Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   137 / 599
(#) kérdező válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2016 / 2
 
Régen se készült hanglemez bakelitből. A régi, 78-as fordulatú lemezek sellakból készültek, a "mai" mikrobarázdás lemezek PVC-ből vannak. A bakelitlemez szó valószínűleg azért terjedt el, mert az anyaga, színe hasonlít a bakelitre. Ettől függetlenül én magam is bakelitlemeznek hívom, mert ha pl. azt mondanám valahol egy számra, hogy ez megvan nekem polivinilklorid-lemezen, akkor biztosan nagyot néznének.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) gkari válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Hát bizony volt bakelitlemez (nekem ma is van), merthogy a hajdani 78-asok bizony valóban bakelitból készültek, sőt keménygumiból is, az LP, meg a 45-ösök már ált. fekete szinű PVC-ből. A "vinyl" a PVC amerikai-angol neve. Könnyen meg lehet erről győzödni, ha van egy törött, vagy használhatatlan, azt megmelegítve kiderül a különbség, nameg az igazság, ami ettől kezdve nem a túloldalon lesz.
(#) Secret válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Egyszerű, ilyenkor mondd azt, megvan hanglemezen. Esetleg tedd hozzá, LP-n.
(#) Secret válasza gkari hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Érdemes lenne ellenőrizni. A helyedben megtenném.
(#) Bender hozzászólása Jan 29, 2016 / 2
 
A mai gányolásom: összecsiszoltam egy piros és egy zöld ledet, mert voltam olyan okos, hogy a kapcsolásban a két lednek nincs közös lába. És így nem megoldható a duo-led
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016

IMG_1489.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Bender hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Kerestél 45 Ft-ot
(#) mineral válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
kapcsolásban a két lednek nincs közös lába
(#) nagym6 válasza Bender hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Én meg kerámiakondiból szoktam élirányból elköszörülni, beállítva a szükséges kapacitást. Végén lakkal lezárva.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Bakman hozzászólása Jan 30, 2016 / 1
 
Szerintem a Boston Dynamics sárgul az irigységtől: Bővebben: Link.
(#) Gafly hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Régen is tudtak: Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 15, 2016 / 1
 
Az a legszebb benne, hogy az elektronikusan vezérelt ventilátorral (amiket a PC -k -ben alkalmaznak) nem is működik.
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
"Bár a gép lelkét adó vákuumcsövek közül egy-egy eleinte kétnaponta, később már csak heti két-három alkalommal tönkrement" Sokat javult...
(#) Robin2 válasza mineral hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
18 ezer cső esetén, szerintem minden óra ajándék volt.
(#) mineral válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 15, 2016 / 1
 
Persze én azt értem. Csak a mondat hülyeség. Ha heti 3 alkalommal tönkremegy akkor az szerintem ugyan az mint a kétnaponta... Bár lehet, hogy én gondolom rosszul.
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Nem tudom elképzelni a tízes számrendszerben számoló digitális számítógépet, tulajdonképpen ez 0-9 feszültséglépcső volt?
Azaz ez egy hibrid analóg - digitális gép volt inkább?
Akkor ez így volt hogy kerekíthette a kapott értékeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) Robin2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Szerintem inkább valamilyen számlálólánc volt benne.
(#) Robin2 válasza mineral hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Vagy elírás vagy inkább utalás arra, hogy kicsivel nőtt az üzembiztonság. Mindenesetre furcsa megfogalmazás.
Azért érdekes, hogy kétnaponta cserélni kellett a csöveket.
(#) GPeti1977 válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
18000 csőnél az akkori viszonyok között nem rossz, gondolj bele a FF csöves TV hez is félévente járt a szerelő hozzánk csövet cserélni pedig abban 10 sem volt.
Gondolom megtalálni a rosszat sem volt egyszerű.
A számlálólánc is lehetett de akkor soros feldolgozású számítógép lehetett.
(#) _BiG_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Pontosan, számlálóláncos, soros működésű gépek voltak ezek. Nem számítógépek, hanem számológépek. A tárolt programos, logikai szervezésű masinák lettek a számítógépek.
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Sokkal érdekesebb, hogy hogyan jut valakinek eszébe egyből hidrogénbombát számolgatni egy ilyen eszközön? Első feladatként főleg. Ez számomra azt sugallja, hogy eleve ezért hozták létre.
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Múltkor kicsit megróttatok páran, miért hozakodom elő az LP (Vinyl) lemezek újbóli gyártásával. Most ennek a technológiának a legújabb változatát mutatnám be : 5D adattárolás Nos ezért érdemes visszatekinteni és újragondolni egy-egy megoldást.
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Ez így szépen hangzik de azért abban azért kételkednék, hogy ez az anyag üveg lenne. Nekem még azt tanítottak, hogy az üveg gyakorlatilag folyadék. Azaz bár rendkívül lassan, de idővel elfolyik. Így nehéz lenne rajta évmilliárdokig megőrizni bármit is.
(#) zolika60 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 18, 2016 / 1
 
De mondani lehet. Ki tudja ellenőrizni? Ha kétszáz évet mondanak már azt sem fogja senki a gyakorlatban kipróbálni.
(#) Gafly hozzászólása Feb 18, 2016 / 1
 
(#) granpa válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Azé' az egyiptomi illatszeres üvegecskék nem folytak el pár ezer év alatt, pedig sokkal gyengébb minőségűek, mint a speciális mai gyártmányok.
(#) sonajkniz válasza granpa hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
El nem folytak, mert ahhoz pár ezer év kevés, viszont alakváltozást szenvedtek. Egy optikai adathordozó esetében nem hiszem, hogy megengedhető az alakváltozás. Pluszban a cikk 13,8 milliárd évet említ. Az azért nagyon sokszor pár ezer.
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Most tényleg.... akkor örülünk vagy sem ? A magam részéről örülök, hogy lesz (van) végre valamilyen megbízhatóbb archiválási lehetőség. Bár arról nem esett szó, mi történik, ha leejtjük a kőpadlóra... Talán okos gyurmába kellene ágyazni.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) gkari válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Az üveg soha nem "folyik meg", csak ha ismét a lágyulás, vagy olvadásig hevítjük. Valóban igaz, hogy felfogható un. szilárd folyadéknak is, de a technológia már cca. 60-70 éve tud rendkívül stabil üveget készíteni, én elhiszem a látottakat.
(#) Tomi20 válasza gkari hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Régebben olvastam egy cikket, ahol bebizonyították, hogy a régi üveg, 150 éves házból vették ki, az alján mérhetően vastagabb volt, mint a felső része. Persze nem tudom gyártáskor is olyan lehetett-e, de érdekes. Az is igaz, hogy azóta az üveggyártás is rengeteget fejlődött, Én is elhiszem, hogy tárolja az adatot sokáig. Majd a tesztekre leszek kíváncsi
Következő: »»   137 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem