Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   211 / 244
(#) czibulak válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Helló!

Kérlek tegyél fel egy kapcsolási rajzot az alkalmazott alkatrészértékekkel!
Próbálgatom multisimben de nagyon nem szinuszos az átvitt jelem...
(#) steelbird válasza twanek hozzászólására (») Feb 17, 2016 / 1
 
Szia.
Nézd csak
(#) twanek válasza steelbird hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Koszonom! Ez nagyon ok-nak tunik.
(#) ssk73 hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Dyna F12 copyba keresek hsz-eket.
Egyenlőre ideiglenesen keresek, amíg valami normálisra nem lesz pénz.
Néztem az RH Sound PH-02-esét-esét, és a PA-0812-t-t.Azok megfelelhetnek? Milyen crossover frekit ajánlotok? 1k vagy 1,2k? Váltóból milyen típust ajánlotok? (tehát hanyadik rendű, és linkwitz-riley, vagy butterworth legyen-e)
(#) jocko hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok!Gondolkodom egy használt T amp s75 mk2 típusú végfok vételén.Valakinek van valamilyen tapasztalata evvel az erősítővel ? 2x45wattot tud 8 ohmon.Találtam a belsejéről egy fotót,és feltűnt,hogy miért ilyen kicsi a hűtőbordája?
(#) vipera1997 válasza jocko hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
2*45W-hoz elég az a borda is, toroidot elnézve valós is lehet ami rá van írva.
(#) mraulajos válasza jocko hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hali!
Ezek meg vannak csinálva. Nem fogsz benne csalódni. Nekem van 2 db 2400 as, és 1 db 1050 es. Ha vennem kellene még, biztos ilyet szereznék.
(#) jocko válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Köszönöm a választ,ezen felbátorodva ma lebonyolítottam a vételt.Már túl vagyok az első teszten,meg vagyok elégedve a végfokkal.Valóban profi cucc.Viszont a belseje teljesen más ,mint amit a neten találtam.Készítettem pár képet,hátha valakinek mond ez valamit.
(#) vipera1997 válasza jocko hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ez már a sokkal újabb változata, de lényegében nem változott semmit.
(#) jocko válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Azért elég érdekes,hogy ennyi változtatás után ugyanazon a néven fut.És miért jobb SMD technológiával csinálni valamit?Viszont van rajta hátul egy kapcsoló (ERP),aminek a funkciója ismeretlen számomra,még a gyártó oldalán lévő user manual-ban sem sikerült infót találnom róla.Vajon mi lehet a funkciója?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016

SAM_3644.JPG
    
(#) habazutty válasza jocko hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia!

Bővebben: Link

E szerint aktiválja a Standby üzemet. Ha be van kapcsolva, akkor ha 15 percig nem érkezik bemenő jel, kikapcsolja magát.

Szerintem.
(#) vipera1997 válasza habazutty hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Igazad lehet, ki nem kapcsolja magát, csak át teszi magát készenléti módba.Legalább 15 percig nem kap jelet akkor teszi át magát.
Hasznos kis doksi hozzá
(#) habazutty válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Akkor még akár hasznos funkció is lehet
(#) jocko válasza habazutty hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Igen,erre voltam kíváncsi!Köszönöm a linket!
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Hali! Van egy a mellékelt képen is látható végfokos rackem. 3 végfokot tartalmaz, egy 2X100wattos, mégegy 2x100wattos, és egy 2x400wattos-at, továbbá két crossovert és egy rackes számítógépet 400 wattos táppal. Kérdésem az volna, hogy méregettem ma, hogy mennyi áramot vesz fel így ez az egész, és kb 0,5 ampert mértem, lakatfogóval is, és multiméterrel is. Lehetséges ez hogy fél Amperral elmenne ez az egész? Üresjárásban mértem, tehát hangfalak nem voltak ráakasztva. Vagy rosszul mértem volna, esetleg az induktív teljesitménytényező viccelhet meg? Mert ugyebár ennek kb 0,2es cosF-je lehet...
Köszi előre is a segítséget!
(#) mikrokapcsolo válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Üresben simán lehet a fél amper. Ha terheled, majd megugrik. Látom 3f csatija van, illik mellé az 5x2,5mm vezeték. Ilyen rendszereknél nagyon fontos, hogy jól legyen bekötve a csati nullája és földje, a földet értelemszerűen a védelem miatt, a nulla viszont ha kiesik, nagyon csúny dolgokat művel, és drága is lesz.
Minden eszköz más-más fázison van? Vagy miért kell 3f? Ez simán elmenne egy 16-os HT ról.
(#) hüblerattila válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Egy fázissal működik, de megadtam a lehetőséget a 3 fázisú betápnak is. 3X2.5ös vezeték megy a 3 fázisú csatiba, és ott van szétosztva 3 felé. Így egy másik kábellal 3 fázisról is mehet, és a 3 fázis elvan osztva 7 dugaljra. Igen ez lehet elmenne 16 amperról, de erre a betáp"szekrényre" még rákerül a fénytechnika is, amivel már megvan kb 25 amper áramfelvétel is. Igen a nulla 3 fázisnál lenne leginkább gyenge pont A lényeg hogy kivezérelve is ennek elkell mennie legvégső esetben is 16 amperrel.
(#) mikrokapcsolo válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
A fény mennyiségétől fögg, de lehet hogy érdemes lenne annak teljesen független 3fázis, de legalább a hangétól külön 2 fázis. Ez színpadon is így van, a hangosok utálják, ha a fény "belezizeg" a dolgukba. Még a füstgépet sem engedik néha ledugni az ő betápjukra, inkább húzzak ki mégegy tápot neki fényből. Tehát ha van lehetőség akkor 1 vagy 2 fázisról menjen a hang, és teljesen legyen külön a fény. Milyen fények egyébként?
Mellékes, nem tudom milyen célt szolgál a pc benne, de ha arról van hangbejátszás vagy vizuál, vagy ilyesmi, érdemes lenne tenni egy kis szünetmentest is a békesség kedvéért.
Pofás kis rack, jól néz ki.
Most nézem, a betáprészen mihez kell a venti?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) hüblerattila válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ezért van a 3 fázisú betáp, ahol van 3 fázis ott arról használom, így a fényeknek megvan a külön fázisa, de mivel itthon csak 1 fázisom van, így muszály ez a kábel, meg vannak olyan helyszínek is ahol csak 1 fázisra van lehetőségem Nincs benne venti, hanem az egy használt rackdobozból lett építve, és már alapból rajta volt az a ventinyílás. Fényekből van két ledes scannerem, egy 500as strobim, egy martin raptorom, egy 1W-os kék lézerem, és egy 1500W-os füstgépem egyenlőre. Igen egy szünetmentes lehet jó lenne egyszer
(#) mikrokapcsolo válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
A füstgép bimetálja szólhat rá majd a hangra.
Ha jól gondolom, csináltál egy HT -> 3x16A csatit, amiben a 3 fázis egybe van kötve? Nekem is ilyenem van a dimmer rackhez.
Szünetmentest árul egy fórumtárs az apróban, több is van neki, én is vettem tőle régebben, azt használom én is.
Gondolkodtam azon, hogy lehetne egy olyan kapcsoló, mint ami néhány hegesztőgépen láttam, ami 1 és 3 fázisról is megy. Az eszközből mindkét csati kilóg, (ezen esetben ugye a csati az előlapon lenne) és egy kapcsolóval váltasz a kettő bemenet özött, értelemszerűen, hogy ne legyen a villán ott a fázis. Ez nem rossz dolog egyébként, de nem hiszem hogy megcsinálom már a dimmeremhez, mert 2db 3x5kW-os dimmer egy 4x1kW-os dimmer és a dmx-amx átalakító és tápja. A dimmereket régen nem használom, egy, mert analóg lámpák, ugye, másik, meg hogy 75kg a rack. Van egy 8x1kW-os dimmerem is, saját készítmény, és belefért egy kb 250x150x50-es műanyag villanyász dobozba, és az egész 1,5 kg. inkább azt használom ha kell egy két lámpához. Most tervezek ledes lámpákat venni, ha kell haknizni, de általában rendes szinpadon dolgozok, nem tákolt eszközökkel. Ott meg van mivel "játszani".
(#) vipera1997 hozzászólása Márc 30, 2016 / 1
 
Ma szereztem ezeket a szépségeket, HOG-Scoopot építek hozzájuk, remélem jók lesznek együtt.
SAL PA 50100
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Szia! Hidd el nem fogsz bennük csalódni. Nekem nagyon beváltak, igaz jó nagyok, de azért már kültéren is megállják a helyüket.
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Remélem!
Egyenlőre 2 lesz, de ha jó akkor lehet lesz belőle több is
Beltérre milyen?
(#) krisz69 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Nekem a kisebbik tesoja van. Pa 40100 és iszonyat mit tud művelni.
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Nekem is "csak" ket darabom van. Belterre jobb ha hangszoroval van osszetolva a ket lada, mert igy nagyon elore szol es nagy a kioltas, belteren meg jobban "megol". 4 darab 400w rms 15" top ala pont eleg, ugy hogy a topok 120hznel megvannak vagva. En nem panaszkodom. (t.amp ta2400 hajtja)
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Nekem 2db dupla 10" és 2 db simpla 12" van topnak, 120Hz-nél vágva, igazából sok kültéri munkát kaptam, ezért kell beszerezni valami ilyesmit de viszont megmaradtak a beltéri munkák is (azért érdeklődtem), nekem egy átalakított castone fogja vinni 2*400W, de tervezem a fejlesztését olyan 2*600Wra.
Meddig engeded fel őket? a 120Hz-ig vagy alatta? én 100Gz-ig gondoltam, de bármi lehet még belőle.
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Én személy szerint, 120 hznél vágom a mélyeket is. Úgymond az a keresztezési freki. Nekem bejön így a hangzás, de ez személyfüggő persze. Jó munkát!
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Köszönöm, ha kész teszek fel képeket.
(#) andras99 hozzászólása Ápr 14, 2016 / 2
 
Crown XLi 800-as végfokomban kicseréltem a potikat, ha már szétszedtem, kitakarítottam, illetve lőttem pár képet a belsejéről. Takarítás után már nem fotóztam csak összeraktam.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Ágota ds600 8 ohm végfok kimenetein gyárilag van kicsatoló kondenzátor? Az enyémben 2200µF van ,de látszik hogy valami utólagos beszerelés.
A 4 ohmos verzióban nincsenek ilyen kondik. Jól jönne ha valaki aki ilyennel hangosít ,megnézné. Lekötelezne.
Következő: »»   211 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem