Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1110 / 1272
(#) jdani hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Üdv. Egy philips L6.1 chassis TVvel van gondom. Visszajelző világít, de a TV nem megy. Távirányítóra reagál. (bekapcsoláskor a visszajelző halványabb, kikapcsoláskor erősebben világít.) 16. oldal.
Sorkimenő 2es lába, és a testhez képest ott a 100V. Sortranzisztor nem hibás, de azért cseréltem, és úgy se megy. Mi lehet a gond? Miért nem kapcsol a sortranyó?
(sorkimenő 1-2 láb, 0V)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Szia!
Többi feszültség meg van (pl.: 9V)? A sorvezérlés eljut valameddig (szkóp)? A hibakeresési ábrát végigkövetted?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Sajnos nincs szkópom, de ami felkeltette a figyelmem...
A STBY jel egy optocsatolón keresztül megy a sorvég vezérlésbe. Az adó ledet mértem, veszültség változik ki-be kapcsoláskor. Viszont a BC638 (7421) kollektorán mérve 0V van. Mértem a bázist is, ott a stabil 0,7V, és nem változik ki-be kapcsolsára. Anynira azért nem vagyok tisztába a dolgokkal, de ha 7421 bázis feszültség lecsökkenne, akkor a kollektort már nem húzná a földre, így kapcoslna a sorvégtranyó is, vagy nem?
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Ja, a feszültségek rendbe vannak.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
A sorvégfok meghajtásánál található optocsatoló a sorvezérlő négyszögjelet (h-drive) csatolja a sortranzisztorra, tehát nem a készenléti átkapcsoláshoz van köze. 9V meg van, 3426 ellenállás nem szakadt? Frekvenciamérőd van? Valahol találsz 15 kHz körüli jelet?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nem szakadt. Végülis van a Multiméteremen frekvenciamérő, de sosem használtam..
UT50C
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Itt az idő, hogy használd, méghozzá úgy, hogy nézd meg a TDA8362 37-es lábát, van-e sorvezérlő jel rajta.
(#) meszaros hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Szia mindenkinek! Kaptam egy samsung tv-t,cw-29m064n,a sassiks7a,a tápban strw6750f ic van! Már el se indúl,egyedül az 1-es lábán mérek 300 v-ot! Mi lenne ha mentesiteném az ic-t,külső tápról adnám meg neki ami kell,33-6.4-9.1-7v-okat?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) kadarist válasza meszaros hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 1
 
Szia!
Ez nem így működik, mert a lábain található feszültségek nem biztos, hogy tápfeszültségek, azokat az IC működése hozza létre. Tessék kimérni az összes alkatrészt az IC körül és meggyőződni arról is, hogy a tápegység kimenetén (sorvégfokozat) van-e zárlat (sortranzisztor).
Ha minden primer oldali alkatrész jó és zárlatot sem találsz, akkor cseréld ki az STRW-t.
(#) bando válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nem értem mi olyan nehéz méricskélni neki? Ezt már végigjátszottuk a FB-on, kb. egy hónapja folyik, de még mindig a bonyolultabb megoldásokat keresi...hogy ez mire jó?
Szinte hasonlóakat javasoltam én is neki (főleg az az elkók kimérése illetve cseréje), de le van ragadva a külső tápnál, pedig az nem lesz egészséges megoldás. Nem?
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egyTechwood T 2105 tipusu tv a hiba nem kapcsol be csak villog a led és pittyegés kiséri.Kondi kiszáradás okozhatja a trafó környékén?
(#) meszaros válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ok,találtam két kondit,az egyik 4.7uf,ki volt lazulva,a másik 22uf,ez szakadt volt,az ellenállások rendben,elindúlt,5perc után leállt,és többé nem indúlt el! a led nem világitott!Akkor marad az ic csere?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) bole hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok van egy ismerősömnek egy Comet nevü Tv -je át rakták a szolgáltató az adókat máshova hol lehet a távirányiíóján automatikus keresést állítani
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hát.. Ezt döntsd el Te, mit látsz. 20KHzes mérő kiakadt..?
10KHz és csak csökken, ez kikapcsolt állapotba van. Ha bekapcsolom, kiakad a mérő.
Ha kikapcsolom leesik szinte nullára, majd fel 10re, onnan, vissza 7re...
Nem tudom mit kell csinálnia, de elég összevissza dolgozik..
Bővebben: Link
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A 6426 os zénert , nézd meg , hogy jó e .
A 3424 ., és a 6426 közös pontján olyan 38 - 39 volt nak kellene lennie.Ha ez nincs meg , akkor , vagy rossz a zéner , vagy még előrébb keresendő a hiba , hogy mért nem kap az a rész feszültséget.
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Méregetem az elkokat.Hány százalékos eltérés ami belefér?
pl.: 47mikro 160v esr 0,46
eltérés: 44mikro 0.50 ez még türéshatáron belül van?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Zénert még tegnap kicseréltem, nem is mértem hogy jó-e. A zener minusz lába, és a test között 42V van. A zener +lába és a test között 0V
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ez akár lehet fordítva is , mert innen nem lehet tudni , hogy az neked most , hogy van berakva.
Viszont amit írtam , hogy a 3426 , és a 6426 közös pontján ott mi a helyzet?
Az előző hozzászólásban 3424 et írtam , de az 3426 , tehát 3426 , és 6426 közös pontja lenne e lényeg.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Gondoltam hogy elírta, azért írtam én is úgy hogy zener minusz és plusz lábán..
Tehát ott a csomóponton (tehát a zener mínusz lábán) 42V állandó van. Ha ki van kapcsolva, vagy ha be van kapcsolva.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Kicsit soknak vélem , de egyenlőre , ha van ott annyi , akkor az ott jó.

A következőt nézném még meg , hogy a 7421 es tranzisztor bázisán 0,4 v , kell , hogy legyen , de bekapcsoláskor már ez az érték 0,7 v nak kell , lennie .Itt ez az érték változik bekapcsoláskor?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Épp az hogy 0,7V van kikapcsoláskor nem?
Nekem mindig 0,7V van ott, ha kikapcsolom, ha be.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Na az a nem jó , illetve az , hogy nem változik , tehát nincs vezérlés.
Akkor lehet sokkal előrébb menni mondjuk a 7103 kollektorát nézni , hogy ott mi a helyzet.
És meg van a a 3100 án a 9 volt. stb.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
7103nál viszont változik a feszültség, viszont 0,7 és 6V...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A 6 volt gondolom bekapcsoláskor , de valahogy az is sok , mert ott 2,2 volt lehetne csak.
Jó akkor még azt nézzük már meg , hogy a 7103 bázisán teljesül a rajz szerinti 0,7 , és az 1,9 volt,Ha igen , akkor 3111, 3110 , és az optó csatoló körnél lesz valami gubanc.
(#) Mircsof hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Kis pihentetés után elővettem ismét a Grundig st70-5109/8 dolby készüléket.
A tápban egy TDA16846 foglal helyet 24. oldal
Csatolt link 24. oldalán megvannak adva bizonyos feszültség értékek, amik nálam +-0.5V tűréssel teljesülnek is. kivétel a 4. láb ott 1,7V mérhető, ha megpróbálom bekapcsolni a készüléket a leállás előtti pillanatban 2,2V mérhető.
A készülék bekapcsolás közben leáll, ismételt bekapcsoláskor ismét leáll. Standby led világit, a bekapcsolás közben elhalványul, de nem sötétül el teljesen.
Szekunder oldalon 180V mérhető, ami a bekapcsolás közben 200V ig emelkedik.
A sorvégfokozat tranyóját kivettem a tesztelések idejére.
Van elképzelésetek, hogy hol lehet a hibája?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Sok a sortáp !! Ezért nem indul.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
72cm Samsung RF 135V
72cm Philips SF 142V
Most ebből a kettőből nem tudom melyik kellene nekem, de igazad van. Viszont nem értem mitől ilyen sok. R60516 4,7K Tekergetésével nem lehet 140V környékére beállítani.
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A kettő amit jeleztél az jó, a poti környékét optót, és társait mérd át valamelyik ellenállás megnyúlott.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hát milyen cső van benne az kell a kettő közül
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Igen de most még mindegy Ha szabályozható lesz akkor érdemes evvel a észével bajlódni.
Következő: »»   1110 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem