Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   33 / 728
(#) szabi83 válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Ez is tudja amit a conrados, de árba majdnem fele!

Üdv
(#) aflmor válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
...ezt mondom neki már kb.2 napja. :yes: Úgylátszik ott conrad az isten...
(#) szabi83 válasza aflmor hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
bocsi, nem tudtam...

Te, lehet a conrad neki, két házra van
(#) kiriadam hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
sziasztok,szeretném megkérdezni azoktól akik megépítették a sal által megadott subládát(25cm-es nek),hogy milyen hangja van,és valóban alkalmas e házimozizásra?kb milyen lehet a minimum és a maximum freki (pl.30-200hz)
Előre is köcce
(#) amat hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Hangdoboz építésben kérem a tanácsotokat segítségeteket!
A HS 25R-3 tipusu dobozt építettem meg, SRP 2530 méllyel.
A doboz belselyébe helyezendő csillapitót minden oldalra kell rakni?
Kell-e csillapító az alsó részbe is vagy elég a felső részbe?
Válaszotokat előre is köszönüm!
(#) amat hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Nem a középkamrára gondolok
(#) jocokacska hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Hali!
Van két nem túl nagy hangfalam. Mikor beszereztem őket nem volt hozzájuk trafó. A bemenethez oda volt irva, hogy 12V ezért kötöttem rájuk egyet. A trafó 100mA-os ezért szerintem kicsi. Ezt abbol gondolom, hogy a power LED villog ahyogy szól a zene és félhangerőn már recseg. A kérdésem az ha nagyobb ersségű trafot vagy akár egy akumlátort kötök rá azzal nem nyirom ki? Nem szeretnék kisérletezni velük ezért kérdezem.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Jocó!
(#) Flatlander válasza amat hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hát attól függ.....Ha b-reflex a doboz akkor asszem az oldalakra és hátulra kell felragasztani ha zárt akkor elég csak a hátuljára tenni egyet,ezt nemfontos leregasztani
(#) Kallai Csaba hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Helló!Akarok venni egy Sony Xplod XS-L104P5B 10" es subwoofer csak nem tudom mekkora dobozt csináljak neki meg adom az adatait is:

* Speaker Size (cm): 25
* Speaker Size (inch): 10
* Peak Power (W): 1200
* Rated Power (RMS, W): 330
* Impedance (ohms): 4
* Sensitivity (dB/W/m): 88
* Frequency Response (Hz): 18 - 2,500
* Mass (kg): 4
* Mass (lb/oz): 8/13
* d (mm): 217
* d (inch): 8.5
* Rdc (ohms): 3.3
* Fs (Hz): 26.6
* Qts: 0.41
* Qes: 0.43
* Qms: 8.40
* Vas (Lit.): 52.5
* Vas (Cu. ft.): 1.85
* Mms (g): 132.3
* Lvc (mH): 1.1
* Xmax (mm): 6.2
* Xmax (inch): 0.2
* BL (Tm): 12.7
* Sealed Enclosure Vol. (Net Cu. ft.): 0.93
* Sealed Enclosure Vol. (Net Lit.): 26.6
Ha tudna valaki segiteni megköszönöm es ha mar volt valakinek ien difuval dolga várom az észrevételekt KOSZ!!!
(#) lamalas válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hali!

Az adatok kozott a vegen ott van, hogy "Sealed Enclosure Vol. (Net Lit.): 26.6". En azonban nem zart dobozt keszitenek ehhez a hangszorohoz hanem b-reflexet. Ha sub keszul belole, akkor jobban is jarsz a reflexxel mert alacsonyabbra fog menni az f3-as hatarfreki. Egy gyors szimulalas utan en kb. 35-40literes netto terfogatot javasolnek, kb. 28Hz-re hangolva. Ehhez mondjuk egy 65mm atmeroju reflexcsovet kell beszerezni es kb. 300mm hosszura kell levagni. Igy meg kb. 150W RMS-t karosodas nelkul elvisel(het) a hangsugarzo, persze csucsban ez tobb is lehet. Mindezt a gyari adatok alapjan mondom amit azert nem szabad szentirasnak tekinteni!!!

Persze zart dobozt is keszithetsz neki, de akkor az mar nem lesz igazan subwoofer ...
(#) amat válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ez a doboz b-reflex. A dobozban közvetlen a mélyny. alatt van egy "keresztmerevítő" 150 mm-es furattal, és ez végül is ketté osztja a dobozt. A lényeg hogy kell-e csillapitani az alsó részt is?
A kép ezen oldalon meglátható:

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=hs+25r-3&btnG=Google+keres%C3%A...ang_hu

[PDF] HANG FAL

hHS 25R-3.
(#) lacikacikacika hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
hello! van nekem 1 M.N.C Noir 2 30cm Mélysugárzóm,sehol sem kapok hozza dobozmeretet, valaki tudsz segiteni?
(#) Kallai Csaba hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
A kocsiba szeretném tenni Valami konkrét rajzot nem tudc adni hogy hova is tegyem a reflexcsovet?mert nem mindegy kerestem neten hogy nem e tette fel a gyári dobozrajzot valaki de nem találtam
(#) szamóca hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
A leendő monitor dobozom megépítéséhez gyüjtök információkat.
Hát... nem egyszerű feladat, adatok, frekimenetek, szubjektív minőségmegítélések, stb.
Azt mondják, ha tudod mit akarsz, onnan már könnyű a választás-építés.
Én nem így látom . szerintem minél jobban belemélyedek annál nagyobb a káosz.( lehet az ezirányú tapasztalat hiány miatt. )
Végül is egy kérdésem lenne a hozáértőkhőz. Ha kiszámolod a doboz Vb-t, onnan még hangolni kell.
Ehez "deszkamodelt" használnak? Úgy értem megépítenek egy kisérlleti dobozt nagyobb volumennel, és pl. a doboz belső terébe tesznek térfogatcsökkentés céljából tárgyakat?
Közben mérik a frekimenetet, és fülelnek?
Minden segítséget szivesen fogadok, Előre is köszi.
(#) kiriadam hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok,most terveztem egy elfogatható méretű mélyládát,sal sqp2540-es hangszoróval,60l-t számoltam,de a hangfal tervezéshez nem értek,ezért egy kis segítség kellene

wg.JPG
    
(#) kiriadam hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
itt van egy elképzelésem

sub.JPG
    
(#) Kallai Csaba hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
No...Próbálkoztam a winisd progival és azt adta ki hogy ha reflexcsöves akor 55,4L és ha zártra akkor 26,6L.Van pár kép is felrakva.Szerintetek meik lenne jobb?A 2-es képen ott van a reflexcsöves verzió cső méretei csak nem tudom hogy jol van e mert 1093,5mm hoszú az szerintem...nem?A 3.as képen van a reflexcsöves doboz méreteiamik szerintem megint nem a legjobbak,szerintem kicsit magas, vagy a difut a tetejére kell rakni?
(#) Flatlander válasza amat hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Aham már látom!Hát sztem a tetejére kéne ragasztani
(#) xray hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogy ezt a hangszórótPA 50100 milyen ládába ajánlanátok. Mert az egyik ismerősöm horn ládába akarja tenni még pedig a mellékelt képen láthatóba. Szerintetek belelehet e tenni? Mert a SAl oldalán ennek a hangszórónak zárt ládát ajánlanak de au ismerősöm nem szeretné zártba tenni.

dsc0.jpg
    
(#) xray hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogy ezt a hangszórót PA 50100 milyen ládába ajánlanátok. Mert az egyik ismerősöm horn ládába akarja tenni még pedig ami ezen a linken megtalálható.Láda Szerintetek belelehet e tenni? Mert a SAL oldalán ennek a hangszórónak zárt ládát ajánlanak de az ismerősöm nem szeretné zártba tenni hanem ilyen ládát akarnei csinálni.
A segítséget előre is köszi!
(#) xray válasza xray hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Senki sem tudja a választ?
(#) szabi83 válasza xray hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Valószínű azért nem, mert ilyen rossz hangszórót senki nem használ...PA cuccba nem vesz senki SAL-t, inkább akkor Garry..

No, de nézzük..

Abba dobozkába ez megy: PD1850

TS adatok közül, a Qts fontos szám,.. :yes:

PD..... 0.21
Sal..... 1.25

Egyértelmű, nem jó.. nincs ezen, mit ragozni..

Üdv
(#) lamalas válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Idézet:
„Szerintetek meik lenne jobb?”


Szerinted melyik lenne a jobb atvitel egy szub hangsugarzonak: az amelyiknek -3dB-es esése kicsivel 50Hz alatt van, vagy az amelyiknek kb. 25Hz korul van? Ha megvalaszoltad ezt a kerdest, akkor az elso grafikonbol kiderul melyiket celszeru megepiteni szubnak.

A reflexcso valszeg azert olyan hosszu, mert eleg nagy a cso belso atmeroje (140mm). Csokkentsd le kb. 70-80mm-re es a hossza is lecsokken. Persze van egy hatar ami ala mar nem erdemes a cso atmerojet csokkenteni, mert akkor nagyobb hangeron nagy lesz a szelzaj es "suhogni" fog a reflexcso.

Egy szublada eseten nem annyira kritikus a doboz alakja, lehet az nyugodtan szabalyos kocka v. alacsonyabb teglatest mint amit a program ajanl. A fontos az, hogy a belso terfogat annyi legyen amennyi es a reflexcsovel lehet majd kicsit finomhangolni ha szukseges.
(#) xray válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Köszi a választ!
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
A reflex csővel való hangolást hogyérted? A hosszát növelni/csökkenteni? Mert pl az ilyen műanyag szubcsöveknél nemigazán tudom elképzelni...
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Igen, ugy gondoltam, hogy a hosszaval lehet "jatszadozni". Lehet sima, egyszeru, de hosszu "lefolyocsovet" is hasznalni (vagy ki mit tud szerezni ... en pl. legutobb nehany meter kemeny preselt papircsore tettem szert ami kifejezetten jo reflexcsonek) es ebbol lehet kulonbozo hosszusagu darabokat levagni majd kiserletezni veluk. Vagy leteznek valtoztathato hosszusagu reflexcsovek is muanyagbol.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Tényleg! Papircső!
Eszembe nem jutott volna, pedig milyen egyszerű. A melóhelyen meg kidobáljuk.
Nagy ötlet!
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Mondjuk nehogy vki a WC papirt tarto karton csovet hasznalja, mert az eleg vekonyka (es nem tul hosszu). Bar probanak/utolso eselynek akar az is jo lehet ... nem tudom, meg nem probaltam

Szamoca,
Milyen papircsoveket dobaltok ki? Meretre gondolok (belso, kulso atmero es hossz).
(#) xray válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Szia!
Lenne még egy kérdésem akkor te is a zárt ládát javaslod? Mert gondolom a reflex nem ennek a hangszórónak való mert nagy a QTS érétke.
Válaszodat előre is köszi!
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szia!
Megmérem, de sacra 50cm hossz,5cm átmérő, 5mm falvastagság lehet.
Ipari fólia van rátekerve, és olyan kemény hogy a raklapba a szöget visszaütik vele .
Következő: »»   33 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem