Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood KRF-V4070D erősítő probléma
Lapozás: OK   2 / 5
(#) zoly15 válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
nézd meg multiméterrel vagy ha nincsen akkor fogj 1 elemet és egy izzót a biztosítékkal sorba kösd össze őket ha világít akkkor jó a biztosítékod ha nem akkor nem
(#) Ace_S válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
őőőőőő en ehhez annyira nemertek milyen elemet es hanyat?
(#) sound.man válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ahogy ránézel lehet látni hogy jó vagy nem... Amúgy filléres cucc szal csere majd próba... Vagy amíg kipróbálod hogy jó az erősítő addig kösd át (ezért még kinyírnak majd) de csak addig amíg kipróbálod utána veszel bele ha ez a hiba és kész. Bár ha a 220-nál van ez a bizti akko valószínű be se kapcsolna. Ha kiszeded bekapcsol az erősítő? Áram alatt viszont ne piszkáld húzd ki és úgy, nem elég ha kikapcsolod húzd ki!
(#) zoly15 válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
szia itt egy mórickarajz

rajz.JPG
    
(#) proba válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hát akkor inkább SERVICE
(#) Ace_S hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
na szoval, vmit biztos en rontottam el a proba alatt mert se a rossznak velt biztosekkal se a joval nemmukodott Viszont ha kiveszem a rossz biztositekot, ami egyebkent a 220-nal van akkor is bekapcsol. a jo 2.5A-es biztositekkal .
(#) Ace_S válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
egy 2.4V-os izzot talaltam, es hozza a 2db 1.2Vos elemet.
szal jonak kene lennie
(#) Ace_S hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
holnap veszek ket ujat vhol, aztan majd kiderul.. Bocsi sracok egyebkent hogy ennyire laikusan itt untatlak titeket, hogy meg egy ilye egyszeru peldat se sikerul megcsinalnom, amihez tok jo! rajzot kaptam, de nemakarok tobb ezret rakolteni a szerelonel Es ezuton is koszonom a rengeteg hozzaszolast es segitseget!!! Nagyon jo fejek vagytok !
(#) Ginuwine hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
csősztök.nekem van egz kenwood xd-652 hifi es erositot syeretnek belole csinalni de nemtoom mi a baj vele mert ha bekapcsolom a hifit az kattan 1et es kikapcsol de ha a hifirol lehuzom az erositot akkor mar nem kapcsol ki sztem zarlatos az erosito de nemtoom hogz hol es esetleg hogz mi menhetett ki benne lecci segitsetek mert nemtoom mi lehet a baj stem zarlatos de nembiztos es nemtom mit csinaljak vele kidobni meg kar volna.elore is kosz
(#) sound.man válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hűű most mi van? Hova kötöttél mit először azt tisztázzuk. Kicsit furán foglamazol.
(#) Ginuwine válasza sound.man hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
hat van egy komplet hifim de ha bekapcsolom akkor kattan 1et es kikapcsol sztem azert mert zarlatos nemtoom es ha a hifibol kiveszem az erositot es ugy kapcsolom be akkor mar nemkapcsol ki a hifi es nem is kattan mar siman megy de ha visszarakom az erositot akkor megint csak kattan 1et es kikapcsol kb 5ms alatt sztem az erositovel van vmi de nemtoom.es azt szeretnem megtudni hogy megis mi mehetett ki benne es miert kapcsol ki mert akkor csak vegeznek egy gyors cseret es kesz de nemtoom hogy mi mehetett ki benne.elore is kosz
(#) proba válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hát akár a végfokozat is lehet zárlatos,hűtőbordán egy soklábú IC.Ha ki tudod forrasztani ,és nem kapcsol ki utána akkor nyertél.
(#) Ginuwine válasza proba hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
kosz szepen gondoltam ra de nemmertem nekiesni majd holnap megprobalom de ket vegfok van benne mind a kettot szedjem ki???es ha ugy mar nemkapcsol ki akkor rendelek vegfokot es beforrasztom akkor mar jounak kel lenni ugye vagy megint meghal ez a vegfok is es igy tovabb
(#) Ginuwine hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
http://www.avelmak.sk/img_items/2/21/214/21412.jpg az egyik vegfok ilyen de a masikat nemleltem megmeg mert ket kulonbozo van benne
(#) proba válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ha megtalálod hogy hol kap tápot (Én nem találtam róla semmit . Általában vastagabb vezeték biztosíték pufferkondi ..felirat utal rá ),és hol a kimenete akkor ellenállásmérővel ezeket egymáshoz és a földhöz megméred és ha valahol közel 0 ohmot mersz csak azt kell cserélni (esetleg kiforrasztva is leellenőrizni hogy tényleg az-e a zárlatos.)(mindezt kikapcsolva hangszórók nélkül )álltalában erre megjavul (biztiket bekapcsolás előtt azért nézd meg ,lehet hogy azt is cserélni kell.)Esetleg ellenállások kondik szemrevételezése .
(#) Ginuwine válasza proba hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
hat most min nezzem meg a tapot a vegfokon???mert azon toom hol van a tap asszem megvan jelolve de mit merjek??van nekem digitalis multimeter avval jou??? kosz
(#) proba válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Az ic lábain természetesen,és nem a tápot hanem kihúzott állapotban az egymáshoz mért ellenállásukat (minden mindennel kimenet- tápok kimenet -föld tápok -föld )
(#) Ginuwine válasza proba hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
ezt most total nemertem
(#) sound.man válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Megkeresed hogy ic melyik lába a kimenet meg a táp és rámérsz ohm mérővel ha keveset mérsz akko csere. Ha nem rámérsz a + táp meg a test közé ha ott is keveset érsz szintén csere (nem hiszem itt lenne a baj me akko leégette volna a biztit) Nah szerintem a táp meg a kimenet között mérj ha szimetrikus a táp akko a + is hozzá méred a kiementre meg a - is. Röviden ennyi.
(#) Ginuwine válasza sound.man hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
ok majd holnap nekiallok es megnezem.de eszrevettem azt hogy az egyik biztositekban a kebel kozepe kicsit megvan egve de nincs elszakadva
(#) sound.man válasza Ginuwine hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Akkor az már leéget. Akkor úgy is mérj hogy táp és a test. Valószínű a végfok égett le. Nézd meg milyen típus szerintem stk de nem biztos. Először tegyél bele új biztit ha a mérésnél nem találtál galibát és indítsd. Ha ellövi a biztit akko szedd ki az ic-t és cseréld ki megint akkor már valószínű nem fogja és méregesd a tápfeszeket megvannak-e. Ha találsz benne stab ic-ket azok lábain is mérd a feszeket hogy megvannak-e. Ha meg nincs biztid otthon akko izzót köss a tápágakba és ha világít erősen akko valószínú hogy meghalt benne a végfok.
(#) Ginuwine válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
de az a bizti a trafon van megfeketedve.a trafon van 2 bizti abbol az egyik megvan kicsit feketedve de a masik jou majd ma kiforrasztom a vegfokot es megnezem ugy hogy megy e.bar csak menne.amugy oda belinkeltem egy cimet ot van mien vegfok van benne a masikat meg meg nemleletem meg mert 2 kulonbozo van benne majd meg keresgelek egy kicsit kosz mindent
(#) Ace_S hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
kozben azert en is irnek ide kicsereltem a biztositekokat de semmi
(#) proba válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
hangszórót húzd ki az erősítőből és egy elemet köss a kihúzott két pontra ha a hangszóró nem pattog -hangfal vagy zsinór csere.
(#) Ace_S válasza proba hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
pattognak hehe ez dejo modszer!
(#) proba válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Bemenetet hagy váltani ? Egyik bemenetről sem szól? Legalább a régi állapot helyre állt?
(#) Ace_S válasza proba hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
hagy bemenetet valtani, egyikrol sem szol. regi allapot? lenullaztam a beallitasokat ha erre gondolsz
(#) sound.man válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Sztem nem jól csináltad amit mondtam... Egészen hajolj oda a hangfalhoz és amiko be van kapcsolva az erősítő akko hallgasd hogy van-e hallk ilyen sitergés... Fülelj nagyon... Ezt nézd meg.
(#) Ace_S válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
hat lehet h suket vagyok, de semmit nemhallok!
(#) proba válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Hát akkor hangosítsd fel teljesen ,és úgy próbáld . Ha a védelmi relé kattan akkor hallanod kell a sistergést szerintem is .Vagy a hangfalat rosszul csatlakoztattad ( ha véletlen megszólal -infarktus)
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem