Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2598 / 3584
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Köszönöm! Ilyet, meg hasonlókat kazal-számra dobott ki a kereső, még Pesten is. De annyi a buktató lehetősége, meg az apró betű, hogy nem tudok köztük kiigazodni. Itt például azt látom, hogy ótvar leharcolt a választék, casco nélkül. Nem tudni, hogy erre az árra jön-e még áfa, kaució stb. Szóval erősen határeset...
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Kaució mindig van - a biztosítási önrész, apró sérülések miatti vitákat egyszerűsíti a bérbeadó számára. Egyszer béreltem tőlük egy Opel Corsát, újpesti létemre. Olcsóbbat még nem láttam, ami még nem jelenti azt, hogy nincs (nem kerestem ).
Ha casco, és új kocsi kell, akkor jobban a zsebedbe kell nyúlni.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2016
(#) Robin2 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Link
Bár ezek szerint neked ez is ótvar lesz.
(#) pjg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Vegyél egy Citroen Saxo-t. 200-250 ezerért kapsz egy jó, megbízhatót. Olcsóbban nem tudsz bérelni sem. 4 személyre igazán kényelmes. Ha már nem kell eladod. Nem bux rajta.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Négy-öt nap miatt venni egy autót? Kicsit meredeknek tűnik az ötlet.
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ha biztosítási önrész, akkor biztosításnak is kell lenni, nem? Félre értettétek, nem új autót akarok, hanem egy megbízható cégtől bérelni. Árérzékeny is a projekt, de azért a biztonság fontos. Pár ezret pluszban simán megér, ha egy esetleges balesetnél nem kell százezreket kiköhögni. Vagy ha nem akarják visszavételkor a régi sérüléseket rám testálni. Azt gondolom, hogy 20 éves autó már kicsit öreg bérléshez, mert a bérautó fokozott igénybevétel, akármelyik pillanatban atomjaira hullhat. Ráadásul egy ilyen matuzsálemnek szinte havonta kifizeted a piaci értékét, ha bérbe veszed. Mondjuk 8-10 év még azt mondom oké.
Mint mondtam, vidékre mennék, összesen cakk-pakk olyan 500 km-t. Mindennel együtt. Jó lenne, ha nem kéne aggódnom, hogy ennyit kibír-e a járgány... A vásárlás nem opció, mert nem telik rá. Nem csak most, hanem hosszú távon. Átlagos fizetésből élek, s nem arra akarok keresni, hogy kocsi van a seggem alatt. Ha veszel egy autót, illik egyből egy szervizeléssel kezdeni. Olaj, vezérmű, szűrők miegymás. Már ez eléri az 5 napos bérlet árát. Még úgy is, ha magam csinálom. Biztosítás, átiratás, adó, forgalmi, törzskönyv, eredet vizsgálat... Na, ezeket mind el lehet kerülni a bérléssel.
Már 5 éve nincs kocsim, s a fentiek miatt nem is tervezem, hogy lesz. Igaz, tömegközlekedéssel járok, ami kényelmetlen és sok esetben sokkal időigényesebb, mint az autó, viszont nekem teljesen ingyenes. Van biciklim is, meg a köszvényes lábamon is el tudok totyogni.
Szóval a lényeg, hogy napi szinten szépen megélek, de egy autó fenntartását, állandó üzemeltetését már meg kéne koplalnom. Huszon év taxizás után van némi fogalmam, hogy milyen úri passzió ez.
Így marad a bérlet, amit viszont évi egy, akár két jeles alkalomkor is ki tudok fizetni.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Ez az a mozdony,amiről nemrég szó volt hogy festés és egyebekhez keresett valaki önkéntes jelentkezőket?
(#) SzervízMacska válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Az valahol vidéken volt - ha jól emlékszem...
(#) gernerakos válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Nem-nem, az hatvanban volt és 520-as típusú, ez pedig a Közlekedési Múzeum előtt volt, és 424-es. Méghozzá az első. Amúgy én voltam az, már nagyon készen vagyunk, legfeljebb 2 hét és befejezzük.
(#) Norberto válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Figyi.

Ha van konkrét elképzelés, hogy milyen autó a megbízható kocsi a számodra, akkor a keresőbe azt üsd be.

Pl. opel astra c bérlés budapest

Itt egy példa oldal, itt már értelmes kocsik is vannak, Focus, Astra H, Mondeo.

Bővebben: Link
(#) SzervízMacska válasza Norberto hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Kösz Norbi! Itt legalább minden részletesen le van írva.
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Astrából nincs "c" F-től indul.
Corsában van "C" vagy Vectra
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Igen, Vectra-ra gondoltam.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Rumliét is meg kéne mosni, de nem találta a fogkeféjét. Lehet, hogy csak zuhanyozni akar?
(#) botesz hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Sziasztok!Van valakinek ezen az oldalon regisztrációja?Bővebben: Link
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) befottesuveg válasza botesz hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Link

Idézet:
„Ezen kívül most ismét lehetőség van egy helyesen kitöltött teszt után is regisztrálni.”


Csak ki kell töltened helyesen a tesztet, majd örülnöd, hogy nem kell máshoz fordulnod meghívóért.
(#) botesz válasza befottesuveg hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Köszi!Ezt kerestem!
(#) Petyaa hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Üdv! Vettem ma egy gyertyapipát egy kisgép centumban, majd itthon vettem észre hogy nincs belseje, viszont egy rugót adtak mellé. Hogy kell ezt összerakni hogy jó legyen?

pipa.jpg
    
(#) mineral válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Biztos pipa vagy most.. Szerintem sehogy. Szerintem az egy csipesznek a rugója!
(#) sany válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Elég egyszerű megoldás. Nekem gyanús, hogy a távol keletiek találták ki.
Először fűzd át a gyújtóvezetéket a pipán, majd a kábel végébe fogóval nyomd bele a rugó két szárát! A rugóba fog csatlakozni a gyertya vége. Majd húzd vissza a gyújtóvezetéket a pipán, hogy a rugó a lyuk közepére kerüljön.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) uv142 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Üdv!
Csak most olvasom, hogy te is voltál... Kellemes meglepetés. Legalább sikerült? Ami azt illeti, mi nem voltunk ilyen ambiciózusak...
(#) szamóca válasza sany hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
STIHL-ék is így csatlakoznak jó ideje.
(#) elektroncso válasza uv142 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Elég jól sikerült:
Bővebben: Link.
(#) kérdező hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Ha (nyers, tehát új, kezeletlen) fát szeretnék zománcfestékkel lefesteni, előtte mivel lenne érdemes lekenni?
(#) ybanez válasza kérdező hozzászólására (») Jún 14, 2016 / 1
 
Szia! Félolaj. Lenolaj(kence) és aromás hígító elegye. Az elsőt beissza, 2-3 menet kell. A végén a felesleget letörölheted ronggyal. Zárja a pórusokat és festheted, politúrozhatod etc.
(#) kérdező válasza ybanez hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Értem.
Lakkbenzin megfelel?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) Gafly válasza kérdező hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Vagy kaphatsz mindenféle "csodakencéket".
Például "vízbázisú vegyszermentes alapozó lazúrt"
Idézet:
„Lakkbenzin megfelel?”

Önmagában szerintem semmire.
(#) zsolt58 hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Melyik video lejátszóval lehet lejátszani a .mts fájlformátumot?
Üdv!
(#) Buvarruha válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 14, 2016 / 1
 
(#) kérdező válasza Gafly hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
A lakkbenzint a lenolajhoz gondoltam.

A vízbázisú dolgokban valahogy nem hiszek, bár lehet, hogy alaptalanul.
Következő: »»   2598 / 3584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem