Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   83 / 141
(#) kissattila88 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Nem tudok róla hogy grillezne a mikrónk! Én is ezekre gondoltam.
(#) Jozsef54 hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Samsung mikrohullámú sütőnél (RE-576D) a mechanikus időkapcsoló nem forog vissza alaphelyzetbe (0 állásba). Mi lehet ennek az oka? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) kanocos válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ez működésben változtatna a dolgon ha mégis odaférne és tudom rögzíteni?
(#) steelbird válasza kanocos hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Nem, nagyjából azonosak a paramétereik az azonos méretű magnetronoknak.
(#) ordas52 hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
BUÉK. Mindenkinek!
Van egy régi Elin mikró hullámú sütőm, ami váratlanul leverte a benne lévő biztit és ha másikat teszek bele azt is. Megpróbáltam a nagyfesz. kondit kimérni, előtte ki akartam sütni, de semmi kajak nem volt benne. A nagyfesz diódát nem tudom, hogyan kell multiméterrel és 9 v elemmel kimérni, pedig egyszer láttam valahol?!
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) vargaf válasza ordas52 hozzászólására (») Jan 4, 2016 / 1
 
Szia!
Itt van egy jó leírás:
Mikrohulámú sütő javítás
Üdv.: Feri
(#) ordas52 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!
Ez a leírás nekem is megvan, de a nagyfesz dióda kimérése kellene nekem (multiméterrel és 9 v elemmel kimérni)
(#) steelbird válasza ordas52 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
HV dióda teszt
(#) vargaf válasza ordas52 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!
Benne van a cikkben, olvasd el!
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) czibulak válasza vargaf hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Jó kis leírás, de a nálam fellépett hibáról nem ír. Azzal egészíteném ki hogy elenőrizni kell az ajtó körül a szigetelést(festés) és a csillám lapkát.
Nálam a festék leégett és áthúzott, az ajtó már kellően vastag anyag hogy örvényáram induljon, ami komoly terhelést jelent a magnetronnak, ez kiégette a diódát és a biztosítékot is.
Most kell kunyeráljak valahonnan zománcfestéket...

A csillám lapka mennyire sérülékeny? látszik rajta égésnyom ha átüt?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) czibulak válasza czibulak hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Bocsánat! Csak a biztosíték égett ki, a multiméterem nem ad akkor m,érőfeszt mint egy ilyen dióda nyitófeszültsége. Külső táppal mérve jónak bizonyult.
(#) vargaf válasza czibulak hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia!
Ha végigolvasod a cikket van abban a csillámról is szó!
Üdv.: Feri
(#) czibulak válasza vargaf hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia!

Az igencsak rég volt már, nem emlékszem mindenre.
(#) Remci hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Mi okozhatja egy mikrónál azt, hogy a bele tett bármiféle ételt , van hogy pl 1perc alatt, de van hogy csak több idő elteltével melegíti fel. Van mikor az edény forróbb, mint a benne lévő cucc. Kipróbáltam egy bögre vízzel, volt hogy 30 mp alatt felfórosította, volt hogy másfél perc is kevés volt. A magnetron, dióda, trafó, kondi mérésre jónak tűnnek. A tipusa: Daewoo KOG-398G. Esetleg valami ötlet?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia!
Ha nem mikrózható edényt teszel bele, akkor nem csoda, hogy inkább az edény meleg az étel helyett. Kerülni kell a cserépedényeket és a fémtartalmú eszközöket.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia!
Ezt értem és tudom is, csak az nem világos előttem hogy ugyan abban az edényben betett cucc miért melegszik meg valamikor hamarabb, valamikor meg több idő után?
(#) merlingerin válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia!

Mert a magnetron nem mindig rezeg fel... Vagy azért, mert rossz (pl. törött/repedt mágnes..) vagy mert nem nap mindig villanyt. (pl relé hiba..)

Dugd be egy teljesítmény mérőbe a mikrót, és nézd, mi történik. Valahova lesz az energia. Ha nem melegszik, el sem fogyasztódik.. Hamar kiderül.
(#) steelbird válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A magnetron fűtőkörét nézd meg, nincs -e a magnetron fűtésére menő csatlakozó deformálódva, nem melegszik -e, meg a kábelt ugyanígy? Nem stabil érintkezés okozhat ilyet, de azon a helyen melegednie kell az adott pontnak, a megnövekedett átmeneti ellenállás miatt.
Gondolom, ugyanakkora teljesítményre állítva jelentkezik a hiba. Ha a timer nem mindig kapcsol, az is okozhat ilyen problémát.
(#) Remci válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Sajnos teljesítmény mérőm nincs. Én is a magnetronra gondoltam, de műszer szerint jónak tűnik, szemre semmilyen sérülést nem veszek észre rajta. Megpróbálok keríteni másikat és kipróbálom azzal, meglátjuk mit produkál.
(#) steelbird válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A HV kondi még esetleg szóbajöhet, mint hibalehetőség. De inkább zárlatossal találkoztam eddig, mint kapacitásvesztett HV kondival...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Remci válasza steelbird hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Végig néztem mindent, a csatlakozások szorosak voltak, alig tudtam lehúzni a sarukat. Még esetleg a reléket megpróbálom kicserélni, hátha az okozhat ilyet.
(#) Remci válasza steelbird hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A kondit megmértem, a kapacitása annyi ami rá van írva.
(#) steelbird válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Akkor magnetron gyanús a dolog. A timer nem kapcsolgat esetleg?
Azt biztosan tudod, hogy a teljesítményt a magnetron kapcsolgatásával szabályozzák, mert egyéb módon nem lehet. Ha kapcsolgat a timer, akkor lassabb a melegítés.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Remci válasza steelbird hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Én is arra hajlok. Még utána nézek mibe kerül egy belevaló magnetron, és kiderül hogy érdemes-e vele foglalkozni A timer hogy hogy kapcsol, arra most nem tudok választ adni. Majd holnap megsasolom mert anyáméknál van.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) steelbird válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ha kapcsolgat a timer, akkor kattog.
De ha a szüleid használják, akkor nem lehet az a gond, hogy elállítják a teljesítményt is?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Remci válasza steelbird hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A kattogást azt hallom, olyankor a zúgása is megváltozik.Csak arra nem emlékszem, hogy adott teljesítményen sűrűbben, vagy ritkábban kapcsol. Ezt majd megnézem. Azt hogy elállítják-e, nem hiszem, én is szoktam használni mikor náluk vagyok és nálam is elő szokott fordulni hogy össze-vissza melegít. Minden esetre érdekes probléma.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) steelbird válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ok, értem. Először max. teljesítményen, egy pohár vízzel teszteld 1-2 per közötti időtartammal.
(#) Remci válasza steelbird hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Rendben. Így is szoktam, sőt próbáltam. Ugyan az a pohár víz volt hogy 30mp alatt, de volt hogy 1 perc alatt melegedett fel ugyan azon a teljesítményen. Hiába, ezek a mai gyártmányok már nem olyanok mint pl. a 20 éves Samsung mikróm, ami még mindig hibátlanul működik. Le is kopogom...
(#) life7 hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok!
19 éves digitális ELIN MIK 7850 mikrohullámú sütőm van.

Készenlétben, áram alatt nincs gond, kijelző és a vezérlő működik. Indításnál traktorszerű berregő daráló hangot ad, a sütőtér világítása 50%-os és vibrál, és leveri 1-2 sec-on belül a hálózati megszakítót. A saját 8A-s biztosítéka is kiment a 2. alkalommal, de az most patkolt és csak a hálózatit tudja leverni. Nincs elhasználva a készülék.

A nagyfesz. kondenzátorát nem lehet kisütni, olyan mintha nem lenne benne áram.
Lekötöttem a magnetront a tányér forgató motort, a belső világítást és a ventilátort is sorban az áramkörről, de a berregés és biztosíték levágás továbbra is fennáll és nem tudok arra sem rájönni, hogy honnan jön a berregő hang.

Lehet, hogy nagyfesz. kondenzátor hiba, vagy transzformátor, vagy is is? Esetleg a nagyfesz. dióda?

Sajnos multiméterem nincs jelenleg a múltkorában tönkrement.
Multimétert érdemes javíttatni, egyáltalán javítják? Gázkazán piezo begyújtójának impulzus áramát mértem és tönkretette, össze vissza mutat azóta üresjáratban...

A mikró úgy 4-5 éve is (hónapokon át) csinálta már ezt a berregő hangot, 2-3 perc használat után, de nem verte le a biztit. Majd magától jól működött eddig. A mostani hibát a napi első bekapcsoláskor produkálta.

Köszönöm a segítséget!
(#) pjg válasza life7 hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Én inkább a lágyindításra gondolok. Ott lehet valami baj. Relé érintkező pl.
Következő: »»   83 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem