Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   39 / 44
(#) djseed1 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Biztos hogy nem, szoftver hiba van, ha a szerverteleítő menü is elment.
(#) gnorby88 hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Helló. Van egy Amiko 8240 HD és egy Amiko Micro HD beltérim. Villámlás után egyik sem kapcsol be. 8240 csak órát mutatja 00.00, de tovább semmi. Micronál meg csak világít az IR érzékelő kis ledje zölden és nem reagál semmire. Próbáltam őket Toolbox for Amiko progival rs232-n keresztül szoftvert+bootloadert frissíteni de nem segített semmit. 8240el nem is akar kommunikálni, microt azt meg felismerte meg minden hiba nélkül fel is rakta szoftvert, de nem változott semmi. Valami esély, hogy felélesszem őket?
(#) brugo hozzászólása Júl 1, 2015 /
 
Szervusztok,
Ma megszünt az MTVA ( Dunától... M1,2 ) vétele a Strong SRT 6355 -ös vevömmel , álitólag mert áttértek a HDTV és MPEG4 re. Hiába írom be a megadott frekvenciát a vevő jelet nem érzékel.Mivel nagyon vidéki vagyok csak a neten tudok más vevőt rendelni ezért nagyon jó lenne ha biztosra mennék az új vevő tipusában ami biztosan venné a fent említett csatornákat . Mit szóltok a Strong SRT 7004 -hez ?
(#) ht1080z válasza brugo hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia, ez megfelelő választás, ha a néha kódolt műsorokat nem akarod nézni.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) uniman válasza brugo hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nekem egyenlőre még HD vevővel sem sikerül a csatornákat behangolni csak ezen afrekvencián keresve!
Valaki már veszi errről a transzponderről a HD jelet?:
Eutelsat 9A műhold keleti 9 fok
11958 MHz Vertikális polarizáció
SR: 27500
2/3 FEC
DVB-S2 MPEG-4 HD.

Persze a "vakkeresés" majd talán megtalálja!

Nem mellesleg elérkezett az idő, hogy a topik címébe a "DVB-S2" is megjelenjen...vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nem tudom honnan veszem ( nem mutatja a TV-m és 4 müholdat fogok), de már november ota ezt veszem, és nem volt soha a szalaghir az átállásról, igy gondolom ez a rendes transponder.
(#) brugo válasza ht1080z hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Én nem nézem a TV-ét egyáltalán az Édesanyámért kell megcsináljam . Kódolt egyáltalán nem érdekel mert az internetet úgy se tudják meghaladni . Egy síma vevő kéne de ami biztosan veszi ,azért gondoltam a strong-ra mert olyan volt és 10 éve kifogástalanúl ment.
Massawa neked milyen vevőd van ?
(#) Sanitatum hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Üdv, nem tudom jó helyre irok-e. Bővebben: Link Van egy ilyen ketyerém, a Scart jó de a csatlakozó ahova megy az RCA kábel rossz. A kép szürke minden adásnál és szemcsés nagyon. Valaki tudna segiteni, hogy hol keressem a hibát?
(#) gerry válasza Sanitatum hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia! Ha beltéri egységből scart-al csatlakozol a tv-hez, a kép jó? De ha a beltériből rca-n csatlakozol a tv-hez akkor a kép rossz?. A tv-n rca-ba csatlakozol be a beltéri rca-ból vagy scartba és a scarton van rca csatlakozás "scart<->rca". Ebben az esetben a tv s-video-ra van kapcsolva. Át kell állítani kompozit vételre. Másik talán a test hiányzik???
(#) Sanitatum válasza gerry hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Scartból tv scartba jó. RCA-ból RCA-ba (átalakitó nélkül), akkor rossz. A kábel jó, új. A beállitás is jó. Tv rca-ja is jó. Volt régebben egy incidens, hogy nem találta a horizontális vagy vertikális adásokat, nem tudom már melyik volt. Azt tudom hogy kondit kellett cserélni. Remélem nem köthető ehhez
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia!
Az nem lehet, hogy NTSC-re van állítva valamelyik készülék? Scart-on ez nem akkora probléma, ha RGB az átvitel fajtája.
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
És igaz köszönöm! Tv kártyával akarom különben használni és volt vmi a beállitásoknál "Video standard - NTSC" azt átállitottam és megy normálisan
(#) 1984white hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy két éves Sunray 4 DM800HDSE sim2.10 beltérim ami sajnos mostanában rosszalkodik. Áramtalanítás után (legalább 1 óra) bekapcsolás után nem "látja" a műholdat és nincs fejtáp sem. Ha nem nyúlok a boxhoz fél óra elteltével mindig megjavul magától.
Bedugós a tunerje és nem tudom, hogy tuner cserével megoldódik vagy inkább a csatlakozó lesz a ludas az alaplapon.
Hol keressem a kontakt hibát, esetleg van e ezeknek típushibája?
LINK: Ilyen a box.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) haz01 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
SZiasztok!
Valaki tudna erről monda valamit mi ez? Mire használják?
Meg hogy ér valamit??

CAM01163.jpg
    
(#) kadarist válasza haz01 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Műholdkereső, más néven satfinder. Fütyül, ha az LNB jelet kap.
(#) haz01 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Árban ér valamit??
(#) zolika60 válasza haz01 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Valamit ér. Bár nem egy ökör ára.
(#) haz01 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) StMiklos válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Vaterán 800Ft-ért lehet venni, van kínálat.
Ha meg ki se akarom rakni a lábam, akkor itt:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570....acat=0
Amúgy ez még mutat is, és fütyül, de ha éltél még idegesítőt, akkor az az.
Első dolgom volt átvágni a fütyülőhöz menő fóliát.

Üdv:
(#) kovacspista hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Sziasztok! Csak egy kérdés. Szerintetek mit lehet kezdeni egy digi HSS-1163NA Műhold vevővel?? Lehet függetleníteni esetleg??
(#) StMiklos válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 9, 2016 / 1
 
Rengeteg szabadon vehető adó fogható vele az Astrán(E19,2) és a Hotbirdön (E13).
Akad azért más holdaKon is, csak sokkal kevesebb és kevésbé értelmes.
Másra nem jó (én most dobtam ki egyet, de maradt egy kártyahely nélküli másfajta, az még osztásra talán jó).
Üdv: StMiklos
(#) Doky586 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Tudtommal a szolgáltatós stb-ből ki vannak tiltva a free csatornák, így csak egy érvényes sim kártyával használható. De ne legyen igazam..
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Hello!
Idézet:
„De ne legyen igazam..”
Nincs is, mert rosszul tudod!
(#) kovacspista hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Köszi a hozzászólásokat, szerintem is kuka!! Mivel tudtommal még az érvényes kártyával isn csak a hozzátartozó gyáriszámú készülék működik!! Azért érdekes, hogy egy - tulajdonképen - vásárolt készüléket nem lehet használni!!!
(#) uniman válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Azt a Hyundai beltérit lehet használni kártya nélkül is !
Csak be kell tudni hangolni...
Biztos jól írtad le a típusszámát...nem inkább Hyundai HSS-1160NA lenne az?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) kovacspista hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
De olvasom, csak hát van egy szokása az embernek és azok nem a szabadon fogható műholdas adók!
(#) biff hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok! Dvb-s vevőben lehet-e tunert cserélni,vagy átalakítani a tunert úgy, hogy vegye a dvb-t adásokat. 3 ilyen beltérink van, az egyik alma hd 2220, a másikakat nem tudom. Elviekben érdekel a dolog, mert a hello hd(austriasat) megszűnik, upc relatíve drága, digi kártya meg párosítva van. Mindig tv-re gondoltunk, ha megoldható az átalakítás, nem dobnám ki a két dvb-s boxomat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) moele válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia !
Próbálkozz frissítéssel, nekem bejött Intelsat 10-02 műhold- ról 0.8°W (régebben Thor-5, Thor-6, Thor-7) műhold volt /DIGI/ 12527 H - 27500 - 3/4
vagy 11900 H - 28000 - 5/6
Lehet még a beltéri típustól függően 11727 V - 28000 - 7/8-ról is frissíteni.
(#) StMiklos válasza biff hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nem, nagyon más frekvenciatartományban dolgoznak.
Üdv: StMiklos
(#) Dzsudimanó hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Sziasztok!Drembox7025+ -hoz keresnék tápegység kapcsolási rajzot.Valószínű elkó hiba,de azért szeretném átlátni.
Következő: »»   39 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem