Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1826 / 2501
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Sziasztok en azt szeretnem kerdezni hogy egy Tda7294es erositohoz nem e lenne sok 2x28.5v AC-s toroid.Csak azt nemtudom hany VA-es.Kép a mellékletben.A tulaj azt mondta hogy egy aktiv hangszoroban volt AP k115a-ban.
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Épp határeset.40 v +- ig még nyugodtan használható.Persze a szimpla panelek esetében.A hídalt ic s panelek esetében ez a tápegység már kicsit sok,le kell tekerni a szekunderekből pár menetet.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) tomi1990120 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Hat csak sztereora hasznalnam amugy 2x27v van rairva lemertem es 2x28.Akkor sztereora epp hatareset?
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia. Nekem megvan az eredeti BEAG szervizkönyve (orosz nyelvű ), de abban is nagyon pocsék minőségben van benne a végfok panel beültetési rajza.
Szkennerem sajnos nincs, mobilos alkalmazással szkenneltem be. De élőben sem jobb, ilyen ramaty...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) Pali79 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Azt írtad, hogy 2×28,5 AC. Az egyenirányítva, pufferelve 40,3V-ra jön ki kb. Ezért határeset. Bár a diódákon még esik egy kevés, így valószínűleg jó lesz, de nagyon hűteni kell majd.
(#) tomi1990120 válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Mekkora bordat ajanlasz ket darab 7294-hez?Mert mostIlyen van rajta
(#) Pali79 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Megmondom őszintén fogalmam sincs. Próbálgasd! Hajtsd meg és közbe figyeld az ic hőmérsékletét. Ha nagyon melegszik akkor vagy nagyobb borda vagy ventilátor kell.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia! A témájában mindent megtalálsz, kivitelezési ötletekkel és képekkel illusztrálva.
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Aktívan hűtsd ventillátorral,vezérlőelektronikát mindent találsz hozzá témájában ha beírod a keresőbe itt.Amúgy igen,elég!
(#) elvenelder hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni, adott egy Strato A-9009 sztereó erősítőm. Kölcsön adtam egy barátomnak és leégett a vég fok. Javítatni nem akarom. Az lenne a kérésem, hogy egy egyszerű olcsó vég fok ra ki lehet e cserélni. Illetve ötleteket, rajzokat szivesen fogadnék.
A cél egy könnyen megépíthető végfok ami nem túl drága.
Előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza elvenelder hozzászólására (») Márc 6, 2016 / 6
 
Ki lehet a vég fok ot cse rél ni. Pl. VF2-re vagy valamelyik válto zatára.
Van saját témája, abban minden megvan az után épí téshez.
(#) zotya1983 válasza elvenelder hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Az a 2 pár tranzisztor plusz esetleg a meghajtói nem egy nagy összeg,én nem mókolnám át másra....
(#) Pali79 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hát ezen besírtam..
(#) elvenelder hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Itt a bökkenő az alkatrész. Nem tudom az alkatrész listát. Egy új nyák sem ártana szerintem neki, és a hütését is ki akarom cserélni aktívra. Ezért gondolkodtam új vég fokon. Nem kell nagyon erős hisz a tápot nem akarom cserélni.
(#) szamóca válasza elvenelder hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Kérdéseid alapján, ha már az alkatrészlistával is gondban vagy, biztos, hogy képes vagy egy új végfokozat elkészítésére, beépítésére?
(#) elvenelder válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2016 2 /
 
A problémám az idő hiány. Csináltam már végfokot tda2030-al és sdk IC vel is. Csak néha használom az erősítőt , nem minden nap. Azt hittem itt hamar kapok egy megoldást. De ehelyett csak off. Nah mindegy köszi.
U.i: Akinek nem inge....
(#) szamóca válasza elvenelder hozzászólására (») Márc 6, 2016 / 4
 
Mint írtam volt, csak felkellet volna keresned a VF2 topikot, ahol kapcsolások, paneltervek, leírások, orientált segítségnyújtás várt volna rád. Ehelyett....

oroszlán.jpg
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Most mit vagy úgy oda? Lehet, hogy az ötödik sör után van... de a segítőkészség még működik... vasárnap van...
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Helo en csak segitseget szeretnek kerni,megepitettem a mellekletben levo kapcsolast es meg szeretnem kerdezni hogy melyik tranzisztorokat hutsem a vegtranzisztorokon kivul?Esetleg a meghajtokat is?Mast nem kell?2x40v dc rol menne max.
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia.
A T4- re menjen egy kis borda, vagy hűtőzászló, a T5, T8, T9 menjen a végtranzisztorokkal együtt a nagy hűtőbordára. A T5 helyett tegyél be BD139- et, vagy MJE340- et, amelyik épp akad, azt könnyebb a bordára fogatni, mint egy BC 547- et.
Az elején a BC -ket nem kell hűteni, sem az áramgenerátort (T1).
(A T5- öt nem kellene hűteni, de annak termikus kapcsolatban kell lennie a végtranzisztorok hűtőbordájával, emiatt a hőkontaktus miatt kell a bordára fogatni)
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
T8,t9 et a panelon kis bordaval akarnam huteni.T5nek mar beraktam a bc547 et.fontos az a termikus kapcsolat?Mi baj lehet abbol ha en kulon hutom oket?Meg olyan kerdes hogy az a 3 darab trimeren mit kell allitani?Tudom hogy nyugalmi aramot de pontosan melyik mire valo es inditasnal milyen allasban legyen?
(#) pucuka válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Idézet:
„fontos az a termikus kapcsolat?”

Fontos. Ez egy termikus visszacsatolás, ha a végtranzisztorok elkezdenek melegedni, ez a tranzisztor egyre inkább lezárja a végtranzisztorokat. Tehát egyfajta termikus negatív visszacsatolás.
(#) Gafly válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A bemenettol számitott első trimmerrel a bemeneti ellenállást (annak mi értelme van?) lehet állitani és kimeneti egyenfeszültséget lehet vele nullázni. Körülbelül félállásban érdemes kezdeni. Vezérles nélkül a kimeneten 0 Volt egyenfeszültségnek kell lenni. Ez a második amit be kell állitaqni.
A középsővel az erősitést lehet állitani, ezt hagyd utoljára. Amikor minden jó, akkor addig tekerd fel az erősitést, hogy maximális hangerőnél ne torzitson.
Az utolsó trimmerrel állitod a nyugalmi áramot. Ezt kell elsőként beállitani. Legfelső állásban a legkisebb, ott kell kezdeni. Idétlen konstrukció, mert ha nem érintkezik a csúszka, akkor elszáll a vegfok. Akkora nyugalmi áramot kell beállitani, hogy kis jelnél megszünjön a "keresztezési" torzitás, de még ne melegjenek a vegtranzisztorok.
(#) steelbird válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Annyit tennék hozzá, hogy az erősítést állító trimmer teljesen felesleges, annál is inkább, mert ha nullára van tekerve (rövidzár), akkor gyakorlatilag nyílthurkú feszültségerősítéssel megy a végfok, ami tuti gerjedést, rosszabb esetben akár a végfok meghibásodását is okozhatja. A helyére inkább egy fix értéket tennék, 680 - 820 Ohm körüli értékkel.
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Koszonom a valaszokat nekem eleg bonyolultnak tunik az egesz .Akkor csak a t5 nek kell termikus kapcsolatba lennie?A t8-t9-et huthetem kulon?A nyugalmi aramot allito trimert meg tekerjem maximumra es ugy kezdjem?Bocs hogy ennyi kerdesem van csak nemakarok semmit elrontani
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Hát, egyszerűbb végfok is van, az biztos...
Igen, úgy, ahogy írod.
Annyi még, hogy indításkor a táp ágakba, a biztik heyére tegyél 20 Ohm -os, minimum 10W -os ellenállásokat. A bizti nem védi meg a végfokot, ha gond van.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Meg izzot is szoktak a 230as reszre sorba kotni nem?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Azt a tápegység indításához kell használni. Ha jó a táp, utána az már nem kell.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
ertem de sajna nincs ithon 20 ohm-os ellenallasom 10w-os meg plane .Maskepp nem lehet?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Akkor hagyd benne az izzót a primer oldalon.
Következő: »»   1826 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem