Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   139 / 599
(#) _BiG_ válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Csak nem a jó öreg R-105-ös? Abban az időben használták is. Csak fura a magyar felirat rajta
(#) nedudgi válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Miért fura? Én csak olyanokat láttam.
(#) pucuka válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Lehet, hogy baráti segítségként kapták.
(#) mineral hozzászólása Feb 28, 2016 / 4
 
Ezt nekem is meg kell csinálnom! micsoda ötlet!

118GB-os floppy
(#) Frankye válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Idézet:
„... Észak Vietnámi rádiós tisztet mutatnak benne, amivel lehallgatta az adást...”


Ehhez képest a kép bal alsó sarkában a felirat (pirossal): "Figyelem! Az ellenség lehallgat"
(Ez mekkora már!)
(#) szamóca hozzászólása Feb 29, 2016 / 2
 
(#) Bakman hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Mit tartalmaz egy 700 dolláros akkumulátorcsomag? Válasz: Snotr.
(#) zenetom hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Főleg informatikában, programozásban jártasaknak:
2038-probléma.
(#) sunside válasza zenetom hozzászólására (») Márc 7, 2016 / 1
 
Tetszik az utolsó mondat:
"A 64 bites érték szerint egy újabb körbefordulás kb. 290 milliárd év múlva következik be, 292 277 026 596. december 4-én, vasárnap, UTC szerint 15:30:08-kor."
Akkor megint kezdődhet elölröl a probléma megoldásának keresése.
(#) Hp41C válasza sunside hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Egy kollegám 1999 -ben tartott esküvőén a cég beszédében a következő hangzott el:
"Ellenőriztük és megállapítottuk, hogy a 2000 utáni dátumokat is jól kezeli."
(#) zenetom válasza sunside hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Hát igen, bár addig egyes elméletek szerint még lesz néhány ősrobbanás.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Szeretném látni azokat a hardvereket, amelyeket ma telepítenek és még 22 év múlva is működőképesek leszenk. Sajnos nem lesz már benne szerencsém...
A mai panelek legfontosabb elemeit (CPU, kontroller, VGA chip, stb) hűtését a legmegbízhatatlanabb, mozó részt tartalmazó alkatrészre (ventilátor) bízzák.
A gépkocsi motorok vezérlőegységét (ECU) a motorra csavarozzák, pedig a motorblokban a hűtővíz kb. 90 fokos...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Idézet:
„...22 év múlva...Sajnos nem lesz már benne szerencsém...”
Miért vagy ebben olyan biztos?
(#) Pali79 hozzászólása Márc 7, 2016 / 1
 
Na ez több mint érdekes: Bővebben: Link
Kíváncsi lennék hányan vesznek...
(#) Travolta válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Marketingből jeles.
(#) Tomi20 válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Először Én is csodálkoztam az áron, de ha mindent beleszámolsz, trafó tekertetés, minden új alkatrész, doboz, munkadíj (órabérbe számolva) kicsi haszon, már nem is olyan sok. Persze más az, ha az ember magának építi, abból, amit otthon talál.
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Az a szörnyű, hogy ha valami rosszul működik, az valójában "jó", mert termeli a profitot. Ahogy egy tanárom mondta: "az ember gyarló".
(#) Pali79 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Hát azért...Azt írja, hogy 12V/1,5A az 25500.-tól, tehát még lehet, hogy több is. Ez azért nekem nagyon soknak hangzik még ha megveszel hozzá kisker áron mindent, akkor is.
(#) szamóca válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 7, 2016 / 1
 
Az a 2*20V-os beltartalmilag durván 17-18-ból jön ki ha mindent megveszel hozzá. A trafó már egy 10-es eleve, plusz a doboz 4, többi cucc ~3-ból kijön. Dolgozol vele négy-öt órát, az egy tízes,
és mindjárt majd harmincnál vagy. Az elkészítéshez be kellett szerezned az anyagokat, kellékeket, szerszámokat, postaköltség, utazás, amortizáció, időt kell szánni a rendelésekre, dokumentációra.
Ha mindent felszámolsz, akkor az a valóban érdekes, hogy egy ilyen egyszerű dolog is, milyen drágának tűnik.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) Pali79 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Na ja! De a két kimenettel rendelkezőnek az ára 65.000.-től indul ha elolvasod.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Van egy kb 13 éves autom, már majdnem minden elekrtonikus dolgot cserélni kellett benne (ECU, önindító kapcsoló elektronika, műszerfal, stb.) Pedig csak 13 éves.... Volt egy 1984 -ben gyártott is, abban csak a izzókat kellett cserélnem.
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Vettem egy alumínium diótöröt, de eltörött a zsanérnál. Kaptam egy másikat, de az is ugyan ott törött el... Ugye milyen jól fogy....
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A fiam Trabantja 30 éves. Hírből sem ismeri a digitális elektronikát. Ami van benne, (gyújtás, ablaktörlő ütemkapcsoló) örökös, mint a szegénység. Szeretem a mikroprocesszorok világát!
Át is fogom alakítani a Trabit. Mert hát ugye az nem járja, hogy csak gépészeti oldalon rohad le egy autó.
(#) orcika70 válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Na majd az új szoci autó az mindent visz. Bővebben: Link
(#) moltam válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ha jól meg van csinálva, nem rohad le. Millió egy injektoros autó működik megbízhatóan. Megvan a varázsa a karburátoros autóknak is, de túlhaladt felette a technika. Amúgy az ECU meghibásodása a legritkább.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) Hp41C válasza moltam hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Van két hibás példányom. Mind a kettőnek ugyan az a hibája: melegen lakapcsolódik az üzemanyagszivattyú reléje... Csak az az érdekes, hogy a termosztát egy gyakran hibásodó alkatrész, ha lezárva marad, a motor hőfok megemelkedik...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) sonajkniz hozzászólása Márc 8, 2016 / 1
 
Ti is láttok benne némi hasonlatosságot?
(#) pucuka válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Hát hogyne. Mindkettőt a magyarok (hunok) építették.
(#) moltam válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Én csak politikát látok bele, amitől a lehető legnagyobb mértékben undorodok. Második a reklámok.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) dokidoki válasza moltam hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Csak érdekességképpen: A politika a közügyekkel való foglakozást jelenti. Az más kérdés, hogy ez a gordiuszi csomó mennyire tetszik. Regős Bendegúzt a dolgok élére! Másodikra, meg honnan tudhatnád, hogy mit kell venni, mi az aktuális trendi? Ha nem onnét.
Következő: »»   139 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem