Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1134 / 1385
(#) gulasoft válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Xerox Premium Transparencies for mono printer
Part No.:003R98202
Szerintem ezt azért nem nevezhetjük noname-nek.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Csak hogy tiszta legyen:szerintetek melyik a nyomdai, és melyik a xerox premium transparenciesre készült házi nyomat?
Így fény felé fordított fóliából mutass olyat ami otthon megközelíti a nyomdait (csak fólia érdekes, nem érdekel a papírlap meg a többi mutatvány)
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015

kivagott1.jpg
    
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Szerintem a baloldali a házi a jobb oldali a nyomdai .

Na de tudjuk , hogy ez nem igaz.Viszont ez a nyomat több mint érdekes kielemezzük ?

Ha jól gondolom ő az ugye ?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015

HP.PNG
    
(#) diablo válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nekem is ilyen fóliám van. Erről beszéltünk 2 napja, hogy egy hajítófát sem ér hiába xerox. Én kipróbálok másikat mielőtt nyomdába szaladgálnék. Viszont ha van tintasugaras nyomtatód kitudnád rajta próbálni? Nagyon olyan a felülete mintha inkább ahhoz tervezték volna...

Más: 20%-os sósav + 35%-os hidrogénperoxid elegyének mennyire szabad erősnek lennie? Csinálhatom olyan erősre, hogy max 2 perc alatt lemarja a rezet? Most kísérletezgetem vele, eddig inkább lassú vas-kloridot használtam de ez is már több mint 10 perce marja az 5x5-ös nyákot. Nem kell félni, hogy lemarja a P20-at? Mert azt már tapasztaltam, hogy az alkoholos filcet oldja...
Valami jó arányt tudtok ajánlani? Lassú marás vagy a gyors marás a jobb?
(#) KBal76 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Ezt a vasalót már nagyon régen kitapasztaltam, nem követek el olyant hogy szétfolyik.
Pont ez az, fólia és fólia közt nem a gyártó a leglényegesebb, hanem a próba.
És lehet a nyomtatón is kontrasztot csavarni, nála úgy túl tudom tolni, hogy dombormûvet nyomtat (LJconfig amivel lehet csavargatni) .
(#) diablo válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
A 3M-es fóliádról tudnál egy képet lőni, hogy milyen nyomatot tudsz rá csinál? (jó nagy telifölddel)
(#) KBal76 válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Mindjárt elôveszem.
(#) diablo válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nagyon lassan mar.
Itteni ajánlásra vízzel hígítva használom, de szerintem nem kellett volna. A sósav is gondolom azért 20%-os mert 80%-a víz... Ti szoktátok vízzel hígítani a sósav+hirdogénperoxidot? Már belement vagy fél deci H2O2, de még csak 80%-át oldotta le...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) KBal76 válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Én sósavba (30%-os) arányaiban kb még 30% vizet teszek, H2O2 pedig nagyon keveset, talán 15% . Bár sose mértem meg pontosan, csak AS szabvány szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) diablo válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Én mennyi idő alatt szedi le a rezet? Félek, hogy alámar ilyen hosszú idő alatt.
(#) KBal76 válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Kb. 5-10perc. ugyanabba a lötyibe nem szabad betenni újabb panelt ameddig ki nem hűlt, mert akkor tutira szétmarja a másodikat. Melegszik maráskor ezért gyorsul folyamatosan a reakció, tehát elôször nem látni semmit, de egyszercsak lekapja egy perc alatt. Én az edényre plexilapot teszek, és így látni mi történik, az sem árt ha óvatosan lötyögteted, de vigyázz tegyél alá valamit amit nem mar meg, tálcát pl.
És teljes arcot védô pl. kószörûs maszkot (vagy mint a fogorvosoknak van) is használj, és sose lélegezd be ami fejlôdik gáz.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
És akkor ez most nyomdai , vagy házi ?

Rakhatok akármilyen lámpát is mögé nos ?

1.jpg

2.jpg
   
(#) diablo válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Az enyém nem melegszik. Túl sok a víz biztos. Meleg vizet tettem bele, de az már kihűlt.
Pedig, hogy ajánlotta itt valaki, hogy tuti recept az általa használt arány.
(#) KBal76 válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Na kinyomtattam 3M PP2950 fóliára.
Ez hogy fotón hogy néz ki, ez akkor érne valamit, ha egyazon körülmények között azonos géppel fotóznánk (én most ablak felé tartva tettem ezt, telefonnal fotózva).
Sajnos @eyess fotói életlenek, így még-inkább összehasonlíthatatlan.
Itt egy apró netes (feltettem azt is) teli-földes képet nyomtattam ki, jól felnagyítva (meg beleírva hogy ez mai), mivel magamnak nem tervezek ilyen panelt. Látszik hogy a teli-földnél természetesen nem az igazi (közepe felé halványabb), megjegyzem a vezetôk szélessége is 2mm széles, ez sem szokásos, és ott még jól fed. (HP REt be volt kapcsolva, hogy ez árt-e vagy használ, passz)
Ez van, talán egy friss nyomtatóval és tonerrel jobb eredmeny érhetô el. De ha ekkora teli-föld kell, azt még után lehet alkoholos filccel satírozni a közepén.
Én két réteget használtam levilágításhoz, és egy 15W germicid csövet, az idôt csak nagyjából néztem (~10-20 perc), alávilágítás sose volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) KBal76 válasza diablo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nekem olyan 40-50 fokosra melegszik fel egy szappantartó méretû nyáklap (ez kézzel még megfogható, de határozottan meleg), a sav oszlopmagassága minimális, tehát csak ellepi, max 10mm. Ha többet raknék bele nyilván nem melegedne annyira.
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Idézet:
„Én két réteget használtam levilágításhoz, és egy 15W germicid csövet, az idôt csak nagyjából néztem (~10-20 perc)”

Szia!
Ezért kell olyan hosszú ideig világítanod. A germicidet nem erre találták ki, itt legfeljebb annyit ér, mint kúp formában.
A Dry fólia 360um körüli érzékenységű, a germicid meg 260um környékén sugároz.
(#) diablo válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Én most víz nélkül próbáltam az sem melegszik a doboz oldalát fogdosva. De határozottan gyorsabban marja az előzőleg elrontott nyákot. Szerintem ez a lassú marás rontotta el...

Szerintem annyira azért nem rossz az a nyomat.
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Igen, mert nem tudtam egy kézzel a fényfelé tartani a fóliát a másik kézzel pedig fotózni , ezért ilyen lett , de egyébként nem átlátszó.

Nálad viszont hiányoltam a tiszta fólia + fény kombót papírlap háttér nélkül.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nincs papírlap alatta, mögötte egy méterrel van némi függöny.
(#) KBal76 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nos lehet igazad, de én ehhez jutottam hozzá vagy 15 éve, úgyhogy szegény ember vízzel fôz alapon ezzel világítottam le, gondom sose volt vele. Sosem volt gond 10-20 percet várni, és nem csinált nagy számlát sem.
Germicid kúppal még eddig nem sok embert láttam világítani...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Mindegy , de megnézném ,csak a fólia , és a fényforráshoz lehetőleg a legközelebb téve , és így egy képet róla.Mert ha éles , ha nem az ,akkor is átlátszik , ha nem fed rendesen.Szóval érted , egy olyan kép mondjuk , mint amilyet én tettem fel , csal lámpa , és fólia semi más.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) papus51 válasza morgo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Szia!
Letöltöttem a GerberLogix-et, mert a gerber-viewer online a 10x10cm-es nyákrajzot már nem ette valamiért. A G.Logix viszont kiválóan működik és nem kell hozzá NET.
Köszönet az infóért.
(#) pisti89 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Kicsit olvasgattam ezt az eszmecserét.
Lehet nem jól követtem, de valami olyamit olvastam, hogy fóliára készült nyomat is vasalható?
Ez tényleg igaz?
Ha igen lehet én is nyomdázok inkább.
Eddig 3 féle nyomtatót próbáltam és több féle papírt, volt jó eredmény közte, de nem volt stabilan jó eredményem.
Samsung ML-1670HP1320, SAmsung ML-2010P (ezt használta Atilla86 is...)
Papírból több féle volt tesztalany (hestoreban kapható, 80 és 100g-os papírbolti, próbáltam már a kínai sárgát is és a szórólapos megoldást is, vsatagabbat is próbátam, de az nem ment át a nyomtatómon)
10*10cm alatt hobbi célra meghagyom a nyomtatómat, de ha komolyabb NYÁK-ot akarok át fogok télrni a nyomdai megoldásra, ha tényleg vasalható a fóliáról is.


Próbáltam már nyomtatósokhoz bevinni az anyagom, hogy csináljanak egy jó nyomtatást, de sehol se találtam hibátlant.
Vagy nem volt tökéletes a fedés, vagy nem tudtam vasalni (nem olvadt meg...)

2015.10.01-én külföldre költözöm, így kell valami stabil megoldás
Autria, Hallein és ott is az erdő tövébe, ott nyugis helyen jobban megy majd a munka
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
tintasugaras
(#) papus51 válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Azt hiszem valamit félreolvastál vagy értettél.
A fóliára nyomtatás és a nyomdai levilágítás filmre két teljesen különböző dolog.
A nyomdai filmről nem lehet vasalni, viszont profi minőségű nyákot lehet róla készíteni pl. dry fóliával.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nem talált következő tipp ?
(#) gulasoft válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
A nyomdai nem vasalható. Viszont kiválóan világítható.
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
És ha nem tintás akkor mitől maszatos az egész?
(#) papus51 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Barkochba-nak nem akartok új topikot nyitni?
(#) KBal76 válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Lehet igen, ezt a képet kb. 4 hónapja lôttem. Bocs a koszért a billentyűzetben.
De mint írtam, nem minden fólia alkalmas rá. A vasalt tinta olyan fényes lesz mintha üveglap lenne a tinta.

DSC05921r.jpg
    
Következő: »»   1134 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem