Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1120 / 1271
(#) vestits hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert van egy Philips 42X3S000 plasma tv amit kaptam de sajnos a kép olyan rajta mint a képeken látható. Hdmi-n csatlakoztam rá beltérivel más csatlakozókon nem probaltam. Az lenne a kérdésem mi okozhatja ezt a problémát, mit kellene megnéznem rajta, valaki találkozott e már hasonló hibával és mi volt benne a rossz? Hang az tökéletes bekepcsoás után viszont ilyen a kép akkor is ha többet megy!
(#) stevepapa válasza vestits hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Szia!

Akár kijelzőhiba is lehet. Szkópod van? Mert anélkül, a ráolvasás is hatásosabb Maga a típus sem a legegyszerűbb, plazmában meg főleg. Tehát maradtak a közhelyek: kondik cseréje a tápban, az Y suson, Z suson, stb. Mindenek előtt a táp feszültségeit ellenőrizni, s mint írtam szkóppal is. Ha valami, zavaró jel, impulzus ül valamelyiken csak szkóppal látszik. S az ott lévő kondi cseréje nem garancia a javulásra, mert más fokozatból is érkezhet a zavaró jel. Mindezt annak tükrében írom, mert napi szinten hoznak tv-ket. Amiket a hasonló fórumokon szerzett információk alapján, abszolút műszaki analfabétizmussal megáldott gazdik hoznak. A sikertelen, javítás után. Teljesen leamortizált állapotban Természetesen nem sértő szándékkal írtam, csak mint infót.
(#) kadarist válasza vestits hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Szia! Púpos kondi, tápfeszültségek ellenőrzése... Szokásos protokoll.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) vestits válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Rendben. Höszönöm a hasznos infot sajnos nincsen szkópom igy lehet maradok annal hogy elviszem szerelőhöz.
(#) vestits válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Rendben. Köszönöm a hasznos infót, lehet elviszem szerelőhöz inkabb vagy max leveszem a hatulját és ha a táp panelon van látható pupos kondi akkor max azt kicseerélem.
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Szép estét

van egy kis gondom

szereztem egy tv Samsung Cz - 28D83N

az a gond vele bekapcsolom és a megy rendesen csak csíkok jelennek meg benne

kicseréltem egy kondenzátort megvolt púposodva ugyanúgy látszik mi lehet a gond ?
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
A függőleges IC körül gyomláld ki az elkókat.
(#) (Felhasználó 118852) válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
BarnaPili köszi a segítséget holnap kicserélgetem
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Függő ic-t forraszd át, vagy cseréld. Szeretnek irgalmatlanul melegedni, csak azért nem esik ki mert csavar is fogja. A lábai már nem, szerintem
(#) mindenes hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sziasztok! VIT70002.00 inverter rajzára volna szükségem. A probléma hogy nincs háttérvilágítás Universum FT-LCD8158 tv ben minden más működik távra is reagál. Csöveket külsöleg ellenőrizve hibátlanok.Mainboard típusa 17MB11-6 vestel. A tápfeszek rendben vannak, az inverteren van egy 1A Smd bizti F1 jelöléssel ami szakadt, de rajz hiányában nehéz tovább lépni. Tippje esetleg van e valakinek?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) stevepapa válasza mindenes hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Egy kép sokat segíthetne. Nézd át a trafókat hajtó feteket, jól mérhető a zárlatos példány.
(#) mindenes válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Köszönöm a választ! Most kezdek el méricskélni. A fetek valóban gyanúsak lehetnek kb. a felénél, a nyákon erős hőfejlődésre utaló nyomok vannak ez 8 fetet jelent.Képet készíteni most nem tudok,de erről az inverterről van szó Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 118852) válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
stevepapa át fórasztotam Függő ic összes lábát ugyanúgy csík van benne
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Elkócserék megvoltak?
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Kondikat cseréld a körben.
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
kadarist stevepapa elkokat még nem cseréltem de neki állok cserélni holnap mert már nics időm rá

de írok mindenhogyan sikerült hogy jol vagy még más gondvan köszi a segítséget
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
A biztonság kedvéért ic-t is vegyél magadhoz
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
stevepapa kicseréltem elkokat 2-pusztult volt de viszont ic cseréltem ugyanazt a tipúst de sajna a nyák elégett lábaknál annyira jó a nyák mi a tehendő?
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
stevepapa írtam pm
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Drótózd be az ic-t
(#) meszaros hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
St63-671text CUC5361
(#) meszaros hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Évekig a padláson porosodott,most porszívóval kitakaritottam,de nem akar müködni!
(#) vargaf válasza meszaros hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Szia!
Ennyi információ kevés. Mit mértél a készüléken? Egyáltalán megpróbáltad keresni a hibát?
Üdv.: Feri
(#) kowi hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Készenlét sincs? Lehet az állástól elfeküdtek a táp elkók.
(#) Master X hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

A Segitségeteket szeretném kérni , Egy Samsung CZ-20F32Z Tipusu tv -vel kapcsolatban.
Üzemképtelen állapotban került hozzám , készenlét sem volt.
kicseréltem benne a 33uf 50v kondit 47uf 50v ra a készülék bekapcsolt ,de fehér vizszintes csikos volt a kép rajta ami csatorna váltás után átment hangyafociba , de most ismét csikos.
és a tuner része ráz!! valahogy feszt kap.
az eltéritést átnéztem de nem találtam hibás forrasztást, szerintetek mi a bánat okozza???mi lehet még?? köszönök minden ötlett előre is.
(#) kowi válasza Master X hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Ha nem kötsz rá jelforrást akkor is ráz a tuner rész? Egyébként ha csatornaváltásra eltünik a csík nem hiszem hogy eltérítés a gond.
(#) Master X válasza kowi hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Üdv Kowi!

Igen ha nem teszek rá jelforrást akkor is ráz, eddig néha beugrott a hangyafoci de most akármit csinálok vele , a teljes képernyőn vizszintes fehér csikok olyan mintha visszafutás lenne.
a sorkimenőn néztem a G2-őt is de ugyan az.
egy ami biztos mivel indul a tápja elvileg jó , de ha nem az eltérités akkor mi a bubánat csinálhatja ezt vele???
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Szia!
A 200V-os katódtápfeszültség meg van, forrasztások jók, nem repedtek a sortrafó lábainál és a képcsőpanelen?
(#) mindenes válasza Master X hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Szia!Mi a sasszija? inkább a táp íranyában kellene tovább kutakodni. Ha feszültéséget mérsz egy földelt konektor földelése és a tuner háza között, mennyit mutat a műszer?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Szia Kadarist!

A 200V-os katódtápfeszültség meg van , átforrasztottam már többeközt a sortrafó lábait is ,de ha bekapcsolom most már nincs hangyafoci csak a fehér vizszintes csikos képernyő fogad.
egy ami fura benne hogy a sor tranyón nincs semmilyen hűtőborda , előzetes javitási nyomok forraszási hibát nem látni rajta.
Régebben javitottam már más tipust is ugyan ilyen hibával hogy 33uf 50v -ot kellet cserélni de ez most viszi a pálmát mert idáig még ilyen hibába nem futottam bele.
Következő: »»   1120 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem