Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   13 / 28
(#) pucuka válasza meone hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Valószínűleg CSD adatátvitellel próbálkoznak, ezt a szolgáltatást ma már egyik szolgáltató sem nyújtja. Ez régen a hangfrekvenciás tartományt használta, mint a vezetékes modemeknél, ez már csak ma a FAX átvitelnél használatos. Az adatokat másik porton, az adatporton kell betolni , és akkor automatikusan GPRS átvitel lesz. Az EDGE, az EGPRS is mind GPRS csak a sebességük különböző. Más adatátvitel is lehetséges, ha a modem tudja, HSDPA, HSUPA, LTE, de a tied ilyeneket nem tud.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) Gafly válasza meone hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia!
Igen, leirásod alapján nagy valószinűséggel vonalkapcsolt (CSD) üzemmódban kommunikál a modem (lehet hogy még ott sem a legnagyobb sebességgel). Jó lenne tudni hogy milyen parancsokkal húzza fel a modemet (logolás, vagy a kódból kimásolni).
A mit-miért kérdésre javaslom ezt az össszefoglalást, különös tekintettel a 35.-ik oldaltól kezdődő részre.
Egyébként nagyjából a következő lépések vannak:
1.) Felhúzod a modemet (üzemmód, hivószám, osztály, stb).
2.) Felcsatlakozol a hálózatra (Attach).
3.) Felépited a kapcsolatot (Context activation).
4.) Forgalmazol.
5.) Lebontod a kapcsolatot (nem kell mindig, mert nem a kapcsolat hossza alapján számláznak).
6.) Lecsatlakozol (ezt csak akkor, ha ki akarod kapcsolni az egészet).
Szerintem fogjál két modemet és kézzel két PC között próbáld meg végigjátszani. Ha úgy megy, csak akkor kezd el kódolni).
Sok sikert,
G.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
És még eszembe jutott a praxisomból, hogy külföldön tartózkodva jelentős számlát lehetett produkálni roaminggal súlyosbítva, mivel a CSD hívás hanghívás, és minen próbálkozás elter egy ideig. Persze a hívás sikertelen, mert a központban már nincs modem. Ezért is lett megszüntetve ez a szolgáltatás, mert időalapú tarifálása volt. A GPRS pedig adatmennyiség alapú. Viszont ez a szolgáltatás, csak erre alkalmas előfizetéssel vehető igénybe.
Két modemet közvetlenül összekötni nem tudsz, mint az analóg kábeles modemeknél, csak a GSM hálózaton keresztül, lévén, hogy a másik oldalon csak GSM interfész van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) csiberaptor hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Sziasztok!
5v pic és 2.8v gsm illesztés kellene nekem.
Találtam egy ilyet: pic-gsm illesztés
Nem igazán értem, hogy ebből hogy lesz pic-gsm irányba 5-ről 2.8 és és gsm-pic 2.8-ról 5v.
Valaki hozzá értő el tudná magyarázni?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) cszotyi válasza csiberaptor hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia ! Egy logic level converter-re van szükséged. Kapcsolása az oldal alján található.
(#) dkarcsi73 hozzászólása Júl 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott két T-mobilos sim-kártya, mindkettőről ki van kapcsolva a PIN-kérés. Mindkettő normálisan működik mindenféle telefonról. Ugyanakkor van egy GSM modem ami az egyiknél folyamatos +CPIN: NOT INSERTED hibaüzenetet küldi a másikkal tökéletesen üzemel. Mi lehet a baj?
Miért nem érzékelheti a kártyát a modem? Miért csak azt nem érzékeli, ugyanakkor bármely készülékkel üzemképes?
üdv, Karcsi
(#) aroxol válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Szia!

Milyen típusú a modul?
(#) dkarcsi73 válasza aroxol hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
M66 -os van benne.
(#) aroxol válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Nekem a Simcom tud ilyet csinálni, de csak T-s kártyával, de nem mindegyikkel, 10 böl 1-2. Rajzolattól függetlenül. Egy bekötési rajz sokat segítene.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2015
(#) dkarcsi73 válasza aroxol hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Nincs rá magyarázat? vagy konfigurálási kérdés?
Bekötése szokásos, +,-,Data,Reset,Clk, az utóbbi három 22 ohmos ellenállással csatlakozik a modem megfelelő lábaihoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2015
(#) aroxol válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Vezetősáv kialakítás sokat segít, ill. a pontos bekötés. A modul alaphelyzetben, minden kártyát el kell hogy fogadjon.
(#) dkarcsi73 válasza aroxol hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Nem megy keresztbe kasul semmi. Több mint 20 db-ot csináltam , eddig ennél az egynél jelentkezett, de csak ezzel a kártyával. Más kártyával működik
(#) aroxol válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Mi van a zavarszűrő kondikkal (táp, SIM)? Milyen messze van az antenna csatlakozó, és hogy van bekötve? Nagyon sok minden számíthat.
(#) pucuka válasza aroxol hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
SIM tápfesz is lényeges. Van többféle tápfeszültségű SIM van forgalomban. Lehet, hogy a modemed nem tolerálja valamelyiket.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) dkarcsi73 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Én is ezt "gugléztam" ki, hogy a 98 előtti kártyák 5V-ról ketyegnek az után jöttek a 3V-ról működők és mostanába az 1,8V-osak. A mostani modemek az 1,8V és 3V automatikusan konfigurálják de az 5V-osokat azt nem tudják kezelni.
Kösz, üdv.
(#) aroxol válasza pucuka hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Tudom, 1.8V-os T-mobil megy , másik is 1.8V mégis előfordul. Másik Voda, Telenor, mindegy hogy 1.8V vagy 3V, nincs ilyen probléma.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) Lacika19 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Helló ! Vettem használtan egy tell pager3 z6 gsm-et viszont nincs hozzá szoftver ! Sehol nem találtam hozzá ! valaki esetleg tudna segíteni ? Előre is köszi
(#) gabi20 hozzászólása Aug 4, 2015 /
 
Sziasztok nagy őrültséget csináltam.
Vettem egy Quectel M10 GSM modult, MAX232 keresztül kötöttem PC-re, hogy Terminálból vezérelni tudjam. Csakhogy fordítva kötöttem be a MAX232 IC-t, úgy értem hogy az RS232 oldal került a GSM modulhoz, a TTL oldal pedig a PC-hez. Megfordítottam, de a GSM modul nem válaszol semmire. Lehet hogy tönkrevágtam az UART portot? Negatív feszültséget is kaphatott, mert RS 232 oldalra volt kötve. Dobhatom ki a GSM modult?
(#) pucuka válasza gabi20 hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
A leírás szerint is a GSM modulnak soros portja van, nem UART. Az más kérdés, hogy valami szintillesztés kelleni fog. (Fig.23) Olvasd el az adatlapját.
Bővebben: Link
Ha a bemeneteire (RXD, DTR, DTS) 5 V jutott, megeshet, hogy tönkrement, de az is lehet, hogy kibírta.
(#) gabi20 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Igen úgy néz ki hogy tönkrevágtam, +/- 7V - ot kaphatott a GSM modul. Amúgy a komunikációra csak az RX, TX vonalat használom.
(#) pucuka válasza gabi20 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Akkor csak a szintillesztést kell megoldanod. Azt írja is a doksiban.
(#) gabi20 hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok sikerült összehoznom, hogy quectel M10 modullal tudok PC soros porton keresztül kommunikálni. A gond az, hogy sikerült letörnöm a SIM_CLK padot, ami nélkül nem tudok SIM kártyával kommunikálni. Esetleg járt valaki hasonló cipőben?
(#) lóri hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Sziasztok!
A szintillesztéshez lenne kérdésem. Akkor kell a gsm modulnak 4.2V, a pic-nek 5V, és csak a kommunikációnak 3V3 ? A backup elem mikor kell? Kell állandóan?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015

szint2.jpg
    
(#) Axel hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Előfordulhat olyan, hogy egy RS 232 eszköznek csak a Tx áramköre hibásodik meg? A következő történt: van egy Fargo Maestro 20 modulom ami hibátlanul válaszolt az AT utasításokra egészen addig míg egy alkalommal az adaptert ki nem húztam a hálózatból és be nem dugtam megint, hogy újraindítsam az eszközt. Erre még a monitor is kikapcsolt egy pillanatra valószínűleg valami erős tranzienssel jár ennek a tápnak az indulása. Ez valami régi HP notebook töltő lehetett anno, de amúgy jól ment vele a modul. Az említett restart után elindult ugyan az eszköz de attól kezdve képtelen vagyok normális, olvasható választ kiszedni belőle terminálban az AT parancsokra. Pl. arra, hogy „AT” valami ilyesmi válaszol, hogy „.,Ok*j” vagy még nagyobb hülyeségeket az eddigi „OK” helyett. Tehát úgy tűnik, hogy amit küldök neki azt értelmezi csak hibásan küldi a válasz sztringeket. Ha a fejlesztői panelemre kötve küldök felé SMS sztringet akkor azt is hibátlanul továbbítja SMS-ben. Ebből egyértelmű, hogy jó a baudrate is. Mi lehet a baj? Létezik, hogy valami fesz. tüske a táp visszakapcsolásakor így tegye tönkre? Ha az egész be sem indulna vagy abszolút nem kommunikálna akkor még érteném de így..., tanácstalan vagyok. Valaki találkozott már hasonlóval?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) kameleon2 válasza Axel hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Van ilyen. Velem is történt ilyen egy alkalommal. Szerencsére volt még egy SMD tranzisztoros szintillesztés, így csak a tranzisztort kellett kicserélnem. Igaz, baromi apró volt. De azóta is működik.
(#) lóri válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Hmm, szintillesztés, akkor lehet, hogy tudsz válaszolni.
(#) Axel válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
És ugyanígy volt neked is, hogy csak a Tx vonalon jöttek vissza hülyeségek? Na de ilyet, nem is gondoltam volna, hogy ilyen létezhet. Ebben a cuccban egy Sipex3238EEA IC csinálja az RS232-t. Adatlap alapján nekem úgy tűnik, hogy semmi külön szintillesztés nem kell neki.
(#) 06smici hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Sziasztok.
Chipcadnél nézegetem a Quectel gps-eit. Valaki foglalkozott már velük, mik a tapasztalatok?
Elsősorban azok érdekelnének, amik beépített antennát is tartalmaznak (L50 SiRFIV GPS + antenna, L80 GPS with antenna, L86 Glonass GPS+antenna ), hogy azzal milyen minőségű a kapcsolat? Viszonylag olcsók, de azért nem venném meg mindegyiket csak hogy próbálgassam.

Esetleg tudtok valami olyan modulokat amik telefonokban szoktak lenni? Fontos lenne a minnél kisebb méret és fogyasztás
(#) kameleon2 válasza Axel hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Ezzel a Sipex IC-vel nincs konkrét tapasztalatom, mást használok, de érdemes az adatlapját tátböngészni, talán találsz meglepit: itt .
(#) Droot hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
Sziasztok!

GSM modullal szeretnék e-mailt küldeni. A Quectel M95 és a Simcom SIM900 jöhet szóba, SIM900 van is itthon, ezért azzal próbálkoztam.
A következő parancsokat küldtem a modul felé:
  1. AT+SAPBR=2,1
  2. AT+CREG?
  3. AT+SAPBR=4,1
  4. AT+SAPBR=3,1,"CONTYPE","GPRS"
  5. AT+SAPBR=3,1,"APN","internet.vodafone.net"
  6. AT+SAPBR=3,1,"USER","claro"
  7. AT+SAPBR=3,1,"PWD","claro"
  8. AT+SAPBR=1,1
  9. AT+SAPBR=2,1
  10.  
  11. AT+EMAILCID=1
  12. AT+SMTPSRV="smtp.mail.yahoo.com",465
  13. AT+SMTPAUTH=1,"emailcimem@yahoo.com","jelszavam"
  14. AT+SMTPFROM="kuldo-emailcime@yahoo.com","Droot"
  15. AT+SMTPRCPT=0,0,"cel-e-mail-cim","Droot"
  16. AT+SMTPSUB="Email teszt uzenet"
  17. AT+SMTPBODY
  18. 0x1A
  19. AT+SMTPSEND


Különböző beállításokat próbáltam ki, mindegyikre hibaüzenetet kaptam. A 63, 64, 65-ös hibeüzeneteket kaptam, amik ugyan ebben a sorrendben TCP connection error, SMTP szerver timeout, SMTP server response error.

Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
Következő: »»   13 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem