Fórum témák
» Több friss téma |
A Mikrovill-ben ehhez hasonló vonalkód olvasóval húzták le az alkatrészek vonalkódját, ami az alkatrész fiók elején volt található. Utána ha kész volt a rendelésed,akkor beleállította a vonalkódolvasót egy másik "olvasóba" és már printelte is a számlát. Valahogy így működött régen.
Kedves Fórumozók!
Egy egyedi építésű (elég drága) áramkör tönkrement az egyik modell RC tankomban. A hibás alkatrészt megtaláltam, csak nem tudom, hogy mi az, illetve, hogy mire szolgálhat. Szerintem egy felületszerelt tranzisztor. Nagyon nehezen olvasható, de talán az van ráírva, hogy AVAA, viszont szinte semmit nem találtam róla a neten. Egy lpc2136fbd64 csipp 63-as lábához (Vref) csatlakozik az "egyedül álló" lába. Mit tehetek a helyére, vagy áthidalhatom-e valahogy ezt az alkatrészt? E-nélkül nem indul el az elektronika (hangmodul) egyáltalán. Üdv: Semsey Péter
Szia!
Miből gondolod, hogy az az alkatrész hibás? Látható sérülés van rajta?
Ha megmelegítettem a forrasztópáka hegyével, akkor elindult az elektronika, kb egy 10-15 másodpercre, aztán hirtelen megszűnt dolgozni. Leforrasztottam, és az egyik lába ott maradt, szerintem az volt kontakt hibás.
Köszi a választ a gép
ALBACOM. MODEL? M54N Itt van egy fotó bár elég elmosott. Ez a panel amihez csatlakozik a táp. És a csatlakozónál. van szikra ha össze csatolom. A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
Sziasztok!
Kezembe került pár darab Remix gyártmányú akármicsoda. Az egyik fekete téglatest, felirata: HAA 56 R8 A másik pedig lapos kék, kerámiára készült valami HAA 70 X7 felirattal. Van ötlet, hogy ezek mik lehetnek? Olyan, mintha a kéken kerámial apon kis smd tranyók lennének.
Merd meg egy Ohm merovel, hogy a Vref es az RTXC1 labak nincsenek-e a Vss illetve a Vdd labbakkal osszekotve, ugyanis gyanus, hogy ez a haromlabu IC egy reset generator. Tobb gyarto is csinal ilyet, a funkciojuk ugyanaz, de a bekotesuk es egyes parametereik elteroek. Ha ki tudod merni, hogy a harmomlabu alkatresz mely labai mely tapokra (Vdd, Vss) mennek, akkor talan ki lehet okoskodni, hogy milyen tipus.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
Sziasztok!
Nekem ajándékoztak 4 db MJ 1004 tranzisztort. TO3-as tokozású. Hiába keresem a Google segítségével, de nem sikerül adatot szerezni róla. Ismeri -e valaki? E-C feszültség, Mhz, stb.
Nincs véletlenül még egy szám a MJ 1004 után? Mert így én sem találok semmit.
Nem lehet hogy véletlenül 1 nullával kevesebbet olvastál le?
MJ 10004
Köszönöm a tippet! Méregettem én minden felé, meg próbáltam áthidalni lábakat, aztán végső elkeseredésemben kerestem egy P4-es alaplapon ilyen alkatrészeket, és találomra az egyiket áttettem, amin találtam A betűt. És most hihetetlen, de működik! Nem tudom, hogy mi volt az, és hogy mit tettem a helyére, de jól tettem, hogy megtettem!
Idézet: Erről koránt sem egyezik a véleményünk. Ezzel az erővel szórhattál volna bele grafitport is vagy aprószeget, valami majd csak lesz. „Nem tudom, hogy mi volt az, és hogy mit tettem a helyére, de jól tettem, hogy megtettem!”
Sziasztok! Ezt a kijelzőt egy samsung diva telefonból bányásztam. Honnan lehetne megtudni a meghajtó chip típusát?
Szerintem a típus alapján rá lehet keresni, de nem valószínű, hogy megtalálod!
nem találok semmit sajnos. ezt találtam még a keret oldalán: S280GS11MA10729V00 USP5280371
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
Esetleg más fórumokon, (amerikai vagy orosz) találhatsz valamit.
A USP5280371 - re keresve sok fle kijelzőt kiad. nem tudom ki lehet a gyártó
Akkor marad a kísérletezés. Párhuzamos, soros SPI, i2c - hátha elindul valamivel Sajnos a kéről nem tudok minden részletet jól kivenni, De például a DI eléggé soros digitálisnak tűnik.
Szerintem a "DI" a diódának szól. Mert az a csomó szöveg, mintha alkatrész pozíció lenne, nem "adatátviteli elnevezés". Amúgy elég sok a vezeték a csatlakozón, ahhoz, hogy soros adatátvitel legyen.. Ujjlenyomat viszont elég egy rabosításhoz is..
Látod ez a baj - öregszem. Már a diódákat sem veszem észre a képen
Á dehogy! Ez egyfajta digitális fertőzöttség, kis analóg technikával gyógyítható.
Nálam nem biztos hogy jobban öregszel, gyorsabban meg semmiképp..
Sziasztok!
A mai napon barangoltam egy helyen, na jó, egy hulladék-telepen. Szeretek nem mindennapi dolgokat lefotózni, még akkor is ha már el kezdett enyésződni. Most is készítettem pár fotót, és segítségeteket kérném, hogy mi ez? Mire használták? Az van ráírva, gyökvonó. nagyon sok ilyen tároló volt ott, egész sok darab. Na de beszéljenek a képek:
Hello! Ez az iparban használatos Gamma analóg jelváltó család tagja. 4..20mA be és 0.20mA kimenetű. Gyököt von. Áramló közeg tömegáramát mérőperemmel mérik. A mérőperemen nyomás esik az áramlás hatására, de az áramló mennyiség a nyomáskülönbség négyzetgyökével arányos. Ezt a feladatot végzi el a "gyökvonó". Iki=Négyzetgyök(Ibe-4mA)*5 függvény képében. Ma már mikrokontrollerrel számolják az ilyen összefüggéseket.
Köszönöm szépen!
Már csak egy kérdésem volna mire is használták pontosan? Hőmérsékletmérésre? Kohóban talán? Volt még a tárolóban paprírszallagos- regisztráló fogyasztásmérő, úgy 50 db 1000A-es ampermérő, bimetallos hőmérő, 500cfok méréshatárral. Sajna mind össze volt törve. egy kocsi leborította az egészet, a nagyobb darabokat láng-vágóval feldarabolták majd egy markoló kis konténer-ládákba tette. Ezért néz ki az egész, úgy ahogy.
"Áramló közeg tömegáramát"
Írtam, csőben áramló víz vagy gőz áramának mérésére. Pld. hőmennyiség mérésnél. Persze nem csak ez van a mérőkörben. (Otthon Te kb. semmire nem tudod használni, maximum az alkatrészeit/dobozát.) A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
igen utána néztem, köszönöm. Úgy látom mostanában az ADAM-ot használják erre a célra. Nem is akarom használni, bár a gyökvonóba a három panel közül kettőben számomra értékes tanzisztorok vannak BSYxx, 2Nxx. egy fél marék valamint a papírszalagos regisztráló lett volna annyiban érdekes, hogy látok egy ilyet belülről. Nos most láttam
Annyival korrigálnám, hogy térfogatáramot mérnek, amiből utána kiszámolható a tömegáram is a sűrűség ismeretében (gázoknál, gőzöknél részben ezért kell mérni a nyomást és a hőmérsékletet is).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |