Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Garázsomban,mozgásérzékelőre kötöttem egy csengőt.Kapcsolója a garázson kívül van.Ha beszeretnék menni lekapcsolom .Problémám azzal van,ha bezárom a kaput és bekapcsolom a riasztót az abban a pillanatban megszólal (gondolom az impulzustól),majd természetesen elhallgat.Legyetek szívessek,valami megoldást találni arra,hogy gond (csengőszó) nélkül élesíteni tudjak. Előre is nagyon köszönöm.
A csengőt kapcsold a kapcsolóval, az érzékelő mindig legyen táp alatt. Mikor becsukod a garázst várj egy fél percet a bekapcsolással, hogy a mozgásérzékelő nyugalomba kerüljön és csak akkor kapcsold rá a csengőt.
Köszi. A probléma csak az, hogy a kapcsoló a csengőt kapcsolja,úgy ahogy tanácsoltad és akár 1 óra is eltelhet a garázskapu betevésétől számítva, akkor sem tudom hang nélkül bekapcsolni. Ja és állandó táp alatt van a mozgásérzékelő. Valami mégsem ok.
A mozgásérzékelőn van állító amivel az időt lehet beálítani.
Azt visszavettem minimumra,mégis ha táp alá kerül, hiába nincs mozgás, már kapcsol is.
Azt vettem észre hogy amikor a mozgásérzékelő bekapcsolt álapotban van és kihúzom a konektorból majd visszadugom akkor minden kikapcsolás után bekapcsol hiába nincs mozgás.
Szia,
Sztem készíts egy rajzot/vázlatot, hogy hogyan is van pontosan, mert nekem még mindig nem tiszta. Ha jól értem akkor van egy mozgásérzékelő, meg egy csengő (ami alatt mit értünk, benne van az elektronika, vagy trafós/elektromágneses csengő?) és a csengő tápját kapcsolod le?, vagy a kapcsolóval csak megszakítod a mozgásérzékelő-csengő közti jelet, hogy ne aktiválja a csengőt, miközben aktív marad az érzékelő? "állandó táp alatt van a mozgásérzékelő", akkor hogy kap jelet, milyen bekapcsolásnál?
Hali
Ez egy tekercses 5-8 voltos régifajta csengő? És amikor zárod a vezetéket a csengő tekercse meglöki? Esetleg kösd össze kondival a lábakat, de én pl lecserélném a csengőt külön aksis vezérlésre, és csak a jel jönne át (nem lehet bent elvágni) hmmm? (LelkesEmese)
A csengő trafós és állandó táp mellett, a trafó és a csengő közti szálat kapcsolom .
A világításvezrlő mozgásérzékelők általában így működnek, ez normális. Áram alá helyezéskor bekapcsolja a terhelést hosszabb-rövidebb időre.
Tehát amikor le van kapcsolva, és, Te bent vagy a helyiségben akkor az érzékelő adja a jelet,
csak a csengő nem csenget mert nem tud jelet kapni mivel megvan szakitva, ha jól értem,..
Igen a csengő régifajta .
Minek a lábait kössem össze, a trafókimenetet 8v-ost és mekkora kondit javasolsz?
Nem-nem. A probléma akkor lép fel, ha kijövök a garázsból és becsukom a kaput, majd a kívül levő kapcsolót, ami élesíti a riasztót felkapcsolom. Nincs már mozgás de a kapcsolás pillanatában már csenget is ,majd az időzítés miatt leáll.
Időzítővel kell megoldani hogy bekapcsolás után pár percel élesítse a csengőt.
fujicu írta: Azt visszavettem minimumra,mégis ha táp alá kerül, hiába nincs mozgás, már kapcsol is. Az előbb nem azt mondtad, hogy állandóan táp alatt van ?
Valamílyen monostabil multivibrátorra gondolsz? Valamiféle rajzot esetleg tudsz mellékelni,nagyon megköszönném.
Amekkorád van Kondi: 10 vagy nagyobb mikrofarád és pl 16 vagy nagyobb volt... amit találsz, egy próbát megér
De dallamcsengőre csere jobb lenne, ott "nincs" impedancia. De nézd meg előtte, hogy egyenáram van-e azt elfelejtettem...
De lehet csak egy optokapu kell neked, abba biztos nem zavar bele a csengő áramaláhelyezése, ha nem egy trafóról megy.
Annak a szerencsétlen mozgásérzékelőnek fogalma sincs hogy egy késleltető áramkör vagy egy ember kapcsolta rá a terhelést. Késleltetésnek akkor van értelme ha a kapcsoló a védett térben van.
Szerintem nincs áram alatt a mozgásérzékelő, akkor kerül áram alá mikor a kapcsoló be lesz kapcsolva azért indul el. Milyen színű vezetékek vannak az érzékelőn és melyikre, mi van kötve ?
Jogos! De akkor mi a megoldás szerinted?
Egyszer azt mondod, állandóan táp alatt van az érzékelő, máskor meg azt, hogy nincs! Most lekellene írd ide, hogy táp alatt van vagy nincs amikor a kapcsolót ide-oda kapcsolod? (azt írtad, hogy a kapcsoló csak a csengő tápját kapcsolja le, akkor végképp nem értem, hogy ha egy csengőre tápot kapcsolsz akkor az hogy indul be, s egy idő után megáll miközben a táp van rajta?!)
A tápot a mozgásérzékelő direktbe kapja. A kapcsoló viszont a trafó kimenete és a csengő között van. Tehát állandó táp van és a kapcsoló csak a csengőt kapcsolja.
A megoldás az lenne, hogy szépen lerajzolnád az egészet és úgy kérdeznél. Időzítő meg 100 van a fórumon, amivel hatástalaníthatod a bekapcsolást, utána élesedne a rendszer.
Akkor nincs sztem itt semmilyen terheléses dolog. Mi terhelne mit? A csengő csak a tápot kap,..
Az érzékelő 100%, hogy megfelelően működik? (amgy gondolom közben már készíted a vázlat rajzot)
Egyszerű a dolog , nem jól van bekötve a mozgásérzékelő a csengővel és a kapcsolóval, nincsen állandó táp alatt a mozgásérzékelő. Nem keletkezik semmiféle impulzus attól, hogy záródik a csengő áramköre, mert azt a mozgásérzékelő kapcsolná a tápra.
Világítás vezérlő mozgásérzékelőkön általában 3, vagy 4, vagy 5 kivezetés van. Ezek közül egyik legtöbbször(általában szemből a baloldali) fekete, ide fixen fázist kell kötni. A kékre (általában középső a három kapcsosnál) fixen nullára kötődik. A harmadik színes (piros, sárga akármi, de nem fekete és nem kék) a kapcsolt fázis (olyan is van ahol nem így van, de ez az elterjedt). A nulla és ez közé megy a csengő, sorosan egy kapcsolóval
Megoldás: így kell a hsz -ekhez mellékletet csatolni,..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |