Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   642 / 780
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Ónozás; Litze+ón+gyanta+kattogós Weller(12V/35W) 7-es heggyel vékonyan.
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Bocsi. Ami még lemaradt és fontos lehet;
A rajzon itt nincs: Bővebben: Link de van 2x6,8k/2W a kimeneten terhelésnek + az optó ellenállása 1k 470 Ohm helyett.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Ja és ha már "blogolok" az elmaradhatatlan videó:
Kis youtube videó
Hátha kiszúr valaki hibát...
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Már régen kész kellene lenned vele.
(#) Transztyuszeres válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
más maszekom is van és csak a cégnél tudok dolgozni...
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Megvan a hiba oka!
Szekundernek 8 ill. 7 menetet tekertem, javítva 2x8 menetre minden ok.
Szóval menetszámokra nagyon odafigyelni próba trafó esetén is!
(#) ferci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Miért nem bifilárisan tekered? Akkor nem hibázol, + még úgy is a legjobb..
(#) Transztyuszeres válasza ferci hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Köszi a tippet!
(#) FRobert hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Hali mindenkinek.
Mai napig se sikerült megoldani a trafó forrósosdását. Miután eltekergettem egy egész rézbánya napi kitermelését, próbálkoztam már 3A/mm^2 áramsürűséggel, több menetes tekercseléssel (47 prímér/30 szekundér), kevesebb menetes tekercseléssel (18 prímér / 10 szekundér), minden esetben percek alatt a trafó égetett (100 Celsius fok körül).
Ma kibróbáltam a régi nagyon szoros csatolással tekert ETD49 trafómmal sorba kötöttem egy tekercset, hogy meglegyen a kellő szórt induktivitás, jól megterheltem, és semmi melegedés, a trafó hideg maradt. Egyedül a soros tekercs melegedett, mert olyan készen megvett kékmagos tekercsem van a tme-től. Ezt a megoldást nem tudom használni mert nem tudom szabályozni a kimeneti feszültséget. 50khz en üresjáratban 124V van, és 6A terheléssel lejön 98V ra. Az üresjárati frekvencián (130kHz), pedig felugrot a kimenet 176V ra .
Már kifogytam az ötletekből, hogy mivel próbálkozhaték még. Kérem azoktól akik átmentek ezeken a bonyodalmakon, legyetek szivesek útbaigazítani engem is.
Köszönettel
Róbert.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) Kovidivi válasza FRobert hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Nagyobb mag nem jöhet szóba?
(#) FRobert válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Neztem az Epcos katalogusban az ETD39 N97 nek 1300W adott. Nekem forrosodott 180W is. A Powersoft K10 ben 3 darab ETD39 van. Azert mertem kerni tolle 600W-800W ot.
(#) Transztyuszeres válasza FRobert hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Nálam gagyi EC35 vassal 100W-on a 26x0.1-es primer 50 fokos, a szekunder 0.05-ös litze meg 40.
De nem muszáj kipróbálnod, ráköltened, Ge Lee mester megmondta, hogy a hegesztőjében nincs gond a 0.8-2-es drótokkal sem...
(#) FRobert válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Nem tudok ra jonni, hogy mi lehet a baj nallam. Probaltam 3 negyzetmilimeteres primer keresztmetszettel es 2 negyzetmilimeteres szekunder keresztmetszettel, 0.4 es drotbol 92kHz en.
(#) Transztyuszeres válasza FRobert hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Elárulom, valaki nagy koponya azt javasolta, hogy szigorúan 0.05-öst használjak szórótrafóban, a 0.1 az már sok, a 0.08-as Litzéit is csak szoros csatolással használja. Valamint a trafó alatt ne vigyek nyákpályát(vezetősávot), mert nagy teljesítményen melegíti.
Ha több rezet raksz bele, mint pl. 7A/mm2 akkor csak rosszabb lesz a helyzet.

Más: nálam nem tilt az IRS27951S 450W-on sem csak a vasaló büdösödik meg a telefondrót.
Jövő heti feladat megtekerni Litzéből kis szórásúra, 3M szigetelővel, stb.
Csak a műterheléssel vagyok bajban 2x63V-ra.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Valóban nagy koponya lehet, trafóba életemben nem használtam 0,4-es drótnál vékonyabbat, egész egyszerűen azért mert nem volt. Most éppen van 0,25-ös, de ezt sem trafóba vettem. A tápjaim valahogy mégis működnek normálisan, nem is értem hogy miért.
Hozzáteszem nekem a 8A/mm2-rel sem volt még problémám, de akkor nálam lehet valami gond...
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Mindegy, én hiszek az illetőnek, láttam nem egy rezonáns projektjét és mind vékony Litze volt.
De nem muszáj kipróbálnia - még egyszer mondom - csak egy ötlet.
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Lehet benne valami, ha szórótrafó benne van a nevében is hogy szór, és ha valami szór akkor az örvényáramok miatt melegednek a fém részek körülötte, akár maga a réz tekercs is.
(#) Transztyuszeres válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Erre írta, hogy ha 0.1-est(!) használok, akkor nagyobb lesz az örvényáramú veszteség, mint az Ohm-os.
De nem muszáj megfogadni a tanácsot - én vettem is majd 1kg 0.05-ös Litzét 10eFt/kg áron -, azóta langyosak a trafóim.
Ge Lee meg valószínűleg túlméretezi bőven a trafóit, nem pedig ETD39-el akar kihúzni 800W-ot!
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Huhh, nem tudom emlékszel-e rá, de inkább a kérdés a többieknek szól, hogy ki volt az a kolléga aki hasonlóan égette a trafóit, -néhány hónapja volt- és hiába mondtuk neki szinte már mindent kipróbált a trafója mégis füstölt?
Mindig videót is tett közzé. Valami IR csodàval szenvedett és azt hiszem a végső megoldásra egy hulladék 494 volt a megoldás. (Hozzá teszem: azért annyira nem is rossz, hiába régi konstrukció)
Ki volt ő? Vele kéne konzultálni. Nem találom, mobilról vagyok fenn.
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Bár nem tudom a választ, egyet nem értek vele.
Cserélje le a szinttolós fetmeghajtós IC-t sima PWM modulátorra?
Ám legyen: TL494+meghajtás+gate trafó és már langyos is a vas/huzal...

Az International Rectifier mérnökei éhen fognak halni.
Nekem meg már igazán küldhetnének egy nagy zacskó IR21531(S) és IRS27951S-t, amennyit reklámoztam itt(is).
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Nem, Ge Lee nem használ szórótrafót.
(#) Transztyuszeres válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Egy rezonáns táp rajzát láttam Ge Lee-től, bár lehet hogy ott a szoros csatolású szórást használta fel.
Majd válaszol.
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Mutass rajzot, és fotókat is. Egyáltalán képbe legyünk, miről is van szó konkrétan.
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Főleg a trafóról egy jó makró pl...meg a teljes kapcs.rajz és az összeépítés.
Legalább egy ilyet(kép), bár ezt kivágtam messziről, nálam 450W-on büdösödik a szigetelése.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016

trafo.jpg
    
(#) FRobert válasza voodoo hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Az alábbiakban csatlakoztatok pár szkóp képet. Nekem gyanus a trafó prímerjén nem szimetrikus a jel, de nem tudom, hogy mi okozza.
Üdv. Róbert
(#) Bassmester válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
"Csak a műterheléssel vagyok bajban 2x63V-ra"
Pl.: két db 2 kW körüli bojler fűtőbetét párhuzamban.
(#) jdani hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Hali. Van egy egyszerű tápegység egy beltériből. Főbiztositék elszállt, és az optocsatoló után egy ellenállás is. Mitől lehet?
Ha tudom az értékeit, elég csak visszaforrasztanom? Gondolom nem, okkal sültek el.
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Köszi az ötletet, majd "körülszaglászok", mert újonnan venni nem fogok.
(#) vipera1997 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Ebben a kapcsolásban mekkora lehet az L1 L2?
(#) ferci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Inkább ne tegyél oda fojtót.. max az elkó után.
Következő: »»   642 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem