Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   257 / 312
(#) 444Tibi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Amatorkodes, meg legalabb bovulne a tudasom (az a keves ami van )

Es, pl. ejszaka, kameravaltas, a 12kamerabol 3 sokkal vilagosabb,
es ilyenkor vegig kell leptetni a profilokat, amibol 3 valami irdatlan brutalis max. fenyerore van programozva,
es nem allithato, fix.
Ilyenkor kisuti a szemem, de komolyan.

Tehat, ha megtalalom a scalerbol a ledmeghajtokra meno vezerloszalat, akkor van eselyem?
Valamint, a ledmeghajtok aramkorlatosak, azaz van valami beepitett maximum, ahol hatarol?
Hazavagni nem szeretnem, az en elgondolasom szerint megmerem, a max. fenyeron mennyit vesz fel a ledmeghajtas a bemeno 17V agon, arra beallitott aramkorlatos kulso taprol meghajtanam, es indulhatna a kiserletezes.

Lehet a Te szemedben ez kokanykodas es ganyolas, en szemszogembol nezve kivancsisag, es szo jo ertelmeben vett amatorkodes.
Manapsag, amikor mindenre az a megoldas, hogy tegyel fel uj szoftvert, romot, rakd ujra a Windowst, stb,
kimomdottan udito elfoglaltsag forrasztopakat, es multimetert, valamint az eszemet is hasznalni.

Bocs ha hosszu lett.
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Ha rendesen megpuffereli, akkor nem kéne villognia, szerintem.
(#) Janika. hozzászólása Jún 25, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy Asus al1906 monitor. Egy rossz cső hazavágta az inverter részt, ledesítve lett. A táp rész újra lett kondizva. Működik szépen, de készenléti módban nagyon halk, magasfrekvenciás, lüktető hangot ad. Kikapcsolt állapotban is megmarad ez a sípolás, csak folyamatosan csinálja. A segítségeteket kérném, hogyan lehet ezt megszüntetni. Köszönöm! Üdv!
(#) szucsistvan123 válasza Janika. hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Minden monitor ezt csinálja általában.
Megszüntetheted, ha kihúzod a konnektorból!
(#) zsoltee0001 válasza Janika. hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Szia
Egy ilyen esetem nekem is volt nemrég, az is működött, de a primer elko végét járta, ez okozta a rendellenes zúgást, nem tudom, hogy az újrakondizásba ez is benne volt-e?
Üdv
(#) Janika. válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Szia! A csőhiba előtt nem volt ilyen probléma vele, és a másik kettő monitorom nem csinálja.
(#) Janika. válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Szia! Ezt a kondit nem cseréltem, "csak" az összes többit. Egy próbát megér. Köszönöm a tippet! Üdv!
(#) szucsistvan123 válasza Janika. hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Ez érdekes, mert nekem az összes monitorom ezt csinálja...
Akkor át kell nézzem őket!
(Bocsi ha félrevezettelek! )
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Arról a 17V-ról egy step up konverter megy, ami áramgenerátorként hajtja a ledeket, tehát az áramkör tápjának korlátozása nem megoldás. A fényerőszabályzás úgy van megoldva, hogy egy fet kapcsolgatja a földet a ledekre, ha nincs külön fet akkor a vezérlő IC-ben van. A scalerből érkező PWM jellel nem fogsz tduni mit kezdeni, tehát felejtsd el ezt az egészet, hülyeség.

Zsoltee azt nem lehet megpufferelni.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Nem kell, készenlétben burst módban megy a tápvezérlés az alacsony terhelés miatt, ez van öregkorukra. Legfeljebb gyantával ki lehetne önteni a trafót, de nekem ilyesmi még sosem hozott eredményt.
(#) 444Tibi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Köszönöm,
már csak egy kérdés,
nagyságrendileg hová esik a pwm frekvencia?
(#) rammeradrian hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Lehet nem ez a legjobb topic, de hátha valaki tud segíteni abban, hogy van egy Samsung LTN156AT01 LCD-m és egy MT561-B driverem, de sehogy se jutok dűlőre a lábkiosztásokkal. Esetleg valaki tud valamit ezeknek a paneloknak az LVDS lábkiosztásáról? vagy ez szabványos?
(#) bbalazs_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Pl. beirod a google keresobe, hogy ltn156at datasheet es ...voila..harmadik talalat
Bővebben: Link

egyebkent nagyjabol szabvanyos 30-as csati
(#) rammeradrian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A monitor datasheetje megvan, a driver board-ét nem tudom!
(#) kirally válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A közepe-végefelé elvileg az lesz az. Bővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A panel labkiosztasarol volt szo.

A masikra meg ra van irva, te is latod, azt linkelted be.
Odd es Even O es E jelu az LVDS kiosztas.
Ha csak 4 csatornas, akkor az elso (O) parok viszik az infot.
(#) rammeradrian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Na azokról az O és E betűkről nem tudtam, hogy mit jelentek. Akkor az O-kat összekötöm az RXIN-ekkel de melyik clock kell nekem ami a driveren az O3 alatt van vagy a második felülről? Illetve még annyi, hogy az LCD datasheetjeben azok a DDC lábak mik? Azokat is be kell kötni (ha igen hova)?
(#) bbalazs_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Na latod, ezt en sem tudom, mert nem kulonbozteti meg oket, de feltetelezem, hogy szinkronban vannak (meg az is lehet, hogy ossze is van kotve). Ha az egyikkel nem sikerul, probald a masikkal. A VCC labhoz kozelebbivel kezdenek...
A DDC labak a soros eepromhoz mennek, ha a vezerlon nincs, akkor nem kell bekotni, max nem tudja automatikusan a vezerlo, hogy a rakotott panel milyen uzemmodokat tud.

FONTOS!!
A kepen a vezerlo 5V-ra van jumperelve, a panelek tobbsege viszont mar 3.3-as, ezt MINDENKEPPEN ellenorizd le, mielott rakotod, mert kinyirhatod!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) rammeradrian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Köszi, működik, de kissé vibrál a kép függőleges irányban.
(#) bbalazs_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Milyen hosszu a vezetek? Meg van-e sodorva paronkent? Hany GND-t kotottel be?
Stabil a 3.3-as tapfesz?
A ra tudsz merni a clockra? a OC3+- -on nincs orajel veletlenul?
(#) rammeradrian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Egy GND kivételével mind be van kötve kábel kb 15 cm amit adtak hozzá abba rendeztem át a sorrendet, igen össze van sodorva páronként. És nem jelentős a vibráció de szövegnél zavaró. Este ha tudom megnézem szkóppal. Egymáshoz képest nézzem vagy földhöz képest?
(#) bbalazs_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Na annak nem szabad zavart adnia.
Tokmindegy, csak a freki a lenyeg, hogy melyik ad jo orajelet.

Probald a PC oldalon a kepernyo megjelenitesi modoknal eloszor a frekit, majd a felbontast csokkenteni/novelni. Ha szukseges, kenyszeritsd.
(#) rammeradrian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Elmúlt. Igazából érdekes módon, mert levettem a jumpert amivel elvileg a felbontást lehet kiválasztani. És így hogy semmire nincs rátéve a gépen megjelent minden lehetséges felbontás és ha ott kiválasztom azt amit az LCD tud akkor nincs semmi mozgás a képben

Köszönöm!
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Rendben, köszönöm! Már rég jártam erre, csak most olvastam. Azokat tényleg nem néztem még át.... Ha megnéztem, megírom, hogy mi van. Üdv.
(#) zoli0078 válasza Laurox hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok, Adott egy Samsung 2243SN típusú monitor amiben valami GS2 v-0-1 típusú táp van. A jelenség a következő egy pillanatra van kép majd lekapcsol a háttérfény, teszt csövekkel is megnéztem és kiderült a trafó egyik oldala nem kapcsolja fel a csöveket csak picit éppen láthatóan valami fény van a csövek végénél. Amennyiben a csöveket felcserélem akkor a probléma mrad ugyan azon az oldalon. A trafó szekunder oldalát mérve az egyik oldala 870 Ohm (ez az oldal világít) a másik 905 Ohm. Amivel eddig még nem találkoztam az volna, hogy a szekunder oldalon egy-egy kimenet össze van kötve egy 389K és egy 383K ellenállással. A trafóban lévő eltérés lehet a ludas vagy valahol máshol kellene keresni a hibát?
(#) eyess válasza zoli0078 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Az már nagyon nagy eltérés a trafóknál .

Cserére szorul.
(#) zoli0078 válasza eyess hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Köszi a megerősítést, az inverterben TM-0815-ös trafó van de sajnos ilyet elérhető közelségben nem találtam de a HQ videonál volna TM-0915-ös és TM-0917-es trafó. Esetleg ezekkel helyettesíthetem azt ami benne volt?
(#) eyess válasza zoli0078 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Abban esetben csak , ha megegyezne a szekunder ohm mértéke , illetve a paraméterük a kettőnek , de ezt kétlem. De meg kell nézni az adatlapjukat , és kiderűl.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) BlackForce hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy olyan problémával szembesültem,mint még eddig soha.Egy LG Flatron L1919S monitorról van szó.A felkapcsolást követően a képernyő azonnal fehér.Kis időre elsötétül,majd ismét kifehéredik és igy is marad amig el nem kapcsolom,függetlenül attól hogy számitógépre van-e kötve vagy sem.
Volt már valakinek ilyen esete?
(#) voci hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy Benq T502 monitorral küzdök. Nem ad semmi életjelet (led nem világít az előlapon, nem lehet bekapcsolni). A tápon a primer puffer kondinak az egyik lába el volt rohadva, azt cseréltem, illetve a mosfetet (P7NC70ZFP) cseréltem P7NK80ZFP-re, mert kormosodást véltem felfedezni rajta. A primer kondin 230V-ot mérek. Nem kellene ennek magasabb értéknek lennie. A trafó primer oldalán a mosfet előtti szakaszon két lábon mérem még a 230V-ot. A szekunder oldalon nem jelenik meg feszültség. Mit nézzek még meg? Lehet, hogy a graetz adta meg magát? Kérem a hozzáértőket, adjanak valami támpontot. Előre is köszönöm!
Üdv.
Következő: »»   257 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem