Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   564 / 1127
(#) xxxyyy válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 1
 
CPU venti tisztításával kéne kezdeni, ha még nem történt meg. Ha ehhez le kell szerelni a CPU-ról, akkor mindenképpen a CPU és a hűtőborda érintkező felületeit alapos (alkoholos) tisztítást követően újra kell vékonyan pasztázni hővezető szilikonzsírral. Ha még soha nem csináltál ilyet számítsál rá, hogy lehetnek buktatói (pl. gyári Intel 775 coolernél).

A következő lépés, hogy szerzel egy normális tápot kölcsönbe...
(#) nagym6 válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Köszi, CPU hűtő tisztítást megcsinálom, nem tudom milyen buktató lehet, mellékelek képet. A CPU AMD Phenom II X4 955, egyben vásárolt gép az eredetileg beszerelt hűtővel.
A szétszedéshez infót megköszönnék, ne hibázzak. Látom van felül egy kar...
Köszönöm.

AMD.jpg
    
(#) xxxyyy válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 1
 
Igen, kart elfordítod, ami után a hűtőborda már nem szorul a procira. Ezután a fémfüleket ki kell akasztani az alaplapra erősített keret pöckeiből. Ha jól látom a fotón, akkor neked ehhez nem kell külön szerszám, de ha mégis, akkor azt nagyon óvatosan csináljad. Egy megcsúszó csavarhúzó helyrehozhatatlan kárt okozhat az alaplapon, a feszegetéstől pedig letörhet az alaplapi keret pöcke.

Ez a gép szerintem újkora óta nem volt kitisztítva. Én az ilyen gépeket olajmentes kompresszorral szoktam teljesen kitisztítani (a tápegységet is), de erre kevés embernek van lehetősége. Egy jófajta porpisztoly reális alternatíva lehet.
(#) Gabó válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 1
 
Első sorba tápot cseréld. Ha azzal is ki-ki kapcsolgat, lehet alaplap. Csak olyan esetbe kapcsol ki, amikor valami erősebb programot indítasz, vagy random? Mert ha random akkor nem hinném, hogy túlmelegedés.
(#) kala1982a válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 2
 
Én ilyenkor szoktam a bordával kihúzni a processzort a foglalatból. Lehet itt is rá lesz gyógyulva. A sarkánál kis lapos csavarhúzóval óvatosan le lehet szedni. Láttam már olyat is, hogy valaki így próbálta visszatenni a helyére a processzort. (s478) Minden oldalon 2-2 sor láb elgörbült. Szerencsére a bankkártya vastagsága pont a lábsorok távolsága.
(#) KTobi válasza kala1982a hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A hűtő fellazítása után, tekerő mozdulat a bordán, le fogja venni a processzorról, no nem kell túlzásba esni. Egyszerűbb, mint feszegetni.
(#) nagym6 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Egy új erősebb játékproginál kezdődött (fiamé). Csak ennél a játéknál állt le, de most már akárminél, pld. a firefox böngészőnél is bekapcsolás után 10 perc múlva, újraindítva órákig megy. Most már mintha random lenne a leállás.
Köszönöm mindenkinek segítségét, ez alapján proci hőmérő progit telepítek, megnézzük mi a helyzet. Proci és hűtő -táp is- tisztítás, pasztázás.
Ha ez nem segít, akkor talán szerviz, nincs tápom próbára.
Egy ismerősömnél ugyanez volt a jelenség, ott levettem a gép oldalát jobb szellőzés miatt, az megjavult.
(#) nagym6 válasza kala1982a hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Hűtő fellazítva, kiakasztva, akkor már csak a paszta fogja a procihoz ha jól gondolom.
(#) kala1982a válasza KTobi hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Valóban, ha van egy kis helyed hogy tudj tekergetni, az esetek többségében a borda teljesen illeszkedik a keretbe.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) kala1982a válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 1
 
Igen már csak az.Ha van helyed tekergesd le róla a processzort ha nem, akkor fentebb leírtak alapján de óvatosan.
(#) Near hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Tegnap előtt megadta magát a gépem. A gép menet közben egyszer csak megállt. Kép lefagyott és a hang beakadt mint amikor kék halált kapok. Előtte való nap is cisnálta ezt akkor az újra indítás megoldotta. Viszont aznap az újraindítás után már nem volt kép. Az egeremnek és a billemnek sem ad jelet amikor indul a lap általában ad nekik jelet és elkezdenek világítani ha nem indul a lap akkor nem világítanak.
A lap a reset gombra reagál a meghajtókat újra pörgeti ha megnyomom.
USB-n ad áramot.
Konfig:
Alaplap: Asrock 970 extreme 3 r2.0
CPU: AMD FX8320
Táp: LCPOWER 650W

Mit próbáljak meg? Szétszedni össze rakni már próbáltam. a régi FX6200 asommal se indul.

Alaplap csere vagy még van remény, hogy elindul a lap?
Előre is köszönök minden választ.
(#) BEMcorp válasza Near hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Nekem tegnap ugyan ezt csinálta a céges (megállt, és ennyi, se kép se hang reset után).
Nálam az egyik 2GB-os DDR2-es memória modul halt be. Ha az benne van (akár másodhegedűsként, akár szólóban), akkor semmi életjel (a ventiken kívül).
Most meg iszonyat tetű lassú egy 1x2GB rammal....
(#) Near válasza BEMcorp hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
2X4GB hyperx modul van benne. Egyesével is megpróbáltam de semmi élet jel.
Viszont köszi a választ és részvétem a ramért.
(#) sastas01 válasza Near hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szedjél ki belőle mindent, takarítsd ki. Aztán csak táp, alaplap, proci, minden más nélkül próbáld meg elindítani. Elvileg énekelni fog, hogy adjál neki RAMot. Ha nem teszi, én táphibára gondolnék(cseretáp). És ezt az LC-csodát pedig a következő módszerrel javítanám meg: Éjfélkor hangosan három miatyánkot elmormolsz, miközben egylábon ugrálsz, majd egy hatalmasat belerugsz, kidobod a kukába és veszel egy normális minőségűt
Komolyra fordítva: ha a cseretáp nem segít akkor alaplapcsere. De az is lehet, hogy a táp halála megette az alaplapodat is...
(#) sastas01 válasza BEMcorp hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
SAMSUNG 2GB 800MHz DDR2 PC6400 tipusú modul 4500, ugyanez kingston-ban 5ezer. Na persze csak akkor, ha egy modul belefér a költségvetésbe új gép vásárlásáig... Nem szeretném a modik bajszát húzni, ha érdekel írjál privit
(#) xxxyyy válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Tegnap már többen is megírtuk neki, hogy tápgyanús.
Ma újra felteszi a kérdést...
(#) sastas01 válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Láttam
(#) Near válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen kétszer tettem fel mert nem kaptam értesítést a válaszokról és közben sokan írtak azt hittem el lettem felejtve. :/
Nem egy olcsó táp volt.
A pontos típusa LCPOWER LC6650GP3.
Korábban írtátok vissza néztem, hogy olcsó ramok is okozhatják.
Kingston hyperx fury 8GB 1866MHZ es modulok vannak a képben 2db.
Egyesével is próbálva.
Ha kiveszem a ramot és a VGA-t akkor sem csipog pedig speaker van. :/
Multiméterrel meg lehetne állapítani, hogy rossz a táp? Esetleg menet közben rámérni, hogy mindenhol megvannak-e a feszültségek?
Sajnos csak egy tényleg gagyinak nevezhető HKC- táp van van 450W al de azt ha kényszerítenek se kötném rá. :/
Köszönöm a válaszokat és még egyszer elnézést a kétszer feltett kérdésért.
(#) sastas01 válasza Near hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Az LCpower nem megbízható. A belsője aránylag jó, viszont pont a (szűrő)kondenzátorokon spórol a cég, amik kiszáradnak, kinyílnak stb. Ezzel csak az a baj, hogy lehet viszi magával a gép többi részét is amikor elszáll.
FSP, XFX CoolerMaster, Corsair egy pár a tényleg jók közül. Az első három egyáltalán nem gyárt a gagyi kategóriában, corsairból sajnos találkoztam egy pár gagyibbal régebben, de a cég azokat már hanyagolja elvileg.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Előző hozzászólásomhoz. Procihőmérő ezt írja ki, csatolt kép. A "Temp3" 80 fokos ez mi lenne, nem tudom. 4 magos gép, de csak egy magot "Core" ír, talán egy hőmérés van?
Hány fokos lehet a proci mag, erős játéknál 5 perc után 58 fokos volt a Core. AMD Phenom ii x4 .955

Laptopom 2 magos, ott külön Core1 és core2 van kijelezve, azok 80 fokra is mennek, pillanatokra, nem áll le.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015

Picture.jpg
    
(#) sastas01 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Aida64 progival nézd meg. A progin belül számítógép-> érzékelő. Az írja rendesen.
(#) Near válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Holnap kipróbálom a tápot édesapám gépével. Ha azzal megy (A biztonság kedvéért, hogy legyen terhelés rárakom az én VGA-mat.)
Ha azzal működik, akkor gondolom az alaplap. Ha azzal se indul akkor lehidalok mert vehetek tápot ami nem olcsó mulatság. ._.
Minden esetre a kondikra ránézek mert ha gagyi 80 fokosak vannak benne akkor értem, hogy miért nem. Persze ezt csak akkor ha nem indul.
Kérek kölcsön akkor egy teszt tápot és reménykedek, hogy az alaplap túlélte.
Jó éjszakát nektek köszönöm a válaszokat, holnap jelzem, hogy mik a fejlemények.
(#) sastas01 válasza Near hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Ha pedig nincs szerencséd, akkor édesapád alaplapját is tönkreteszed a rossz táppal. A VGAdat pedig nem kell belerakni, a processzor, ram, alaplap, vinyó elég terhelés, hiszen csak egy amd procinak több mint 100W TDP-je van.
(#) Near válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Apum gépe inteles. Dual Core E5200 as procival. Mielőtt bele rakom kimérem, hogy nincs-e sehol túláram, hogy nehogy gond legyen.
(#) sastas01 válasza Near hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Nem tudod kimérni.
(#) Edimax hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Üdv : Alaplapnál nem adki semilyen hangot / csipogást/ milyen hibára utal. Proci cserélve, memók is. Táp cserélve szintén. Kondik jok. Mi lehet kérdezném a szakiktól.
Köszi.
(#) eSDi válasza Edimax hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Üdv!

Arra utal, hogy teljesen halott az alaplap.
(#) Edimax válasza eSDi hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Annyi gondoltam én is, csak érdekel pontossan hogy mi ment el benne.
(#) Gombszem válasza Edimax hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Rá van dugva a csipogó?
(#) Edimax válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Természettessen, mert ez komplett TV-s Pc.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2015
Következő: »»   564 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem