyel. R= U x U / P
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2016
(#) botesz válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Valamit igen elnézhetttél mert minden ilyen hajduba min. 2 db betét van.
(#) kojak2 hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
kérdésem a következö lenne az energomatom mindkét füttöszála kölsö áramról müködik a mosógépben mégsem fűt amugy a gép minden programot végigcsinál lenne valakinek valami okossága ez ügyben mit kéne megnéznem?
(#) PowerPein válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Fizikailag 1 db van benne. A program tábla zöld-fehér színű, a mosógép fehér színű. A program táblára "EnergoLux" felirat van ráírva. Az adattáblán pedig a típus: 750. Alatta a teljesítmények: motor mosás,centri, szivattyú, stb... Fűtéshez simán 1900 W van írva.
(#) botesz válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Persze hogy 1900 W wan ráírva nem fogja külön leírni a 2 betét teljesítményét.Ilyet keress:Bővebben: Link
Ha a betétek jók akkor ez egyik oldalon van egy 40/60 illetve a szivattyú oldalán egy 90 fokos és az üst alján is kell hogy legyen mégegy klixon.Ha mindezek után fűt csak nem eléggé akkor a lépésgátló nem lesz jó.
Következő: »»   10 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem