Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1072 / 1271
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Ez egy kifejezetten műszerész-intoleráns televízió. Panel alján van egy stabkocka, megmértem, 3.3V rendben... Tuner mellett van még egy stabic, 15V be, 5V ki. Az is OK.
Köszönettel: Hurka
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Az E monitor oldalán találsz rajzot, leírást róla. Ott leírja az indítási hiba esetén követendő procedúrát. Egyébként tényleg nem egyszerű a dolog
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Bocsánat, nem ismerem a nevezett oldalt. Esetleg tudsz egy linket adni hozzá!
Köszönöm!
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Bocsánat, vak vagyok, nem találom az indítási hibát felderítő procedúrát. Köszönettel: Hurka
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Ha hármat villog a led akkor az A boardon van a hiba .
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Egyet villan csak.
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Értem , akkor pedig értelem szerűen pirossal jeleztem , hogy mi felelős a villogásért, és a táblázatban is ez szerepel.

LP1.PNG
    
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Szuper, ez az egyik BGA tok... Esetleg reflow?
Köszönettel: Hurka
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Nálam ez nem gond , de nálad ? Ezt nem tudhatom.. Próbáld meg kocogtatni hátha beindul.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Ismerek notebook javítással foglalkozót, akinek van rework állomása. Érdemes ezt megpróbálni?
Köszönettel: Hurka
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Kocogtatásra nincs válasz, hiba ugyan az. Mondjuk ez még nem jelent semmit sem, ugye?
Esetleg vállalsz Te is reworkot?
Köszönettel: Hurka
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Két dolog van ebben .Mindenképpen valahogy el kellene érni azt , hogy valamilyen módon rávenni a tokot , hogy beinduljon feltéve , hogy nem hibás.Ezt úgy tudod elérni , hogy vagy kocogtatod finoman , és próbálod indítani , vagy hűtő spray vel lefújni , és aztán indítani , vagy ha ez nincs a fagyasztóból is megteszi valami amivel le tudod hűteni jócskán.
Ez azért lenne fontos , hogy megtudjuk , hogy csak forrasztási hiba e , vagy esetlegesen a tok tönkre is van , és cserélni is kell. Nyilván a leszedés újragolyózás , és egyebek mindenféleképpen kell , csak nem mindegy , hogy kell e tokot is cserélni avagy nem.Jó lenne megtudni , hogy betudna e indulni ezáltal a tv , mert akkor jócskán többet tudnánk .Ugyan a hiba továbbra is megmarad , de előrébb lennél valamivel.

Ha jól sejtem ő lenne az.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015

alap.pdf
    
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Szia!
Megpakoltam az IC-t jégkockával (alufóliába bugyolálva), most várom, hogy lehűljön. Nem ez az alaplap az, nekem TX-P42G30E TV-m van, a szervízkönyv, amit stevepapa linkelt, nem egészen ehhez a típushoz van.

Most várok, hátha...

Amit a készülék előéletéről tudok: egyszer, még garanciában visszavitték a márkaszervizbe, garanciában cserélték az egyik panelt (?), a hiba ugyanez volt ekkor is.

Egy műszerész visszadobta, mondván, táphiba, ám semmi sem utal erre. Minden fesz megvan.

Eddig 10 perc hűtés után, -18C°-os jégkockákkal semmi. Kocogtatásra, nyomásra semmi. Próbálkozok szorgosan.

A tok típusa: T6VN9XB6-0001.

Köszönettel: Hurka
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Az alap elnevezést csak azért adtam a képnek , hogy legyen valami neve.
Az , hogy cserélték e a panelt az rejtély marad.
A hűtés azért szokott bejönni mivel a kontakt hibából eredően az anyagok összehúzódnak , és ha érintkezési hibáknál ez szokott segíteni nem mindig.
Viszont azt nem tudom , hogy ez az egység kap e tápot stb stb stb .

Viszont nekem a TX-P42G30E , és J típusokhoz van rajz. Ha esetleg segít valamelyik oldal fel tudom neked tenni ide az egészet felesleges szerintem.

Talán ez jól jöhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015

Lp1.pdf
    
(#) Hurka válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
A tápfeszeket megkapja, megmértem, OK.
Intenzív, kitartó kopogtatás nem hozott eredményt. Esetleg hétfőn megpróbálok beszerezni KALT sprayt, és azzal próbálkozok.

Ha ez nem hoz eredményt, mi legyen a következő? IC cserealkatrész beszerezhető?
A Sininél ez a panel már kifutott sajnos...
Köszönettel: Hurka
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Azért annak a toknak a tápjait alaposan ki kellene gyomlálni, kondikat stabkockákat. Néhány tized volt eltérés, zavar a tápon már súlyos gondokat okozhat. Szervizben ezen gépeket panelszinten javítják, nem méregetik, nem cserélnek rajta semmit. Általában azt mondják táphiba. Ez általában igaz is, de nem feltétlen a táppanel a rossz. Ezeken a modulokon 2.3, de némelyiken 5-6 helyi táp működik. Esetleg a főtápról leosztva, de sokszor helyi konverterek vannak felépítve. A táblázatban szereplő hibakódokra adott instrukcióra ne köss fogadást, csak iránymutatás.
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Bontott panel beszerzése ! A járható út, szerintem, azért szkóppal is matatnék benne rendesen. Melegszik az az ic ?
(#) eyess válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Lehet kapni komplett panelt , és ez sem lenne többe mint egy újra golyózás .
Viszont amit Stevepapa irt az is igaz . Jó lenne valami konkrétum , hogy valamerre eltudjunk indulni , mert addig csak tapogatózunk.Tehát rajzról mi kap meg mit , és mi nem , vagy mi nem továbbit stb.Mert akkor valóban rálehet mondani akár egy BGA chipre is , hogy az a ludas.De míg nincsenek konkrétumok , addig ez csak egy tipp, és innen távlatból nekünk is nehezebb eldönteni , hogy valójában mi is lehet.

Itt lesz a tévédhez a komplett egység elérhetősége.

Bővebben: Link
(#) hobbyboby hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Van egy régebbi lengyel gyártású Daewoo DMQ20A1 tipusú TV-m, amelynek a képe folyton villog vagy éppenséggel ugrál. Afféle tipikusan kontakthiba, amelyet - és amint azt már kiderítettem - a nagyfesz-trafón található egyik potméter érintkezési hibájából eredeztethető. A poti sajna egybe van öntve a trafóval ...
A trafó csere biztos megoldás lenne, ám egy olyan csereszabatos trafó bizony elég drága
(kb. 6000 Ft.) Annyit viszont már maga a TV sem ér meg ...
Tehát valami olcsóbb javítási megoldás után kellett néznem.
Az eredeti trafója FSA26012.
Most sikerült beszereznem egy Samsung FSV20A001 sorkimenő trafót, ami egy az egyben de belemenne a helyére, DE!
Ám amíg a Daewoo trafó szekunder oldala 21,3 kV.-ot ad le (az 51 cm-es képátlójú képcsőhöz), addig a Samsungé (amely szintén 51-es) csak 18,6 kV.-ot.
Ha beleteszem, mi lesz?
Kisebb képméret? Vagy nagy csattogások, szikrazáporeső ... és füstölés?
(#) stevepapa válasza hobbyboby hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Szerintem más eltérés is van ott. Attól, hogy a lábai egyeznek a tekercskivezetések, és a feszültségek nem. A kimeneti nagyfesz eltéréstő ugyan még működne. A potméter kiváltására léteznek megoldások trafócsere nélkül is.
(#) csontom hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok! Egy LG Flatron TV-vel lenne az a problémám, hogy bekapcsolom, egy kis sípoló, kerregő hang, és kikapcsol. Viszont, ha lehúzok egy kábelt az alaplapról, akkor bekapcsol, de nincs kép.
A Hibáról csináltam egy videót.
https://www.youtube.com/watch?v=3J_LzuCDaO0&;feature=youtu.be

Mgj: Ez a TV olyan, hogyha bedugom, akkor már kapcsol is befele. Szóval, amikor lehúzom azt a kábelt, akkor a TV be van kapcsolva, ha jelet kap, akkor van hang is.
(#) eyess válasza csontom hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Kaptál már erre egyszer egy választ .Attól , hogy oldalanként felteszed újra ezt a problémát az addig nem ér semmit , amíg mi sem tudunk konkrétumokat , hogy ellehessen indulni valamerre .
Azt hiszem érthető voltam vagy nem ?
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Szia!
A sortápfeszültég hogy alakul? Érdemes lenne először kicserélni azt a levetkőzött elkót, mert az úgy nem igazán normális állapotot mutat.
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Sortápfesz megvan, kondit kicseréltem, de sajna ugyanaz. Egyik ismerősömmel csináltuk, ő megmérte, azt mondta rendben van.
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Mennyi az a sortápfeszültség? Rajzról néztétek? A többi feszültség stimmel? Egyébként a függőleges és vízszintes eltérítés tekercseinek csatlakozóját ne húzogasd le, mert azt nem mindig tolerálja a készülék. A képcsőpanelen lévő kék kondenzátor és az üvegtokos szikraközhöz pedig nem kellet volna nyúlni.
(#) hobbyboby válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
"A potméter kiváltására léteznek megoldások trafócsere nélkül is. "

Éspedig?

Úgy láttam, hogy valami kerámia-lapkára gőzölögtetett spéci vékonyréteg-ellenállás megoldású.
Az egyik kivezetése az megvan. de vajon hol lehet a másik? Az valahol abba a nagy műtrutyiba a trafó körül simán bele van öntve.
Általában két trimmer van rajta, az egyik lenne a Focus (fókusz), a másik meg a "Screen" feliratú - (képernyő? képméret?)
Hogy melyik köztük a KH-s, igazából még az sem derül ki.
Röviden és tömören megfogalmazva - a kettőből az egyik.

Én inkább a screen-re tippelnék.
(#) stevepapa válasza hobbyboby hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Szia!

A "screen" feliratúval a g2-t állíthatod. Azt, hogy melyik "kh-s " innen most nem tudom megmondani (poros a kristálygömböm Mivel az írtad biztosan tudod a mi a hiba, gondoltam, tényleg így van. A leírásodból a "screen " potit gyanúsítanám, miután a nyákon az összes forrasztást tüzetesen átnéztem.
(#) moltam válasza hobbyboby hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Ha a nagyfesz kisebb a kelleténél a képtartalom "nem fér rá" a képernyőre, kitágul, lemaradnak a szélek.
Következő: »»   1072 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem