Fórum témák
» Több friss téma |
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Mindössze csak ennyi képletből válogathatok! A bőség zavara nem minden esetben jó....
A kékkel kijelölt képletek az elektroncső.hu-ról származik, ami legalább egybe vág ferci által közölt egyik képlettel. Egy kezdő, aki még soha sem számolt ilyesmit, mint én is, honnan tudja, hogy melyik a jó? Főleg ha csak egy forrásra támaszkodik... Akkor a kék képleteket használhatom?
A jobb oldali szélső egyfajta hálózati trafós számolás, a jobb másodiknál mW-ban kéne beírni a P-t...
A többit pedig "átlagold". A légrés, a te vasad minősége úgyis beleszól.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy SE-hez mindenképpen feltétel a légrés? Volna két m lemezez vasmagom, ami jó lehetne, de nem légréses.
Azokból is van légréses. Nézd meg alaposan a lemezt.
A légrést szokták úgy "kiküszöbölni" hogy "felváltva" lemezelik be...
Lásd a képeket, ha van a lemezen légrés, akkor egy irányban lemezelve jó lehet.
A váltott irányt tudom, ferci is mondta már. De nem tudtam/tudom, hogy az a néhány század mm hézag, ahol a "nyelv" el van vágva a járom lemeztől, elegendő-e. Na meg méretezéshez jó volna tudni is pontos méretét.
Egy biztos, szabadszemmel fény felé tartva, nem látok hézagot. Egyébként beag trafók. 55mm x 55mm,, az oszlop méretét fejből nem tudom pontosan, azt hiszem 17mm. A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
Ha van hézagmérőd, azzal le tudod ellenőrizni a légrést, vagy valami közvetett módszerrel.
Képleted van a méretezéshez, csak alkalmazni kell. Ha már megvan a primer menetszámod, nyugalmi anódáramod, abból kell számolni. Általában 0,1 +/- 0,02 mm a légrés, hacsak nem valami extrém SE-ről van szó.
A BEAG vasak nem légrésesnek számítanak. Nekem is van, sőt német "M" vasak, bizony szépen zárnak, elenyésző, ha van is légrés.
Én is így látom. Van belőle 3 féle méret is.
Üdv!
Meg szeretném tudni hogy ez trafó alkalmas-e kimeő trafónak? Az alsó felén annyi ír hogy TF808. A levezetések 15,4 és 2,5 ohmosak sorban, ebből arra következtetek hogy hálózatinak van tekerve, de lemezek nagyon vékonyak (0,3mm). itt a kép A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Szia!
Nézd meg, van-e légrés. Ha nincs, akkor pp-hez jó csak, ha van, akkor SE-hez is.
Sajnos a csévetest takarja. Jól gondolom hogy csak úgy lehet kiszedni ha letekercselem?
Esetleg kísérleti úton meg lehet tudni van-e neki?
Kihúzol valahogy egy lemezt és meglátod. Nem kell letekerni addig semmit.
M vagy EI? A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Nem látok rá módot, úgy tűnik M vas mint a fentebbi képen. Nem találok illesztést a lemezeken.
Akkor told el vmelyik oldal felé a felső lemezt, emeld át a cséve végén és úgy ki tudod erőlködni.
Kint van,és nincs neki légrése, ha igaz hogy 2 század a leg kissebb. Amugy ennek a lemezelésének tényleg ez a módja? M vas.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Ha nincs légrés, akkor pp vagy hálózatihoz jó. A lemezvastagság miatt viszont használd inkább kimenőnek, ne pazarold hálózatira.
Így találták ki..
A hálózatinál használatos teljesítmény képlet itt is használható?
P=keresztmetszet^2
Én inkább ezt használom : ( Afe/1,2)^2
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Az még így is 42W nálam, szóval asszem nem ez lesz az első csövesem kimenője...
Egy pillanat... kimenőre egész másképp kell.. én hálózatira értettem.
Ja, ok! Akkor arra kérek szépen egy képletet.
Arra nem egy képlet kell, hanem több is.. a vaskeresztmetszetre találsz itt egy két oldalon belül, alsó határfrekitől, teljesítménytől függően, de az nem minden.
Túl nagy, vagy túl kicsi?
Milyen erőszítőt akarsz összerakin? Mekkora teljesítményt szeetnél?
Elsore termeszetesen kicsit, SE-ben gondolkodom, az egyszerusege miatt, de meg meg kell bizonyosodjak rola hogy annak a kis magnak ami van itthon van-e legrese, ha nincs akkor kenytelen leszek PP-vel kezdeni. PCL84 all rendelkezesre. Talaltam mar kapcsolasokat hozza, de meg akarom csinalni en is a szamitasokat hozza, hogy baratkozzak vele.
Én is hasonlóvsl virtuskodok, csak 86 csövekkel.
Vaterán most árul valaki ilyen kis kimenőket. Ezekből azért akad elég sűrűn. Ha másnem, kerítst egy pár egyforma hálózati trafót és tekerd meg arra. Ehhez a kis SE-hez ha jól teketed meg, az is jó lesz. Én is hasonló cipőben járok, hogy ami van kimenőnek való, az nem légréses m. Pár tudnék hozzá keríteni még olyan vasat, és egy kis PP-re elég lenne. De nem rég szereztem 7db nagyon jó állapotú hálózati trafót, kb olyan 7x7cm körüli 9cm2 hasznos keersztmetszettel. Lehet abból lesz...
Üdv! Az a baj ezekkel a hálózati trafókkal, hogy tényleg hálózatiak... Néhány kivételtől eltekintve, pl. japán, bontható E I lemezes trafókból szerintem jobb esély, illetve VAC gyártású hipersil trafókkal is jó tapasztalatokról számoltak be néhányan.
A kimondottan, kimenőnek már jó eredményre a BEAG M74-85-102 sorozattal lehet elfogadható eredményt elérni, itt az SE típus nem jöhet szóba, légrés híján. Aztán vannak a kimenő célra gyártott vasak, azokat körülményes beszerezni, külföldön teremnek.
Persze, hatásfokban elmarad, de szegény ember vízzel főz (bár a gazdag is, legfeljebb annak megfőzik... ), mindenki abból épít, amije van, vagy be tud szerezni.
A külföldi kimenőkkel az a baj, hogy nem a mi pénztárcánkhoz van igazítva. Egy M85 trafót rakosgatok már egy ideje, de nem találtam még párját. Pedig PL500 PP kimenőnek milyen jó lenne! Bagnak amúgy van még M55, 65 trafója is, én magam is bontottam ilyeneket, de ahogy mondod, ezek nem légrésesek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...