Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1378 / 1679
(#) pont válasza Andralin hozzászólására (») Máj 31, 2016 / 1
 
Csatlakoznék a türelem, tanulás, tapasztalás, megszállottság elismerői közé, attól hobbi egy tevékenység, hogy ezeket nem számoljuk... HA már volt róla szó akkor bocs, de én egy ilyen modernizációs szellemben készült dolognál, el tudnék képzelni megújuló energiák használatát is, pl. egy pár szolárcső ide elég is lenne...
(#) Andralin válasza pont hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Köszönöm. Én is gondoltam már valami hasonló dologra, lehet, hogy az lesz majd a következő modernizációs lépcsőfok.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Építettem egy "Motor-generátor" kísérletet (mikre nem jó a fémépítő! )! A (képen a) baloldali motort 12V DC hajtja és a fogaskerekével meghajtja a jobboldali motort, aminek ~9V-ot sikerült mérni a kimenetén! Mit szóltok hozzá?

IMG_2485B.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ugyes vagy! Most probalj csak egy LED-et ratenni a masik vegere es ugy merj ujra feszultseget rajta!
(#) Udvari Zsombor válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
LED az sajnos nem jó, mert előtte volt rajta, de "kilőtte"! Karácsonyfaégővel pedig egész szépen működik, csak a rezgéstől leszakadt az égő! Kép: Hivatkozás
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Feszültség lehet akármennyi, nagyobb is mint a hajtó motoré, de a termelt áram arányosan kisebb, illetve az 1-nél (jóval) kisebb hatásfok veszteséggel még kisebb.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 1 / 2
 
Kösd vissza a generátorod feszültségét a motorra és kész az örökmozgó!
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
A hajtó motorod fogaskereke levehető, megnéznéd a méreteit? Hány fogú?
//lehet, hogy vevő lennék rá.
(#) Szammer válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ne viccelődj a kollégával, mert még komolyan vesz.
(#) Udvari Zsombor válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
A hajtó motor tengelyén fém fogaskerék van, amit gyárilag jól rágyógyítottak, tehát esélytelen azt onnan leszedni...
(#) Udvari Zsombor válasza Szammer hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Odáig szerencsére még nem jutottam el, hogy a komolyan vételt tett kövesse (mert ahhoz ismét forrasztanom kellene)...
(#) zsoltee0001 válasza Szammer hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Nem viccelődtem, nekem komolyan kell.
D alakú kiképzés van a tengelyen és símán lehúzható a fogaskerék.
De ha nem, hát nem.
Üdv
(#) yulo5310 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ne viccelj!,már vagy 50 darabot cseréltem csavarozó gépeken.
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 2, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Építettem ajándékba egy kedves tanárnőmnek egy ledes "gyöngyfűzőlámpát".
A váz egy régi lámpáé volt. A talp, ami egyben szorítós lefogató, egyedi készítés. A fényforrás egy 10W led, ami kapott egy szép nagy passzív hűtőbordát és egy fényerőszabályzót. A tápellátásról egy 9V-os trafós dugasztáp gondoskodik, az áramgenerátos jellege miatt(nagy feszültségesés) csak minimális előtétellenállást igényelt.
Koncentrált fénye van, de nem zavarja a szemet
Nem a legszebb, de nem is ez volt a cél, hanem hogy jól lehessen alatta dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Szammer válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
(#) siletto válasza Andralin hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Gratulálok, nagyon szép munka! Ha jól látom az idő és alkatrészek helyett vehettél volna akár egy bojlert is
Én egy időjárás-loggeren dolgozom már réges rég, de pont az előre készített elemek miatt valami mindig hibádzik

Egyébként nem akarok beleszólni, ez nem az a topik, de mivan ha a nívócső végébe vezeted a nyomásszenzort?
Bennragad a csőben x mennyiségű levegő, ami nem szivárog el, pontos arányos mérést ad.
(#) llaczo válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Tetszik. Esetleg a doboz feliratozásának titkáról írnál bővebben?
(#) gerleimarci válasza llaczo hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Sima toner transzfer eljárás. Lezernyomtató-fényes papír-rávasal-leáztat.
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 4, 2016 / 4
 
Volt egy kis szabadidőm! Ez lett az eredménye!
Innen táplálkoztam:Bővebben: Link
(#) davidovics hozzászólása Jún 4, 2016 / 7
 
Sziasztok!
A suli utolsó heteiben sokat voltunk az udvaron és mostanság elég nagy divat lett,hogy mindenki ilyen kicsi hordozható hangszórókról hallgatja a zenét.
Mivel végzősök voltunk így osztálytársaim rimánkodtak nekem,hogy csináljak már valami fasza hangszórót,mert már nagyon unják a távolból hallgatni azoknak az olcsó hangszóróknak a tücsök ciripeléshez hasonló hangját mindenféle basszus nélkül...
Ennek eleget tettem és összedobtam körülbelül 2 óra alatt a képen látható hangszórót.
A lelke egy 15 wattos D osztályú erősítő,amely egy 2 utas 4 ohmos hangszórót hajt meg és az áramot 6 darab li-ion cella szolgáltatja...ja és mindezt egy fehérjés bödönbe építve
Sajnos a fényképező mikrofonja nem hozza át rendesen a hangot, ezért a minőség nem a legjobb,de itt van egy videó róla .
70%-os hangerőn több mint 16 órát bír.
(#) eyess válasza davidovics hozzászólására (») Jún 4, 2016 1 / 1
 
Ez egy rossz megoldás .A hangszórónak nem csak valamennyi részéig kell benne lennie egy tartó alkalmatosságban , mert ezt ne nevezzük hangfalnak azért .A másik pedig az , hogy nem tudja leadni kellőképpen a teljesítményét , mert a zárt térben a megmozgatott levegő mennyiség visszadolgozik as hangszóró membránjára , és nem tud rendesen dolgozni , így a hangszóró.Nem beszélve arról , hogy a mélyek is jobban eltűnnek .Jobban jártál volna , ha az aljába fogatod rendesen beültetve , és valahol vágsz ki nyílást , hogy a levegő tudjon ki áramolni.Meglátod , hogy sokkal nagyobbat szólna .
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Jún 4, 2016 / 3
 
Mond ezt azoknak a hangszóróknak amik zárt dobozba valók.
(#) eyess válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Azok a dobozok sem egyszerű dobozok .Meg van a megfelelő kialakításuk főleg belül .
(#) davidovics válasza eyess hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Hát figyelj nem tudom...ezt a valamennyi részéig dolgot nem értem,elvégre az egész hangszóró benne van ráadásul ezzel a hangerővel teljesen megvagyok elégedve.(a nekem kellő teljesítményt leadja)
Az összes ismerősömnek tetszett a hangja és a mélyeket is elég szépen kihozza,tehát én ezt hangfalnak hívom
(#) eyess válasza davidovics hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Te tudod .ha neked így is jó.
(#) zsoltee0001 válasza davidovics hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Scitec? Én se dobáltam ki, csavaros doboznak jó lett.
(#) Gafly válasza davidovics hozzászólására (») Jún 4, 2016 / 8
 
Ne hallgass a "károgókra".
Ha neked tetszik, akkor jó.
Én is csináltam hasonlót...
Műhelyben zörögni nem mindegy?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016

IMG_1094.JPG
    
(#) Szammer válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Szerintem nagy ötlet a lefolyócső, ráadásul eléggé merev is, még az is lehet hogy egész jól szól.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 6, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Régóta kíváncsi voltam hogy melyik szigetelő lemez közvetíti a legjobban a hőt a tranzisztor, és a hűtőborda között. Úgy döntöttem hogy lemérem.
A csillám ár érték arányban a legjobb. A legjobb hővezető a kerámia ami csak egy kicsit vezet jobban mint a csillám de 250Ft! és végül a szilikon, aminél még egy újságpapírnak is jobb a hővezetése.
Különféle anyagokkal próbálkoztam, de végül mind közül a lamináló fólia
hozta a legjobb ereményt, bár arról nincs adat hogy mennyire jó elektromos szigetelő.

A teljes excel, hogy melyik anyag hogy viselkedett, letölthető innen.

Ha a vékonyabb kerámialapot használtam volna, valószinűleg jobb eredményt kapok.
Egy IRFP460 és egy réztömb közé voltak betéve ezek az anyagok, arról is van lista hogy mennyit ér a hűtőpaszta (nem szükséges, ha fel van polírozva a felület és le van tisztítva petróleummal a portól).
Van még egy orosz 63Amperes kerámia biztosíték amit lemértem, hátha majd vízhűtésnek tudom használni.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2016
(#) Kovidivi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Szia.
A tesztkörülményeket is leírod? Hogyan teszteltél, mennyit vártál a tesztek között, stb?
Következő: »»   1378 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem