Fórum témák
» Több friss téma |
Igen úgy ahogyan írod! A NET-ARM proci mögöttire gondoltam, hogy eeprom. Ez, amint a képen is amit felraktam az UTP csatira menő illesztő tekercs.
Arra azért vigyázz, hogy a két serleg közti csőre szükség van, mert annak a trióda része az EBL meghajtója.
Sziasztok!
Egy fólia kondenzátorról szeretném megtudni, hogy hány voltos lehet. Feliratai: 104J2E R J 100nF 5%
Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani hogy ez mi és mi célra szolgálhatott? Egy nemrégiben vett villanymotorhoz adták. Természetesen az eladó sem tudta, hogy ez mi célból volt elé építve..
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
A finder egy időrelé, a tracon egy mágneskapcsoló. De a google a Te barátod is.
Azt nem írod, miféle motor mellé adták...
Egy fázisról üzemeltetett nagyobb teljesítményű cuccnál előfordul, hogy az üzemi kondenzátorral - az indítás idejére - párhuzamosan kell kapcsolni plusz kondenzátort, amit az időzítő aztán kikapcsol. Három fázisú motornál kellhet csillag-delta átkapcsolás - szintén az indításnál - ezt is az időzítővel lehet vezérelni.
Ha nem tévedek, akkor ebben az összeállításban fóliasátrak párásításához szokás használni, főleg szamócához. Az időrelével megadható, hogy mennyi ideig torténjen a párásítás, és mennyi legyen a két párásítás közötti szünet. A mágneskapcsoló pedig vezérli a szivattyút.
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ez szerintetek 230/230V leválasztó trafónak is jó? A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
Szia!
Nem jó leválasztónak.
Köszi!
Szia! A tulajt kérdeztem, és azt írta hogy galvanikusan le van választva a trafó tehát bíztonsági trafónak is jó.
Hogyan lehet mérni, hogy egy trafó mikor van galvanikusan elválasztva ? Ez egy 230/230 voltos trafó lenne ami ebben van.
Egy multiméteres ohmmérés is eldöntheti ezt a kérdést, de ha igazán precíz akarsz lenni, akkor szigetelési ellenállásmérőt kell használnod.
Nem kell a szőrt hasogatni!,ha a primerek és a szekunderek külön csévetesten vannak,az már leválasztó!!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
És ha a primer össze van kötve a szekunderrel, akkor mi van? Ez egy feszültségstabilizátor, nem biztonsági trafó.
Bocsi,de a kollega azt írta,hogy leválasztó!
Idézet: „Hogyan lehet mérni, hogy egy trafó mikor van galvanikusan elválasztva ?” Erre írtam a méréses válaszomat.
Egyébként attól még nem biztonsági egy trafó, ha a primer, és a szekunder nincs összekötve. A biztonsági trafóra szigorú szigetelési ellenállások vannak, ami pl. figyelembe veszi a kúszóutak ellenállását is. Ezért a biztonsági trafónál a primer, és a szekunder tekercs külön csévetesten vannak.
Sziasztok!
A képen látható kapcsolószekrényt(?) próbálják rámsózni 15000-ért. A kérdésem az lenne, hogy a benne lévő dolgok mire lennének jók, egy elektronikai műhelyben? És az ár reális érte? Köszi előre!
Szevasztok!
Leltem egy FSP3529 DIP20(lábú) izét, szokás szerint nem találok róla adatlapot. Pedig a gyártó oldalára is odatévedtem. Ha tudtok róla (többet mint én), kérem osszátok meg velem. Egy kis 'öcsi-panelen' lakik, néhány R, C, tranyó mellett. A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
Ebben egy szem elektronika sincs, viszont villanyszerelési dolgokat szép számmal tartalmaz.
Az ár reális, ha a mágneskapcsolókat, segédérintkezőket és motorvédőket tudod használni (és jó állapotban vannak). A kérdésedből ítélve neked csak kidobott pénz lenne.
Köszönöm Főnök! Érdekes ez a fordítás, de azért érthető. Gyanítottam, hogy ilyesvalami lesz. Hogy találtad meg az adatlapját? Írtam én a keresőbe mindenfélét, de úgy látszik nem találtam el az ízlését.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
Helo! Pld. Csak ez orosz. És ha ellendarabod nincs, vagy nincs szükséged rá, nem sokat ér.
Sziasztok,
Jobb híjján itt kérdezném: a képen lévő IC-nek melyik az egyes lába? (és miért) A kérdés azért merült fel mert az adatlap szerint a kristály a 42-43 as lábon van viszont az egyes lábat jelölő pötty szerint sehogy se jön ki. Adatlap 4. oldal A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
Ha megnézed még egyszer a rajzot, a chip nem négyzetes hanem téglalap alaku és a rövidebb oldalon csak 18 láb van. Azaz a te képeden a bal felsö sarokban van az egyes láb. Onnan lefelé számolva ( az oramutato járásával ellenkezö irányba) érsz el a 18.-hoz, majd a kristályhoz. ( a felirat meghatározza a chip helyzetét). Azaz olvashato alakban a bal felsö sarok a kezdöpont.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |