Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1792 / 2208
(#) mark.budai válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 17, 2015
Moszkvai EL84 PPP-je?
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 17, 2015
Telitalálat!
(#) Orbán József válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 18, 2015
Sziasztok! Szeretnék erről többet, vagy mindent tudni, ha segítenétek...
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 18, 2015
Nem kell off -olni hisz csöves !
Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2015
Köszönöm, nem ismertem eddig...Érdekes koncepció.
(#) V1rusH hozzászólása Aug 18, 2015
Tapasztaltabb szakikhoz fordulok kérdésemmem:
mely beag készülékben van 85x85mm trafó? Vagy ha nincs erölködőben, azok kimenői, táptrafói, mennyire mérhetőek össze?
Némi kis kutakodás, és minimális tapasztalat alapján, beagék olykor hálózati trafót is készítettek m lemezből.
Van egy HTP-91 kültéri box illesztő trafóm, de könnyebb lenne párt találni jozzá, ha tudnám, esetleg más készülékben is előfordul ez a méret.
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 18, 2015
Tegnap hallgatóztam egy kicsit, az eredmény nagyon tettszett.
Döntöttem: csinálok új nyákot, amiben már benne van a CHZ féle SRPP fokozat és a bias állítást is lecserélem, mert ezzel nagyon nehéz beállítani szimmetrikusra. Szívesen fogadnám a GU50 foglalat makróját vagy egy GU50-el készült erősítő nyáktervét Sprint layoutban.Oktal foglalat makrója már készen van. Majd töltök fel képeket ellenörzés céljából.
Hátha addigra, mire kész lesz, fleta is válaszol, vagy kénytelen leszek magam megcsinálni.
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
Fletának ne emailt írj, hanem itt az oldalon privát üzenetet.

Használd egészséggel!
(#) gerleimarci válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 18, 2015
Itt is írtam már neki, csak nem nézi. Azt írja, hogy két napja volt fent utóljára, tehát még az előtt, mielőtt írtam neki.Bővebben: Link

Köszi, ezzel gyorsabban haladok.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
Ha már áttervezed, akkor egy panelre érdemesebb kivitelezni.
Könnyebb a huzalozása és földhurok nem lesz, ha a képen látható földelés szerint készíted.

PP nyák.JPG
    
(#) gerleimarci válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2015
Eredetileg két panelra gondoltam, mert a tápot a kettő közé szerettem volna rakni, mint most van. De most elgondolkoztattál. Akkor megpróbálom úgy tervezni, hogy egybe legyen, de szükség esetén szét lehessen vágni, ha nem férne bele a dobozába.
(#) Orbán József válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 18, 2015
Szia! Nekem is ilyen, kültéri hangoszlopokban szereplő M85-ös vasaim vannak. A rossz hír, hogy komplett műgyanta kiöntésben részesítették, eddig 1 db-ot tudtam szétszedni, többinél új cséve kellett.
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
Lényeges, hogy hátulról előre haladva középen egy fóliára fűzd fel a földpontokat.
Ezen a nyákon a táp minden része rajta van, csak a trafókat kell bekötni rá.
Nem kell külön nyákterv a tápegységnek sem.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) djcaveman hozzászólása Aug 18, 2015
Sziasztok. Van egy toroid kimenő trafóm TK1609-3K. Valaki tud róla valami infót? SE kimenő lenne? 3 tekercs kivezetés van rajta: egy 0,8-as vastagságú 0 ohmos, egy 0,5-ös vastagságú 0,3 ohm, és egy 0,3 vastagságú 0,4 ohm os.
(#) CHZ válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 18, 2015
Akkor ez nem kimenő! Vagy rosszul méred..
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) kristikoma válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 18, 2015
Megtaláltam a trafót(vatyin vetted), ez hálózati trafó. Valószínűleg az ohmos ellenállást sikerült megmérni. Alacsony(2-3V váltó) feszültséget adj valamelyik vastag drótú tekercsre, majd mérj.
(#) djcaveman válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 18, 2015
Rendben.. Kipróbálom.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2015
Tetszetős darab! Ez az erősítő melyik meghajtással készült? Van róla rajz?
(#) djcaveman válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2015
Valóban rosszul írtam... toroid trafót akartam írni.
(#) pisti89 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2015
Gondoltam én is újratervezem a GU50-et (amit a Marci is csinál)
Kicsit alkalmazkodnék a dobozomhoz, így a GU50 és környezete légszerelt lenne és a 6H8C lenne NYÁK-on és mivel nincs akkora helyem, mint ami az eredeti tervben szerepel, így a 2db 6H8C csöves egymás mellé helyezném el, de a kapcsolás miatt nem igazán oldható meg a szimmetrikus felépítés.
Erre volna valami ötleted? (azért tőled kérdezem, mert a te terved elég jól sikerült és gondoltam hátha tudsz segíteni)
(mivel a Marci is azon agyal, hogy a találkozón vett 2U rack dobozba építí, így azonos cipőben járunk-kíváncsi vagyok mire jut, tervezésnél számol-e a doboz és a trafó méretével)
Marci te is adhatsz ötletet, hogy meddig jutottál a gondolatmenettel.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Én panelra rakom a GU-t is. Leraktam a két GU50 foglalatot, közé a bias potikat, stb. Lentebb egy gnd sáv, azon átmegy a két csatolókondi, és a két g2 ellenállás, utána elkeztem kötögetni a fázisfordítót, és abba is hagytam mára, mert kezdett kifojni a szemem
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 18, 2015
A trafókat, ha nem fér el benne, akkor kihajítom a tetejére
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
2U dobozból ki fog lógni a cső.
A táptrafód elvileg 13cm-es és a kimenőd meg 9,4-es (nekem ekkorát csinált a fleat)
A 2U rack doboz mélysége 24.5cm a a trafó a tetején van, akkor a GU nem lóghat bele, tehát max 14cm marad a GU-nak és az előfoknak
GU magassága:8,3cm láb nélkül a doboz meg 8cm és akkor még a foglalat, NYÁK, beülteési oldal alkatrészei+szellőzés, így beismerhető, hogy a csőnek foglalatostúl ki kell lógni a adobozból, így marad hely a dobozban a NYÁK-nak...
Nekem a tetején lesz a trafó és a panel alulról felfogatva a doboz felső lapjára, így kompletten levehető az egész, vagy az alja és akkor lehet belül mérni...
GU50 és a környéke légszerelt és a 6H8C és környéke meg NYÁK-ot kap.
(sajnos csak a csövet tudom szimmetrikusan elhelyezni, minden más borul, de szerintem jó lesz ez így is)
Holnap dobj fel képet hol jársz.
(#) pisti89 válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Én erre jutottam mint megoldás
Minden poti tengelyéhez lesz még egy furat, hogy könnyebb legyen beállítani.
A GND-ről lehetne vitázni, szerintem ez is olyan mint a csillagpont, felfogatásnál el lesz szigetelve.
Központi GND a tápon lesz majd.
GND-hez képest jelenleg 1mm-t hagytam ki, de lehet 2mm-re növelem és a kivezetések PAD-jei is nagyobbak lesznek, mivel tüskék lesznek beépítve.
Marci álltal (többiek segítségével) kikísérletezett poti és ellenállás értékek még javítva lesznek, csak még vissza kell keresnem a hozzászólásokból...

Bármilyen észrevételt szivesen fogadok, de GND-ről nem szeretnék vitatkozni
(kinek mi tetszik jobban)
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015

előfok.JPG
    
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Legalább az én elrettentő példámból tanulhattál volna, hogy NE használj fóliaszigetet gnd-ként.
(#) CHZ válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Méreteket Te ismered, neked kell megoldani. E az áramkör is tervezhető szimmetrikusan is.
(#) szili83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Én nem akartam írni ezt, de tényleg nem kellene használni teli földet....
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 19, 2015
Csináltam egy képet a rackről, benne a trafókkal és.a.táppal. Ezután ráraktam a jelenlegi panelokat, simán elfér a kimenő felett. Van egy négyzet alakú nyákom, amit ha kettévágok, megkapom azt a két hosszúkás darabot. Maradok a két panelnál CHZ tanácsának ellenére.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
A GND-n én is agyalok még, mivel egyszerű lett a NYÁK-om, kisebb módosítással kikerülhető.

Jól látom, hogy az erősítő paneledet rátetted a kimenőre?
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Igen, jól látod. Még a kettő közt marad is hely, hogy szellőzzön.
Következő: »»   1792 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem