Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   562 / 1127
(#) Ge Lee válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
A gyorsformázás semmit nem csinál a vinyóval, csak azt mondja az oprendszernek hogy mostantól nincs ott adat, ezért végez pár másodperc alatt. Ha normális formázást csinálsz, az egy több száz gigás vinyó esetén akár órákig is eltart, mert végigmegy szektorról szektorra.
(#) Gabó válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Közelítünk a bash.hu fele....
Segítek, még mielőtt a guglival összezavarodnál: bash.hu
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) Annonymus hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok
Megnéztem (pl) gyk-n hogy milyen vírusírtókat ajánlgatnak és rengetegen az avastot mondták második helyen volt az avg harmadikon az eset és negyediken a pandasecurity ,avira és a norton
Akkor milyet töltsek le? (Majd)
Vagy írtak még olyat hogy microsoft security essentails..
Mi a véleményetek?
(#) kokozo válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Spyhunter.. Mindegyik után talál pár 100-at.
(#) Gombszem válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Itt van teszt, és vélemény.
(#) Annonymus válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
És a microsoft security essentails?
(Pl az avg mellett?)
(#) jani1987 hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Kicsit hardver téma. Kikapcsolás után a gép leáll, de gondol egyet és elindul. Hátul kikapcs és meló után hazajövök akkor visszabillentem. Hozzá se nyúlok az indító gombhoz már megy. Ötletek?
(#) sastas01 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Vagy táphiba vagy alaplaphiba. Esetleg a kapcsoló kontaktos. Kitakarítás lehet segít rajta.
(#) kokozo válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
biosban Restore on AC/Power Loss állítsd offra, ez gátolja majd a táp visszakapcsolásakor az elindulást, majd a Power Management nél kapcsolj ki mindent ami wake up enablen van.
(#) coyote55 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 1, 2015 / 1
 
Csak én vagyok vaksi, vagy a Panda nincs az ábrán?
(#) Ge Lee válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ha azt mondták akkor használd azt, de ha jól emlékszem pont azzal van gondod... Egyébként meg már leírtam. A vírusokat, egyéb kártevőket általában mind megtalálja, de az elsődleges a saját tűzfala, ami elvileg jóval fejlettebb mint az oprendszer saját tűzfala.

Nekem az AVG-ben ilyen nem volt egy ideje, mivel nem vettem meg, és egy idő után az internet security-ből a frissítések visszabutították free verzióra. Emiatt felraktam az ESET-et, az mindjárt talált vagy 30 dolgot amit kipucolt, illetve volt valami ami időnként "csinálni akart valamit" (néhány percenként). Az ESET ilyenkor mindig szólt, meg automatikusan tisztította. Aztán egyszer sikerült neki végleg, mert abbamaradt a dolog, és nem jött többé a figyelmeztetés.
Tehát tökmindegy hogy melyik, de ha nincs neki saját, fejlett tűzfala akkor fel se tedd.
(#) steelbird válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Norton sincs
(#) Gabó válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Raadasul az esetnek van "free" verzioja, amit ujsagkoddal tudsz aktivalni. Igaz macerasabb mint ha evente venned...
(#) Gombszem válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Könyörgöm, te csak nézel, vagy látsz is? Ott van kép közepén, elég gyenge eredménnyel.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szeret kédezni..
(#) ttindian hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Régebb írtam hogy egy vírusölő karanténba helyezett olyan dolgokat amitől nem indul a gépem , vagyis addig igen amíg a képernyő az ikonokkal kellene előjojon. Egy másik gépbe tettem a merevlemezt és megtaláltam a Backups-ot a registri-rol amit csinált a vírusölő.
A kérdésem az hogy ezt hogy tudom vissza állítani ha nem indul ?
(#) steelbird válasza ttindian hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia.
A backup -os registry bejegyzés valószínűleg vírusos, mivel tisztítás előtt mentette le a vírusvédelem, azt szerintem felejtsd el.
A Norton Ghost elvileg tud olyat, hogy a hibás win7, 8 rendszert vissza tudod állítani vele egy előző mentési pontra (feltéve, hogy van mentett visszaállítási pont)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) ttindian válasza steelbird hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ez xp, és csak úgy tudok matatni a lemezen ha másik gépre rákötöm van. Amúgy nem baj ha vírusos, csak induljon el.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Én meg írok egy víruskeresőt, ami talál 80db rejtett vírust (ami nem is létezik), és mindenki azt fogja mondani, hogy én vagyok a legjobb. Sőt, még a többi vírusírtót is vírusnak jelentem Érted mire célzok?
(#) steelbird válasza ttindian hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Inkább csinálj egy javító telepítést. Programok is, dokumentumok is megmaradnak. Nem biztos, hogy minden futni fog, de inkább ezt válaszd.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ez a virusirtos tema is olyan, hogy kinek mi valt be eddig. Ismeros pl sose hasznalt virusirtor, es soha nem volt problemaja. Barmikor hoztam tole valami filet sose ksptam jelzest, hogy virus akar bemaszni a gepemre... Igaz nem is maszkal olyan oldalakon.
(#) ttindian válasza steelbird hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Épen az a baj hogy olyan alkalmazások vannak amelyek szeretnem ha működnének ha törik ha szakad, talán csak van valakinek ötlete hogyan tudnék esetleg safe modba belepni , vagy hasonló.
Amúgy azt hogy kell amit ajánlóttál , mert nekem a CD 2 opciót ad , R repair vagy instal, nem mertem instalt nyomni nehogy toroljon valamiket.
(#) steelbird válasza ttindian hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Csökkentett módban próbáltad már indítani a gépet?
Repair = javítás
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) Placi84 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Az is hihetetlen számomra, hogy már minden második héten előjön a téma... Majd jön egy mod és ismét törli az érintett hozzászólásokat...
Mellesleg ezek után már szerintem megérne egy külön topic-ot, melynek fejlécében szépen le lennének írva az alapvető vírusirtós dolgok (pl. hogy nem a farokméregetés a topic célja, stb.).
(#) elektroncso hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Sziasztok.
Megint én vagyok. Ígértem, hogy írok a fejleményekről, ha lesznek. Sajnos az internetről rendelt ramok nem érkeztek meg, az üzlet nem tudta őket beszerezni. Ma voltunk a helyi informatikai üzletben, megbeszélltük a szakemberrel a dolgokat, oda fajult a dolog, hogy végül bevittük a gépet is és otthagytuk. Mint kiderült, ott ahol vettük a gépet (nem itt vettük ahova vittük, oda én már nem megyek be!) valami hülye (elnézést, de nincs jobb szó erre) a gépbe két RAM-ot tett, ez nem is baj, de az egyik DDR2-es a másik viszont DDR1-es. Ha minden igaz visszakapjuk a szeretett XP-nket is. Bevallom nekem nem tetszett a win7. De ezt csak halkan jegyzem meg, nehogy vita legyen belőle.
(#) coyote55 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Idézet:
„az egyik DDR2-es a másik viszont DDR1-es”

Nagy spíler lehet az illető, mert a két RAM-modul fizikailag is jelentősen különbözik, elektronikailag is (tápfesz, időzítések, stb).
Jó, tudom, kalapáccsal be lehet verni a slotba...
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) Edimax válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Üdv : Ezzen jót nevettem, kalapáccsal be lehet verni.
Node ám van ilyen lap pl: p4s5mg mehet bele DDR1 és DDR2.
Lehet ilyesmi van neki.
(#) elektroncso válasza Edimax hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Igen ilyesmim van. Négy csatlakozó, kettő ilyen, kettő olyan. Egyik párban is volt egy, a másik párban is volt egy.
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Csak úgy tudom, hogy az ú.n. ,,dupla csatornás" módban nem tudnak így működni. Aztán kitudja, nem értek hozzá, pont ezért nem szeretnék okoskodni. A legjobban az dühít, hogy 2 éves használtnak 100€-ért adtak el nekünk egy öreg szedett-vedett gépet. És elvileg ez a város legjobb informatikai üzlete. Mindegy, én oda nem megyek. De ezt inkább hagyom, nem ide való.
(#) Annonymus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Sziasztok
Nekem a ti véleményetek sokkal hitelesebb mint mondjuk gyk-n emberek hozzászólásai
A másik hogy szerintem a 'számítógép hiba' cím egy elég bő- és nyitott vonatkozású cím amiben szerintem említhetünk szoftveres ill. hardveres hibákat is csak az legyen a (fő) cél hogy segítsünk a kérdezőnek hozzászólásokkal, jótanácsokkal és ne azon izguljunk hogy ki miről mennyit kérdez hanem hogy ezen vajon tudunk e (így távolról) segíteni vélleményekkel..
Most senki ne sértődjön meg de én szerettem volna kinyílvánítani a véleményemet
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
Következő: »»   562 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem