Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1163 / 1385
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Fentebb mar sokszor leirtam, de ismet megteszem.
Sima papirra nyomtatom, majd akrilan lakkal enyhen lefujom a hatoldalat.
Lakk oldja a toner porat, beivodik a papirba, homogen fekete feluletet ad.
Papir is kisse attetszove vallik. Mivel a fekete takarasa igy hibatlan, nics szukseg a levilagitas idejet meregetni, kb 10 percig vilagitom, de lehet husz is. Nem vilagit ala.
Elolap feliratait es nyakokat igy keszitem, pausz, film rosszabb megoldas.
Legutobb a kepen lathato elolap keszult ezzel a modszerrel, fotozva, papirrol.

Elolap.jpg
    
(#) vargalaszlo0405 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Köszönöm! Megkérdezem hátha... Nagyon jó lenne mert a másik nyomtatómba nagyon drága a toner (kifogyott). Azzal nem volt ilyen gondom. Ehhez meg van 8 db vadi új eredeti toner és semmibe sem került . Megörültem neki, hogy évekre le van a gond, aztán most mégse. De megnézem a neten is lehet, hogy van valami leírás.
(#) nagym6 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Ezt én is próbáltam (P20 fotózok), de a papír nem sima felülete miatt hullámos lesz a vonal széle, ez a vékony 10mil. vonalnál már zavaró. Ugyanezzel a nyomtatóval fóliára eléggé egyenletesebb lesz, 10mil. bőven jó. Esetleg a nyomtató, vagy a tinta papírra rosszabb eredményt adhat a felület miatt, nem tudom.
(#) CHZ válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Papir minosege okozhatta, nekem nem volt ilyen problemam.
Foliat nem hasznalnek, nem jo, nem takar megfeleloen a ra nyomtatott abra.
Feliratban van vekony vonal, szele is jo, kep minosege miatt ez nem latszik jol.
(#) mc-4 hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Köszönöm a Proxxonos segítséget!!!
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Csak hézagosan követem a témát, nézd el amiért nem vagyok naprakész.
Ha jól értelek, akkor az akrilan lakk hatására részben fényáteresztővé válik az eredetileg fehér papír-rész, ahol pedig nyomat van rajta, ott az még jobban takaróképessé válik.
Vettem egy kis mintamennyiségű dry fóliát, amit előbb-utóbb ki fogok próbálni. Ehhez negatív filmre van szükség. Véleményed szerint, így negatívként való takarásra is működhet.
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Papir attetszobbe valik, atvilagithato, csak hosszabb ido kell hozza.
Negativ abraval is mukodik, probaltam. Lenyeg, fekete takarasa hibatlan legyen, ezt tudod ellenorizni.
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 1
 
Talaltam fotot, regebben keszult, papirrol dry foliaval, 280x120 mm.
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Köszönöm, ígéretesnek látszik a nyomdai film kiváltására.
(#) elektrorudi válasza morgo hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
OK. Ne vitatkozzunk. Nekem nem jó, se gyári tonerrel, se az eddig kipróbált 3 féle felújított, után töltött, után gyártottal se. Nem tudom mit értesz "megfelelő driver"-en. Nekem most 6L van. Win10-el használom, előtte Win7-el, az előtt XP-vel használtam. Sehogy sem volt jó, se a 6P, se a 6L. Az 5P-vel lehet, hogy más a helyzet, bocs.
(#) elektrorudi válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Sajnos már nem tudom kitörölni a hozzászólásomat.
(#) CHZ válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Nem is kell, ez a tapasztalotod. Lehet, hogy szerencsem van, jo tonert talaltam hozza.
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Lakk megszaradasa utan pausklar meg javit az atlatszosagan, kb. pausz szeruve valik.
Igy preparalt papir tobbszor is bevetheto.
(#) nandika76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ meg a maximális felvilágosítást,akkor majd valamit kreálunk.
(#) TaviGyerek hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Jó estét mindenkinek! Szeretném megmutatni az első vasalt NYÁK-ot amit készítettem, igazából nem nagy dolog, csak visszaolvastam, hogy mennyi nyűg van vele és ahhoz képest nekem meglepően simán ment... Szóval a rajzolat fotó papírra (legolcsóbb a multinál) került egy Samsung M2026W által (gyári toner). A fóliás lemezt folyó víz alatt nagyon erős mosogató szivaccsal fényesre csiszoltam míg egyenletesen szét terült rajta a víz, utána isopropil alkohollal áttöröltem és ráragasztottam papír szalaggal a nyomtatott fotópapírt,ezután átengedtem 20x egy sima laminálón (szintén a multitól). A laminálóval szerencsém volt mert nem kellett mechanikailag belenyúlni; a felső hengert rugó szorítja az alsóhoz így kb. 3mm-t is simán átvisz. A pirossal bekarikázott rész az egyetlen hiba a panelen, mert kb. a 15. átengedésnél alánéztem a papírnak, mindenhol szépen megtapadt a festék, csak ott tépte fel, gyorsan visszaragasztottam és még egy párszor át toltam. Laminálás után a papírt forró vízzel távolítottam el, egyszerűen a vízforralóból ráöntöttem, a maradékot az erős mosogató szivaccsal távolítottam el. Maratás után a festéket szintén az erős szivaccsal távolítottam el. A két panel közötti érdekes mintázat azért van, mert szerettem volna megóvni a kihasználatlan rézfelületet, sajnos a filc amivel befestettem nem volt megfelelő.
(#) eyess válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Lehetne kicsit jobb a kép , de így elsőre szavad nem lehet.
(#) alex0 válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ha nagyobb felületet akarsz megóvni, akkor ragasztószalag. (Tixo, ha kell akár széles is kapható, szigetelő szalag. A lényeg, hogy ne papír alapú legyen.) Sokkal gyorsabban megcsinálod, és az valóban megvédi a rezet. Maratás után csak le kell húzni és kész.
(#) pont válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szia!
Pontosan melyik lenne az a lamináló?
A leáztatáshoz nem kell forró víz, langyos a legjobb, de sósav az mindenhonnan kiviszi, a forrszemek közepéből is, nem kell súrolgatni.
(#) BIP hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Üdv a Társaságnak!
Szeretném megosztani veletek a ebay-ró származó dry fóliával és a szintén ebay-ról vásárolt A4-es transzparens filmel szerzett, kezdeti tapasztalataimat.
A dry fóliából teszt célra levágtam egy kb. 2 cm-es csíkot, s ezt egy sima írógép papírra helyeztem, amire előzőleg egy "skálát" készítettem 1-15 cm-es beosztással.
A teszt célja az volt, hogy kb. megállapítsam a levilágítási időt az adott körülmények között.
A levilágító UV forrás egy 125W-os HGLI lámpa az eredeti folytóval úgy, hogy a búrája nincs letörve.
(Amikor próbálgattam, észrevettem, hogy a szemüvegem elsötétedik a szivárgó UV miatt.)
A tesztcsíkot egy 5mm-es üveglap alá tettem (sima közönséges üveg), úgy hogy egy fekete rajzlapot
tudjak mozgatni a fólia és az üveglap között.
A levilágítás kb. 30cm-ről történt. A maszkot percenként mozgattam a skála szerint és a 6.-7.
perc után az elsőként levilágított két "cella" közel egyformán kékült el, gondolom itt már teljesen exponálódott a film.
A maradék még le nem exponált film csíkra rátettem egy írógép papírra nyomtatott (tintasugaras) vonalas ábrát és 5 percig világítottam rá. Meglepő módon a filmen alig észrevehető nyomot hagyott, tehát a papír szinte teljesen kiszűri az UV fényt.
Az A4-es transzparens filmre kinyomtattam egy próba ábrát, ami elsőre nem nagyon tetszett, mert nem fedett teljesen. A fény felé tartva barnás-vöröses színű volt az eredetileg fekete nyomat.
Ezt is rátettem a filmcsíkra és szintén 5 percig világítottam rá. Az eredmény meglepően jó, szinte tökéletes lett. A film egyik oldaláról lehúztam a fóliát és előhívtam a szódás oldatban. A levilágított
rész stabilan ott maradt a helyén.
Végsősoron hobbi célra és körülmények között, használhatónak tűnik a két termék.
(Bocs ha hosszú voltam )
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
(#) papus51 válasza TaviGyerek hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szia!
Érdekelne a lamináló típusa.
(#) Ivan93 válasza BIP hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szia! A fóliára is tintasugaras géppel nyomtattál? Nem kenődött el? Én is néztem már ilyen fóliát ebay-en, de nem mertem rendelni, mert gyanús volt, hogy lézeres és tintás géphez is "jó". Esetleg tudnál egy linket adni, milyen fóliát vettél?
(#) BIP válasza Ivan93 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szia!
A fóliára is tintasugarassal nyomtattam, kifejezetten erre kerestem megoldást, nem kenődött és gyorsan száradt.
Többféle fóliát vettem a környékbeli papír boltokban tintasugaras nyomtatóhoz de mind rossz volt. (Kérésemre az eladó mutatta a dobozát is, valóban az volt benne.)
Elkenődött, megfolyt a nyomat és soha nem szárad meg . (Mind a két oldalára próbáltam.
Konkrét linket nem adnék, mert ahonnan rendeltem, a katasztrofális csomagolás miatt az összes lap sérülten érkezett (mind a tíz), de keress rá erre:
"10PCS A4 Inkjet & Laser Printing Transparency Film Photographic For DIY PCB"
Feldaraboltam egy lapot 10x15cm-re így tudom csak használni. (Az eladó most utalta vissza a pénzt, majd rendelek mástól.)
A próbák során átengedtem egy laminálón is, (hátha kiegyenesedik ) de az nem volt hatással a filmre, gondolom működhet lézer nyomtatóval is.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
(#) Ivan93 válasza BIP hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) sdrlab hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Korábban láttam itt belinkelve egy kis programot, amivel a nyomtatási fedettséget lehetett maximálisra állítani HP laserjet nyomtatónál! Sajnos nem találom, pedig most kellene Nem tudja valaki melyik hozzászólásban volt ?
(#) KBal76 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Ja az én voltam, méghozzá itt.
(#) sdrlab válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
"Életet" mentettél Köszönöm, ez volta az...!!
(#) sdrlab hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Nyomtatgatok itt egy HP 6L-es nyomtatóval, utángyártott tonerrel, írásvetítő fóliára..., és azt tapasztalom, hogy jellemzően a függőleges szakaszokon, a vékony 0,2mm-es vonalakban zavaró, a fél vonalvastagságot is elérő festékmentes foltok vannak véletlenszerűen. Szakadást éppen még nem okoznak, de ezeken a helyeken jelentősen meggyengül a sáv. Az összefüggő, nagyobb területeken nincs ez a hiba, ott elég homogén a festék eloszlása. Valamint sima papíron sem tapasztalom ezt a jelenséget. Olyan, mintha nem tapadnának meg a vékony vonalaknál a festékszemcsék...
Mi lehet ez ? És lehet e valamit kezdeni vele szerintetek ?
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Mert hogy most állítgattál rajta igaz ?
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Próbáltam..., nyilván azért, mert ezt tapasztaltam rajta! Mazochista nem vagyok, ha jó, nem nyúlok hozzá
Most vettem írásvetítő fóliát, és ma nyomtattam rá először.
De, mint mondottam, sima A4-es papíron nincs a hiba!
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
A fóliát nem fogdosta véletlenül össze valaki ?
Meg kell próbálni zsírtalanítani , és úgy megnézni a nyomtatást.
Illetve nem ártana többszöri példányt csinálni , hogy mindig ugyan ott van e ez a hiba .Mer ha más más fóliánál is mindig ott jelentkezik , akkor nem a fólia a ludas.
Következő: »»   1163 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem