Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   134 / 599
(#) V1rusH válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Dupla réz sín? Hány kA-re van méretezve???
Nagyon szép, modern berendezések, engem meg ez gyönyörködtet!
(#) elektroncso válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
1200A-re van méretezve. Eredetileg 100*10-es rézsínből lenne (olyan mint fent a gerinc), csak azzal nem lehetett bekötni, mert az arion-nak túl közel voltak a kivezetései. Ezért lett duplán rézsínezve.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) wbt hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
szépszínesvekker
Erről az óráról van valakinek tapasztalata? Milyen üzemmódokat csinál, fizikailag mekkora, melegszik stb... meg tudnám szoborni, nem egy csoda, csak nem akarom feltalálni a melegvizet.
(#) V1rusH válasza wbt hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Pofon egyszerű, vagy mondhatnám -egyszerű, mint a faék!
60db RGB ledszalag csík, valamilyen μc, lehetőleg ardunió, akkor tényleg faék egyszerűségű, ha a készítője kicsit is tud c-ben programozni!
Nézegettem már ilyen órát, lehet építek egyet, bár én nem tudok programozni, így kicsit nekem nehezebb, de ez arduinoval nem túl nagy gond.
(#) peti333 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Tavaly nyáron, amikor az építkezésen dolgoztam itt Kádártán a malomban, akkor én is kötöttem be ilyeneket. Ha jól emlékszem a trafó 1200 KW-os volt, hogy mennyire transzformálta fel, a berendezéseknek a feszültséget, arra már nem emlékszem. Eredetileg szemetet szedni, meg hasonló kisegítő munkákra küldtek oda, de aztán az egyik nap amikor hozták a teljes elektronikát, akkor odarendeltek, összeszedni a szemetet, beemelni (volt szekrény amint 8-an tudtunk csak megmozdítani, és csak az ajtóig lehetett targoncázni), meg a vezetékeket behúzkodni (alkar vastagságúak voltak, nem emlékszem pontosan de több 100 amperesek), aztán inkább maradtam segíteni bekötni, mert mégis csak érdekesebb volt sarukat applikálni, meg bekötözni, mint a nikecellt és a műanyagot válogatni.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
(#) wbt válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Szerencsére van itthon RGB LED-szalag egy vödörrel, uC is, csak C-hez vagyok sülthal, nem gond, megírom Basic-ben vagy ASM-ben. Maga a játéktér meg...talán ha TFT monitor back-light plexit szétdaraboltatnék...Na, erről még fogalmam sincs Az üzemmódokat kellene valahogyan ellesni, de soha nem láttam még ilyet sehol.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
(#) szamóca hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
(#) elektroncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Érdekes, komoly szerkezet. Megnézném élőben szívesen.
(#) sonajkniz válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Ebben nem csak az a szép, hogy meg mindíg működőképes, hanem az, hogy bár összehasonlíthatatlanúl munkaigényesebb a mai gépeknél, ennek hangulata van. Mondhatni emberközelibb.
(#) mrbini hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Én is megosztok veletek pár érdekes képet amit pénteken csináltam egy gyárban.
Mind 3 egy generátor adattáblája (a mai napig működik és használják is)
Előre is bocsánat a minőségért.
(#) szamóca hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Egy kétmillió dolláros erősítő!
Az adatok. 1500kg! 12csatorna. A 2 x 60,000 W, 6 x 20,000 W, vagy 12 x 10,000 W RMS kimenőteljesítményt 2112db! bipoláris tranyó állítja elő, hat, egyenként 30kW-os! háromszorosan árnyékolt toroid által szolgáltatott naftából! És most kapaszkodjatok meg! Ez a szörnyeteg, egy hatalmas iPod dokkoló, melyhez opcionálisan rendelhető egy 15.6-inch-es, 1280 x 960 felbontású érintőkijelző, amin WindowsMotu software fut. A rendszer 3.6 GHz AMD 8-magos proci, kiegészítve 16 GB rendszermemóriával,és 8 TB HDD-vel! Vezeték nélküli streaming technológiát is tehetnek bele, ha azt ügyfél kéri. Épül repülőgép minőségű alumíniumból és acélból. Az elkészítés körülbelül 6 hónap. A 1.650.000 € (kb US $ 2.200.000), 35 százaléka a költségnek előre fizetendő. ha valaki esetleg rendelni szeretne közületek....
(#) sonajkniz válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A Kispolszkiba autóhifinek pont jó lesz!
(#) mineral válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A 12 csatorna nekem nem áll össze. A "2 x 60,000 W, 6 x 20,000 W"-ból. De szép kis monstrum. Élmény lehet megépíteni. De 12*10.000 Watt? Mi a jó istennek?
(#) sonajkniz válasza mineral hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Lenne tippem, hogy hol állítanék fel 12db 10000W-os hangfalat, és nyomatnám a dübörgőst.
Csak ez egy politika mentes fórum.
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Erről eszembe jutott egy BSS elektronikás hozzászólás:
Idézet:
„A mélyből sosem elég.
Ezért kéne egy ilyen végfok de vagy négy darab,meg egy rakás big béjsz láda.
Aztán a szomszéd miko meghallja a nagy subbot ami annyira mozgatja a levegőt hogy remeg a tüdeje és a nagy magastól lepattog a fogáról a zománc akkor iszik még egy üveg bort és aszongya tóójjadneki hagyszóójjón vazzeg.Főleg ha valaki szereti a jó kis szinuszjeles,bárszekrényrezgetős,wc arrébmozdítós,hajbelövős,huzatos-mélyes,kalóriadús öblös bélyszes,effektes bassline zenét mint Én.”

Illetve kettő. A második:
Idézet:
„Héjj a kapcsolás nem rossz Én megépítettem és úgy zenél hogy rá van kötve egy mosógép meg egy tv és kb 16db hangfal ami szól de a mosógép ütemre fűti a vizet meg ütemre rángatja a mosódobot és a tv meg ütemre villog,meg néha szoktam osztogatni hangfrekit ezzel úgy hogy bedugom a kimenetet egy elosztóba és szétszóróm a szomszédok közt a hangot.Ingyen zenét mindenkinek jelszóval,jóárasítva.Tervezem ennek a margithíd kapcsolású verzióját ami már 40000wattot ad le.És neutron hajtással fog menni.”

A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) mineral válasza zenetom hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Ez tetszik!
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Beteg. Milyen hangfalak csatlakoznak erre a szörnyre? Az exkavátor lapátjai zörögnek ha bekapcsolják!
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Ezzel nem fal rendszerű hangsugárzókat hajtanak. De van miből építeni hozzá. A 80col, az már szép gatya, és májlengető méret.
(#) Prendick válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
Hát, hát... Elég gáz az a kuki, aminek ekkora hosszabbító kell. Azt már nem is urológus kezeli, ha bizsereg, hanem nanotechnikus.
(#) V1rusH válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Haggyadmá a hülyeséget, most rendeeltem ekttőt az íbéjen!!

Amúgy meg akinek erre van pénze, az már a világ bármely zenekarát kibérelheti, hogy muzsikáljon neki... Kétség kívűl ezt egyszer kell megvenni, és nincs macera a bérelgetéssel...
Vajon minőségben is ilyen szuper? Bár ekkora teljesítményem már ez oly mindegy!

Idézet:
„8 TB HDD-vel”

Arra mennyi empíhárom férrá?

Hogy tudjam hova tenni ezt a 60kW-ott, a sziget mennyin muzsikál?
(#) V1rusH válasza Prendick hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Hát nem tudom... Ha én megengethetném magamnak, én mással virítanék annak ellenére, hogy 4db PA van előjegyezve, annak ellenére, hogy az a kis vacak orion 5.1 is kiszolgálna ami van, de hát nem vagyunk egyformák!
(#) mineral válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Bővebben: Link

Technical specs
Power input 230/400V 50/60 Hz 800 A
Power supply 6400 Amp - 1.000.000 mF
Output Power 6 x 20.000 watt RMS Class A
Output multich. 12 x 10.000 watt RMS ClassA
Connections 192 speakON - 12 RCA - 12 XLR
(#) Gery78 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Dr Brown épített valami hasonlót a Vissza a jövőbe c. filmben. Ott is valami hasonló hangszórót hatott meg vele, mint amit mutattál. Lehet hogy filmből vették az ihletet. Képzeld el ebből a rengeteg tranyóból egy is elszáll, ugrik az egész végfok. Aztán a javításkor egy Fluke-val kellene végigmérni benne a tranyókat. 3x lemerül az elem a műszerben mire végigméri az ember. Hova kell vajon ekkora teljesítmény?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) V1rusH válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Felmerült bennem, hogy ezzel egy várost lehet egyszerre zeneszóval ellátni, de ki tudna közelében megmaradni?
(#) szamóca válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Attól, hogy a lehetőség megvan benne, erre az igen nagy teljesítménykivételre, ezeket nem hajtják csutkán szerintem. De a különféle torzítások, és egyéb adatok, tized kivezérlésnél nagyon alacsonyak lehetnek, és nem is fárasztják, kínozzák annyira az ember fülét, idegrendszerét, tehát nem mindegy milyen Watt az a Watt.
Ez egyébként egy kuriózum szerintem, hogy ilyet is lehet, ha sejk vagy Dubajban.
(#) nagym6 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Ha valaki távolról akarja hallgatni, ez arra való. Pld. 5Km-ről. Miért ne lehetne ilyen hobbi, távoli zenehallgatás.
(#) kameleon2 válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Kelenföld vasútállomáson 1000-1200W-nyi volt az össz hangosítás, de jó sok hangszórón 100V-os kimeneten - elosztva. A legnagyobb fiókok 250W-osak voltak, de az átlag 100W Az is kilométerekről hallani. Egy átlag állomás 100-400W - azt is 3 településsel arrébb még hallani, ha bemondás van.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ez egy eszméletlenül jó nóta!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A vasúti idegborzoló hangoskodás az a beszédérthetőségi szint minimumán működik. Nem tudom miért ilyenre tervezik? A tölcséres eleve egy katasztrófa! Gyakorta nem értem mit is mondanak be. Ha egy kamion, vagy valami elmegy az állomás mellet, akkor megy is a "maga értette?" szöveg. Vagy az állomások zárt terében olyan a visszhang, hogy egy hangenigma dekódert kellene vinni hozzá.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2015 / 1
 
Nem ilyenre tervezik. Meg fogsz lepődni. Bár a hangszóróküblik valóban 300-3400 Hz-es éppen érthető beszédsávra készültek, de az erősítők általános célú Hi-Fi-nél is jobb készülékek, igaz mono kivitelben, amik tartalmaznak egy 100V-os vonalmeghajtó trafót és.... egy 300-3400-as sávszűrőt! Régebben Felsőgalla állomáson volt egy 80W-os csöves fiók. Azon egy hatalmas fémtölcséres hangszóró. A forgalmistának is jó orgánuma volt, így amikor bemondott - a csajok belecsurrantottak a bugyiba olyan szépen szólt. Aztán le lett cserélve tranzisztorosra, majd az új fém és műanyag hangszórókra és hiába Szalóczy Pál hangja - az élmény azóta elmarad. Meglepő de a műanyag hangszóróknak viszonylag még szebb a hangjuk, mint a Veszprémi szénbányás régi fémeknek. Mivel távközlés az alapszakmám - mi tanultuk, hogyan alakították ki ezt a ~4kHz-es sávszélességet...
Következő: »»   134 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem