Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   208 / 845
(#) GPeti1977 válasza CyberLaci hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Nézd meg az adatlapját, nem erre való, attól még kis áramon használható, 1A alatt.
(#) szili83 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Sziasztok,
ds3231 óramodult rendeltem, és ezzel szeretnék egy idő számlálót megoldani. Valahol van valami jó magyar leírás, amiből kiindulhatok? Én sajnos nem találtam.
Köszönöm!!!
(#) CyberLaci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Sajnos nem elektrós lévén nem sok mindent mond Neten talált rajz alapján raktam össze.
3m rgb ledet akarnék vele hajtani, ami a leírás szerint 7.2W/méter (gondolom a 3 csatorna esetén 1-1 ennek a harmada)

Légyszi ne túl kínaiul
- kb 20-22W rgb ledszalaggal gond nélkül működik az irfz44n?
- mi történik, ha mondjuk 5A lesz a terhelése?
- mi lehet ebben a környezetben a max terhelés? (A nano vezérlő lábain 1-1db 220Ohm ellenállás van. Délután óta megy max fényerőn kb 15W leddel, és jéghidegek.)
- az ellenállások elegendőek?
(természetesen a megfelelő táp lesz hozzá)

köszönöm
(#) Kera_Will válasza CyberLaci hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
Idézet:
„Sajnos nem elektrós lévén nem sok mindent mond Neten talált rajz alapján raktam össze.”
Akkor kérem tessék felkötni a gatyát és elmélyedni az elektrotechnika és félvezetők alapjaival is megismerkedni!Enélkül az ismeretek nélkül felesleges hibák és kudarcok elkerülése nehezen fog menni!
Idézet:
„Légyszi ne túl kínaiul”
Magyarul fogalmaztam.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) proba válasza CyberLaci hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Tégy rá hűtést, aztán mehet. 5A-tól még nem esik kétségbe.
(#) Feri007 válasza CyberLaci hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Nem az a baj, hogy irfz44n nem bír elég nagy áramot. 30A-t is bír.
Hanem az, hogy a TTL magas szint, ami 2,7V is lehet, legrosszabb esetben, nem tudja eléggé meghajani a FET-et a kívánt áramhoz. És akkor disszipálni - melegedni fog.
Azért javasoltak a kollégák Logic level FET-et, aminál garantált, hogy kinyit a FET ,TTL szintek esetén.
(#) Chipmunk1960 válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 2
 
Tegyél a FET és az Arduino kimenet közé egy tranzisztort, ami a G-t fehúzza 8-10V ra, s nem lesz semmi gondja.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Ebben tud valaki egy kis segítséget nyújtani? Köszönöm!
(#) kapu48 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Angolul találsz számtalan tutoriált, hozzá!

Legalább a Google fordítót tudni kellene használnod!


Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) kapu48 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Harsányi Réka – Juhász Márton András
Fizikai számítástechnika: elektronikai alapok és Arduino programozás

Bővebben: Link
(#) kapu48 hozzászólása Márc 31, 2016 / 3
 
Haladóknak tudom ajánlani:

Tutorial: Using Arduino In Eclipse
Bővebben: Link

Már lehet frissíteni V3-asra!

Nagyon szuper!
Kevés gyakorlás után, élvezet vele dolgozni!
(#) zosza18 hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Adott egy feladat, hogy naponta 1 vagy 2X küldeni kell egy smst. Az alap egy MEGA, egy GSM és egy RTC modul.
Most néztem még utána az rtc-nek, mert eddig még nem használtam sose, így eléggé vakon vagyok benne. A lényeg az volna, hogy hogyan tudnám megvalósítani ezt a napi sms-ezést és hogyan tudom energiatakarékosra tenni a modulokat, hogy a fogyasztás nagyon alacsony legyen. Sajnos már rájöttem, hogy ami van RTC-m (DS1302) nem épp a legjobb választás volt, de egy kérdést megér hogy megkérdezzem lehetséges-e megoldani ezzel.
(#) Bell válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Én a tápfeszültséget kapcsoltatnám be minden nap a szükséges időpontokban öntartóan az RTC modullal.
A program így csak arról szól, hogy elküldi az SMS-t aztán kikapcsolja a tápot.
Szerintem bármelyik RTC modul alkalmas arra, hogy beállított időpontban jelezzen. Az adatlapjából ez kiderül. A pontosság hőfokfüggése esetleg lehet kritikus ennél a modulnál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) gerleimarci hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Találtom a neten ezt a kódot. Egyelőre ledekkel tesztelem a kimeneteit. Annyi a probléma vele, hogy miután lekapcsolja a close vagy open kimenetét utána is jön onnan valami jel (halványan dereng a led).
Valaki tudna segíteni?
(#) Djatis hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a témában.

Adott egy arduino uno panel üres Atmega 328P vel.

Meg van egy ugyanilyen feltöltött működő panel szintén 328p

Na most annyi lenne hogy a felprogramozott atmega tartalmát a másik öres atmegára hogyan tudom másolni.

Eddig az Arduino ide progit töltöttem le de csak nézek mint.....

Hogyan tovább? Vagy nem jó úton járok és nem ilyen egyszerű ?
(#) kapu48 válasza Djatis hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
(#) atus1981 hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Olyan 2.2" vagy 2.4"-os SPI-s kijelzőt tudtok ajánlani, amit csak összedugdosok az arduinoval és működik? Tehát nem 3.3V feszültségű.
Köszi.
(#) Feri007 válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Gondolom, LED, 7 szegmenses kijelzőre gondolsz. Hány digit?
Készen nem tudok(kijelző+vezérlő), de MAX7219-cel meg lehet hajtani. Az adatlapon található példa, milyen kapcsolás kell a nagyobb kijelzőkhöz.
Arduino -ban pedig a LedControl library-t kell használni a kijelzéshez. A library nem a kontroller HW SPI-t használja, hanem SW emulációt. De az adott esetben ennek inkább előnye van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) atus1981 válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Nem. Nem 7 szegmensesre gondolok, hanem TFT-LCD-re.
Köszi, így már ezt is tudom
(#) vargaf válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Szia!
Én ezt vettem az Arduino-s órához:
2,2" Serial SPI TFT LCD
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) Bell válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Most látom, lemaradt a javításom vége.
Ha megnézed az adatlapot, a DS1302-ben nincs időzítő, így rendszeresen fel kell ébreszteni az Arduino-t és megnézni a pontos időt. Ez rengeteg energiafelhasználással jár.
A DS3231-ben két időzítő van, hozzá megszakítás kimenet, pontosabb és 1$ körül beszerezhető.
(#) atus1981 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Hali!
Ilyenem van, vagyis ILI9341 a driver-je, de semmivel sem tudtam életre kelteni.
Ennek nem 3.3V a meghajtása?
(#) morzsa15 válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Próbáld ezzel.
(#) atus1981 válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Köszi, megpróbálom, amint lesz időm.
(#) vargaf válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Arduino Mini 3,3 V-ossal építek, olcsóbb mint az Arduino Uno:
Arduino TFT RTC I2C óra
(#) atus1981 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
És ha a Nanonak 3.3V-t adok tápfesznek, akkor működne?
(#) jeges hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Digispark élesztési problémákba ütköztünk arduino ide allati környezetbe már végig zongoráztuk az ajánlot telepitési utmutatot:
Bővebben: Link
de a hiba mindig ugyan az win7 ismeretlen eszközként ismeri fel usb keresztül usb vid/pin 0x0000 még libusb-win sem lett végeredmény!
Ki probáltunk több filmware verziot is de végeredmény hasonló fuse kill sajnos 3db nál tartunk!
Ha valaki már sikerült az ebay verzioval eredményt is produkálni kérem ossza meg a siker tapasztalatait!
(#) vargaf válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
(#) zosza18 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Köszönöm, pont ez a bajom és már én is rájöttem, hogy ez nem igazán elegáns megoldás a bajomra, vennem kell másikat.
(#) andykaaa hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Hellotok
Az en gyonge hozzaertesem szerint ha az SD modul aram nelkul marad iras kozben, vagyis ha nem fejezodik be az iras, akkor az tonkremegy, vagy nem igy van ? Kerlek javitsatok ki.

De, mi tortenik az eepromnal ? Ugyanaz a kimenetele egy szerencsetlen irasnak mint az SD-nel, ha az ARDU a lapka aram nelkul marad iras kozben akkor oda az egesz eeprom, vagy csak az a resz amit nem tudott lezarni ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
Következő: »»   208 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem