Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1837 / 2500
(#) krisz69 hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Sziasztok .elkészült FET-es végfok átépítése. 2*59v om van csak sajnos.1,5kw on. Kivehető teljesítmény még nem tudok. mert mérések csak ezek után jönnek. (kötegelés még várat ) Dobok pár fotót .
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Így egyenlőre a 400w os verzióhoz képest én azt mondom nem nyertél semmit,kell tekerj arra a trafóra annyi menetet hogy a +-90 v minimum meglegyen ekkor lesz 400w környéke 8 ohmra (Vigyázz mert a fetek 200v ig bírják papír szerint) 600w 4 ohmra de azt tartósan el fogja viselni. Kénytelen leszek én is "szétverni" az impregnálást ha a maxot ki akarom csavarni belőle,bár már így is egy "vadállat". Adatlap után megyek ott U be +-85 v ra adják meg a 2 pár feteshez a 400w ot 100 mA mellett szigorúan 8 ohm impedanciára.Te ezt megtoldottad még egy egy pár negatív és pozitív N P csatornás fettel ott a 400w hoz is nagyobb feszültség szükséges (mivel vannak veszteségek is 0.5 ohm 1 fet) de lehet kijavítanak ha tévedek....Igazából a D6 D7 R26 R 27 elhagyásával is nyersz kb 4 voltot
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Leslie P hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Üdv. Pakolászás közben találtam két egyforma panelt. Neten semmit nem találtam, hátha ti tudtok nekem segíteni. Mi ez? Miből van? Esetleg kapcsolási rajz van hozzá?
(#) Melphi hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogy ennek a Beag AET453-nak a toroid transzformátora valójában mekkora teljesítményű?
Köszönöm
(#) krisz69 válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Azt hiszem (300w körűli) pontos méreteket tudnál mondani ? Magaság átmérő. Kivezetés huzalozása hány mm2 ?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Longa György válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Nekem 2 TDA7294-et hídba hajtott ami 160 wattot 5-6 órán adott le.A gyári erősítőben 50 wattot hajtott monóban.
(#) Melphi hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Értem, akkor még túrok egy picit hátha megtalálom valahol a gyári adatait.
(#) Melphi válasza Longa György hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Meleglestem egy gyári készülék hátlapját ott 160VA felvett teljesítményt ír szóval valahol ekörül tudhat, esetleg nincs kéznél egy ilyen trafód, hogy tudjam a méreteit?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Longa György válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Sajna már nincs.Egy gitár kombóban kapott új helyet.
(#) szamóca válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
(#) MikulaSan hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok! Akadna itt 2 db A 1490 és 2 db C 3854-es számozású Fet. Hogyan lehet leg egyszerűbben erősítőt készíteni ezekből mely kompakt is? Másik kérdésem. Valakinek van egy egyszerű rajza JRC 4558D -hez, illetve lehetséges 2*9 voltról járatni mint hordozható erősítő?
(#) ozpecs válasza MikulaSan hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Valószínűleg nem fog sikerülni neked ez a projekt még sokat kellene utána olvasnod.. nem bántani akarlak de szerintem még rengeteget kell tanulnod hozzá.. pl a 2sa1490 nem fet mint a másik se... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) steelbird válasza MikulaSan hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Egyik sem fet. Komplementer végfokban használhatók.
A 4558D mehet 2x9V -ról. Ez egy általános műveleti erősítő, bármilyen kapcsolásban használhatod, amibe dual ic mehet.
(#) MikulaSan válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszönöm szépen akkor még tanulgatok.
(#) MikulaSan válasza steelbird hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Ha szépen megkérlek segítenél kreálni a 4558D-böl egy használható eszközt? sajnos nem rendelkezem megfelelő rajzzal . Oldalankénti tápra van szüksége így oldalanként 9v-rol járna közös negatív ponttal ami egyértelmű.
(#) zotya1983 válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia! A 160 VA be beletartozik a 100v os kimeneti transzformátor is, a gyári (Vonali) trafó 100 VA se több sem kevesebb.
(#) steelbird válasza MikulaSan hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Ez így nem elég. Nincs elég infó. Milyen hangszóróra fog dolgozni, hány Ohmos, mekkora teljesítmény kell, milyen erősítéssel, mi lesz rákötve a bemenetre, stb...
Rajzot tudok majd neked adni, ha tisztázódnak az elvárások, de tervet nem valószínű. Hacsak nem lesz a neten kész project valahol...
Még az sem világos, hogy hány Voltról szeretnéd használni. Először 2*9V -ot írtál, most már oldalanként (végfokonként?) írsz 9V -ot.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) MikulaSan válasza steelbird hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Gondolatom az hogy pl laptop mellé használható lenne ez mint önálló kis teljesítményű erősítő? Vagy csak előerősítőként?
(#) steelbird válasza MikulaSan hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Még mindig nincs elég infó, leírtam, milyen infók kellenek.
(#) Melphi válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszönöm, rendes vagy, én is erre emlékeztem azért is furcsálltam hogy a trafó 160VA-es
(#) dvd hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok! Előző hozzászólásomban írtam hogy építeni akarok egy új végfokot egy Laney erősítőbe. Mielőtt azonban belekezdenék gondoltam adok még egy esélyt az eredeti panelnak. Segítséget szeretnék kérni tőletek.Kapcsolási rajzot csatoltam. A probléma a következő. F1 és F2 helyére izzót kötöttem, bekapcsolás után mind két izzó világít. Aztán valahogy sikerült TS6 és TS7 bázisait rövidre zárni a dióda kivezetésekkel amik VR2 és VR3-ra csatlakoznak (teljesen véletlenül mérés közben). Az eredmény, az izzók kialudtak és a hangszóró védelem is kikapcsolt. Ezután kikötöttem a dióda kivezetéseket mindegyik tranzisztoron és egy-egy 1N4148-assal VR2 és VR3-ra kötöttem a bázisokat. Rákötöttem a gitárt és egy hangfalat, működik is viszont ha elkezdem feljebb tekerni a hangerőt a védelem bekapcsol és az izzók is felizzanak. Végeztem egy kis méricskélést a végtranzisztorokon:

...............TS6.................TS7..................TS12............TS17
C-B:........ 51V................51,6V..............46,9V...........47,3V
C-E:........ 52,4V.............52V.................47,6V...........47,8V
B-E: ........1V..................860mV............700mV.........475mV
C-föld: ....-52,2V............-51,9V.............47,6V...........47,7V
B-föld: ....-1,2V.............-950mV...........620mV.........398mV
E-föld:.... -80mV...........-86mV.............-76mV..........-76mV

A kimeneten -55,7mV-ot mérek, valamint az izzókon 49,5mA(F1) és 47,5mA(F2) folyik. Megnéztem a panelon az összes tranzisztort, diódát, ellenállást és minden jónak tűnik. Valami nyilván nem az. Esetleg valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm.
Dávid
(#) bereczk.jans válasza Melphi hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Az EAT453 egy mono 50W-os erősítő. Túlhajtva mondjuk 60W is kijön belőle. Ugye a betáplált energiát kb 60-70%-ban hasznosítja. Ezt figyelembe véve a transzformátora nem nagyobb 100-120W-nál. Így maximum 2db 30W-os erősítő táplálását képes megoldani.
(#) steelbird válasza dvd hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia.
Azt próbáld meg kideríteni, melyik tranzisztor pár nyugalmi árama túl nagy, azoknak a bázis-körében lesz valami megnyúlva, vagy megszakadva.

Katalógus alapján a pnp tranzisztor bázisán lévő diódákon eső feszültség 1540 mV, 2,5mA diódaáram mellett.
Ezt külön ki tudod mérni, csak egy szabályozható tápegység kell hozzá.

Az npn tranzisztornál ugyanez 705mV, szintén 2,5mA diódaáram esetén.
(#) dvd válasza steelbird hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia steelbird. Tehát akkor valamelyik tranzisztor nyugalmi árama túl nagy és amikor nagyobb jelet kap akkor túlvezérelt lesz? A tápegységes tesztet el tudnád mondani hogyan is gondoltad? Az nem lehet baj hogy a pnp bázisára is csak 1db 1N4148-ast tettem? Köszi
(#) steelbird válasza dvd hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Valamelyik páré nagyobb valószínűleg. A nyugalmi áram két tranzisztoron folyik keresztül (egy-egy páron).
Először kösd vissza az egyik tranzisztor bázis diódáit, a másik báziskörében maradjon az általad betett dióda, utána meg nézd meg ugyanígy a másikkal. Amelyik visszakötve túl nagy áramot vesz fel, annál a tranzisztorpárnál lesz a gond. Ha mindkettőnél, akkor vagy mindkét párnál szakadás van a báziskörben, vagy a trimmerek el vannak tekerve.
Megnézted úgy, hogy mindkét trimmer 0 Ohm -ra le van tekerve? Felső állapot, mikor rövidre zárják a 330 Ohm -os ellenállásokat. Ha mindkét trimmer el van tekergetve, lehet, hogy mindkét tranzisztorpárnál nagy a nyugalmi áram. Akkor egyet hiába tekergetsz, az izzó világítani fog továbbra is a másik páron folyó nagy áram miatt.
Izzóval le is fog kapcsolni, mert leesik a tápfeszültsége nagyobb hangerőknél.
Nem elég egy dióda a bázis körbe, mert darlington tranzisztorok, így nincsenek előfeszítve, nem folyik nyugalmi áram.

Tranzisztorban lévő bázis-diódák mérése: Kikapcsolod, megvárod, míg kisülnek a kondik és a lekötött bázis-diódákra nyitóirányban, egy soros ellenálláson (pl. 4,7kOhm) keresztül akkora feszültséget adsz, hogy 2,5mA áram folyjon. 4,7kOhm -mal ez kb. 12V lesz. Ekkor meg kell mérni, hogy annyi -e a diódákon a feszültség, mint amit a katalógus megadott.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia! A TS17 nagyon nem teszik, le tudnád kötni? Az így lecsökkentett terhelhetőség miatt 50-100ohm ellenállás kéne a hangszóróval sorosan. Vajon meghúzza így is a tápot?
(#) dvd válasza steelbird hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Hát igazából a potik tekergetése különösebb változást nem eredményez. Talán ha rövidre van zárva a 330-as akkor kisebb hangerőn lekapcsol. Egyébként 200Ohm-ra vannak most beállítva. Mind a kettőt kiforrasztottam és kimértem elvileg jónak kell lenniük. Az mondjuk érdekes hogy a 200Ohm-os értékeket nem egyforma állsban kapom. A tranzisztor teszteket holnap megcsinálom aztán majd írok mi lett a végeredmény. Addig is köszönöm a segítséget.
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia reloop. Úgy gondoltad hogy azt a párt kössem le vagy csak forrasszam ki TS17-est? 1N4148-asok maradjanak?
(#) krisz69 hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok . Olyan kérdésel fordulnék hozzátok. létezik e olyan FET pár ami 150v os és kb 180w ot tud. az irfp 240 és a 9240-et szeretném kiváltani vele. mivel nekem alacsony a tápfeszültségem .(2*59v) ere szeretnék olyan megoldást találni ahol nem . kell feszt emelni és kihajtható a Fet.
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Az alacsony B-E feszültség arra enged következtetni, hogy valamelyik réteg megégett benne és nagyobb C-E feszültségnél áthúz.
Az lenne a tiszta, ha TS7 is kikerülne az áramkörből.
Következő: »»   1837 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem