Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1121 / 1271
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
A rázással nem kell foglalkoznod, mert ezeknek a zavarszűrős tápoknak ilyen a fogása. Mutass egy képet a csíkokról, hátha többet tudunk majd így.
(#) meszaros válasza kowi hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Szia van készenlét,ha hosszabban benyomva tartom a bekapcsoló gombot a készüléken ki írja P 1,majd visszakapcsol készenlétbe,kb 10 mp után,az ON 4542-es tranyó meleg. Ilyen tipusom nincs,a BU 208 jó helyette?
(#) kowi hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Bu2508A mehet helyette a bu 208-nak a tokozása is más ha jól látom. De attól hogy a tranyó meleg nem feltétlen kell cserélni. Volt egy tipus annó csak nem jut eszembe plusz hűtést kellett rá raknom. Tápból minden feszültség rendben? Rajzod van hozzá?
(#) meszaros válasza kowi hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Kicseréltem az on.t bu.ra,mostmár nem kapcsol vissza magától készenlétre,a bu kolektorán 162v-ot mérek,készenlétben pedig 202v-ot! Rajzom sajnos nincs!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) kowi válasza meszaros hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
(#) meszaros válasza kowi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Köszi,de ezzel nem mentem semmire,ugyanis minden marhaságot kiad,de azt amire nekem szükségem lenne azt nem!
(#) kowi válasza meszaros hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ha megvárod hogy eltűnjön a processing ott lesz hogy get manual
(#) Zerocross válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Heló!

Na végre volt időm. IGEN! Helyes a tapasztalat. Némi tekergetés után lett kép. Először csak "van kép - nincs kép" villogott, majd kis tekerés után azt is abbahagyta. Még a sorvisszafutás nem látszik, de eléggé sárgás aminek fehérnek kéne lennie. Lehet, hogy a szemem már elszokott a CRT-től?

Köszönöm a segítséget!
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy óriás tv-m amiben ez az inverter van. Ahölgy vizet öntött a konnektorba....leoldott a FI-relé meg a tv... Tudom hogy a BD9798 ic és a fet a hibás, de sajnos a meghajtó ic úgy elégett hogy a forrszemek is felváltak. Ergo gyakorlatilag javíthatatlan. A panel típusa 6632L-0471A PNEL-T708A rev-1.2. A neten lenne ilyen de a forgalmazó nem szállít Magyarországra. Ha lenne valakinek elfekvő működő, vagy olyan beszerzési forrást tud ami elérhető azt megköszönném!
(#) Al-sulaymaniyah válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Sajnos ez nem az. Erről van szó, de nem postázzák ide.
http://www.ebay.com/itm/LC420WU5-LCD-Backlight-Inverter-Board-Unit-...9Wv7N2
(#) kadarist válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Miért, mi a gond az ajánlottal? Egy kiváltó cseretípusról van szó.
(#) Al-sulaymaniyah válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Azt nem tudtam hogy csereszavatos... Akkor megnézem.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Üdv Kadarist

Itt a kép csikokról...
(#) Andrasirex hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy NEI E21T8X Tv, amiben lehúzott a magasfeszültségi trafó(40331-12) ezért cseréltem egy HR8396 Trafóra. A kérdésem az lenne, hogy milyen kezdeti értékre állítsam be a Screen-t és a Focus-t rajta, hogy ne menjen szét a sorvégtranzisztor az első indításnál?
(#) tothzsolt hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Szükségem lenne egy kapcsolási rajzhoz Allview TA5508SF tv-hez ha valaki tudna segiteni.
(#) kadarist válasza Andrasirex hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Nulla kezdeti értékre. De a sorvégtranzisztort nem igazán véded a potik letekerésével, inkább a képcsövet.
(#) editke942 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Kérdésem lenne Grundig ST 70 TVkészülékemnél idővel elmegy a kép a 21 lábu AV1 és AV2 csatlakozást, ha megmozgatom vissza jön. Az AV panel forrasztásról szeretnék közvetlenül lecsatlakozni amelyik a képhez csatlakozik, de nem tudom melyik lábhoz csatlakozam . DIGI beltérim van melyen van RCA kimenet/sárga fehér piros/ . Próbáltam a sárga RCA-ról rácsatlakozni a 20-as és 17-es lábra
, de képet nem kapok.Az EURÓ-AV csatlazkozásnál melyik láb adja a képet? Közvetlenül szeretnék csatlakozni a SCART dugasz lábára,vagy az RCA t rákötni. hátha a aljzat rossz.
A TV csak AV1 és AV2 aljzat van + antenna.
Kösz a segitséget.
(#) kadarist válasza editke942 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szia!
Érdemesebb lenne inkább a hibás forrasztást, szakadt fóliát megkeresni a lecsatlakozás helyett.
(#) moele válasza editke942 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szia !
Itt a SCART aljzat és a kábel bekötése.

scart2.pdf
    
(#) Redoxid hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Üdv!
Van egy Thomson TV,hibája:
Indítás után azonnal visszavált stand-by-ba, és elkezd villogni. (hármat pirosan, és utána folyamatosan)
Alaplap: BAR-code 194 40 353
Kondik jók,sorvégtrafó jó, diódák jók.
(#) mindenes válasza Redoxid hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
A bar code val itt mi nem megyünk semmire, a sasszi számát kell megkeresni, vagy a TV típusát is írhatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) leeheel hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Üdv mindenkinek.
Az lenne a kérdésem ,hogy van egy megavizion tv dmq2057txt és arra gyanakszom hogy a képernyöje kigyengült ,mert elég sötét a kép . A képcső tipusa A48jll90x02 ,kaptam egy A48JLL90X12 öst, vékonynyaku, a dugasz is talál ,rá tehetem vagy átkötés szukséges _?
(#) Redoxid hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Üdv!
A tv típusa THOMSON 33MS24E G.
Olyan mintha indulna,de azonnal átvált készenlétre és pirosan villog.Mi lehet a baja?
(#) eyess válasza Redoxid hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A sormeghajtást , sorkimenőt, és a tápokat kell megnézni.
(#) Redoxid hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
nem tudna valakinek ehhez rajza? tipe:THOMSON TV 33MS24EG
(#) stevepapa válasza Redoxid hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
ICC 17 alaplap (chassis) keresd. Szerintem a tanyán megvan.
(#) editke942 hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Köszönöm Moele a választ, a kapcsolási rajz nekem is megvan, de azt nem tudom, hogy a TV képhez melyik scart aljzat láb tartozik. Melyik aljzat lábat kell vizsgálnom? / 20-as,17-es ? van még további láb?/
(#) kadarist válasza editke942 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A videobemenet a 20-as, azt vizsgáld (a 17-es test). De ezelőtt (ha lehet) akkor állítsd a beltérit kompozit videokimenetre RGB-ről.
(#) Master X válasza Redoxid hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Üdv !

Egy Kis segitség remélem segiteni fog , De szerintem a sorkimenő lesz a gondod vele.
Következő: »»   1121 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem