Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   641 / 780
(#) Kovidivi válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ugye nem párhuzamosan akarsz kötni rengeteg LED-et? Kösd sorba őket, és találsz hozzá mindenhol elterjedt 12V 3A, vagy 24V 1-2A-es tápot.
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Akkor mindenképp nagyobb mag kell, hogy megfelelő szigetelést tudj alkalmazni és ez után tudj átfedésekkel, szorosan csatolni. Eredményképp alacsonyan tudod tartani a szórtat.
Bár azt nem értem 100V/8A nem lesz tényleg kicsi egy ETD39-nek? Vagy csak egy példázat volt?
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Hát épp ez az, hogy semmi.
Szóval nem kell feltétlen a fetek nyakán lennie az öcsipanelnek.
De kipróbálom majd nagy áram alatt is, lehet lesz egy kis oszcilláció, de nem hiszem, hogy jelentős lesz. (főleg ha sikerül a full ZVS)
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) Transztyuszeres válasza morgo hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
GND-LO, VS-HO sorrenddel könnyebb a főnyák: Bővebben: Itt a képen
Bár így is lehetnek átkötések, ha a feteket a panel szélére tervezem, de ezt még nem döntöttem el.
Valószínűleg ez az öcsipanel lesz összehuzalozva, légszerelve az ETD49-el.
A GND(COM) láb kap egy nagyobb rézfelületet, oda lesznek csillagpontban behuzalozva az alsó fet, Crez, puffer, fóliakondi, stb...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016

bekötés.jpg
    
(#) Bassmester válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Igen, 50 kHz-en szétpakolva is jól működik általában, nálam sem volt látványos különbség a gate-trafós kísérleteimnél. Inkább D-osztálynál, nagyságrenddel nagyobb frekin mutatkozik meg látványosan a nyákpálya néhány nH-je. Csak azért javasoltam a fetek közelébe, mert nálam ez az alapértelmezett megoldás és jó szokott lenni.
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Azért nem 20cm-re lesz az öcsinyák, ez csak egy próba volt.
A gate jelek meg sodrott UTP érpárakkal lesznek bekötve!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Class-D-t ne keverd ide, mert off; én is építettem IR2010S-el IRF740(Z!) FET-tel. Figyeltem a dolgokra, olvastam a fórumokat, app.note-okat...
(#) Bassmester válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Az még talán nem akkora off, hogy egy rokon témában szerzett tapasztalatra hivatkozom.
Szerintem egy olyan tervezési szempont, mely megfelel a szigorúbb követelményeket támasztó D-osztálynál, az kételyek nélkül alkalmazható a kapcsolóüzemű tápoknál is.
(#) vipera1997 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Az volt a cél
154db led párhuzamosan, de van előtét ellenállás nekik, szóval még a feszültség se kell hogy stimmeljen, csak az áram kell hogy sok legyen.
(#) ferci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Keress a képek ( kapcsolások ) között flyback tápot, azzal pontosan beállíthatod a kívánt feszt.
Remélem, minden lednek adsz egy előtétet, mert 2-t se kötnék paralel közös ellenállással.
(#) vipera1997 válasza ferci hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Persze, 1 led 1 ellenállás úgy lett tervezve.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) ferci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Így okés..
(#) Mircsof válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia!
Már bocs hogy belevaú, de vagy van sok ilyen értékű ellenállásod kéznél, vagy imádsz fúrni, de én csak megkérdezem, hogy miért nem SMD ellenállásokat használsz. A 1206 nem sokkal kisebb mint az általad használt furat szerelt, és megkímélnéd magad a fúrástól, a portól, a rengeteg ellenállás lábának hajlításától, és végül ezek levágásától...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) vipera1997 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szívesen fogadom a tanácsokat, nyitott vagyok az új dolgokra, az bírná az áramot?
(#) ferci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A led-szalagokon is egy 1206-os van egy ( 3as) soron, tehát neked is egyértelmű, hogy megteheted.
(#) Mircsof válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nem tudom a ledek típusát, azt se, hogy mekkora áramot akarsz folyatni rajtuk, de szerintem a képről elnézve kibírná vígan.....
Mire megkerestem a betűket megelőztek
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) vipera1997 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) spgabor hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van egy scanner tápom, aminek a kimenete 12V. Egy optón keresztül van visszacsatolás a vezérlés felé a stabilitásért. A tápon lévő papír szerint 1,3A a terhelhetősége. Erről hajtok egy levilágítót, aminek az összes áramfelvétele kb 0,7A. Így nagyjából 50-60%-os terhelésen üzemel a táp. A levilágító egy PIC-es vezérlést, kb 100 ledet és egy 4x7 szegmenses kijelzőt hajt meg.
A ledeket a PIC egy relén keresztül közvetlenül a táp kimenetéről hajtja. Azt vettem észre, hogy mintha néha bevillannának vagy pulzálnának a ledek működés közben, mintha nem lenne kellően stabil a fesz.
A táp kimenetén volt egy szűrő tekercs és egy már nem tudom mekkora kondi. A tekercset benne hagytam, a kondit egy 470µF-osra cseréltem. Innen megy kb 20 cm-es kábel a PIC panelra, ahol szintén van egy 220µF-es kondi.
Mit tudok tenni, hogy stabil kimeneti feszt kapjak? Hogy tudom a kimeneten az elkót megfelelő méretűre tervezni? Félek, hogy idővel így a ledek tönkre fognak menni.

Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

Üdv:
spgabor
(#) ferci válasza spgabor hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Első körben talán a pic tápját nézd meg. Gondolom, a 12 volt és az között van még más is.
A scanner 12 voltja mennyire stabil a kivett áramtól függően?
(#) JZoli válasza spgabor hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Az is előfordulhat, ha kapcsolóüzemű a táp, hogy nem a szekunder (kimenő) oldali kondi a hiba oka, hanem a primer körben rossz valamelyik kondi, akár a nagy pufferkondi is okozhat a kimenő feszültségen "modulációs hibát! Így szerintem azt is meg kellene nézni!
(#) spgabor válasza JZoli hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Prímer puffer kondit nem cseréltem, mert nem volt olyan méretű, ami megfelelő lett volna fizikailag. Megmértem, úgy meg jónak tűnt.
A PIC egy 7805-ön keresztül kapja a tápját kerámia és elektorilt kondikon keresztül. A pontos értékekre fejből nem emlékszem, de ha lényeges, este megnézem.
(#) Buvarruha válasza spgabor hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Előbb mérd meg a tápfeszültséget, egyenlőre scak feltételezés, hogy az ingadozik.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Csináltam egy letisztultabb kapcsolási rajzot(kép), így már a board is "lazább", csak be kéne vinni Eagle-be az öcsinyákot alkatrész szinten, abban meg nem vagyok a helyzet magaslatán, de megpróbálom.
A nyákterve és rajza az öcsipanelnek elérhető itt: Bővebben: Link

Én valószínűleg először légszerelve(okosan!) próbálom meg, nincs kedvem lenyákolni kb. A5 méretben.
Az Rt,Rss,Rmax értékeket igazítottam a készletemhez ,majd megpróbálom belőni az Excel táblát, de 10k-val min. freq=50kHz(a maxot még nem próbáltam le). Softstart ránézésre jónak tűnik mind időben, mind frekiben.

C17,C18=100nF X2
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016

SCH_v2.jpg
    
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Így elég közel van a FET?
Már csak össze kell rakni...
Lm,Lsz
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) Bassmester válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Számítana bármit is a kérdésedre adott válaszom?
Egy kevéssel korábban már bebizonyítottad magadnak, hogy semmi gond nincs a távolabbi elhelyezéssel. Egyébként mekkora power-t tervezel áttolni a képen látható, 46uH szórású trafón?
(#) Transztyuszeres válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
1200W-ot. Nem ezzel a szórással!
Pláne nem telefondróttal, ez egy próbatrafó...
(#) Gyozo92 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Ez az öcsipanel baromi nagy. Direkt csináltad ekkorára? Simán lehetne sokkal kisebbre, még egy oldalason is. Kicsit helypazarlós megvalósítás.
(#) Gyozo92 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
A másik dolog, igaz, hogy kizártad a két oldalasat, de az öcsipaneles megoldásnak ez is egy sarkalatos pontja volna, hogy nem kell egy nagy kétoldalasra tenni mindent, ami nem kívánná, viszont a vezérlést olcsón felteheted rá. Belegondolva, nem kerül többe.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) voodoo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Szia. Én csak azt sajnálom az egészbe, hogy a tényleg vékony és kis áramú részeket is feleslegesen telibe cinezed, nem tartva attól, hogy esetleg a többszörös hősokk miatt felválhat az a gyenge sáv miközben ráfolyatod majd oda biggyeszted az alkatrészeket. Nekem már többször volt úgy, hogy felkunkorodott, teljesen elvált a nyáktól, aztán már jobban nézett volna ki ha csak légszerelem az egészet a sok huzalozgatástól, átkötögéléstől.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Jó sok negatívat kaptam. Ok. Azért ekkora, mert jó így nekem.
Most inkább segítsetek egy kicsit, mert elakadtam;
A visszacsatolás olyan, mint lorylacié a cikkében(+1 ellenállás az optón 2k): Bővebben: Link
Az a baj, hogy üresjáratban és terhelve kb. 450W-al a +/-t szinte tökéletes a plusz ág(képek), de üresjáratban a - oldalon 70V van. Amúgy a + 0.3V-ot esik, ami nem rossz.
Mitől lehet?
Rossz trafó?
Vagy a + és - között kéne visszacsatolni? (azzal gond lenne aszimmetrikus terhelés esetén, bár így is)
Erre szeretnék valami értelmes magyarázatot, nem az öcsinyákom méretére és kialakítására.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
Következő: »»   641 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem