Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 132
(#) Zotyó83 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Ez a lakótelepi közös udvar kapunyitó rendszere.
Ehhez könnyen hozzá lehet programozni egy új távirányítót?
Ilyen távirányító van most hozzá Bővebben: Link

Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) zsoltee0001 válasza Zotyó83 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Látok egy smx-es vevőt nice ugrókódos távirhoz meg egy külső dobozos vevőt, erre vagy kíváncsi? Mert a link kontakthibás amit adtál.
Üdv
(#) uniman válasza Zotyó83 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Igen, "könnyen"...a kisebbik szürke színű dobozos RF vevőről mindent tudunk.
Azonban a másik, (valószínűleg 12V-os) dugasztápegységről táplált utólag beépített vevőről csupán annyit, amennyit elárulsz majd nekünk...
De vannak kódtanulásra képes távirányítók, ez esetben hozzá sem kell nyúlni a a kapunyitóhoz...
(#) Zotyó83 válasza uniman hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Egy távkapcsunk van a társasházi kapuhoz és szeretnék még egyet ráprogramozni. Abból indult ki az egész gondolat, hogy építettem az étterembe egy rádiós wc ajtó nyitót CS-04R2 rendszert használva (csak wc- re bejáró kedves vendégek ellen...) Bővebben: Link És széjjel szedve a két nyitót megegyezett a két panel. Azért kérdeztem itt, hogy hátha valaki ismeri ezt a rendszert és tud benne kicsit segíteni.
(#) uniman válasza Zotyó83 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Hello!
A "nyitó" az a távirányítót jelenti? (A panel fotóját megmutathatnád...köszi.)
Csatolom a CS-04 angol nyelvű leírását...bár személyesen nem ismerem.
A melléklet kép jobb oldalán pedig az eredeti Nice távirányító látható...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) Zotyó83 válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia!
Igen a nyitó a távirányítót jelenti. Ebből van több is nekem az éttermi ajtókhoz, de csak egy a társasházihoz, és az éttermiekből szeretnék rátanítani párat erre
(#) uniman válasza Zotyó83 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Hello!
Ezek nem jók a szürke Nice vevőhöz...többek közt nem is 433 MHz-esek.
A másik "G40" vevő leírását meg már előzőleg csatoltam, arra rátaníthatod.
(#) Zotyó83 válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia!
Nem értem miért nem jó, amikor ez a mostani irányítóm panelje.

Amit szeretnék ráprogramozni az is ugyan ilyen...
(#) uniman válasza Zotyó83 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Hello!
Nem figyeltél! Az itt mutatott fotóidon ugyebár kettő RF vevő látható...az egyik szürke színű a másik meg fekete. A szürke színű az eredeti...ha azt a dobozt kihúzod, akkor a többi lakónak (ha laknak ott még mások is), akiknek esetleg még az eredeti "Nice" távirányítójuk van, azok nem tudják majd nyitni a kaput.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
(#) pimpoka hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
Szervusztok! Van egy Cardin két zöld nyomógombos távlövöm mivel tudnám helyettesíteni mert hol az elem nem érintkezik ha leesik ez törik az törik és azt mondják, hogy drága mivel már vagy 15 éves. Köszi a hozzáértő válaszát. János.
(#) Zotyó83 válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Áhhá... Bocsi. Köszönöm. Akkor ezek után ha jól értelmezem a fekete kis dobozkára a leírása alapján simán hozzá tudom tanítani a kapunyitót?!

Köszönöm a sok segítséget.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
Sziasztok
Van egy Ditec EL31R sorompónyitó vezérlés, valószínűleg rosszul lett bekötve (új) ezért egy nagy teljesítményű 3 lábas iC kipukkant, sajnos elég szerencsétlenül, mert a felirat egy része nem látható csak annyi: LM3.....
A bekötési környezetből kikövetkeztetve egy LM317-es szabályozható regulátor IC lehet, de mivel a processzora nem kivehető és a héten már hazavágtam egy vezérlést, ezért nem bíznám a véletlenre, nagyon megköszönném, ha van köztetek diteces és rápillantana egy ilyen panelra.
Mellékletem egy fotót, a bekarikázott rész a kérdéses.
Üdv
(#) Roly5 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Kb annyit tudok hogy RIB a márkája . Még a panelon se láttam modell vagy hasonló használható jelölést
(#) uniman válasza Roly5 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Sajnos a fotódon nem látni a teljes vezérlőpanelt. Továbbá a komplett nyitó külső burkolata is rejtély, valamint a távirányítójáról sem látunk képet.
Viszont tisztán látszódnak a beázás nyomai a fotódon...világos színű "lepedék" a DIP-kapcsolók mellett!
U.I.:Gondolod véletlenül linkeltem a RIB honlapját?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) Zoltan555 hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy elektronom motoros kapunyitom (fogasléces, toló kapunyitó, jobbra tolja a kaput). A szerkezet kb 5 éves és azt tapasztalom, hogy az utóbbi teleken egyre gyengébben tolja a kaput a motor. Ilyenkor kézzel rá kell segíteni, amikor hideg van. Régebben tavalyelőtt csak -5 fok körül, de most télen már +5 fok körül. Tehát egyértelmű, hogy hőmérsékletfüggő és az is, hogy az idővel rosszabb lett a helyzet.


Azt megnéztem, hogy hálózati 230 V feszültség rendben eljut a kapunyitóhoz. Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a hiba? A szerkezet kenését (ami kívülről látszik) megnéztem, azzal nincs probléma.
(#) Remci válasza Zoltan555 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Szia!
Gondolom 230v-os a motorja. Cserélj rajta kondit, általában az szokott a probléma lenni.
(#) uniman válasza Zoltan555 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Hello!
A motor kondenzátorának kapacitása lecsökkenhetett...de bizonyára a motor nyomatékát is lehet szabályozni. De mivel nem árultad el a típusát, marad a kondenzátor...
(#) Zoltan555 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Remci, uniman:

Köszönöm a válaszokat!

A típus: Tolókapu CP.MS4 vezérléssel. Motor: Beninca KS4

Megpróbálom kicserélni a kondenzátort, ha hozzáférek, de csak télen dől el, hogy sikerült-e a csere.
(#) Gafly válasza Zoltan555 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Nálam is hasonló tünetekkel kezdődött a dolog (bár nem ilyen motorral és kapuval).
Kondenzátor volt.
A helyedben én nem halogatnám a "kivizsgálást", mert idővel javulni nem fog...
(#) zsoltee0001 válasza Zoltan555 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
A rossz kondenzátor asszinkron mociknál nem csak gyengeségként jelenthet problémát.
Irányváltás esetén, a még lendületbe lévő forgórész nem vált forgásirányt, hanem forog ugyanabba az irányba, extrém esetbe leugraszthatja a kapuszárnyat.
Találkoztam olyan esettel, sorompónyitónál széttörte az alu hajtóműházat, mindez egy gyenge kondi miatt.
Egyszerű multiméterrel elég hitelesen mérhető ezeknek a kapacitása, érdekes módon ellentétben az elkokkal.
Üdv
(#) Remci válasza Zoltan555 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Kiderül az most is. Ha van kondenzátor kapacitás mérőd, akkor azzal le tudod ellenőrizni a meglévő kondi értékét. Ha nincs, akkor a régi kondival elindítod a motort és kézzel ellen tartasz neki. Így meglátod hogy mi az a terhelés aminél le fogod a motort. Majd ezt megcsinálod az új kondival is és látni fogod a változást.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Hali!
Egy ilyen elektronikához, csak ez egy régebbi tip., (SW200C) raktam fel egy iyen vevőt. Be kötöttem a nyitás/zárás pontokra. A probléma az, hogy ez a vezérlés csak akkor dolgozik ezekről a pontokról, ha folyamatosan zárva vannak. Tehát addig a pillanatig működnek a motorok, amíg a relé behúzva tart a vevőn. Van e ezen a vezérlésen átállítási lehetőség, vagy ez ilyen, és pont.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szia
Panelen lévő nyomógombra is így reagál?
Vannak bizonyos vezérlések amik alapbeállításból ilyenek, a dip kapcsolóval próbáltál játszani?
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Igen, arra is így reagál. Mint ahogy írtam, ez egy régebbi típ., tehát ezen kettő nyomogomb van a nyitásra és csukásra külön. Nem is egészen úgy helyezkednek el a panelon a gombok mint azon, amit linkeltem.
Látom, hogy azon egy gomb csinálja mind két funkciót, (O/C) mint általában a mai vezérléseken, vagy jobb esetben konfigurálható. Nem tudom most mi tévő legyek, megvetettem a tulajjal ezt a vevőt, és lehet nem is tudja használni.? A dip-eken nem látok ilyen lehetőséget. Ha valaki megerősíti, hogy ez ilyen, akkor nem szenvedek tovább. Várok még tanácsot.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ezt nem teljesen értem.
Megvettél egy vevőt egy olyan vezérléshez ami nem jó /ill. bizonytalan működésű?
Előtte jó volt? Úgy értem volt olyan, hogy jól működött?
Az infrasorompó símán át van kötve? Létezik olyan, hogy oda egy fototesztet tol induláskor, síma átkötéskor elbukik és végig nyomós a menetidő, mondjuk az ipari, nem lakossági kategória
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Maga a vezérlés, saját táviránytójával tökéletesen működik. Ehhez való táviányítónak a beszerzése siralmas. Ezért döntött a tulaj, hogy vesz hozzá egy ilyen különálló vevevőt, ami több távirányítóval is kompatibils. Ennek a vevőnek a relé1, relé2 kimenetét kötöttem a nyitás zárás pontokra, a kapu vezérlő paneljén. Az volt a terv, hogy a saját távirányítojával is, és az újjonnan vásároltal is lehessen használni. A probléma az, hogy a vezérlő panelon lévő O/C pontok nem impulzusra működnek, hanem folyamatos zárva kell őket tartani. Az a kérdésem, hogy ezt át lehet e állítani, hogy ezek a pontok impulzusra működjenek. Azt nem tudom, hogy a benne levő gyári vevő folyamatos, vagy pár mp.-es impulzust a motorok működési ideje alatt?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Idézet:
„Várok még tanácsot.”

Az UNI vevő relékimeneteit az eredeti távirányító mikrokapcsolóival párhuzamosan "drótoznám" be és az eredeti távirányítót "fixen" elhelyezném a vezérlő dobozában.
Akár egy "combosabb" elemről megtáplálva...vagy túl bizarr ez az "ötlet" ?
Nem írtad még le, hogy az eredeti távirányítón külön-külön egy-egy gomb van a NYITÁS és ZÁRÁS funkciókra avagy az egyetlen nyomógombbal működtethető...?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Értem, ezt én is megszívtam volna
Akkor marad az amit Uniman írt, már én is csináltam ilyet, viszont az két teljesen külön frekvenciasávú volt, ha ez közel azonos, akkor rá tud interferálni a másikra, először ki kell próbálni, hogy egyáltalán életképes az elgondolás aztán lehet továbbgondolni.

A benne lévő gyári vevő, ami egyébként csak egy rf modul, magát a kódolást már maga a vezérlés processzora végzi, legalábbis ez a gyakorlat, túl egyszerű lenne, ha ennek is lenne egy leválasztott reléje
Üdv
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Hali!
Igen, az eredeti távirányíón egyik gomb NYIT, másik gomb ZÁR.
A vezérlő panelen is egyik gomb NYIT, másik gomb ZÁR, de ezeket a gombokat folyamatosan kell nyomnom, hogy műköndjenek a motorok.
Nem akarom idézni javaslatod, de értem az ötletet, de ezt ha lehet kihagynám. Azt inkább el tudnám képzelni, hogy kinyomozzam, hogy az eredeti vevő hová adja a jeleket, és ide bekötném az új vevő relé kimeneteket. Ez sem biztos hogy bejönne, ha maga a gyári vevő esetleg folyamatos jelet ad ki a munkaidő alatt.
Ezen a vezérlésen ezek szerint nincs ilyen opció ami szeretnék. Esetleg találkoztatok már ilyennel?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Hali!
Amit linkeltem vezérlést/leírást, azon ez a panel van, mint a képen, amit mellékelek.
A kép bal alsó sarkába odaírtam az én vezérlésem típ.
Amely nyomógombokat bekereteztem,az nekem nincs, valamint a sorkapcson megjelölt kőtési hely sem így van O/C, hanem ezek külön vannak O-C, tehát egy kötési hellyel több van.
Jobb szélen jelöltem piros kockával, ahol nekem nyomógombok vannak. Az egyik NYIT, a másik ZÁR.
Következő: »»   25 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem