Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   560 / 728
(#) P_Laszlo válasza hal111 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Akkor új doboz is, meg minden?
(#) hal111 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Természetesen igen, az egész kap egy termetes dobozt, amolyan aktív sub féleség lesz belőle, a meglévő sztereó dobozpár mellé.
(#) elektron116 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Hello!
Egy hangdobozomba kéne egy l-pad, mivel a magassugárzó jóval habgosabban szól, mint a mély.
Az érzékenysége nagyobb is, 6db*-t kéne csillapítani kb.
Mivel nem vagyok jártas l-pad építésben, szeretném kérdezni, hogy kb. hány W-os ellenállások kellenének bele, ha 40-50W-nál nem fog többet kapni.
Üdv.

*db=darabszám
dB=deci-Bell
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) P_Laszlo válasza elektron116 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Ha a melykozep 40W-os az ellenallsnak eleg 5W.
(#) elektron116 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
A magasat kéne csillapítani, ahhoz is elég 5W-os?
Online kalkulátorok szerint a soros 4R, phuzamos 8R lenne megfelelő.
(#) elektron116 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
És még egy kérdés: az l-padet hangváltó után a hangszóró elé, vagy a hangváltó elé kell rakni?
(#) szamóca válasza elektron116 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Közvetlen a hangszóró elé.
Nem adsz meg impedanciaértéket, úgy honnan tudni milyen kelljen elé?
(#) elektron116 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Jogos, 8R.
(#) Alkotó válasza elektron116 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Legalábbis a sok frekvencia valamelyikén, és jó esetben ez a minimum. De az összes többin meg egészen más értékű, és akár ennek többszöröse is lehet.
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Pedig... Nem. Nem teljesen. Egyébként is létezik névleges impedancia, az a 8 ohm, és most azzal kell dolgozni.
(#) P_Laszlo válasza elektron116 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Nagyjából jól számolta, hogy aztán ez lesz-e tényleg a megfelelő, ahhoz igazából mérni kellene hangnyomás-frekvencia választ. Az 5W elég, a magashangszóró terhelhetősége sem több igazából.
(#) Scoud hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Van egy logitech X230 2.1 hangfalszettem.
Úgy döntött egyik napról a másikra, hogy a jobb oldala nem szól. Kipróbáltam fülessel a hangkártyát, működött rendesen. Kipróbáltam a hangfalt telefonról, szintén jobb oldal nem szól.
Szétszedtem, a hangerő szabályzó bele van építve a hangfalba, leszámítva hogy savas volt a a 'speaker 1' + - között, nem találtam rendellenességet.
A hangfalon is van jack kimenet, ha fülest teljesen beledugom, csak 1ik oldal szól, most viszont csak félig dugtam bele, és szól mindkét odlal, hangfalon is és a fülesen is...
pár éve is ez történt, akkor még volt rá gari, megszerelték, mostanra viszont lejárt.
ötletek?!?!
(#) Bender92 válasza Scoud hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Hello! Én először a jackdugó vezetékét nézném meg, hogy nincs-e megszakadva/megtörve valahol. Előfordulhat hogy a jackdugó nyakánál van megtörve, ha itt nincs hiba csak akkor kezdeném el az erősítő része fele a hibakeresést.
(#) qvasz2 válasza Scoud hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Azt írod, hogy a hangdoboznak is van jack kimenete, és ha félig bedugod akkor jó lesz. Ebből elég világos, hogy ott a hiba, ha ugyanis jól működne, ilyenkor le kéne választania a hangdobozról a hangot, és átkapcsolna a fejhallgatóra. Ez az átkapcsolós jack szórakozik. Vagy javítható, vagy csere.
(#) Lázár Péter válasza Scoud hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Üdv, ha a hangdobozod jack kimenetét sokat használtad azzal lesz a hiba. Azzal, hogy félig dugsz bele egy jack csatlakozós másik hangdobozt, azzal mono-ba megy mind a kettő. A sok ki be dugdosástól a jack dugasz forrasztásait kellene első sorban átforrasztani. Ha nincs javulás a kábellel biztos nincs gond, amivel a géphez kötöd, mivel gondolom nem húzogatod le napról napra, így az nem törik és nem sérül. Az, hogy savas a kivezetések között az nem is olyan kis probléma, átüthetett és akkor simán elszállt az az oldal. Kérdés az is mitől savas? Kifolyt elektrolit kondi is okozhatja, ha pedig szimplán a levegő összetétele miatt például konyhai környezet az magát a jack dugót fogadó részben is okozhatott korróziót.
(#) enree hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy hangfal beazonosításában szeretném a segítségeteket kérni.
Amire emlékszem belőle; nagy valószínűséggel öntött kosaras volt benne a mély, négyszög alakú dóm magas volt benne, két utas volt (bár erre nem esküszöm meg), reflex kivitelű és az a fajta Vidi volt, ami elég randán nézett ki az előlapja nélkül.
Valakinek valami tipp?
Órák óta túrom a netet, de nem találom... :/
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.
(#) gyuszo válasza enree hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
GB II.
(#) gyuszo válasza enree hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Ha újabbra gondolsz akkor a SOLO B22. Az nem szép levett előlappal. Arról is kevés a kép.
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Meg az öntött kosár is kevés benne.
(#) P_Laszlo válasza enree hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Az előző tipp jó, de háromféle verzió lehetséges. ha 13 centis, GB 2. Mint Great Britain. Ha 20 centis, Midimax, ha 25 centis, Opal D255.

Videoton és öntött AlSi kosár kétutasban többé nem találkoztak. Csak a Preludiumban, de az már nem VT hangszóró, hanem Vifa.

Hja hogy még reflex is? Akkor megoldódott, kétutas b-reflex öntött kosaras mélyközéppel csak GB2 lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) enree válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nagyon nagyon köszönöm!
Igen, a GB2 az!

Azt jól sejtem, hogy ezt exportra gyártották? Egy épkézláb darab nem lelhető fel belőle... :/
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) P_Laszlo válasza enree hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
A név alapján mindenképp. Én tudok néhány darabról itthon is. Nem tudom, konkrétan milyen, de a mélyközép nem teljesen reflexdobozos, és azzal a magassal nehéz összehozni. De egyébként vszeg jobb lehet, mint egy minimax, ha nagyon nem hangváltózták el.
(#) gyuszo válasza enree hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
Igen exportra. Kevés van belőle, meg is becsülöm ami van nálam.
Ott díszeleg a felsorolt Midimax, Opal és Brillant mellett.
A Videoton Solo B22 ( Philips AK141/15) meg felejtős.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) enree válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Annyi maradt meg még belőle, hogy elképesztő mélyei voltak... Akkor kamasz fejjel nagyon tetszett! Köszönöm Nektek még egyszer a segítséget!
(#) P_Laszlo válasza enree hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A gyenge mágnes és a reflexnyílás együtt ezt okozzák.
(#) sonny007 hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Sziasztok! Sajnos nem nagyon találtam autós hangszóró témát, de hátha itt tudnátok nekem segíteni.
Adott ez a hangszóró ami tönkre ment. Egy Nissan Almera autóban első ajtókban volt. Ez helyére szeretnék hangszórót venni, viszont a hangszóró ovális alakú, a felfogatása viszont kör alakú.
Tudnátok linkelni nekem olyan hangszórókat, ami jó lenne a helyére?

Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) dB_Thunder válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Ilyet az életben nem fogsz találni! Legalább is jót nem, nekem is van 2 ilyen. Kis barkácsolással be lehet gyűrni oda a kereket is. Én viszont az ajtópanel építést preferálom.
(#) sonny007 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Én arra gondoltam, hogy lemérni ennek a hangszórónak az ovális alakú részét és akkora méretű ovális hangszórót venni bele, majd valami keretet esetleg készíteni hozzá.
Vagy a másik, hogy lemérni szintén az ovális hangszóró szélesebbik részét, kiegészíteni kör átmérőt, majd az ajtóban lévő helyet megnézni, hogy elég nagy-e számára. Ha igen, mehetne kerek hangszóró is bele, némi kis beépítő keretbe. Amivel be lenne fogatva az autóba.
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szabás-varrás. Bővebben: Link
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Ohh királyság, akkor így már mehet bele kör alakú hangszóró is..
Munkahelyen meg van MDF 4mm,6mm,10mm-es tudok vágni ki rögzítésnek valót

Köszönöm, megkönnyítettétek a dolgomat
Következő: »»   560 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem