Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   168 / 200
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Hogyan lehet -12V teherbírását növelni 0,8A-ról 25A? A dióda csere meg oldja?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Ahhoz át is kellene tekercselni a trafót vastagabb dróttal.
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Gondolom nem könnyű ilyen trafót szét szedni.
(#) V1rusH hozzászólása Nov 3, 2015 / 1
 
5 hozzászólással előtted lett leírva!
De ha a tekercs lebontásra gondolsz, nincs a világon még egy trafó amit könnyebb letekerni! Nincs rajta össz-vissz 50 menet, primerrel együtt.
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 / 1
 
Szia!

Cseréld ki a -12V diódáit olyan paraméterűre mint amilyen a pozitív. Mivel ugyan azt a tekercset használjuk, így ugyan akkora árammal terhelheted majd. Ez az áramérték viszont csökkenni fog, mert most mindkét félperiódus alatt terheljük ugyan azt a "'drótot", míg annak a hűtése változatlan marad.
A kivehető összteljesítmény az, ami nem változik.
A trafót áttekercselni nem kell és nem is lenne sok értelme. Az átvihető teljesítménynek úgyis gátat szab maga a trafó és az üzemeltetés körülményei.
A trafó tekercseinek a térkitöltése 90% körüli. Számottevően vastagabb tekercselő huzal el sem férne!
Talán valamennyire növelhetnénk a teljesítményt, ha megemelnénk a működési frekvenciát, de ezek a tápok meglehetősen ki vannak hegyezve ilyen téren. (is)
A 25A igény szerintem irreális. Nagyobb teljesítményhez nagyobb trafó, vagy jobb minőségű, nagyobb frekvencián is üzemképes vasmag, jobb félvezetők, és egyéb anyagok kellenének.
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
A trafók szétszedéséről az a véleményem kíméletesebb, ha étolajban, lassan melegítjük fel a trafót 150-180 fokra. Ezen a hőfokon nekem eddig mindegyik trafó megadta magát. A bakelit csévetest is bírta a "gyűrődést".
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
10A lenne szükségem -12V -nál is. +12 10A.
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Power lc420h-nak kellene a kapcsolási rajza valaki meg tudná mondani hogy hol találom?
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Ez 240 W. Ha csak 80% hatásfokkal számolunk is, ezt egy 300 wattos, vagy afölötti tápnak tudnia "illene".
Sajnos a tápokon feltüntetett teljesítmény nincs mindig összhangban a valósággal. Ha szerencsénk van, bevallják: "Peak Load ". Magyarán ez csak a csúcsterhelésre érvényes. A folyamatos terhelhetőség távol áll ettől.
Ha teheted, alakíts át 400W, vagy afölötti tápot.Talán nagyobb lesz az esélyed a sikerre.
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Ez van itt hon nem akarok ezért tápegységet venni.
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Így szinte biztosan nem találsz.
Hasonlót talán, ha a főbb félvezetők listáját megírnád.
LC420H-8 és H-12 végződéssel is kerestem az oroszoknál. Ha ott nincs, akkor máshol sincs. Az oroszok nagyok ebben!
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Holnap össze írom.
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
A német adatlapja szerint csúcsban 420W a terhelhetősége.
Van esély, hogy bírni fogja a folyamatos 24 V 10 A terhelést.
(#) siletto hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Üdv! Találtam itthon egy régi Seasonic ss-200 g1 nevű AT tápegységet. Nagyon rég került hozzám, annyi az érdekessége, hogy fel van matricázva rá, hogy "Elektronika-Computer GMK átalakítása" meg a terhelhetőség 5V 20A -5V 0.3A, 12V 5A - 12V 0.3A. Leszedtem a burkolatot, de semmi különös nem látszik rajta, egy KA7500 vezérlő van benne. Mit jelenthet ez?

Szerintetek megéri foglalkozni vele és átalakítani? Persze nem az 5V ízzós műterhelésre gondolok.
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
5 v Vsb az stabil 5 volt vagy mit jelent?
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A pc tápom így néz ki!
(#) gerleimarci válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A készenléti 5V, ami akkor is van, ha a gép ki van kapcsolva.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Megcsináltam az átalakítást, 2,9 és 16V között tudom állítani. (A 16V már necces lehet a diódák, elkók szempontjából, de nem ilyen magas feszen fogom használni, csak kipróbáltam). 6 volt alatt terheletlenül durván serceg (gondolom a ki-be kapcsolgatás miatt) , de terhelve minden oké.
A ventit kikötöttem, de így is épphogy langyosak a bordák.
(#) siletto hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Ilyen kialakítású táppal találkozott már valaki?
Sima AT-s(nincs benne 3.3V), KA7500-as vezérlő IC-vel.
Gondolkodom az átalakításán, hogy állítható legyen, de szeretném a véleményeteket kérni. Meg lehet oldani?
(#) gerleimarci válasza siletto hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ha elég 3-tól 15V-ig állítani, akkor ezt a legegyszerűbb megcsinálni. (Én most csináltam először és elsőre működött)
(#) siletto válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ha kicserélem a kondikat magasabb feszültségértékűre, akkor feljebb/lejjebb is állíthatom?
(#) kissattila88 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Alaplapnékül is működik?
(#) erbe válasza siletto hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Egykor az Albacomp is kénytelen volt néhány bekerülő AT tápegységben módosításokat végrehajtani. Nem hinném, hogy megvannak még abból a korból a rajzaim. A Power-Good részen cseréltek néhány kondit, ellenállást, gondolom, a késleltetés módosítása miatt. Akkoriban a KA7500 talán még nem is létezett. Legalábbis én jóval később találkoztam vele először.
Ha jók az alkatrészek, bármire átalakíthatod a korábbi leírások alapján. Az átalakítottnak egyik előnye, hogy nem kell előterhelni az 5 V-ot, az az átalakítatlannál lényeges.
(#) xNorbi válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Helló, ez nagyon hasonlítt az én tápomra.

Egyébként a KA7500 (2.oldal) lábkompatibilis a TL494-el (1. oldal).
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A kinézete alapján hogy keressek neked kapcsolási rajzot? Azt ígérted, megírod a főbb félvezetőket.
Megpróbálom mégis a lehetetlent. Mellékelek egy rajzot és egy kicsontozott panelről egy fényképet.
Ez alapján eldöntheted hasonlít-e a tiédre.
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Az a baj hogy úgy össze van zsúfolva minden a panelon hogy nem tud le olvasni a típust. Hasonlít rá a tápom.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) IQNUKU válasza xNorbi hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Helló!

Idézet:
„nagyon hasonlítt az én tápomra.”

Mint az Ifa a Trabantra.
A tied AT-s, kissattila88 tápja ATX-es.
Valóban, a KA7500 a TL494 koreai klónja.
(#) xNorbi hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Egyébként sikeresen átalakítottam egy 300W-os tápegységet.

1. A tapasztalatok alapján mennyi lehet a terhelhetősége? 200W környékén?

Egyébként tegyük fel, hogy van 200W, ez ugye azt jelentené hogy 20V mellett 10A. De 5V mellett azért nem tudok 200W-hoz tartózó áramot kivenni, mert P=R*I² tehát az áram a mérvadó (és négyzetesen emelkedik a trafót fűtő teljesítmény), viszont mivel 5V mellett 10A az csak 50W, tehát a kitöltési tényező is kisebb lesz itt így több ideje lesz visszahűlni (a trafónak), tehát valamivel attól a 10A-től mégiscsak többet fogok tudni kivenni 5V mellett ugye? Jól gondolom?

2. Mennyire lehet pontosan beállítani ezeknek a tápegységeknek a kimenti teljesítményét? Érdemes lehet rá beszerezni többfordulatos potenciómétereket? Egyébként ilyen lett:
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015

DSC_6767.JPG
    
(#) kissattila88 válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
AT-s és az ATX táp között mi a külömbség?
(#) IQNUKU válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
A csatlakozók és a szolgáltatott feszültségek közti különbségek mellett a legfontosabb az, hogy az ATX már tartalmaz készenléti tápegységet is.
De ott van előtted a net és a klaviatúra.
ATX
Következő: »»   168 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem