Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   85 / 193
(#) Massawa válasza szili83 hozzászólására (») Aug 22, 2015 / 1
 
Probálnak megszabadulni a szeméttöl. Én is kaptam, ilyen formában teljesen használhatatlan. Már egy márványblokkra ragasztottam, mert a páka mindenhova eltolta. Most már nem mozog, de a hegyet a szivacs sokkal jobban tisztitja.
Amugy a hegyek onozására jo a vagy 100 éve használt szalmiákkö, azon végighuzom a hegyet majd rányomok egy kis ont és az ugy ottmarad, mint a graffiti a betonfalon.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Aug 22, 2015 / 1
 
Nem volt még ilyenem, de ránézésre az inkább arra jó hogy minél előbb ledörzsölje a bevonatot a hegyről. Nehéz ma már jófajta szivacsot találni (amit legutóbb vettem azt kipróbálás után el is dobtam), ezért legtöbbször azt csinálom hogy hajtogatok papírt (wc vagy papírtörlőből) és teszek rá épp csak annyi vizet, hogy ne nyíljon szét és csak enyhén legyen nedves (néhány csepp). Amikor meg már tele van mindenhol kosszal, akkor kidobom és hajtogatok másikat. Egyszerű és olcsó.
(#) szili83 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Ge Lee okés, látom más is azt mondja nem jó.

Szalmiákövet hol lehetne beszerezni, hogy ne legyen drágább a posta, mint a cucc maga?
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Probáld ki a Vetex konyharongyot. Kb 5 mm vastag és egyes tipusok nagyon beváltak. Nekem Vileda márkáju van
(#) Massawa válasza szili83 hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
A szalmiákkövet a barkácsboltban találtam. Akkor mint egy szappan ( 100 évet is ki fog birni).
(#) szili83 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Jah, jó, de nekem is kellene vennem valahol. Van ahol találtam 500Ft és a posta 2000Ft.
(#) Zsolt50 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
A kérdésednek megint nemsok köze van a témához ezért OFF
Csak 1 perc időbe telt a barátodat a Gogli-t megkérdezni.

Néhány példa: árgép.hu: 379HUF+990HUF vatera: 590HUF+890HUF futárral vagy 495HUF+590HUF világítások.hu 381HUF+890HUF
Ezek árban kb. fele a Tiednek. Dörzsit is lehet kapni 2-300 forintért, nyilván tartó nélkül.

Ne csak úgy keresd, hogy szalmiákkő az eladók "furfangosak" : szalmiák kő, szalmiák forrasztókő, forrasztó szalmiák, szalmiák kocka stb.

Normális "dörzsis" százaz tisztító tökéletesen megfelel páka fej tisztítására. Üzemi körülmények között 7/24-ben használt pákáknál sem a dörzsi teszi tönkre a hegyet.
Természetesen otthonra a nedves (NEM vizes) szivacs, vileda, papírzsebkendő is megfelel.

Massawa: attól hogy pillekönnyű a tartója maga a technológia még jó. Ez a kivetelezés hibája. A csivacs bizonyos esetekben tényleg jobban teljesít, máskor/másra meg a dörzsi a jobb.

Ge Lee: nem dörzsöli le, ld. fentebb. Amiről esetleg leszedi az alapból nagyon rossz minőségű bevonat ami magától is tönkremenne.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
(#) Massawa válasza Zsolt50 hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Megmondom öszintén a technologiáját sem tartom tul jonak annak a fémtisztitonak. Én finomabb fémsikálot használnék. Egészen más célbol én összekombináltam 3 finomszálu drotkefét, az szerintem jobban pucolna. Azok acélszálasak igy nem akarom a pákát belenyomkodni, de vannak bronzszálas kefék is, azok biztosan megfelelnek, de most nincs nagy kisérletezö kedvem és a szivacs már sok évtizede bevált ( tavaly ment tönkre az elsö Wellerem - majd 40 év után....).
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
(#) lacik2 válasza nszero hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Üdv.
Ennek a vezérlőnek a kapcsolási rajzát nem tudnád felrakni,vagy privátba elküldeni?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) zolika60 válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Írj neki emailt, mert több mint egy éve nem járt erre így nem sok esélyed van a válaszra.
(#) kokimy válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Weller pákval (80W/24V) szeretném megépíteni.

Menni fog azza is?
Amúgy ha jól nézem a BT137-nek el kellene bírnia, igaz?
(#) Ge Lee válasza kokimy hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
A wellerből én csak a kattogósat ismerem, a többit nem, így erre nem tudok mit mondani. De van a neten weller szabályozó rajz is, össze kell hasonlítani ezzel. Gondolom abban sincs más mint hőelem vagy termisztor, tehát menni kell neki. A beállításhoz meg úgyis kell egy hőmérő szonda.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Itt is van Johnny04 jóvoltából néhány müködö kapcsolás mindkét tipusú weller pákához. ( nekem mind a kettö megvan és müködik).
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) kokimy válasza Massawa hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Szuper. Ezeket hol találom?
(#) Massawa válasza kokimy hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Itt a HE-n - van keresö is.
(#) Royce01 hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok! Keresek nagyon belépő szintű forrasztópákát, átlag havi 6-8 forrasztásra... az aliexpress-es 5-7 dolláros csodáktól mennyire óvjam magam? pl: ez
(#) Ge Lee válasza Royce01 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Egy volt kollégám vett ilyet, mondjuk az kétszer ennyibe került. Meg van vele elégedve. Előnye a mobilitás, nem kell trafót vagy állomást cipelni hozzá csak bedugni a villát a hálózatba, és beállítani a nyélen a kívánt hőfokot. A kivitele illetve a belseje majdnem egy az egyben ugyanaz mint a hasonló árban lévő 24V-os hakko klóné, persze arra vigyáztak hogy a hegykészlete néhány tizedmilliméterrel térjen el, így nem megy bele egyik a másikba.
Viszont a kép alapján ez egy icipicit más, ebbe lehet hogy jók a hakko hegyek is.
(#) kokimy válasza Massawa hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Erre gondoltál például?

sch_Joo.jpg
    
(#) Massawa válasza kokimy hozzászólására (») Aug 31, 2015 / 1
 
Nem a mieinkben PIC van meg display.
(#) kokimy válasza Massawa hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Megmutatnád, hogy melyik? Köszi!
(#) vottokar válasza kokimy hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Itt van mindkettő. (WSP80 és társai termisztoros páka, PES50 és társai, hőelemes páka) Lehet, hogy van mindegyikből újabb verzió is fent meg részletesebb, de most hirtelen ezek vannak meg. A Welleres fórumban keresgélj, ott mindent megtalálsz..
(#) diablo hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Ilyen vezérlőt rendelt már valaki? Hakko 907 klón pákához kellene, de nem tudom mi ez a T12. Próbáltam az Attila86 állomást átalakítani hozzá, de sehogy se tökéletes, a panel meg már esik szét a sok forrasztástól. Újat építeni, tervezni meg most nincs időm.
(#) szili83 válasza diablo hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Itt vannak egyszerübb kapcsolások, amik működnek, csak nincs kijelző (én is lejebb adtam, s nem kell rá kijelző), de minek...

Amúgy elöször én is Attila-én gondolkodtam.
(#) diablo válasza szili83 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Mint írtam nincs időm vesződni az építésével. Max. próbanyákra tudnám összedobni, de akkor ugyanott lennék mint most, mert jelenleg nálam az Attila86-féle államos is doboz nélkül csüng a falon már több mint 3 éve és kicsit már unom. Olyan hülyén lett megtervezve, hogy drágább hozzá egy doboz mint az egész áramkör. Nem értem miért kellett két panelre tenni. Még jó, hogy van itthon bedobozolt trafóm, különben nem lenne gyerekjáték sem üzemeltetni, mivel csak váltóval tud menni ha jól emlékszem.
Ezért a kütyüért meg 3500Ft nem egy nagy pénz ha működik, ebay-en az analóg is talán ennyibe kerül. Ehhez még akadna is itthon ilyen kis doboz, aztán mehetne laptop tápról. De már gondolkodom egy állítható hőmérsékletű 230-as pákán is. Tényleg, ilyet tud valaki amibe olyan olcsón lehet hegyet rendelni mint a Hakko 907-be?

Ebben mintha ugyanaz a panel lenne. Magát az áramkört hívnák T12-nek?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) szili83 válasza diablo hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Hakko T12 az szerintem a hegy Bővebben: Link De az más páka is nem, a 907-es.
Rendelj próbáldd ki, s zsámolj be milyen, kíváncsi lennék rá. Habár DC-vel forrasztani ahogy korábban írták nem igazán jó.
(#) diablo válasza szili83 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Az átmágneseződés miatt? Régebben én ezt olvastam valahol.
(#) szili83 válasza diablo hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Igen, azért.
(#) designer válasza diablo hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Hakko 907 klón pákához szerintem ez való:Vezérlő
(#) Ivan93 hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok!
Régebben már kérdeztem a solomon pákával kapcsolatban. Ma "sikerült" befejezni a digitális állomást hozzá, de a próba során érdekes hibába ütköztem: amikor bekapcsolom a fűtést a pákán, a mért hőmérséklet (max6675-el) visszaesik ~20°C-ot, majd amikor eléri a beállított értéket és kikapcsol a fűtés, akkor visszaugrik (felfelé) ~20-30°C-ot a mért hőmérséklet, így a szabályozás használhatatlan.
Kérdésem, hogy találkoztatok e már ilyen hibával, mi okozhatja a jelenséget?
Remélem jó helyre írtam.
Köszönöm a segítséget! Iván
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) szili83 válasza Ivan93 hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Melyiket, attila86 félét?
Következő: »»   85 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem