Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PC táp átalakítás
Hogyan lehet -12V teherbírását növelni 0,8A-ról 25A? A dióda csere meg oldja?
Ahhoz át is kellene tekercselni a trafót vastagabb dróttal.
Gondolom nem könnyű ilyen trafót szét szedni.
5 hozzászólással előtted lett leírva!
De ha a tekercs lebontásra gondolsz, nincs a világon még egy trafó amit könnyebb letekerni! Nincs rajta össz-vissz 50 menet, primerrel együtt.
Szia!
Cseréld ki a -12V diódáit olyan paraméterűre mint amilyen a pozitív. Mivel ugyan azt a tekercset használjuk, így ugyan akkora árammal terhelheted majd. Ez az áramérték viszont csökkenni fog, mert most mindkét félperiódus alatt terheljük ugyan azt a "'drótot", míg annak a hűtése változatlan marad. A kivehető összteljesítmény az, ami nem változik. A trafót áttekercselni nem kell és nem is lenne sok értelme. Az átvihető teljesítménynek úgyis gátat szab maga a trafó és az üzemeltetés körülményei. A trafó tekercseinek a térkitöltése 90% körüli. Számottevően vastagabb tekercselő huzal el sem férne! Talán valamennyire növelhetnénk a teljesítményt, ha megemelnénk a működési frekvenciát, de ezek a tápok meglehetősen ki vannak hegyezve ilyen téren. (is) A 25A igény szerintem irreális. Nagyobb teljesítményhez nagyobb trafó, vagy jobb minőségű, nagyobb frekvencián is üzemképes vasmag, jobb félvezetők, és egyéb anyagok kellenének.
A trafók szétszedéséről az a véleményem kíméletesebb, ha étolajban, lassan melegítjük fel a trafót 150-180 fokra. Ezen a hőfokon nekem eddig mindegyik trafó megadta magát. A bakelit csévetest is bírta a "gyűrődést".
10A lenne szükségem -12V -nál is. +12 10A.
Power lc420h-nak kellene a kapcsolási rajza valaki meg tudná mondani hogy hol találom?
Ez 240 W. Ha csak 80% hatásfokkal számolunk is, ezt egy 300 wattos, vagy afölötti tápnak tudnia "illene".
Sajnos a tápokon feltüntetett teljesítmény nincs mindig összhangban a valósággal. Ha szerencsénk van, bevallják: "Peak Load ". Magyarán ez csak a csúcsterhelésre érvényes. A folyamatos terhelhetőség távol áll ettől. Ha teheted, alakíts át 400W, vagy afölötti tápot.Talán nagyobb lesz az esélyed a sikerre.
Ez van itt hon nem akarok ezért tápegységet venni.
Így szinte biztosan nem találsz.
Hasonlót talán, ha a főbb félvezetők listáját megírnád. LC420H-8 és H-12 végződéssel is kerestem az oroszoknál. Ha ott nincs, akkor máshol sincs. Az oroszok nagyok ebben!
Holnap össze írom.
A német adatlapja szerint csúcsban 420W a terhelhetősége.
Van esély, hogy bírni fogja a folyamatos 24 V 10 A terhelést.
Üdv! Találtam itthon egy régi Seasonic ss-200 g1 nevű AT tápegységet. Nagyon rég került hozzám, annyi az érdekessége, hogy fel van matricázva rá, hogy "Elektronika-Computer GMK átalakítása" meg a terhelhetőség 5V 20A -5V 0.3A, 12V 5A - 12V 0.3A. Leszedtem a burkolatot, de semmi különös nem látszik rajta, egy KA7500 vezérlő van benne. Mit jelenthet ez?
Szerintetek megéri foglalkozni vele és átalakítani? Persze nem az 5V ízzós műterhelésre gondolok.
5 v Vsb az stabil 5 volt vagy mit jelent?
A pc tápom így néz ki!
A készenléti 5V, ami akkor is van, ha a gép ki van kapcsolva.
Megcsináltam az átalakítást, 2,9 és 16V között tudom állítani. (A 16V már necces lehet a diódák, elkók szempontjából, de nem ilyen magas feszen fogom használni, csak kipróbáltam). 6 volt alatt terheletlenül durván serceg (gondolom a ki-be kapcsolgatás miatt) , de terhelve minden oké.
A ventit kikötöttem, de így is épphogy langyosak a bordák.
Ilyen kialakítású táppal találkozott már valaki?
Sima AT-s(nincs benne 3.3V), KA7500-as vezérlő IC-vel. Gondolkodom az átalakításán, hogy állítható legyen, de szeretném a véleményeteket kérni. Meg lehet oldani?
Ha elég 3-tól 15V-ig állítani, akkor ezt a legegyszerűbb megcsinálni. (Én most csináltam először és elsőre működött)
Ha kicserélem a kondikat magasabb feszültségértékűre, akkor feljebb/lejjebb is állíthatom?
Alaplapnékül is működik?
Egykor az Albacomp is kénytelen volt néhány bekerülő AT tápegységben módosításokat végrehajtani. Nem hinném, hogy megvannak még abból a korból a rajzaim. A Power-Good részen cseréltek néhány kondit, ellenállást, gondolom, a késleltetés módosítása miatt. Akkoriban a KA7500 talán még nem is létezett. Legalábbis én jóval később találkoztam vele először.
Ha jók az alkatrészek, bármire átalakíthatod a korábbi leírások alapján. Az átalakítottnak egyik előnye, hogy nem kell előterhelni az 5 V-ot, az az átalakítatlannál lényeges.
A kinézete alapján hogy keressek neked kapcsolási rajzot? Azt ígérted, megírod a főbb félvezetőket.
Megpróbálom mégis a lehetetlent. Mellékelek egy rajzot és egy kicsontozott panelről egy fényképet. Ez alapján eldöntheted hasonlít-e a tiédre.
Az a baj hogy úgy össze van zsúfolva minden a panelon hogy nem tud le olvasni a típust. Hasonlít rá a tápom.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
Helló!
Idézet: „nagyon hasonlítt az én tápomra.” Mint az Ifa a Trabantra. A tied AT-s, kissattila88 tápja ATX-es. Valóban, a KA7500 a TL494 koreai klónja.
Egyébként sikeresen átalakítottam egy 300W-os tápegységet.
1. A tapasztalatok alapján mennyi lehet a terhelhetősége? 200W környékén? Egyébként tegyük fel, hogy van 200W, ez ugye azt jelentené hogy 20V mellett 10A. De 5V mellett azért nem tudok 200W-hoz tartózó áramot kivenni, mert P=R*I² tehát az áram a mérvadó (és négyzetesen emelkedik a trafót fűtő teljesítmény), viszont mivel 5V mellett 10A az csak 50W, tehát a kitöltési tényező is kisebb lesz itt így több ideje lesz visszahűlni (a trafónak), tehát valamivel attól a 10A-től mégiscsak többet fogok tudni kivenni 5V mellett ugye? Jól gondolom? 2. Mennyire lehet pontosan beállítani ezeknek a tápegységeknek a kimenti teljesítményét? Érdemes lehet rá beszerezni többfordulatos potenciómétereket? Egyébként ilyen lett: A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
AT-s és az ATX táp között mi a külömbség?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |