Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   254 / 360
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Mértem oszcilloszkóppal, mellékletben az eredmények. Kokozo programja, minimális és maximális frekvenciával, az én programom Prescaler 16, 4 és 1-es fix értékekkel, minimális és maximális frekvenciák. A jelalak ne zavarjon meg, dugdosós próbapanelről ment a kontroller, mindenféle szűrés nélkül.
(#) elektroszala válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Igenis használj RTC-t! A pic- ben a Vbatt funkciót a flowcode nem támogatja. Ott az MCP 79520, gombokért megakapod, SPI buszos, kezdőnek egyszerűbb mint az I2C. Gyakorlatilag csak küldöd neki az adatokat. Nem kell címezni, meg germócskázni vele mint az I2C-vel. És akkor mindjárt megoldottad a battery backupot is(1db 3V-os gombelemről), + nem a pic-ben kell pontosítgatni az alapórajelet, mivel ez alapból pontos. Ha akarod, az MFP lábra kiadja az 1Hz-es időalapot, bármire jó lehet. Napjában egyszer szinkronizálod belőle az időt, meg ugye áramszünet esetén. Ehhez privátba tudok adni makrót. Ja igen, a másik: a solenoidokat váltóáramról illik hajtani. Tehát vagy tirisztort használsz a kimeneten(és az 50Hz-es tápot használod) , vagy 50-100 Hz közötti pwm jelet kapcsolsz a végtranyókra/fetekre. Én az utóbbit választottam, mivel a behúzás után 100ms-el felére ejtheted a kitöltést, tartáshoz az is elég a szelepeknek. Felesleges 100%-on hajtani, ugyanis előbb tönkremehet és megy is (próbáltam rain, k-rain,irritrol szelepekkel is). Apropó: a szolenoidok 24V-ról mennek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Csak halkan jegyzem meg, a tirisztor nem kapcsol váltófeszültséget, talán tirakra gondoltál. Egy PWM sem váltófeszültség.
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Igen, elírtam...
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
A pwm-re csak azért van szükség, mert némelyik szelep hajlamos megragadni.
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
PWM-mel hajtott váltóáramra tervezett szelepnél ez könnyen előfordulhat (átmágneseződik), igaz, nem ismerem a belső felépítésüket tüzetesen.
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Mind ugyanaz az elv: a mágnes egy I-magos tekercs, a szeleprész pedig egy nyomáskülönbségen alapuló membránszelep.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok , megnézné valaki ezt a progit, hogy jó úton haladok én ?Egy órát szeretnék ami a hét napjait is kijelzi .Nem tudom hogy ez így mennyire lesz pontos.Ez egy öntöző berendezés alapja lenne.Esetleg tudna e valaki küldeni egy programot ami csak az időt méri és pontos is.előre is köszönöm a segítséget.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Küldöm a progit még egyszer

Flowcode1.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Ez a pontosságtól olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. Használj RTC IC-t (egy komplett óra a mellékletben, DS1307-tel), vagy GPS modult: Bővebben: Link.

Az RTC-s óra több, mint egy évig ment nálam, fél év alatt kb. két percnyi sietést szedett össze, ma már a GPS alapú mutatja az időt. Mondhatni atom pontos.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítséget,meggondolom ezt a lehetőséget is .Nem lehetne egy olyan órát csinálni amin egy 16f690 dolgozik ? Én szeretném programozni,hogy pl. kedden 13.20 bekapcsol egy relé és 13,40 kor kikapcsol és ezt négy csatornán tudja egymástól függetlenül . Nekem csak az a progi kellene ami méri az időt,viszonylag pontosan. Tudsz ebben segíteni ?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Mellékletben egy óra alap, ebből indulj ki. A TMR2 elvileg pontosan 50 Hz-es megszakításokat generál, így ha 50-ig elszámol, akkor az éppen egy másodperc. Az óra pontossága a belső órajel pontosságától függ, ezt lehet kicsit variálni az 'osctune' regiszterrel, de ehhez hosszútávú mérések kellenek.
(#) pucuka válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
A pontosság nem (csak) a progitól függ, hanem az alap órajel pontosságától. Egy közönséges kvarc, ami a PIC órajelét szolgáltatja nem elég pontos, nem elég stabil. Ezért kell az RTC áramkör. Ebben ráadásként benne van a naptár is, több riasztás beállítási lehetőséggel. nem kell a PIC -be programoznod, elég csak beírni, lekérni az RTC -ből.
A GPS idő, meg valóban atompontos, különben nem lehetne pontos helymeghatározásra használni.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket. Megpróbálok valamit összehozni ezekből az infókból
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Bocs hogy megkérdezem , de hová rakjam a kijelzőt ( Milyen portokra )?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Az MCLR nem használható kimenetként, a többi szabadon választható, kivéve ha másra szeretnéd használni.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Köszi a segítséget de nekem ez a porig jött le
(#) neoone hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok! Megtudná mondani valaki, hogy a flowcod-ban az .fcpx kiterjesztés az mi akar lenni?
Előre is köszi!
(#) Frenzy hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy PIC-es belépésjelzőt szeretnék csinálni ami más dallammal jelzi a belépőket és megint egy másikkal a kilépőket (2 pár fotocellával figyelné, hogy befelé vagy kifelé haladnak). Ez megoldható Flowcode-val?
Előre is köszi a segítséget.
(#) pjg válasza Frenzy hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Meg!
(#) Ferkógyerek válasza Frenzy hozzászólására (») Ápr 4, 2016 / 1
 
Hogy legyen valami amin el tudsz indulni, egy gyári gong IC hangját próbáltam leutánozni.
Az ötletet Vicsys videójából merítettem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2016
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Kösz a tippet.

Megjött az kártya illesztő. Rádugtam az óracsoportra, és lazán megcsinálta a filet, és a szöveget amit beleírtam, be is írta a fileba. PC-n megnyitva hibátlan.

Most egy 18f4550 el próbálgattam sikeresen a file írást.
Lényegében szöveget tudok egy txt be iratni. (Még nem jöttem rá, hogy több sorba, vagyis soronként hogyan tudnék adatot kiíratni bele. Vagyis sort emelni, de majd később foglalkozok vele.)

Ami jobban érdekel, hogyan tudok adatot kiolvasni.
Példa programokat néztem, de nem minden tiszta.

File-t meg tudom nyitni, de pl ha be van írva a file-ba hogy 1.84722 szövegként. Azt hogyan tudom kiolvasni. (nyilván utána szöveg műveletként tudok belőle float változóba átírni.)
A kiolvasás a nagyobb gondom.

A példáknál azt a részt értem, hogy a file-ba index változóban léptet arrébb egyet és annak a visszatérési értékét acii-ben kapom, ami változóba téve, a szöveg műveletek közt egy string változóba egymás után téve az egész szöveg kijön.

De jó lenne egy példa erre, mert a gyári példaprogram nem minden része tiszta. Miért 16x2x16 os ciklus van. Mivel tudom mi van a file-ba, kell ez nekem?
Vagy elég csak filet megnyitni és ha tudom hogyan vannak az adatok akkor az alapján olvasni belőle az adatokat?

Akár csak egy részlet program is jó lenne. Nem kell futó programnak lennie. Az elvet akarnám megérteni.
(#) pjg válasza kkrisz75 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Idézet:
„soronként hogyan tudnék adatot kiíratni bele. Vagyis sort emelni”

A sor végére egy "CR, dec(13), HEX(D), Ctrl(M), Carriage Return, kocsi-vissza" karakter.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) Frenzy válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Köszönöm! Megnézem, csak jelenleg elég sűrűek a napjaim.
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Sziasztok
Egy olyanhiba jelentkezett amit nem tudok megmagyarázni, remélem valaki megtudja. Van két gépem egy win10 64bit illetve egy win7 32bit, ha a win7-el fordítok egy programot akkor tökéletesen működik míg ha a win10-essel akkor megvadul a PIC és totál össze vissza csinál mindent. Sajnos a laptop a win10-es és ez kell ha valahova kimegyek. Mi okozhat problémát?
Az égető ugyan az a klon pickit2 és flowcode 5.4.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Értem..

Akkor valami hiba van a példaprogramban, mert nem olvas semmit, csak kiírja az EOF.... szöveget. Pedig 2 file is van a kártyán, és mind a kettőben van 5-6 szó.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Win10 és Win7 alatt készített hex fájlokat hasonlítsd össze valamilyen checksum érték alapján (pl. MD5, SHA-1, SHA-2 stb.). Ha azok egyeznek, akkor a programozó, ha nem, a Flowcode hibázik.
(#) djadji hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Megint belefutottam a szokásos hibába: vettem 12F1572 PIC-et, amit a Flowecode nem támogat.
Valahogy nem lehetne rávenni? V5-t használok.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Sziasztok.

Sikerült megtalálnom a hibát. Így el is jutottam oda, hogy a kártyán egy fileban tárolt adatokat beolvassam.
Mivel a soremelés ascii értéke valóban 10 és 13, így megoldottam, hogy az addig beolvasott adatokat kitegye változóba és újra olvasson tovább a következő soremelésig, és így tovább, amíg minden adat be nem lett olvasva kártyáról. (mellékelt file - minden más ami a programban van sallang, csak imitálja, hogy működik valami közben. Lényegében kiír egy csomó hülyeséget, amit éppen fölvesznek a változók, szándékosan nincs megadva semmi, és mikor beolvas, akkor a kártyáról a jó értékeket írja már ki, jól is működik, le is teszteltem.)

A probléma, amihez segítség kellene:
Ugyan ezen szisztéma szerint kellene ki is írni, csak nem jöttem rá, hogyan tudnám a soremelést stringként, vagy más módon kiküldeni. Vagyis a kiküldendő adat után küldenék egy soremelést is, így a következő adat. Ez lenne az elegánsabb és a fileban jobban olvashatóbb. Minden adat külön sorban.

Ha nagyon nem megy, tudom tehetek egy felkiáltó jelet is, meg egy vesszőt, és az lenne az elválasztó, mivel a kiküldendő adatok csak számokat tartalmaznak, és tizedes pontot. Ezt persze egy sorba írja így, nem igazán szép a file tartalma, de működne. Elméletileg.

De azért az elegánsabb verzió jobb lenne.
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Közben ezt is sikerült megoldani egyedül.

Már csak azt kell kitalálni, hogyan tudok úgy a file-ba írni, hogy ne hozzá fűzze, hanem mindig az elejéről írjon bele.
Következő: »»   254 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem