Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1381 / 1679
(#) don_peter válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Nagyon állat
Ügyes vagy..
(#) enree válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Gratulálok, nagyon ügyes vagy!!! Cikket belőle!
(#) morzsa15 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) morzsa15 válasza enree hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Az a baj hogy nem vagyok valami jó ilyenek írásából.
(#) Frankye válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Csak kezdd el, majd segítünk.
(#) morzsa15 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Meg írtam egyet lezártam és majd kiderül mit mondanak rá a moderátorok.
(#) Gafly válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 18, 2016 / 1
 
Én is szívesen átnézem/kommentezem ha szeretnéd privátban.
Mindig örülök ha van új cikk, mert mostanában éléggé kevés van...
(#) kameleon2 válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
1988-ban a szakközépben ez volt a szakmai érettségi feladat a.) verziója. A b.) változat a fázistolós RC oszcillátor 1kHz-en.
(#) manolo hozzászólása Jún 21, 2016 / 25
 
Sziasztok, üdv. mindenkinek!
Sikerült szereznem három homlok-kijelzős IV-22-es VFD csövet, és a meccsek szüneteiben összedrótoztam egy másik "Küklopsz csontváz" órát.
Ennek a programjában nincsen csengető, a digitek helyi-értékét jelzi ki LED-ekkel.
A mérete k.b. egy Rubik kocka mérete 6x6x6 cm.
A kapcsolás, és a program itt található: http://www.electronixandmore.com/projects/vfdclock/index.html
Én két MC34063-al megépített kapcsoló üzemű tápról (1.25V és 14V), és egy 78L05 stabilizátor (PIC) járatom egy dugasztápról. Hálózatkimaradásnál a telefon aksiról megy a PIC.
Küldök közös "csoportképet" a nagyobbik testvérével is.
Szép napot kívánok!
István
(#) manolo hozzászólása Jún 21, 2016 / 15
 
Még képek:
(#) sargarigo válasza manolo hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Ennek nekiállni.. Kicsit olyan terminátoros a feelingje. Messziről, hunyorogva. Jópofa, tetszik!
(#) Zsora válasza manolo hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Nekem tetszik! (...legalábbis kinézetre, mert funkcionális szempontból az egyszámjegyes órák nem sokat érnek.)
(#) granpa válasza Zsora hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Nekem nagyon tetszik! Nem baj az, ha kicsit oda kell figyelni, s gondolkodni kell.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2016
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Idézet:
„mert funkcionális szempontból az egyszámjegyes órák nem sokat érnek”

Pedig serkenti a szürke sejteket
Talán még jobb az 1 LED-es óra, ahhoz még könnyű is kijelzőt kapni
(#) Zsora válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Nekem azok már nem serkennek.
Én azt szeretem ha elég egy gyors pillantás a leolvasáshoz, ráadásul a hagyományos mutatós órák számomra informatívabbak.
Ez a véleményem azonban nem változtat azon hogy manolo pofás kis cuccot rakott össze.
(#) Gafly válasza Zsora hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szerintem is jó cuccot rakott össze manolo
Az egy pillantásos leolvasáshoz pedig Deprez óra kell, azon még mutató is csak egy van.
Pont jó arra, hogyha hajnalban felriadok hogy pisilni kell, csak rápillantok és eldöntőm hogy lemegyek, vagy inkább tartogatom
(#) manolo hozzászólása Jún 24, 2016 / 1
 
Sziasztok, üdv. mindenkinek!
Először is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a rengeteg lájk-ot, és az észrevételeket!
Csak annyit fűznék hozzá, hogy az elsőt azért építettem meg, mert láttam egyet, és megtetszett. A másodikat azért, mert csak három csövet tudtam szerezni, és abból még egy 4 digit-est sem lehet összerakni.
Nekem minden óra, vagy bármilyen kütyü megépítése egyfajta kihívás. Ebben az volt a kihívás, hogy össze tudom-e rakni ilyen méretben. Mint kiderült igen, és még talán ennél egy kicsit kisebb méretben is meg tudnám építeni.
Maradt még két ilyen kijelzőm, azzal egy hasonló két digit-est tervezek építeni. Van hozzá egy kapcsolásom (igaz, hogy az nixie-s), de abban az lesz a kihívás, hogy VFD-re applikálom. Azt már hagyományos módon nyák-on, és dobozolva szándékozom megépíteni. Talán nekem egyszerűbb, és gyorsabb lett volna ezt is hagyományos stílusban megépíteni.
Az idő leolvasásával, és értelmezésével kapcsolatban csak annyit, hogy nem azért raktam össze ezt az órát, mert másképp nem tudnám mennyi az idő. Amerre nézek a lakásomban mindenhol van óra, és majdnem mind saját gyártmány, és még nagyon sokat szeretnék megépíteni, mert egy kicsit az óra a szívem csücske. Ez csak egy újabb színfolt.
Még egyszer köszönet mindenkinek!
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!

Szép napot kívánok!
István
(#) granpa válasza manolo hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Két csővel már jobban látható (nem kell annyit gondolkodni )
(#) manolo válasza granpa hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Pont fele annyit!;
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2016
(#) trickentrack hozzászólása Jún 24, 2016 / 3
 
Szepnapot!

Epitgetek egy fetes vegfokot.Minden meg van, egyedul meg a vegfok feteket varom kinabol. 80v rol fog uzemelni 350-400w koruli teljesitmenyen egy modul. Szoval meg egyet fogok epiteni! Velemenyeket, epito kritikat szivesen fogadok!
(#) Buvarruha válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Eddig jó, legfeljebb ami említésre méltó az a poti az emitterellenállásnak nekinyomva, az nem fog örülni a melegnek. Esztétikailag javít a dolgon, ha szépen egyenesen, párhuzamosan rakod az alktrészeket, valamint az átkötéseket és alkatrészlábakat is kiegyenesíted, az olyan jól mutat úgy.
(#) morzsa15 válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Nem akarok bele szólni de nekem még nem nagyon volt jó tapasztalatom a Kínából rendelt hamisított fetekkel. De ne legyen igazam.
(#) nzozz válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Ez melyik kapcs.rajz megvalósítása?
(#) krisz69 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Bocsánat a beleugatásért. De nekem csak kinai Tet muzsikál a végfokomba gond nélkűl 83+- v on
(#) ZSozsóó válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 24, 2016 1 /
 
Milyen az a hamisított fet? Valaki vajon épít egy gyártósort trilliókért, hogy egy centtel olcsóbban gyártson valami műkdést felmutató alkatrészt? Vagy esetleg vásárol hasonló tokozású alkatrészt, lehomokszórja a feliratot és rányom más feliratot? Mindezt gyártósoron? Elképesztő energia belefeccölés egy hatalmas ökörségbe, amit rendesen csinálni ugyanekkora erőfeszítés + befektetés...Szerintem ezt a hamis alkatrész dolgot kár ennyire mantrázni...
(#) Gafly válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Az a része, hogy a sor végén válogatják, és eredménytől függően kerül rá pecsét?
(#) Balázs válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 2
 
Gyári teszten nem megfelelt alkatrészek eladása, elavult alkatrészek újrafeliratozása, gyengébb specifikációjú alkatrész feliratozása jobbként... és igen, kész gyártósorok is vannak erre. A probléma igenis valós, pár hónapja például az FTDI úgy berágott, hogy a driverük tönkre is tette a hamis IC-ket - nem kis felháborodást okozva ezzel.
(#) Bakman válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 2
 
Ha belefutsz ilyenbe, tudni fogod, milyen az a hamisított FET. Pl. papíron 100 V-ot bír, de már 50 V-nál eldurran stb. Gyártósorból is van olcsóbb és drágább is.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2016
(#) krisz69 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Hamisitott vagy sem
Én milló darabot vettem ebayen például. Egy sem volt rosz a 100v os fet ketyeg 83v on és töképetes . Ja a meghajtok is onnan vannak .még a kis bck is a diodák is meg az ellenállások is. És minden megy
(#) Bakman válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Hajrá!
Következő: »»   1381 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem