Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2521 / 3580
(#) elektroncso hozzászólása Dec 13, 2015 / 2
 
Sziasztok.
Átépítik a hidunkat. Ma voltam kint fényképezni, már majdnem kész. Már csak pont a lényeg hiányzik, ugyanis ez Közép-Európa leghosszabb fedett fahídja!
Az utolsó képen pedig a vízimalom, aminek a tetejét szintén az idén újították fel. Ennek a belsejében egy kis kiállítás üzemel a helyi halászat és a vízimalmok történetéből. Ha valaki a környéken jár kirándulni, annak tudom ajánlani, hogy nézze meg élőben. Bent a malom területén van ilyen mini farm, ló, kecske, tehén és egyéb ház körüli állatokkal, hátul meg a Dögös-tó amiről már régebben írtam itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) Zoli1974 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Mint előzőleg említettem, famunkával is foglalkozom hobbiként. Most egy hármas virágtartó szett lett kész, ami ajándék lesz. Most sem 100%-os csak úgy 80-as de ez már elmegy.
(#) kaqkk válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Kár volt lefesteni, sokkal szebb lett volna lakkozva vagy viaszolva , de amúgy nem rossz .
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ez szép. Erről jut eszembe, hogy Hetényen -Chotín- a tó közepén van egy kocsma. Ott gurigáztam vissza a kő tekegolyókat.
(#) Zoli1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Köszönöm.
Azért lett festve mert az anyaga rosszminőségű csomagoló rétegelt lemez.
Eredetileg ez egy Kínából jött készülék csomagolódoboza volt. Sok benne a luftos rész amit gittelni kellett az meg viaszolással vagy lakkozással nem tüntethető el hanem még jobban előjön.
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ilyen helyen szívesen laknék ha lenne bolt meg posta 300m-en belül.
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szerintem van.
(#) gkari válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Sőt, a Nyitra mellet kocsma is van (remélem még ma is), a 70-es években a folyón Gútáig motorcsónakkal is fel lehetett menni-volt szerencsém megtenni.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Gúta jó 10 000 lakosú város. Van itt minden, csak elektronikai bolt nincs. De nincs minden 300 méteren belül.
(#) elektroncso válasza gkari hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Kocsma az van majdnem minden sarkon. De én nem járok egyikbe sem!
A Vágot nemrég mélyítették ki, hogy jobban hajózható legyen. Turisztikailag viszont nagyon elmaradott a város, rengeteg látnivaló lenne, a vízimalom és környékét mostanában kezdték rendbe tenni.
A város északi felén a Vág, a Kis-Duna és a holtág által közrefogott terület a Dögös. A holtágon tallható a vízimalom is.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) Doncso hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Urak, egy olyan kérdésem lenne, hogy használt már valaki porbeles hegesztőt?
Az érdekelne, hogy 1-es lemezhez milyen huzal ajánlott? A gép tud 0.6-0.9 ig és 130A-es.
Mit gondoltok?
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Szia
1mm -es lemezhez nyilván a lehető leg vékonyabb huzal kellene ez esetben a 0,6mm -es ha a gép ennyit tud!
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
A gép tudja, persze. De a kérdés az, hogy a 0.6-os bél a legjobb választás e porbeles huzalból?
Életembe nem használtam még porbelest, ezért kérdezem.
(#) zenetom hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Jövőre is lesz ám jó SciFi
Independence Day: Resurgence
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Akkor készíts nyugtatót mert ha először csinálsz ilyet sokszor át fogod lyukasztani a lemezt.
KI kell tapasztalni, hogy mekkora áram kell, hogy még ne olvaszd szét a lemezt, de azért át is olvadjon, ha ez meg van a sebesség is fontos.
Én tegnap csináltam egy Üzemanyag tartályt a gázolajos kályhámhoz, az 0,5mm-es lemezből van, igaz én AWI-val csináltam, a hozaganyag 1mm Co huzal volt.
A gyök is szépen át jött, majd penetrálás, egy két javítás és jöhet a festés
Bővebben: Link_1
Bővebben: Link_2
(#) Ge Lee válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Én személy szerint nem, de akik igen azok kivétel nélkül azt mondták hogy soha többet, merthogy azzal sok mindent lehet csinálni csak hegeszteni nem.
(#) zoly15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Én csak olyan porbeles hegesztővel dolgoztam amihez ment védőgáz is, tehát rendes MIG hegesztő porbeles huzallal, az is érdekes egy szerkezet.
A gáz nélküli porbeles hegesztőt még én is csak képen láttam
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Annyira nem idegen a hegesztés azért. Egy rezgéscsillapitót be tudtam hegeszteni a kipufogó rendszerbe iv hegesztővel, lánggal is tudok hegeszteni, akkor ez sem okoz majd nagy fájdalmat remélem. Persze nem várok tőle profi munkát, de egy olyan érv szól ez mellet, hogy a lakatos azt mondta 7 tenyérnyi foltra a teherautóm alján, hogy 120.000 és csak rá pöttyözi, nem kifoltozza, azaz nem folyamatos varrást készit, csak betakarja lemezzel.....mondom, kösz de nem.... ennyit én is tudok. Szóval megpróbálom. Te milyen huzallal esnél neki?
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Jaa, hogy "csak" ilyenre kell, azt hittem valami finom kis precíz dologra kellene.
Én a saját autóm allját is AWI-val hegesztettem ki.
Bővebben: Link
Szépen föl lett hegesztve, poliuretán tömítő anyaggal kikenve majd festve az egész padlólemez
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Persze, semmi komoly dologra nem kell gondolni, csak egy munkás autó taknyolásáról van szó.
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Akinek van AWI-ja, annak könnyű.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Könnyű, de sajna nem AC/DC gépem van, az kb 350-től kezdődik..... majd egyszer
(#) Doncso válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Aki ezzel foglalkozik, szak szinten, annak legyen is .
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Én szereztem egy kábelt, van inverteres gép, de nagyfesz gyújtás és az argon palack hiányzik. Jövőre lehet beszerzek egy palackot meg hozzávalókat és játszadozok vele.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Nekem Nagyfrekis gyújtásos gépem van, a palack 10m3-es. Nyár elején cseréltem, de azóta már csak 120Bar van a 200ból benne. De már túl vagyok 2 autó lakatolásán és egy halom apró projecten
Egy ilyet azért el tudnék kerülgetni
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) Doncso hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
-Az ív gyújtásakor lassan adagolja a huzalt, könnyű az ívgyújtás.

Ez pontosan mit jelent? Mennyire fontos ez az opció egy gépben?
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Egy ilyet én is. Jövőre tervbe van véve egy multifunkciós gép építése, egyenlőre még információ gyűjtés folyik.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Mostanában egész jól keresek, de még tornázni kell föntebb, lehet meglepem magam jövőre valamikor.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Csak sejteni tudom, hogy azért lassabb az adagolás, hogy nagyobb ívtávod legyen a hegesztendő tárgy és a huzal között, így nem tapad le a huzal.
(#) kaqkk válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Ez a porbeles hegesztő?

placi.jpg
    
Következő: »»   2521 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem