Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   566 / 728
(#) szamóca válasza gebasz hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A korrekt megoldás, a régi hangszóró megtekercseltetése.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Hali!
Hangszóró/hangsuárzó bejáratással kapcsolatba keresnék leírást, magyarázatot. Köszönöm!
(#) bladerock99 hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Helló , hogyan kell választani egy mélyládához hangszórót? mi alapján ?
(#) P_Laszlo válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Nem biztos, mert a hangszórójavítók nagy része nem tud magasat tekerni, ráadásul eredetileg is el volt izélve az S90, attól talán bármi más jobb.

Ha HG2,5 megy bele, akkor talán soros 1,0µF + ellenállás a hangnyomásszintek illesztésére.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Nem jó, de legalább olcsó. Olyan mint ránézésre. Igazából amit ez tud, azt egy jó mélyközép is tudja (sőt többet is), szóval majdnem fölösleges..
(#) szamóca válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Mondjuk ez igaz, tényleg nem tudnak magasat tekerni.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok.

Kaptam 4db 25cm-es hangszórót amiből 2 vagy 3 utas hangdobozokat kellene gyártani. Van gyári adatlapom hozzá, de a Vas érték nincs feltüntetve. Mellékeltem képeket, hátha itt valaki tudna rá mondani valamit. Nem HIFI-re lesz, hanem kisebb házibulikban és kerti partihoz lesz használva.
(#) gyök2 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Talán ez? Bővebben: Link
(#) Robi85 válasza gyök2 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
De lehetséges. Cimke szerint meg van a hangszóró a táblázatban. Akkor így mekkora doboz lenne jó 1 pár hangszóró számára? Kettő mély lenne és egy magas. Esetleg 3 utas is szóba jöhet, de kerti partihoz nem szükséges szerintem.
(#) gyök2 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ebben sajnos nem tudok segíteni de van a Visaton-nak letölthető programja is. Próbáld ki, még telepíteni sem kell. Boxsim
(#) Robi85 hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Na kutakodtam egy kicsit, de találtam kétféle doboz méretet is. Az egyik 90 liter és 1 mélyhangszóró van benne a másik meg 60 liter és két hangszóró van benne, de ez egy subláda. Próbálgattam ezt a BassBox programot, de nekem ez kínai. Úgyhogy arra gondoltam, hogy csinálnék nekik egy 70 literes dobozt és abban lenne a két mély meg egy magas 2 utasban. Vagy esetleg bass reflex kialakítás?

90 liter Bass Reflex

60 literes subláda
(#) Buvarruha válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
A jósági tényezők nélkül nem lehet megmondani, hogy mekkora doboz kell hozzá, ha ehhez a hangszóróhoz van amit linkeltél, akkor csináld azt.
(#) Robi85 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Megvannak az adatai. WS 26 BF a táblázatban. Mint írtam is nekem kettő lenne egy dobozban.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Hangszórónként maximum 50 liter, 35-40Hz körüli hangolás.
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Zárt vagy reflex legyen? Ha jól veszem ki akkor két külön kamra kell? Szerinted mi lenne a célszerűbb a 2 vagy a 3 utas?
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Ha csak szimplán párhuzamos lesznek, akkor nem kell külön kamra. Reflex, azért írt hangolást. A 3 nagyságrendekkel bonyolultabb passzív hangváltóval.
(#) Robi85 válasza Primary hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Nem tudom mi lenne a jo a soros kapcsolás vagy a párhuzamos. Na igen és mekkora cső legyen? Van 80 milis karton csövem ami kb 20cm hosszú.
(#) fox11 hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Sziasztok! Az alábbi 32 ohmos hangszórót keresek.Pici 21mm-es az átmérője,a fiam egyik játékában volt,de asok-sok kiképzést már nem bírta.Mivel szétszakadt az egész így nem tudom javítani mindenképpen cserélni kell. Legyetek szívesek segíteni a beszerzésében akár egy linkkel akár magával egy hangszóróval. Előre is köszönöm a segítséget!!
(#) Massawa válasza fox11 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Szinte valamennyi olcso fejhallgatoban ilyen van.
(#) fox11 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Köszi! A baj csak az,hogy nem tudom melyikben van pont 21 mm-es.
(#) elektrorudi válasza fox11 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Szia!
Talán itt. Bővebben: Link
(#) fox11 válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Köszi,de sajnos abban a méretben nem találtam!!
(#) P_Laszlo válasza fox11 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
(#) Dióda hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok egy állandóan a piacot bújó ezért kérdezlek benneteket eme ügyben.

Szükségem lenne egy 250mm-es hangszóróra .
Nem sub hangszóró kell hanem egy nagyon jó érzékenységű és üthető vágható hangerőt produkáló darabra lenne szükség.

Azaz nem baj ha nem megy le a pincébe "felhozni a szenet" a döngésével.
Ami a lényeg hogy értelmesen nem túl nagy teljesítménnyel legyen hajtható (ne kelljen belepumpálni 1000W-ot). Elviselhető hangja legyen de ha odacsűri neki az emberfia akkor hangereje is legyen ne dübörögjön, inkább üssön a hangja.
Tudom furán fogalmazom meg az igényeket de nem tudom mik mennek most a piacon.
A sal meg mnc csodák meg egyikre sem jók mert sem igazi mélyhangjuk sem pedig hangerejük .
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Nos kiszámoltam a doboz méreteit 100 literre. Már csak az a kérdésem, hogy mekkora átmérőjű csövet használjak, és milyen hosszúságban?
(#) steelbird válasza Dióda hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Idézet:
„...sem igazi mélyhangjuk sem pedig hangerejük.”
Ha rendes mélyeket is akarsz, akkor az érzékenység rosszabb lesz egy kicsit. Általában minél mélyebbre le tud menni egy hangszóró, annál rosszabb az érzékenysége. Általában...
Az "ütős" mélyek valahol 70-80 Hz környékén vannak, de nem árt, ha mélyebbre is lemegy az a hangszóró.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) P_Laszlo válasza Dióda hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Konkrétabban számokkal kifejezve? Ilyen Eminence-szerűségek érdekelnek?
(#) Dióda válasza steelbird hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Ha rendes mélyet akarnék azt másik (sub) hangszóróra bíznám az biztos.
(#) Dióda válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Számokban kifejezve gőzöm sincs. Hangerő kell és tűrhető hang.
Szerintem ha már 80-120hz-től visz az már megteszi csak vigyen föl vagy 6-8khz-ig de nagy érzékenységgel és elfogadható hangal.
(#) ngeza hozzászólása Dec 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná mondani, hogy a wharfedale 7.3-ban milyen tipusú mélyközép hangszóró van.
a méretét kitudtam deríteni 4.5inches.
Köszi Géza.
Következő: »»   566 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem