Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1165 / 1385
(#) Bakman válasza papus51 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Normál lábak 0,6 mm-es furatba beleülnek. Lemezes IC foglalathoz 0,8 kell, precízióshoz szintén elég a 0,6.
(#) elektromos válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Lényeges bizony az illesztés, de szerintem a laminálónak van egy kis elhúzó képessége.
Gondolok arra, hogy első alkalommal mikor be megy a nyák akkor el tudja egy kicsit húzni a papírt valamelyik irányba a görgő. A fotozásnál nincs ilyen probléma.
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia!
Igen, 06-ba beleülnek, csak mi van akkor, ha meghibásodás miatt ki-be kell forrasztani? Akkor a 0,6 elég nagy szívás.
(#) elektromos válasza papus51 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Nekem is pont ez a kérdésem . Mi van ha ki kell szedni az alkatrészt. Én mindig 0,2mm-rel nagyobbat fúrok. A forrasztás eltakarja .
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) kaqkk válasza elektromos hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Kb 2 évig lamináltam is de azokról a régi nyákokról sajnos már nincsen képem . Ha mindkét oldalra fel van ragasztva (tesa szalaggal ) a nyomat és úgy kezded laminálni ,akkor mindkét oldal egyformán nyúlik feltapadás előtt-közben ezért pontos marad az illesztés.
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
" No women, no cry" analogiájára: nincs vasaló, nincs gond.
(#) kaqkk válasza elektromos hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Én ezért használok foglalatot az ic hez
(#) Bakman válasza papus51 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
DIL 18 -as lemezes foglalat 8 Ft a HEStore-ban,
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Igen, igen, csak mostanában viszonylag nagy frekiken barkácsolok, és itt nem nagyon nyerő a foglalat. ECL, 2-3nsec, néhány száz MHz. Én is inkább 0,8-as furattal dolgozok, ott még kényelmesen elmegy egy átvezetés a lábak között.
(#) TaviGyerek válasza papus51 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Pontos fordításban a "No Woman No Cry" azt jelenti "Nem asszony-nő, Ne sírj" tehát lesz ez jobb is nyugi
(#) kaqkk válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szabadon fordítva : nincs nő -nincs sírás ...
(#) TaviGyerek válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Ezen szerintem nem fogunk összeveszni
(#) papus51 válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Ne sírj az úgy szól: don't cry.
No woman, no cry azt jelenti szabadon: nincs asszony, nincs sírás-rívás
(#) tamastar hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok elég új vagyok a fórumon és azt szeretném kérdezni tőletek hogy hogyan is kell egy nyák-ot késziteni? Mik kellenek hozzá hogy ithol tudjak könnyedén késziteni egyet?Tudom hogy google ,de én úgygondolom itt jobb sokkal jobb s tapasztaltabbak vannak akik tudnának segiteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) kaqkk válasza tamastar hozzászólására (») Feb 29, 2016 / 1
 
Ezt olvasd el Ha ezután még lesz kérdésed szívesen válaszolunk. De van még több videó is itt az oldalon erről a témáról
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) tamastar válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Köszönöm a linket máskor jobban szétnézek
(#) kaqkk válasza tamastar hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
(#) soskajoska válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Canon nyomtatóhoz véletlenül nincs ilyen programod?
(#) KBal76 válasza soskajoska hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Sajnos nekem nincs, de ezt sem én írtam, csak Google-ztem.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok! Valakinek nincs véletlenül bevált módszere furatgalván készítésére? Sajnos a beleteszem az alkatrész lábat, és megforrasztom mindkét oldalt, túl durva. Sokkal kifinomultabb módszer kéne, kb 0.7-es furat max.
(#) kaqkk válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
De van !Nézd csak !
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) Gyozo92 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Igen, ezt olvastam, de vannak kétségeim azt illetően, hogy megéri-e vele foglalkoznom, a Kálcium-hipofoszfit miatt. Egy kis flaska annyiba kerül, amennyiből a kínaiakkal legyártok több tucat panelt. Csak ugye prototípus révén, illő volna elkészíteni első körben.
(#) kaqkk válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Akkor marad az átkötés: 0,3 as furat sodrott vezetékből egy szál kihúzva , és a többi ugyanaz mint az alkatrészlábas megoldásnál , csak ez nem olyan "durva "
(#) trickentrack hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Üdv!

Mostanában el kezdett érdekelni a levilágításos NYÁK készítés, viszont ahogy nézegettem a fólia árakat elment a kedvem.Rákérdeztem a gyakorlati tanáromnál és azt mondta, hogy sima nyomtató papírral is jó ők úgy csinálják.Ez lehetséges? Erről még nem is halottam!

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Kérdezd eyest az ő találmánya , de ha a fólia ennyiért drága, kínlódj nyugodtan a vasalóval .
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) sdrlab válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Miért, a papíron nem megy át a fény ?? ) De...csak több kell hozzá!
(#) kocsgab002 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok. Laminálással készítek nyákot, több éve, elfogadható eredménnyel. Most viszont fel merült egy olyan igény, hogy az alkatrész oldalt le kell festenem feketére. Az lenne a kérdésem, hogy a nyák készítés melyik fázisában fessem le? Fúrás előtt, vagy után? Vagy kémiai ónozás után? Van valakinek ilyen tapasztalata?
(#) Gafly válasza kocsgab002 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Nem értek hozzá, de ha:
- ki van fúrva a panel, akkor a lyukon átfolyhat a festék,
- ha átfolyt, akkor ott már kémiai ónozás sem lészen a festék álltal fedett helyen.
Számomra kizárásos alapon a fúrás előtt maradt (de ugyanakkor azzal is vannak kérdéseim).
(#) kocsgab002 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ugyanezek a kérdések merültek fel bennem is , Ezért is kérdeztem meg a tapasztaltabb kollégáktól.
(#) pont válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ugyan furatgalvánt kérdezted, de funkciója a szegecsnek is ugyan az. Nem könnyű beszerezni mini csőszegecset, de én már készítettem az 0,75-1mm2 -es vezetékre való érvéghüvelyből is, le kell vágni róla a műanyagot, akkor marad egy kis pereme ami az egyik oldalnak jó, a másikat kell elszegecselni. (Sőt, ezt használom forrasztó szeg helyett is)
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
Következő: »»   1165 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem