Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   561 / 728
(#) Petyaa hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Újra akarom kábelezni a hangládám a mostani bekötést már szétbontottam vakon. Van benne 3db mély: 1db srp 4050 2db srp 1620 és két magas. Hogyan lehetne úgy bekötni hogy jó is legyen a hangzás, és az erősítő is bírja? Az erősítőm hogy Kenwood KA3010 150w.
Köszönöm, szép napot!
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szét vannak választva a különböző méretű hangszórók légterei?
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Hát igen, gondolkodtam, hogy van-e értelme javítani a hangszórót mondjuk, vagy belepasszol-e valamelyik 180mm-es kosár, de a válasz nem. Jó lesz ez egy ilyen kerettel.
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Igazából nagyon rossz keresni ez helyére hangszórót, mert az árkategóriában is megvagyok lőve és még lehet keretet is készíteni neki és persze a beépítési mélységre is figyelni..
Amúgy azon gondolkoztam, hogy vásárolnék 6x4"-es hangszórót, a régit kivágnám ebből a felfogató keretből, a belső szélénél szépen, bele az új hangszóró szivacs vagy valami az új hangszóró és a felfogató keret közé, hogy rezgések által ne rezegjen. Majd csavarral, vagy pl popszegeccsel bele fogatni. Utána vissza csavarozni a gyári helyekre.
Szerinted milyen az ötletem elképzelése?
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Mindenképp hosszabb idő, mint vágni egy keretet dekopírral. És az ovál hangszóró drága is, meg nem is olyan jó talán, mint az azonos árú körperemesek.
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Mondjuk igaz..
Akkor újra tervezés..
Lényegében keretet így is-úgy is kell készíteni, és az hogy most a régi felfogató keretet vágom ki kör alakra, vagy MDF-ből készítek nagyon mindegy van MDF is, és lemezvágó gépem is.

Viszont le kellene mérnem akkor a belső magasságot, szélességet ahova a hangszóró bele megy. Kör alakú hangszórót ha vásárolnék nehogy ne férjen bele az ajtóba
A linkelt oldalon a méretekben nem bízom..
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Még szerencse, hogy az olcsóbb autós hangszórókon kicsi a mágnes, szóval alacsonyabbak.
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
4,3cm a beépítési mérete a gyári hangszórónak. De mivel keretet kell neki adni 4 vagy 6mm-esből lesz, akkor közel 5cm beépítési mélységem lesz. Tehát addig nyugodt szívvel nézelődhetek.
nem saját autómba lesz, úgyhogy nem tudom mikor lesz kész a projek, mert még el kell csípnem az autó tulajdonosát újra, hogy lemérjem mekkora hely van a hangszórónak egyáltalán az ajtóba
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Az jó, majd annyira kell figyelni, hogy a mögötte lévő üreg elméletileg 140*125mm-es. De ebbe bele kell férnie a 165-ös autóhangszóróknak.
(#) dB_Thunder válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Bele fog! Nálam majdnem nagy is volt a luk!
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Hát már órák óta böngészem a netet de nem tudom pontosan, hogy pl a 10 cm-es hangszóró az a membrántól membránig van és plusz xy cm körgyűrű amivel felfogatom vagy a 10cm a a felfogatási gyűrűvel együtt annyi..
Megmértem az ajtóban lévő magasságot hisz ugye az a kisebbik, és az 12cm volt. Tehát ha jól gondolom 10cm-es hangszóró kell bele?
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Sajnos amennyi gyártó van annyi féle méret. Gondolok itt arra, hogy találtam már 16cm-es hangszórót 3 féle kivágási mérettel
De van olyan amihez sajnos nem is találok kivágási méretet.
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Elméletileg a gyári helyre beépíthető kárpithangszórók méretei egyeznek mindenkinél. Az eltérő, magasabb árkategóriás dolgok öntött kosarakkal, nagy mágnessel, stb. hát azok lehet, hogy kilógnak a sorból.
125-ös autóhangszórók közül jó lesz vmelyik biztosan, de lehet, hogy a kiemelés miatt a laposabb fajta 165-ös is befér, ezt meg kell nézni. A 10 centis nagyon kicsi ide.

Hangszórónál mindig a kosár külső átmérőjéből jön a méretezés.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
(#) Petyaa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Csak a legnagyobb van külön légtérben.
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 / 1
 
Igen, erre gondoltam, így jó.
(#) Petyaa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Még arra gondoltam esetleg, hogy a két kisebb mélyet összekötöm párhuzamosan, a nagyot meg rákötöm sorosan és figyelem a füstöt
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Tehát akkor nekem a 16cm vagy 16,5cm-es átmérőjű hangszóró jó bele csak figyeljek a beépítési mélységre ami jelen esetben max 4,5cm lehet.
(#) Alkotó válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 / 2
 
Az a "két kisebb" nem mély. Azok itt középként funkcionálnak (legalábbis úgy illene).
Nálam is 1620-asból van kettő a frontokban (melléklet).
(#) Petyaa válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Értem, akkor nem úszom meg én sem. Szomszédok szeretnek ?
(#) Alkotó válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 / 1
 
Családi háznál ez nem olyan kényes kérdés. De tény, brutális hangnyomást produkál egy ilyen összeállítás. Szinte fizikai fájdalmat képes okozni, a kb. 18 m2 alapterületű műhelyemben.
Mi az amit nem úszol meg?
Saját esetem kapcsán tudom, néhány célzott átvitel mérés után, ha találsz magadnak segítőkész támogatót, akkor remek hangváltót lehet építeni. Mérés nélkül esélytelen a dolog.
De mindezt csak azután, ha már van valamilyen -lehetőleg méretezett- doboz, amihez szintén meg kell mérned a hangszórók mechanikai adottságaiból adódó paramétereket. Ez utóbbi valójában két impedancia mérést jelent (nyiott/mérődobozos), aminek viszonyából a program számítja a dobozméretezéshez szükséges paramétereket.
(#) voodoo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szia. Nagyon jól néznek ki. Ügyes vagy ! Biztos jó, új illata van.

Te vágtad a lapokat ?
(#) Petyaa válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Hogy nálam is középként funkcionáljon a két 1620-as. Hjj ezt el is hiszem, de így legalább nem hallod a gépek zaját . Dobozom az már van 50x50x100cm nagyságú, mikor készítettem még kölyök voltam, mások elkészített, majd feltöltött képei alapján készült el ez is. Mikor még bírta a hangváltó, a padlón állva éreztem hogy kicsit beremeg a szint mikor sub-bass hangtesztet hallgattam. De egy két ilyen megmozduláson kívül nem nagyon szólt olyan erősen hogy a membrán szemmel láthatóan mozgott volna.
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2015 1 / 1
 
Ezen a szinten mondjuk mindegy, a SAL hangszóró nem igényli annyira a mérést, nem az a kategória. A pontosan kiszámolt dobozzal sem lesz jobb. Egyébként ezek nem annyira érzékenyek/hangosak. Nem szabad bedőlni a látványnak.
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 7, 2015 / 1
 
Inkább arra gondolj, amit ajánlottam, az hellyel-közzel működőképes.
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szerintem elfér, de azért ellenőrizd le, hogy a 120-125mm magas ajtóban hagyott hely elég-e. A laposabb 165-ös kosár könnyebben beleférhet, mert hamarabb szűkül.
(#) Petyaa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Rendben, arra gondolok Panelbe hangos ez, túlságosan is
(#) P_Laszlo válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Igen, ezért oda nem hangos, hanem jó hangsugárzó kell.
(#) kisa68 hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Nem ismer valaki a székesfehérvári HSS-ben valakit?!
BMW mélynyomót szeretnék.

Üdv!
(#) kisa68 hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Robi85 felrakott képet róla..!
(#) Petyaa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Van pluszba még két Videoton kb 15 literes hangsugárzóm de azokban is 1620-as van , plusz a két kicsi gyári.
Következő: »»   561 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem