Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok!
Jogos a felvetés! Utána néztem, még egy régebbi nyák rajzot tettem ki. Egyébként még egy kis hiba van, amit rögtön észrevettem, csak nem tudtam már módosítani (egy átkötés a másodperc számlálónál lemaradt (1-16-os láb). Elnézést kérek, és remélem hogy most már a hibátlan, változatot küldöm
Sziasztok!
Dehogynem! Most már 4026-os számláló 1-es lábát (perc bemenet) egy 100 ohmos ellenállással a +5V- ra köti a nyomógomb (ha nyomkodják). Egyébként itt követtem el az egyetlen hibát a nyák tervezésénél, mert 100 ohm-os ellenállást eredetileg nem a +5V -ra, hanem GND-re kötöttem. Az zavart meg, hogy a 4060-as IC 8-as lába felöl jövő vezetéket, mivel ez az IC a többihez képest fordított helyzetben van beültetve, tápfesz vezetéknek hittem, holott az GND. Csak a perc beállítás nem ment miatta. Mikor ezt a hibát kijavítottam, akkor hagyhattam ki azt a kis vezetéket, ami a nyomógomb két alsó kivezetését a bemenetre köti. Hiába én sem vagyok tökéletes - belőlem is hiányoznak a hibák! Szép napot Nektek!
A fúró állványok megjelenése azért hasonlít egymáshoz, mert nagyjából hasonló feladatot kell ellátniuk. Ha nagyobb felület is aláférne, akkor a felhasználási terület jelentősen bővülhetne.
Általában ha előre jól átgondolja az ember mit akar elérni, akkor hasonló költséggel és ráfordítással, eredményesebb tud lenni egy-egy alkotás. A ragasztás, mint rögzítési technológia régóta ismert, és ha a megfelelő nagyságú érintkező felületeket sikerül kialakítani, akkor a kötések merevsége is bőven kielégítő tud lenni. Itt inkább a fa, mint alapanyag vet fel kérdéseket, de hozzá illőkonstrukcióval remek dolgokat lehet ebből is kihozni. A kétkomponensű ragasztók általában olyan térhálósodó gyanták, amiket egyáltalán nem érdemes fa környezetben használni. Ezek inkább fémeknél szokásosak. A fához a PVA (poli-vinil-acetát) ragasztók a legjobbak, olcsók, erősek. Ezek a fehér, tejfölszerű "nyálkák".
Nalam a fa atvitt ertelemben ertendo, elsosorban laminalt butorlaprol van szo, ahol a fa feluletek teljesen muanyag izolacio alatt nyognek.
Teljesen fabol csupan az a resz van, amire a furo van erositve es csuszik a sineken.
A filmekben mindig piros a kijelző... szép munka!
A rudacskák feliratait hol lehet megtalálni?
Sziasztok!
Ezek is pirosak! (KINGBRIGHT SC 08-11EWA). A valóságban a tizedespont és a kijelző színe között alig észlelhető színkülönbség. Már valahol írtam, hogy a LED-ek fényképezésével mindig bajban vagyok, pedig nem olyan rossz (FUJI S7000) fényképezőgépem van. Sajnos a fotózáshoz csak annyit értek, hogy automatában megnyomom a gombot. Valószínű, hogy a LED-ek nagy fényereje bolondítja meg a gép automatikáját. A grafikát itt találod:rudacska
Ebben van több színű vezeték, és ráadásul visszafelé számolja a másodperceket!
Mint az igazi gomba! A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
Egy gombatenyésztő, soha nem használna színes vezetéket, csak a filmekben..
Erről mindig a "hóbortos népség" című átverős film jut eszembe, amikor átverésként egy épület robbantása előtt keresnek robbantáshoz kamu munkásokat. 1 órán keresztól oktatják a srácot, hogy soha ne keverje össze a piros és a kék drótokat. El is indul dolgozni majd mire a helyszínre ér barna és szürke vezeték fogadja.... Amikor beköti - valódi épületet robbantanak be mögötte. A néger simán kifehéredett...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
Sziasztok!
Az és annyit tud, amennyit mutat, a kedvenc "dobozolási" technikámmal. Hidegebb van itthon, csak tesztképpen a radiátoron csücsült egy ideig.
Éppen kérni akartam, köszi
Szia! Ez nagyon szuper. Mi a nyomás szenzor?
Sziasztok!
Mai termés akusztikus gityóhoz.
Akkusztikus gitár, és hozzá effektek.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
Háát! hála istennek,erről lemaradtam,bár az Isten nem ver bottal,csak unokákkal!
Sziasztok!
Karácsony elteltével úgy gondoltam hogy megjavítom,felújítom a fényfüzéreimet. Ez egy 230V-os, 180 Led-es jégcsap fényfüzér, de mint látjátok a képen elég silány minőségű volt a vezetékezése( vékony, áttetsző és alumínium).Kültérre lett tervezve és ott is olyan helyen lesz ahol nem lehet megérinteni. A régiről levagdostam a ledeket és újravezetékeztem az egészet.Minden lednek a lábát egyesével zsugorcsöveztem, majd ezt egy plusz zsugorcsővel húztam be.Tetten bele fém drótot is hogy szépen lefelé lógjanak azok a jégcsapok. Remélem tartósabb lesz ezzel a vastagabb rézvezetékezéssel és szebb is.
Szép napot mindenkinek! Egyenlőre még csak egy "prototípussal" jelentkeznék,egy kétjelű funkció generátorral,melyet kevés alkatrészből,gyorsan el lehet készíteni,és nagy tartományt fog át. Ez a funkció generátor egy 566 -os ic-t tartalmaz,mely magában képes mind a háromszög,mind pedig a négyszög jel egyszeri legenerálására. Sajnos a négyszögnél 1Mhz-en egy kis torzítást vettem észre( lásd: képek),de ennyit még le tudok írni a csúnya "fapados" szerelés miatt.Az ic adatlapja szerint 1hz-1mhz átfogású,ezen a tartományon belül igen szépen szabályozható. Aki akar egy olcsó funkció generátort,annak nagyon tudom ajánlani mind egyszerűsége,mind pedig olcsósága miatt.
Én egy GDO-t dobtam össze. Beépített frekvenciamérővel, modulálható oszcillátorral. Bővebben a topikjában olvashattok róla.
Sziasztok!
Én is építettem még régebben egy funkció generátort az ELEKTOR cikke alapján XR2206-al. Egy pár kép róla:
Szép munka!
Ilyenem nekem is van, hamarosan megmutatom!
Jó lett! Lehet róla bővebben valamit?
Too many zoozz : Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |