Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
A General Electric is gyártott csöves autórádiót. Egyet találtam is a MÉH-telepen.
A tranzisztorok gyártása után még sokáig használtak csöveket ipari felhasználásra. Az Atlanti óceánba lefektetett Távközlési kábelekbe is hosszu üzemidejü csöveket épitettek be a kábelbe.
Szerintem ezt nem nekem akartad címezni, hiszen szinte ugyanezt írtam.
A 300B története pedig lerágott csont...
A tranzisztor megjelenése után nem egy gyártó gyártotta még csövekkel az autórádióit függetlenül a földrajzi elhelyezkedésétől. De még táskarádió is készült miniatűr csövekkel.
Anno mennyibe került egy új tranzisztor és mennyibe egy új elektroncső? Nincs erről infóm, pedig láttam már igen régi elektronikai katalógusokat a neten, vagyis elvileg lenne róla adat.
Idézet: „Anno mennyibe került egy új tranzisztor és mennyibe egy új elektroncső?” Ha nagyon körbenézek, akkor lehet hogy találok még P14-et szépen gyárilag becsomagolva, mint egy csövet A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
Uttoro koromban epitettem P tipusu orosz tranzisztorokbol egy erositot,es gitarnak hasznaltam kb 10-15 W-os volt , P4-esekkel es kimeno ,fazisfordito trafokkal mukodott 12V tap,lehetett hasznalni halozatrol es autoaksirol ,szuksegeseten ment egy darabig 8 goliattal is.Eggyaltalan nem volt instabil vagy serulekeny
llyet én is építettem. A P4 egy strappabíró tranyó.
Egyedul a tap forditva koteset nem birte,amit egyszer egy haverom csinalt vele,akkor szornyethalt
Egy masik,kimondottan autoba valo, A osztalyu erositot is epitettem P4G-vel ,az is kiadta a 3 wattot,amit egy ECL 82 csak hatalmas fogyasztas mellett kepes kiadni,ez nagyon hasznos volt a SOKOL radio felerositesere,amit igy lehetett autoban is hasznalni egy 9 voltos sztabilizatorral (csak P4-essel)
Nekem egyszer kibírta a felcserélt lábas bekötést. Igaz nem a táp volt megcserélve hanem bázis valamelyikkel lábbal. Lehet még ilyen tranzisztorra szert tenni valahol?
Putyin-nak kell írni, legyártatja.
Talán a börzén, ott sok 'antik' kacat van.
Vegyél egy öreg, roncs Sokolt, (Selga, VEF, stb) abba 4 db van, + 2 nagyfrekis. (P422)
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
P4-ről volt szó.)
itt lehet kapniBővebben: Link
P4G érdekel, min. 2 db. A bökkenő, hogy nem tudok oroszul, kicsit problémás a fizetés és a csomag se könnyen jutna el hozzám...
P-s tranzisztorok régi magyar táskarádiókban és asztali készülékekben is vannak (P6, P13, P14). Szortimentben pedig megszámlálhatatlan régi, de új "kalapos" tranzisztor pihen a fiókomban. Már megvan a terv, hogyan lesznek ezek is kiállítva.
Megkérdeztem egy idős barátomat, de már Neki sem volt P4-es tranzisztora.
Ha mar germanium telyesitmeny tranzisztorral akarsz epiteni erositot,vagy javittani valamit,van mas eleg ilyesmi,meg nekem is van egy csomo belole,mar mar ki akartam dobni oket,peldaul nagyon jo a ASZ15,vagy18,ez is eleg strapabiro ,a P4G akkoriban learazott termek volt es azert jutottam hozza kis penzel,azert epetettem ebbol erositot,aztan megjelent a 2N3055-os ,es tobbet nem erdekeltek germanium telyesitmenytranyok
Sziasztok!
Tegnap hozta egy ismerősöm felújításra a képen látható rádiót. Ránézésre 30-as évek második fele szerintem, bár a radiomuseum.org szerint a csövei 1948/49-es évjáratok lehetnek (HP4101, PV495, PP415). Van valakinek ötlete melyik gyártó, milyen típusú rádiója ez?
Valamilyen nepradio lehet ez mert nem szuperheterodin elso latasra,de van rendes elekrodinamikus hangszoroja es halozati trafoja,szerintem nagyon egyszeru javitani , nem szuper,biztos egy visszacsatolt audiont tartalmaz meg egy hangerositot,igy megy rajz nelkus is a javitasa
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
En ugy tudom,hogy ilyen fajta csoveket a 48-49-es evekben mar nem gyartottak,akkor mar a 11-es es 21-es meg a rimlock sorozatnal tartottunk,es nem letezett egyenes vevo sem csak amatorok altal epitett
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
Magyarul valami egyedi, esetleg kis sorozatos kisipari készülék lehet. Egy helyen találtam benne bélyegzőt, de nagy része le van kopva. Talán "Kósa Tibor" a felső sor, lehetséges, hogy ő a készítő?
Szerintem se lesz gond a javítással. Inkább azért keresem a gyártót és a típust, hogy neve legyen a gyereknek.
Szerintem a csövek, meg az alkatrészekből ítélve ez egy gyári Siemens, a 30-as évek közepéből, de nem magyar forgalmazás, valószínűleg német területről került át hozzánk.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
Ugyanez volt az első benyomásom. Gyakori volt akkoriban, hogy a Siemens nem feliratozta a rádióit? Megvan a hátlap is, és azon sincs semmi logó, csak a működtetéshez fontos felíratok..
Inkább az volt gyakori, hogy kisebb összeszerelő üzemek, a teljes gyári alkatrész csomag felhasználásával megépítették a teljesen gyári készüléket, és saját nevükön (persze engedélyel), vagy név nélkül hozták forgalomba. Vagy például egy asztalos üzem gyártott egyedi dobozokat, és a gyártól vásárolt rádió paneleket építette bele. De erre számtalan műszaki terméknél volt példa, még autóknál is, hol például csak szerelt alvázakat vettek meg, úgy építettek rá egyedi karosszériát, és nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy az most végül is milyen gyártmány.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
Köszönöm!
Ausztrali, Uj-Zeland es Del-Afrika kornyeken (legalabbis itteni regi ujsagokban lattam) barki rendelhetett az ujsagban hirdetett chassis-ok kozul, aztan abba epitette amibe akarta. Lehetett venni hozza super hifi bakelit lejatszot is akar, aztan mehetett a radiogram fabrikalas is
Van nekem is par ilyen peldanyom, ami hazilag epitett (tobbnyire jol lepukkant) dobozban, azonosithatatlan belsovel kerult hozzam.
Ez valahogy ugy mukodot mind ma a kinai modulok ,kitek,peldaul ma is vehetsz egy 2X 500 W hifi erosito kitet,aztan otthon fabrikalsz neki dobozt,vagy veszel egy gyari dobozt es meg van a nevtelen erosito,amit majd 50-100 ev mulva senki sem fogja tudni milyen eredetu,csak azt hogy muzealis
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
Azzal a kiegészítéssel, hogy ezek adolgok szerintem 50-100 év múlva már rég a sokadik újrahasznosítás után lesznek valami egészen más formában.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |