Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   568 / 728
(#) elektrorudi válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!
Attól függ, hogy hány Ohm-os egy hangszóró, hogy hány menetet tekercselnek fel, és milyen keresztmetszetű huzalból? A tekercs magassága és maximális átmérője konstans érték (az adott konstrukció határozza meg, hogy mekkora). Tehát vagy vastagabb huzalból kevesebb menet (4 Ohm-os) vagy vékonyabb huzalból több menet (16Ohm-os).
(#) bakaruha válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia akkor ez azt jelenti hogy egy 16Ohm-os a vékony vezeték miatt előbb leéghet mint egy 4Ohm-os ami ugye vastagabból van tekercselve?
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A JBL hangszórókkal módosítsd úgy a reflex csöveket, ahogy a rajzon van. Nyílás méretek: 7 és 14 cm. Csövek hossza: 41cm. Hangolás: 30Hz. A többi méret adja magát és függ a használt anyag vastagságától, így azt nem számoltam ki.
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Köszönöm. 18mm vastag natur mdf-ből lesz a doboz. Kellően merev lesz szerintem.
(#) Primary hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Ezekkel a H2000-es szélessávú hangszórókkal építettetek már dobozt?
Házi mozihoz vannak Tannoy alapú dobozok, de ugyanabban a helyiségben hallgatnék zenét is, de zenéhez sehogy nem jó az az elrendezés, így kellene még két hangsugárzó. Jelenleg a Tannoyok 65 Hz alatt meg vannak toldva egy mélyládával (CS1214). Negyed rendű aktív váltást használok. Valami olyan eredményt szeretnék, ahol csak át kell kapcsolnom a sztereo erősítőmet az A kimenetről a B-re.
Elérhetek velük értelmes eredményt?
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Zenére nem hazsnálnék ilyen szélessávút, de nem megy elég mélyre, sem elég magasra.
(#) gyuszo válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
De a fantázia nem ismer határt.

hangfal.jpg
    
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Az elég lesz. Belülre tegyél csillapítóanyagot. Kicsit a hangot is csillapítja (főleg a doboz saját hangját), de mélyebbre le fog menni egy picivel. A progi is csillapítóanyaggal számolt. Én az enyémet ragasztottam. Csavar, plusz ragasztó.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) steelbird válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Húha... Kíváncsi lennék, hogy szól... Mire végigér azon a tölcséren a hang, fázistolása lesz az eredetihez képest. Komoly szerkezet..
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) elektrorudi válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
Nem. Hiszen a vékonyabb vezetéknek (jelen példában) 4x akkora az ellenállása, tehát csak negyed akkora áram folyhat rajta, mint a 4Ohm-oson. Szó sincs róla, hogy a huzal vastagsága összefüggésben lenne a leégéssel. Legalábbis nem úgy, ahogy te gondolod.
Minden negatív felhang nélkül javaslom, hogy a kérdésedet az "Elektronikában kezdők kérdései" topicban tedd fel, mert ott türelmesebben, jobban el tudják magyarázni az Ohm törvényt.
(#) Tomi20 hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Sziasztok.

Szilveszter alkalmából újra rá kellett eszmélnem, hogy szörnyű a hangzása a rendszeremnek, amit még kb 8 éve építettem. Lényegében csak évente 1-2 alkalommal veszem elő, ezért sem szeretnék sokat áldozni rá. Nagy vonalakban leírom hogy néz ki, mi a gondom. A mély egy FS-audio EW18H hangszóró, méretezett, jó ládában, szól is rendesen, a gondom az összes többi hanggal van. Van egy aktív három utas hangváltó, ami sztereó. Crossover
A mostani rendszer mono, van egy MNC közép, és SAL magas (régen pénz szűkében voltam, zsebpénzből kellett gazdálkodnom).
Szeretném átalakítani a rendszert úgy, hogy a SUB maradna, és a rendszert kialakítanám 2.1-re. Amit keresnék, jó áron, elfogadható minőségű (nem Für Elise szólna rajta), legyen hangerő. Csatornánként kb 70W a kimenő teljesítmény, ezt mindkét közép és magas hangszórónak tudnia kellene. Régebbről rémlett a H2000 Kft, onnan érdemes lehet hangszórót választanom? (olcsó, és talán jó?) Melyik típusok lehetnek nekem jók? Vagy ha hasonló árkategóriában tudnátok jobb hangszórókat ajánlani, az is érdekelne, kb 20eFt-ot szánnék a 4 hangszóróra.
(#) steelbird válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia.
Idézet:
„A mostani rendszer mono”
A rossz hangzást alapvetően ebben keresd szerintem. 2.1 -ben jobb lesz. Főleg, ha most esetleg monósítva szól a zene, mindkét oldal összekeverve. Az mp3 nagyon ramatyul tud szólni monósítva.
(#) Tomi20 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A gondom az, hogy bőven elnyomja a mély a többi hangot, így kisebb, mint fél hangerőn szól a mély, hogy legyen közép-magas hang. De ezen nem is csodálkozok, ezért szeretnék fejleszteni.
(#) steelbird válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A megadott keretből nehéz lesz kivitelezni.
(#) P_Laszlo válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Milyen hangszórókat szeretnél, mekkorát, és hány Hz-től kezdődik a közép? Darabonként 5000,- ért nem sok az esély, de lehet előrelépés, ha okosan döntesz. Viszont több infó kellene.
(#) P_Laszlo válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Általános autó- és teremhangosítási célokra. Tehát a beszédérthetőség a lényeg. Nem audiofil követelményeknek szeretnének megfelelni. Mekkora hangszóró érdekel? A szélessávú rendszer mindig nagyon kompromisszumos, akkor is, ha drágább, és akkor is, ha méregdrága. Nagyon meg kell nézni, az érzékenység-mélyátvitel-egyenletesség arányt, mert könnyű értelmetlen választásokba belefutni.
(#) Tomi20 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Aktiv a hangváltó, így oda állítom a frekvenciát, ahova akarom. Tudom, hogy nem egyszerű a keret, ezért kérem a Ti segítségeteket, mit vennétek ennyi pénzből, hogy jó legyen?
(#) P_Laszlo válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Értem. Milyenek a mostani hangszórók? Melyik Sal és MNC?
(#) Tomi20 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
A közép MNC Eclipse II 20cm-es.
A magas SAL DP 35.
(#) P_Laszlo válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Aha, pedig a DP 35 elég hangos. Az MNC nem annyira. A sima HA20-ak hangosabbak, egyedi gyártásban lehet 94-95dB@1W körüli érzékenységet is kihozni 20 centis mélyközépből.

Esetleg a régi HC20-ak is elég hangosak, de azoknak kicsi a terhelhetősége.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Nagyon új vagyok az oldalon, és a segítségeteket szeretném kérni hangsugárzó építés témában.
A Doboz térfogatának méretezésével akadtak problémáim..
Olvastam, hogy a térfogatot valamilyen módon a Vas értékből kell kiszámolni. Tudna valaki segíteni, hogy ez hogyan is megy pontosan?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Megvan minden szükséges adat, csak sajnos én még nem tudok velük sokat kezdeni
(#) Primary válasza horvath666 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Kézzel szeretnéd számolni?
Vannak rá alkalmazások: WinISD, BassBox Pro, UniBox. Talán az utolsóval érdemes próbálkozni.
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sajnos nem ismerem a programokat és azt sem tudom hogy kézzel hogyan lehetne WinISD-ről már hallottam, meg is van, de nem tudtam mit kezdeni vele sajnos
(#) Buvarruha válasza horvath666 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Csak be kell írni az adatokat a programba.
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
És kidobja a szükséges térfogatot?
Pontosan hova kell beírni a programba?
(#) Primary válasza horvath666 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ha van Excel-ed, akkor talán az UniBox a legegyszerűbb.
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sajnos a jelenlegi gépemen nincs excel, de utánanézek az UniBox-nak!
Ingyenes?
(#) Primary válasza horvath666 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Itt találod meg!

Egy excel tábla sok makróval. És igen ingyenes.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) horvath666 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!!
Következő: »»   568 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem