Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1838 / 2500
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia! Nézd meg google-lel a MOSFET erősítőket, példa.
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kivettem TS17-et illetve TS7-et. Bekapcsolás után a hangszóróvédelem egy kicsit soká kapcsolt de most akár hova tekerem a hangerőt nem kapcsol le. Viszont az izzók halványan izzanak folyamatosan. 110Ohm-sorba a hangfallal. Mondjuk nagyon nem tudok a húrok közé csapni mert tömbházban lakom . Hogyan tudnám megnézni hogy áthúz valamelyik réteg?
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A mérés: egy 100mA-es áramgenerátor kapcsolásban labortápról 120V-ig emeled a feszültséget.
Néztem az árát a HQ-ban, 3kHUF, párban 10kHUF - nem semmi.
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Hát igazából ezért is gondoltam hogy inkább építek egy másik végfokot. A panel is sérült az előző lelkes gányoló jóvoltából meg fórumokon elég sok panasz van rájuk. Úgy gondoltam hogy a hangszóró védelmet valamint a ventilátor vezérlést meghagyom, tápba rakok nagyobb puffereket meg szamóca javaslatára egy VF2 verziót végfoknak.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Fet végfok ez kell,de ide minimum +-60v ac,és 20a N es irfp 460 kell csak neki...
(#) simongab hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok...átnézésre kaptam egy JBL On Stage 400P kihangosító cucc...hibás, sajnos kapcsolóüzemű a tápja és szerintem D osztályú az erősítője. A dokkoló rész szalagkábele szakadt...Valaki foglalkozik ilyen javításával?
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nekűnk olyan kell amo dc 60-70v kőrűl űzemel.
(#) tothbela válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Üdv. Az a baj, hogy nem tudod megúszni fesz emelés nélkül. Még az audiófetekkel sem. Azoknál igaz hogy már 0,5-0,8 V-on elkezd nyitni a fet, de olyan kicsi a meredeksége (talán ebből is fakad a jó linearitása), hogy mire szaturálni kezd, már 10V körül járunk a UGS-el. Azonkívül ezeknél 1 ohm körüli a DS on maradék ellenállás. Az IRF-ekközül igaz hogy akad alacsonyabb nyitófeszü/kisebb maradék ellenállású is de ezeket ember legyen a talpán, aki be tudja állítani, hogy ne szalagjon meg a draináram. Legfeljebb nagyobb értékű source ellenállás alkalmazásával, de akkor ott vagyunk megint, ahol a part szakad. Marad a fesz emelés, vagy a VF2 topológia. Azt tapasztaltam, hogy az olcsó IRF sorozatból a stabilabb nyugalmi áramot inkább a kisebb áramú fetekkel lehet létrehozni. Ma is működő kis erősítőmbe IRF630/irf9530 pár van. Nem tévedés, ezek jobban együtt futnak, mint a 530/9530. Az Ágota (most ne menjünk bele a minőségbe) használ 630-akat. Minden mosfetnek van hőfokfüggetlen munkapontja, ahol nem kell veszódni a hőstabilizálásról, de sajnos a kapcsolófeteknél ez gyakran tobb- vagy több 10 amperes drain áramnál érvényesül. Így gyakorlatilag használhatatlan. Az IRFP240/9240 még éppen jó kompromisszum, ebben a kapcsolásban nemigen könnyű lecserélni. Nem olyan régen volt olyan elképzelésem, hogy audiófetekkel megépített végfoknál, az utolsó voltok környékén valami kis maradék ellenállásó fettel áthidalnám az audiófet+source ellenállást (van például 150 V 42 A 10mOhm fetem), ezzel aztán tápfeszig ki lehetne csavarni mindent. Viszont ehhez nincs még kapcsolásom, ezenkívül a hirtelen megváltozó erősítés gerjedés+erős torzítás melegágya lehet. Ezt is ki lehetne ügyeskedni, viszont segédtáp nélkül ez se megy.
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok egy tda7250-bol +/-40-on mennyi teljesitmeny vehetok ki 6-ohmra max?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 29, 2016 / 1
 
A TDA -ból 6 Ohm -ra semennyit, az csak meghajtó IC.
Ahhoz még kell egy komplementer darlington pár, vagy ugyanez, diszkrét tranyókkal. Úgy 6 Ohm -ra kb. 80W lesz a teljesítmény.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
2sc5200 2sa1943-parral lehetne?Arrol jonne le 80w kb?
(#) mindenes válasza SteveBarber hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Szia!Itt megtalálod és valóban a relékkel kell kezdeni:Bővebben: Link
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Jó, de még kell hozzájuk meghajtó tranzisztor is, pl. MJE340, MJE350.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nem a tda7250 hajtja meg oket?Es a darlingtonokhoz nem kell?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
A darlingtonban benne van a meghajtó is. Ha nem darlingtont használsz, akkor kell elé még meghajtó.
Nézd meg az IC adatlapját, van rajz is, mindkét verzióra.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Akkor azt hiszem maradnek a darlingtonoknal.Meg olyan kerdes hogy te melyik fajtat ajanlanad ami tudna olyan 100w-ot szinuszosan 6-ohmra
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
A max. teljesítményt a tápfeszültség és a hangszóró impedancia határozza meg, +/- 40V -on 6 Ohm -os hangszóróval max. 80W teljesítményed lesz, de inkább még egy kicsit kevesebb.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ertem esha mondjuk veszek egy kitet azon nem kell semmit valtoztatni ha erosebb darlingtont rakok bele?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Bocs, de ezt a kérdést nem egészen értettem. Milyen kit és mit szeretnél? Ha +/- 40V lesz a tápfeszültséged, akkor 6 Ohmos hangszóróra a kit is csak kb. 80W -ot fog leadni.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Jolvan ertem koszi.
(#) soos csaba válasza Leslie P hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Szia!
A paneljeid egy Román 2X35W-os erősítőből van ki szedve, a neve pedig Electronica Industriala A350 2x35w.
Fel teszem a végfok rajzát is!.
(#) stavrosco hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok az elektronikában, ezért segítségeteket kérném. Tűzoltó vagyok és van a laktanyában egy konditerem, amiben megy a zene. Az a probléma, hogy van a falon egy riasztásjelző hangfal is, de ha megy a zene nem lehet hallani, és nem lenne jó bent maradni ha valami baj van. Olyan elektronikát szeretnék, ami elvenné a jelet a hangfalakról, mikor megszólal a riasztásjelző hangfal. Tudnátok segíteni benne hogy tudnám ezt elkészíteni?
(#) reloop válasza stavrosco hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Szia! A mellékelt áramkör érzékeli a hangfrekvenciás jelet és behúz egy relét. A relé bontó érintkezőjén keresztül megszakítható a másik hangszóró jele, vagy a záró érintkezőt használhatod némításra.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Leslie P válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Köszönöm a segítséged!
(#) stavrosco válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Szabi1 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy AKAI AS007RA-3351 5.1-es erősítő, SMPS táppal és 7 darab D2050 végfok IC-vel (sub csatornának csak jelkimenet van, végfok nincs). Sajnos az SMPS táp trafója tönkre ment, meg egy csomó alkatrész a tápból, és egyszerűen csak egy hagyományos transzformátoros tápegységgel helyettesítettem. Kapcsolási rajzom nincs hozzá, de csak annyi a problémám, hogy a VFD kijelző nem működik, van két vezeték FV-nek elnevezve, ami nemtudom mekkora feszültséget kapott, a VFD kijelzőbe megyen mind a kettő. Valakinek van valami tippje mit tegyek?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) CHZ válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
FV az a cso futese, regi taprol nezd meg, hogy DC vagy AC rol futottek.
Kb. 4V koruli feszultsegrol mukodnek.
(#) kadarist válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
Szia!
Az nyilván a kijelző fűtőszál-kivezetése és 1-2V körüli feszültséggel működik.
(#) Szabi1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Mèg vissza kell rajzolgassam, mert mèg talàltam kèt segèdtàpot, ès rà kell jöjjek mi a szerepük.

image.jpeg
    
(#) steelbird válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
A készülékhez nem nagyon van rajz a neten, nézd meg a kijelző típusát és annak az adatlapját keresd meg, azon rajta van.
Következő: »»   1838 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem