Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   87 / 256
(#) tbarath válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nézd, nem tudom hogy miről beszélsz, de jelenleg egy dombornyomott (azaz iternetes fizetésre alkalmas) bankkártyánál 3 adatra van szülséged:
- bankkártyaszám,
- lejárati dátum (hó/év),
- cvv.

Ezek birtokában hozzá lehet férni annak a számlának a "tartalmához", amihez kötve van a kártya. Nyilván nem úgy, hogy egy ATM-en vagy egy chipkártyás POS terminálon keresztül használod, de én nem is erről beszéltem.

Ha nekem nem hiszel, akkor nézd meg pl. ezt a linket. Ez pont így működik minden más dombornyomott kártyánál is.
(#) niedziela válasza tbarath hozzászólására (») Dec 8, 2015 / 1
 
Felesleges győzködni egymást, mert mindenkinek meg van az a módszer a lehetőségeken belül, amit hisz, és amit használ.
Idézet:
„A másik pedig, hogy a fizikai kártya PIN-kódja nincs a webáruház adatbázisában tárolva és ezért azt onnan megszerezni sem lehet egyéb visszaélések elkövetése érdekében.”

Paypal soha nem kérte a pin kódom,
bankkártyaszám, lejárati dátum, cvv.
Ennek birtokában lehet vásárolni, ezt a három adatot meg már megadtad, tehát akár el is tulajdoníthatják. Nem véletlen, hogy folyamatosan dolgoznak a biztonság megtartásán.
De mindenkinek magánügye, mit használ Lehet hosszú évekig, vagy soha nem élnek vissza az adataiddal, lehet, hogy holnap igen.
Egy szinte üres virtuális kártyában viszont soha nem lehet kárt tenni
Ennyi a történet, nem több.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Így van ahogy mondod, sőt azzal kiegészíteném, hogy mivel ezen adatokat már kiadta a 'tolvaj'-nak előző vásárlásakor, ezért a bank nem téríti meg az esetleges kárát, hiszen ő megadta az adatait, és csak abban bízott hogy a 'tolvaj' azt mondta -"Becs szó többé nem használom fel ezen kártyaadatokat"... a 'tolvaj' természetesen a webshop...

Ezért csak virtuális bankkártyával biztonságos a vásárlás. Ha ezt nem fogadja el valaki a kényelemre hivatkozva az magára vessen ha pórul jár..
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Igen, igazad van és kíváncsian várom, hogy mikor járok pórul.
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Mondjuk nekem olyan kártyám van, aminél kéri az összes fent említett kódot, ha megkapta az eladó, még nem örülhet. A bank küld a telefonomra egy SMS-t egy 9 karakterből álló kóddal. Az átutalás addig nem teljesül, míg ezt a fizetés oldal után a bank által generáltan felbukkanó ablakba fel nem másoltam. Ami bukta lehet, ha az oldal nem kötelezett a CVV kódra. Ott ez az opció talán nem él, és abban nem vagyok biztos, a bank az ilyen helyről származó tranzakciót elfogad e (elméletileg ide elég lenne a kártyaszám magában) . A másik bukta, ha ellopják a táskám. Akkor sajnos minden információ egy helyen van. (mondjuk ebből az apropóból a CVV kódot alaposan lekapartam a kártyáról.)
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2015 1 /
 
Te az átutalásról beszélsz, ami teljesen más..
Eddig a kártyás vásárlásról beszéltünk, ami ugyanolyan mint amit a Tescoban használsz, a kártya és a pin (cvv) kell és annyi...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Lehet valamit félreértettem, a webshopban nem tudok úgy vásárolni mint a tescoban. Nálam sincsen szükség a kártya fizikai jelenlétére. Bejön egy oldal , milyen kártyával óhajtok fizetni, kiválasztom maestro, megadom a kártyaszámot, CVV kódot,okézom. Ezután jön a bank által feldobott ablak+ SMS ....
Lehet utalással is fizetni,( szerintem te erre gondolsz) akkor belépek a bank oldalára, kitöltöm az eladó számlaszámát összeget, majd utalok és kilépek. De annak nincs köze a kártyához, illetve ott az eladó semmi lopásra alkalmas információt nem kap meg elméletileg rólam.
Illetve lehet kártyával fizikailag vásárolni bárhol, itt már szerintem semmi nem akadályozza az eladót a kártyaadatok további felhasználásában, a rögzítési technológia bonyolultságán kívül.
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A webáruházas (Ebay, Aliexpress, stb...) nem kell PIN, csak az alap kártyaadatok.
(#) niedziela válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Ha eljön az ideje abban a pillanatban
(#) niedziela válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Fizettél már paypal, vagy csak találgatod mi lehet ?
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Idézet:
„ncsen szükség a kártya fizikai jelenlétére”
Az semmi! Nálam a kártya fizikailag nem is létezik...!

Nem ismerem a Maestro online fizetési metódusát amit leírtál.. Mindenesetre flusztrálna ha a bolt tudná melyik bankhoz tartozom és neki kéne engem oda átirányítgatnia..
A virtuális MasterCard esetén nincs ilyen plusz lépés és banki jelszókéregetési igény..
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
az alap kártyaadatok közt szerepel a cvv ami egyfajta pin..
(#) proba válasza niedziela hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A paypal-lal meg a bankkártyával fizetek két dolog számomra. Abban valóban igazad van, PAYPAL-on keresztül a hozzá rendelt kártyával nem fizettem csak egyszer, aztán kitiltottam onnét a kártyát, csak utalok rá pénzt és költöm amíg van.
Az aliexpresszen viszont kizárólag kártyával fizetek.
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Hogy miről tud az eladó, nem tudom, a kártyakibocsájtón keresztül is kérheti a bankot A felugró ablakocska azt írja, erről az eladó nem tud. Azt sem tudom, ha kártyával fizetek, csak a kártyatársaság neve fog utalóként szerepelni a banki kivonaton az eladónál ? Ha tudna róla sem tudom milyen visszaélésre adna lehetőséget. A pontos nevemet címemet tudnia kell, különben hova postázna, ez súlyosabb ténynek gondolnám, mint a számlavezető bankom nevét .
( Egy obis tapasztalat:
Eladó udvariasan : legyen szives megmondani az irányítószámát. -gondolom kötelező neki megkérdezni ,hova érdemes szórólapot küldeni -
Vevő teljes felháborodással majdnem ordítva : Mit képzel maga...
Eladó: Számlát kér?
Vevő: igen, és sorolja név, cím, IRÁNYÍTÓSZÁM.....
(#) niedziela válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Idézet:
„Hogy miről tud az eladó, nem tudom”

Nem arról van szó, hogy az eladó mit lát, hanem arról ha ellopják egy adott "banknak" az adatbázisát, akkor azok minden gond nélkül tudnak vásárolni, használni a kártyádat.
Ahogy azt te magad is tudod használni, mert nem kell hozzá más adat mint amit megadtál.
Nem a banki átutalás
Nem webshop vásárlás kártyával
Csak olyan fizetési feltételekről van szó mint a paypal.
(#) tursaba válasza niedziela hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Tanulság. Nem sokkal az után, amint 1-2 dolgot vásároltam ebay-en, kaptam a levelet, hogy adjam meg a kódomat, mert így nekem sokkal könnyebb lesz. Nem kell annyit se várnom, hogy bejelentkezzek, mert automatikus lesz...... Hát persze. Eszerint partizánkodnak valakik.
(#) tbarath válasza tursaba hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Ennek nem feltétlenül van az ebay-hez köze. Sőt, valószínűleg nincs.
A cégnél részben a spamszűrésért is felelek, és valami iszonyatos mennyiségű phishing próbálkozás van, jellemzően ebay, paypal, bankok, bankkártya cégek "nevében".
(#) atus1981 válasza designer hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Conversion Options ----> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. ----> submit
(#) csapeter hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Üdv.
Egy kis segítséget kérnék. Kaptam a minap egy e-mailt. A következő állt benne, többek között:
Idézet:
„Dear customer

Your Account Was used via a web browser

Date and Time : 11 december 2015, 5:43PM
Browser : Chrome
Operation System : Windows

We need you to update your informations for further use of your PayPal account.”


Gyenge angol tudásommal, nem igazán értem, hogy mit is akarnak.
Persze ennek előzménye is van, nemrég kaptam egy mailt, a következőkkel.:
Idézet:
„Your access has been limited.
Hello,

Αѕ раrt оf оur оngоіng effоrt tо рrоvіde а ѕаfer, ѕіmрler аnd mоre ᴄоnvenіent ѕervіᴄe tо оur ᴄlients, оur security deраrtement іѕ flаggіng ѕоme ѕuѕрeᴄted аᴄᴄоuntѕ.

Reᴄentlу, уоur аᴄᴄоunt wаѕ revіewed аnd limited beᴄаuѕe оf а роtentіаl ᴄоnneᴄtіоn tо ѕоme frаudulent activities. Tо аvоіd аn eventuаl reѕtrіᴄtіоn tо уоur аᴄᴄоunt, you should verіfу уоur іnfоrmаtіоnѕ bу lоggіng іn tо оur Secure Lіtіgаtіоnѕ Mаnаgement.

Thіѕ ᴄаn be dоne bу ᴄlіᴄkіng оn the buttоn belоw.”


Itt valószínűleg azt írják, hogy "limitálnak" valamilyen hozzáférésemet vagy mit.
Csakhogy nekem nincs, és nem is volt PayPal fiókom. Akkor ez most valami adathalász mail lehet?
Vagy valaki az én mailcímemmel regisztrált fiókot, esetleg tévedésből?

Ui.: Most megpróbáltam fellépni a Paypal rendszerbe, megadva a mailcímem, hogy elfelejtettem a jelszavam. Azt a választ kaptam, hogy nem találnak ilyen e-mail címet a rendszerben. Tehát valószínűsíthető, mostmár hogy adathalász a mail.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) kocsgab002 válasza csapeter hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Mi volt a feladó?
(#) csapeter válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Első levélnél:
Idézet:
„login@supportelog.com”

A másodiknál meg:
Idézet:
„service@service.com”

Ami érdekes még, hogy az update gomb alatt a jaceandstace.com van, ami valami esküvői oldal.
Igen és meg is van. Ha hozzáírom a /Paypal-t akkor a böngésző visszadobja, hogy adathalász kísérlet. Jól sejtettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) Zsolt2 válasza csapeter hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
A Paypal mindig nevreszolo levelet kuld. Ha nem az, akkor valami csali dolog.
(#) csapeter válasza Zsolt2 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Egyikben sem szerepel a nevem, csak az e-mail címem.
Viszont már csak azért is jó, hogy betettem ide, mert akinek van Paypal-ja és hasonló mailt kap, talán figyelmes lesz, és nem adja ki adatait csalóknak.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Üdv!
Ebay-en valahova eldugták a reklamáló gombot. (nem kaptam meg a cuccot) Ezt hol jelezzem?
(#) steelbird válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 26, 2015 / 1
 
Ott van az.

eBay.png
    
(#) szucsistvan123 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) tbarath válasza Zsolt2 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Illetve a feladó, a return-path és a küldő server is rendben van a leveleiknél.
(#) tbarath válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Én azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot az eladóval. (A rendelt termék melletti menüben van egy "contact seller", vagy hasonló nevű lehetőség.) Általában nagyon készségesek, nekem legalábbis szinte csak pozitív tapasztalatom van.

Egyébként lehet az is, hogy a karácsony vagy a vámosok miatt késik a csomag.
(#) akos11 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Segítséget szeretnék kérni aki tudna segíteni alkatrészt rendelni
masetro vagy junior kártyával azonnal tudnék vásárolni?
Két ikon van a kártya meg a paypal
akkor gondolom lehet vagy regissztrálni is kell a bankártyát?
Jártas személyt keresek akinek van skype és tudna segíteni.
Hálából ajándék csomagot küldök neki.
(#) steelbird válasza akos11 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Azonnal nem fog menni a PayPal -en keresztüli vásárlás, mert a kártya regisztrálása után megterhelik majd a bankszámládat és azt vissza kell majd igazolni a kapott kóddal. (Hacsak nincs online hozzáférésed a bankszámládhoz, ahol meg tudod nézni a tranzakció közleményében kapott kódot). A PayPal regisztráció és annak használata nagyon jól és részletesen le van írva magyarul is, keress rá a neten.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
Következő: »»   87 / 256
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem