Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1863 / 2208
(#) bta válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jún 29, 2016
Hát nem tudom.. egy UL osztásúra tervezett trafó igazából csak ultralineárban tudja, amit tud. Mivel eleve kisebb teljesítményűre méretezik, a sima pentódás üzemben elérhető többlet a mélytartomány erőteljes torzításával (+ gyakran egyéb anomáliáival) jár együtt.
(#) akos70 válasza bta hozzászólására (») Jún 29, 2016
Amikor hozzáfogtam, úgy voltam vele, hogy ha csalódást okozna az erősítő, szerzek hozzá valami komolyabb kimenőt, de mikor kész lett, nem foglalkoztatott tovább a csere.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak itthon használom, kis hangerőn (vagyis alacsony potiálláson, mert a hangerő már az alsó tartományban is sok tud lenni).
(#) mohinger válasza akos70 hozzászólására (») Jún 29, 2016
Azt a 80Hz-et vidáman hozza 7W-on ez a kis vasmag, itt nem kell Hi-Fi követelményeknek megfelelni.
(#) akos70 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 29, 2016
Valóban nem. Az első gitárerősítőmet pár éve abszolút laikusként ugyanilyen trafóval csináltam. A kapcsolás úgy lett összeollózva, a vége a BP rádió eredeti kapcsolása alapján (tehát UL) lett újraépítve, előfoknak meg kipróbáltam két különbözőt is, az eredmény nem tetszett igazán. Éppen hogy iszonyatos mélye volt, magas viszont semmi. Utána csináltam pár SE-t, és legutóbb ezt a lenti kapcsolást, ami viszont nagyon kellemes meglepetést okozott ugyanazzal a trafóval.
(#) Ronen hozzászólása Jún 29, 2016
Üdvözlet Egy kérés lenne csupán.: Sok-sok kapcsolási rajzot találtam már PCL 84-el meg PCL86-tal. Kinek mi a tapasztalata? Melyik kapcsolás a legjobb? Mert akad itthon belőlük bőven Még egyedül 6P45SZ (magyar betűkkel, de orosz cső) sikerült szereznem kettő darabot, de addig nem nagyon merek nekikezdeni, amíg egy kisebbel nincs tapasztalatom A válaszokat előre is nagyon köszönöm
(#) bta válasza akos70 hozzászólására (») Jún 30, 2016
Nem ugyanarról beszélünk... (a basszusgitár E-húrja egy oktávval lejjebb van, kb 41Hz)
(#) bta válasza Ronen hozzászólására (») Jún 30, 2016
Az ECL86 a legjobb hangú novál trióda-pentóda kombó. A PCL86 a tévécső változat, 300mA-es fűtéssel. A hangminőség nem elsősorban kapcsolástechnikától függ, többet nyomnak a latban a részletek és a körülmények.
(#) mofesa válasza bta hozzászólására (») Jún 30, 2016
Nem értelek. Ki beszélt itt basszusgitárról? Abban igazad van, hogy oda kell a nagyobb keresztmetszet. Ezzel nem védem a rádiótrafókat, de ettől még lehet jó.
(#) akos70 válasza bta hozzászólására (») Jún 30, 2016
Elnezest, talan felreerthetoen fogalmaztam. Az elektromos gitar melytartomanyara - basszusara - gondoltam.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 30, 2016
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, egy orosz GU-50 adatlap lefordítására magyarra.
Elkészítem a táblázatokat, kimásolom a képeket, csak a szavakat nem tudom lefordítani.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) djhans hozzászólása Jún 30, 2016
Én még nem írtam le a PCL86 csövet SE-ben. Ez most készült. 5cm2-es kimenőkkel. 2x2,5W 8 ohmon. Anódfesz 250V. Frekvenciaátvitel 30hz-40Khz -1dB, 20hz-50Khz -3dB. Jó hangja van.
(#) Ronen válasza bta hozzászólására (») Jún 30, 2016
Értem , köszönöm a választ, de kapcsolási rajzra gondoltam elsősorban. nekem ez van meg.:

Ragaszkodjak a megadott paraméterek mindenéhez, vagy nem túl nagy gikszer ha egy-két dolog egy pár OHM-ot vagy pf-dot csal?
(#) djhans válasza Ronen hozzászólására (») Jún 30, 2016
Van komplett táp és erősítő nyák rajzom az előbb feltett készülékhez ha kell feltehetem ide.
(#) cua válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 30, 2016
Nem tudom mennyire segit,itt van angolul is, azt talan konnyebb manapsag hasznalni/forditani.
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Jún 30, 2016
Valamint van Google fordító, virtuális cirill klaviatúrával, csak be kell írogatni. Ez az adatlap kb. 15'.
(#) cua válasza granpa hozzászólására (») Jún 30, 2016
Altalaban en angol verziot hasznalom ha elerheto, ha nincs akkor jo a cirill betus is, annyira meg emlekszem oroszbol
(#) Ronen válasza djhans hozzászólására (») Júl 1, 2016
Jöhet , elfogadom , nagyon köszönöm ha ma megjönne a rajz, holnap neki is látnék mert van itthon szerencsére majdnem minden hozzá (egyedüli nagy bajom a táp-trafóval van, kimenőnek jó az 1:10-trafó? 0,5mm primer vagy 0,45 és 1mm szekunder esetleg egy hajszálnyival vastagabb (átmérő) )
(#) djhans válasza Ronen hozzászólására (») Júl 1, 2016
Később tudom feltenni. Mindenképpen kimenő kellene. Ha nincs más akkor lehet rádió vagy tv kimenő. Jobb lenne egyet tekerni mert amúgy is keveset ad le a cső és ne vesszen még el ebből is sok a kimenőn.
(#) Ronen válasza djhans hozzászólására (») Júl 1, 2016
Értelek. Akkor nekem csak annyi kellene hogy hanyas huzal(ok)ból, mennyit, mekkora vasmagra. Még valami.: mien kialakítású a legjobb?
(#) djhans válasza Ronen hozzászólására (») Júl 1, 2016
Nekem 5cm2-es vason a primer 2x1600 menet 0,15mm huzal, a szekunder 125 menet 0,6mm huzal 8 ohmra. A szekunder a két primer közé tekercselve.
(#) Ronen válasza djhans hozzászólására (») Júl 1, 2016
JAJJDEJÓ! A régi pénztárgépnek a hipersil trafója ugyan ilyen már csak egy másik kérdés (pontosabban kettő). Első.: érzékeny a kondenzátorokra és ellenállásokra? (ha egy icipicit kisebb vagy nagyobb értékű? (ellenállásoknál max 0.5W meg vagy pár Ohm, kondenzátoroknál mondjuk nem 2n hanem 2.2n?) Második.: mien programmal tudnám megnyitni a fájlokat? A választ előre is köszönöm
(#) Ronen válasza Ronen hozzászólására (») Júl 1, 2016
megnéztem, csak a kondenzátor volt-értékek nem tiszták :-S meg hogy a C-menne a 6.-lábra? vagy oda kell a trafó? (azért írtam hogy kapcsolási rajz alapján jobban elmegyek :-S de így is köszönöm
(#) erbe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 2, 2016
Amit viszonylag könnyen meghatároztam:
Fűtőfeszültség 10,8-tól 14,5-ig.
Fűtőáram 0,64 A-tól 0,77-ig.
Anódfeszültség max. 1000 V.
Katódáram 230 mA.
Meredekség 3-5 mA/V
Ház külső hőmérséklete max. 200 C_fok.
Rácskapacitások...
Magasság, átmérő, de ez a legkevésbbé fontos.
Teljesítmény 40 W
Katód feszültsége a fűtéshez képest: +100, -200 V.
Segédrácsteljesítmények 5 és 1 W.
Nem volt kedvem megkeresgélni, pontosan melyik segédrács.
(#) djhans válasza Ronen hozzászólására (») Júl 2, 2016
A bemeneti csatoló 100nF kondi 100V-os, a másik ami trióda és a pentóda között van az 400V-os. 1nF 63V-os. 100µF-ok 16 Voltosak, 47µF-ok a táp panelen 400V-osak. A pont a táp panelen megy a kimenő primerjére amenek a másik fele megy a cső 6-os lábára. B és C megy az erősítő panelre értelemszerűen. A visszacsatolás a szekunderről megy az 1nF 2,2K párhuzamos tagra és a GND-re.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) gkari válasza erbe hozzászólására (») Júl 2, 2016
A segédrács (grid2) max. 5W, a vezérlőrács (grid1) max. 1W, anód 40W disszipációt visel el a megadott élettartamban. Hasznos adat még a lehetséges előfeszültség (bias) is. A max. anódfeszek az adócső alkalmazásra vonatkoznak - hangfekis alkalmazásban az ált. paraméterek ajánlatosak.
(#) djhans válasza gkari hozzászólására (») Júl 2, 2016
Itt van róla hangfrekis beállítás igaz a P50 csőre de az a GU50 megfelelője.
(#) Ronen válasza djhans hozzászólására (») Júl 2, 2016
Köszönöm Szépen az információt. Sajnos nem sok 47µF 400V kondim van itthon , ma is alig tudtam összekaparni 2-őt . A táp panelen ami van 4 darab 47µF-os kondi, azt nem lehetne kicserélni egy darab 200µF 400V kondenzátorra? A többi, minden világos.

Ma azt építettem meg amit feltöltöttem , de meg se akart mukkanni, pedig szépen be volt fűtve meg minden A Kimenőtrafónál, mindkét oldalt (miután szétkötöttem , megmértem) ugyan akkora fesz volt (275V)

De holnap ezt fogom megépíteni, hátha sikerülne (pláne ha van annyi cin itthol )
(#) mofesa válasza Ronen hozzászólására (») Júl 2, 2016
Nem lehet, hogy valamit elkötöttél?
(#) Ronen válasza mofesa hozzászólására (») Júl 2, 2016
Biztos vagyok benne hogy nem kötöttem el! Sebaj, holnap megint megpróbálom , egy másik kapcsolással, amit itt kaptam djhans-tól annak már működnie kell
(#) mofesa válasza Ronen hozzászólására (») Júl 2, 2016
Eddigi ismereteim szerint, ennek a kapcsolásnak is működnie kellene, ha mindent jól csináltál, mint ahogy djhans -é. Mondjuk, a kész panelen nehezebb "eltévedni".
Következő: »»   1863 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem